Korzár logo Korzár Košice
Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

ČAROKRUHY

S košickou terapeutkou Klárou Rychtarčíkovou o spirituálnej terapiiDôležité je myseľ človeka zbaviť disharmonických myšlienkových foriemO

S košickou terapeutkou Klárou Rychtarčíkovou o spirituálnej terapii

Dôležité je myseľ človeka zbaviť disharmonických myšlienkových foriem

O spirituálnej terapii, skrátene SRT, sme už písali. Pripomenieme, že to je starostlivý proces preskúmania podvedomej mysle a duševných záznamov na odhalenie a uvoľnenie skrytých blokov, ktoré sa týkajú zdravia, štastia a duchovného rastu človeka. Terapeutky, pani Kláry Rychtarčíkovej sme sa opýtali, s akými problémami ju klienti navštevujú.

"Ak by som mala hodnotiť klientelu, je rôzna," rozhovorila sa Klára Rychtarčíková. "Navštevujú ma ženy i muži rôznorodej profesie a s rozličnými problémami. Prevažujú vzťahy partnerské, ale aj zdravotné a existenčné. Azda najviac je klientov so zdravotnými problémami. Ľudí trápia bolesti hlavy a chrbtice. Týka sa to viac žien ako mužov. Možno preto, že ženy nesú na svojich pleciach veľkú ťarchu, musia zvládať profesný život, chcú byť výborné matky a manželky. Často nedokážu ťažké bremeno uniesť, čo sa potom prejaví tlakom v hlave, tlakom pod lopatkami, bolesťami krčnej chrbtice, ťažkosťami s dýchaním."

Skryť Vypnúť reklamu

Lekárske vyšetrenie chorobu nepotvrdí. Ak má niekto problémy s dýchaním, to znamená, že stráca dych, život. Životné problémy sa odohrávajú na fyzickej úrovni tam, kde je energeticky organizmus najslabší. Ak niekto nedokáže stráviť problémy v partnerskom vzťahu, odrazí sa mu to napríklad na ťažkostiach so žalúdkom. "Stáva sa, najmä u žien, ktoré majú nevyriešené životné problémy, že sa im postava zaobalí tukom, neraz priberú 10 až 20 kíl, akoby sa chceli izolovať od nezvládnutej životnej situácie. Kým si však nevyriešia svoje životné problémy, nepomôžu im žiadne diéty na schudnutie. Je potrebné s takýmito klientkami pracovať na energetickej úrovni."

Prístup k informáciám, ktoré zadržuje naše podvedomie, umožní práca s kyvadlom. Pohyb kyvadla je jedna z možností, ako zistiť odpoveď "áno" či "nie". Podvedomie odpovie na akúkoľvek otázku, ktorú mu položíme. Metóda SRT vyčistí podvedomé bloky a naučí naladiť sa na "Vyššie Ja". Metóda SRT je veľmi efektívna a K. Rychtarčíková má s ňou veľmi dobré výsledky. Dôležité je vyladiť energiu aj v mysli človeka, zbaviť ho disharmonických myšlienkových foriem, ktoré človeka veľmi ovplyvňujú. Často myslíme na to, čo sme ešte nevyriešili, alebo sme to mohli vyriešiť lepšie. Pocity viny oslabujú človeka, čo sa prejaví najmä v oblasti žalúdka. Negatívne pôsobí na človeka aj strach, ktorý nás môže prenasledovať od narodenia, pôrodu, prenatálneho veku, detstva či z minulých životov. Niekto sa bojí výšok, niekto ohňa alebo pavúkov. Strach má rôzne podoby.

Skryť Vypnúť reklamu

K. Rychtarčíková zdôrazňuje, že v ostatnom čase pribúda problémov v partnerstve. Akosi častejšie partnerské vzťahy zlyhávajú alebo sú len krátkodobé a partneri sa rozchádzajú. Stáva sa tak preto, lebo vzťah nie je duševne naplnený. Aj tu sa často objavuje strach, obava z opustenia, a to sa potom prenáša do reálneho života. Človek akoby si opustenie, zlyhanie, privolal. Aj v tomto prípade je metóda SRT nápomocná. Vyčistenie blokov je dosť zdĺhavé. Niekedy trvá hodinu až hodinu a pol. Keď je duša čistá, človek je spokojný, harmonický.

"Pomocou metódy SRT vieme nájsť príčinu problémov, ktorá niekedy tkvie v útlom detstve, ale aj v prenatálnom období či v minulých životoch. Čistiť treba na všetkých úrovniach, aby problém alebo choroba ustúpili. Spirituálnou terapiou možno urobiť aj úplnú detoxikáciu organizmu. Prečistí sa všetko, odstránia sa bloky, človek pocíti úlavu psychickú i fyzickú. Upozorniť by som chcela ešte na empatiu. Vcítiť sa do problémov druhého je síce krásna vec, ale často človeku nepomôžeme, len vtiahneme jeho problémy do seba, čím si znížime energetickú úroven. Ak je organizmus slabší, môžeme si privodiť chorobu, preto je dôležité sa neustále posilňovať. To, čo nás ťaží z minulosti, treba prečistiť. Odstrániť treba žiaľ, ktorý často ľudia nosia v sebe a energeticky sa tým oslabujú. Aj s takýmito problémami ma klienti navštevujú. A ja im dokážem pomôcť."

Skryť Vypnúť reklamu

Metóda SRT, Spiritual Response Therapy, je na reálnej úrovni a napomáha človeku žiť v harmónii, bez odsudzovania a posudzovania iných, bez strachu a s láskou, pretože ak človek nezažíva lásku, pociťuje strach, a naopak. Láska v duchovnej rovine je úžasná, človeka povznáša, harmonizuje ho. Ak by ľudia žili na takejto úrovni uvedomenia, nemali by problémy. "Dôležité je, aby sme žili v prítomnosti a tvorili pozitívnu budúcnosť," povedala na záver terapeutka Klára Rychtarčíková.

Mystik z Nového Zélandu pozná minulosť i budúcnosť sveta

Budeme sa dorozumievať pomocou empatie?

Ashan pravidelne navštevuje Európu. Plní si tak duchovné poslanie, ktoré sa začalo v období, keď vyviazol živý z náruče smrti a po dlhej kóme nastalo znovuzrodenie. Návrat do života, vtedy 18-ročného chlapca, ktorého prešlo nákladné auto, považovali lekári za nevysvetliteľný. Jednoducho, bol to zázrak. Ashan sa z cesty na onen svet vrátil obohatený kontaktom s božskými bytosťami, ale aj s poznaním tajomstiev minulosti a budúcnosti.

Informácie o tom, kam svet speje, ako sa vyvíja, získava prostredníctvom channelingu. Rovnako ako duchovní majstri, guruovia a mudrci rôznych náboženstiev tvrdí, že ľudstvo práve vstúpilo do ďalšej etapy svojho rozvoja. Dnes nielen duchovní učitelia, ale aj vedci potvrdili, že nie sme jedinou rasou, ktorá kedysi obývala Zem. Na našej planéte zohrali veľmi dôležitú úlohu giganti. Stopy po nich z času na čas objavia bádatelia. Podľa Ashana prišli na Zem zo slnečného systému Vegy, z planéty, na ktorej dlhé pokolenia obyvatelia viedli vojny. Niektorí z nich sa vzbúrili proti tomuto poriadku a na dvoch tisícoch kozmických lodí sa vydali v ústrety novému svetu. Usídlili sa na Zemi, pretože sa im zdala bezpečná a pokojná. Zažili tu lásku, priateľstvo, sympatie, štastie. Vytvorili pokročilú civilizáciu nielen technickú, ale aj duchovnú.

Na našej planéte potom nastalo 10 tisíc rokov mieru. Nakoniec Titani opustili aj zemský rozmer. V súčasnosti je ľudstvo pripravené pokračovať v ich činnosti, budovať spoločnosť na základe rovnováhy a lásky. Nepôjde to však zo dňa na deň, starý systém odchádza pomaly. Ashan hovorí, že v neďalekej budúcnosti objavíme, že ľudské organizmy sú schopné samoregenerácie pod podmienkou, že budeme milovať samých seba - negatívne emócie, strach, blokujú obnovu buniek. Podstatne lepšie sa naučíme využívať aj možnosti svojho mozgu. Budeme schopní dorozumievať sa prostredníctvom telepatie a empatie. Naše telá sa zmenia, budeme potrebovať menej jedla, naučíme sa inakšie dýchať. Zmiznú bolesti fyzického tela, naučíme sa okolo seba vytvárať liečivú auru.

V súlade s tým, čo predpovedali dávne proroctvá, v deväťdesiatych rokoch 20. storočia sa spustila kozmická premena, ktorá má priviesť ľudstvo k ďalším fázam duchovného rozvoja, umožniť mu vstup do zlatého veku lásky a duchovnosti. Cieľom je život v harmónii s prírodou, priateľstvo medzi národmi, spravodlivosť.

Reishi v sebe ukrýva tajomstvo dlhovekosti

Zvláštna huba nám prináša zdravie, štastie a úspech

Už pred 4 tisíc rokmi poznali Číňania tajomstvo dlhovekosti. Volalo sa reishi. Sila tejto huby spočíva v tom, že posilňuje imunitný systém, potláča únavu, znižuje tlak a obsah cukru v krvi, zbavuje pečeň jedov, znižuje zvýšenú hladinu cholesterolu a pomáha pri astme a bronchitíde.

Sila imunity v starých dobách ešte nebola známa, ak sa však zdôrazňovalo, že huba reishi pomáha odstrániť ochorenia a zvyšuje dĺžku života ľudí, myslelo sa tým, že posilňuje imunitný systém. Pomocou tejto huby môžeme zvýšiť svoju vitalitu, posilniť srdce proti negatívnym vplyvom stresu, zoceliť imunitný systém, zvýšiť výkonnosť a do krvi priniesť viac kyslíka, a to všetko bez vedľajších úcinkov. Tento úcinný liek už možno kúpiť aj v lekárňach na Slovensku.

Mnohí z tých, ktorým reishi vrátilo zdravie, si jej vysušenú lesklú hlávku dávajú na pracovný stôl ako talizman. V Japonsku a v Číne ju možno nájsť v bytoch a kanceláriách. Reishi má údajne schopnosť dozerať nad štastím, zdravím a úspechom. Pri pohľade na túto hubu cítiť z nej vyžarovanie. Huba nás fascinuje a akoby sa nám prihovárala: "Urob denne niečo pre svoje štastie, pre svoje zdravie, pre svoj úspech!

Jogíni môžu byť pochovaní za živa mesiace, ba aj roky

Veda zatiaľ nedokáže vysvetliť tento fenomén

Tajomstvo dlhého života je známe nielen jogínom, ale aj mnohým zasvätencom. Jednou z ciest, ktoré k nemu vedú, je schopnosť ovládať svoje telo, dych, teda podvedomé funkcie tela. Človek sa môže dobrovoľne a vedome uviesť do stavu blízkosti smrti a potom sa vedome z neho aj dostať. Jogíni, fakíri Východu, ovládli kontrolu podvedomých funkcií svojho organizmu do takej miery, že môžu byť pochovaní mesiace, ba celé roky, v skutočnosti nezomierajú. Veda zatiaľ nedokázala vysvetliť tento fenomén. Je známe len to, že v čase zdanlivej smrti dochádza k biologickej regenerácii organizmu a urýchleniu liečebných procesov. Tí, ktorí sa dali takto pochovať, mali zvláštne zážitky.

V roku 1835 žil v severnej Indii maharadža Lahore, ktorý do svojho paláca pozval fakíra menom Haridas. Bol známy tým, že zostal pochovaný za živa v hrobe štyri mesiace. Experiment pripravili v maharadžovom dome. Ako svedkov si pozvali anglických lekárov a francúzskych vojakov. Niekoľko dní predtým ako ho zavreli do hrobu, Haridas pil len mlieko a jogurt, kúpal sa v horúcej vode a potom pomocou jogínskych asán si úplne vyprázdnil tráviaci trakt. Za tým istým úcelom zhltol šnúru dlhú 27 metrov a vytiahol si ju cez hrdlo naspäť. Potom si uši a vosk uzavrel voskom, aby počas pobytu pod zemou nevnikol do jeho tela hmyz. Jazykom si rozdelil svalstvo v ústach, čo mu umožnilo obrátiť ho na znak a uzavrieť dýchacie cesty v hrdle. Takto pripravený si ľahol so skríženými nohami. Po niekoľkých sekundách lekári zistili, že nemá pulz. V súlade s medicínskymi znalosťami bol Haridas mŕtvy. Jeho telo zavinuli do ľanovej plachty a uložili do veľkej skrine, uzavretej mohutnou kladou. Skriňu zakopali do zeme, do ktorej zasiali jačmeň. Miesto strážili vojaci vo dne v noci. Po 40 dňoch v prítomnosti tých istých svedkov, hrob otvorili. Fakír pôsobil dojmom mŕtveho. Lekári mu vybrali vosk z nosa a uší, vytiahli mu jazyk a napumpovali vzduch do pľúc. Po krátkej masáži vstúpil do tela fakíra život a po hodine sa už normálne pohyboval.

Haridas bol jogínom a cieľom jogy je celkové ovládnutie tela, ducha a mysle. Jogíni si dokážu kontrolovať aj podvedomé pohyby a nevedomú aktivitu svalstva. Haridas si vyčistil tráviaci trak vďaka jogínskym cvičeniam - obrátením peristaltiky čriev. Pre obyčajného človeka to je však nepochopiteľné.

Stranu pripravila: Malva POKORNÁ

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
 2. Vitajte v postapokalyptickom svete
 3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 4. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
 5. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
 6. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
 7. NAŽIVO: Čo čaká ekonomiku? Sledujte #akonato konferenciu
 8. Kupujte originálne tonerové kazety HP
 9. Investície s fixným ročným výnosom od 6 % do 8 %
 10. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
 1. Úprava osobného motorového vozidla
 2. Important information for Brazilians living in Slovakia
 3. Prečo sú dnes ryby také dôležité?
 4. Vitajte v postapokalyptickom svete
 5. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
 6. NAŽIVO: Čo čaká ekonomiku? Sledujte #akonato konferenciu
 7. Päť chýb pri zateplení strechy
 8. Kupujte originálne tonerové kazety HP
 9. Investície s fixným ročným výnosom od 6 % do 8 %
 10. Prebudili ste sa už v sude, sene alebo teepee? Je to zážitok!
 1. Rysy navštívi päťtisíc ľudí denne. Ako vyzerá denný chod chaty 30 219
 2. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 16 180
 3. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 13 943
 4. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 13 458
 5. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 11 748
 6. Čo bude s gastráčmi a miliardy z EÚ ako prekliatie? 9 975
 7. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 9 621
 8. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 9 612
 9. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 9 362
 10. Hodnotenie profesionála: Ako obstáli obľúbené hotely v Tatrách? 9 150
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Jaroslav Naď
Testovanie na nový koronavírus.

Koronavírus: Slovensko má denné maximum nakazených, v hre je lockdown (minúta po minúte)

Nakazených koronavírusom na Slovensku je 25 100 osôb. Pandémia Covid-19 si doteraz vyžiadala 98 obetí.

Premiér Igor Matovič po stredajšom rokovaní vlády.
Ilustračná fotografia.

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop