Korzár logo Korzár Košice
Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

ČAROKRUHY

Numerológia očami regresného terapeuta Ing. Patrika Balinta: Čísla nám pomôžu v zložitých situáciachUmožňuje porozumieť súvislostiam nášho

Numerológia očami regresného terapeuta Ing. Patrika Balinta: Čísla nám pomôžu v zložitých situáciach

Umožňuje porozumieť súvislostiam nášho jednania i chovania iných

O Ing. Patrikovi Balintovi, známom slovenskom regresnom terapeutovi sme už písali. Práve pri tejto terapii, ktorá laicky posúva človeka v čase nielen do veku pred narodením, ale aj do minulých životov, sa mu rozšírilo poznanie v numerológii. V Košiciach do nej zasvätí záujemcov 11. až 12. novembra v Regeneračnom centre zdravia.

Prečo je dobré vniknúť do tajov numerológie?

Skryť Vypnúť reklamu

- Numerológia ako náuka, ktorá nám pomáha lepšie pochopiť rôzne zákonitosti nášho života, často vstupuje ako prostriedok poznania okruhu našich problémov, alebo okruhu učebných úloh, ktoré sme sa rozhodli pre tento život spracovať a pochopiť. Tiež nám v bežnom živote umožňuje porozumieť súvislostiam nášho jednania, prípadne pochopiť chovanie iných.

Kde siahajú jej korene a mohli by ste v stručnosti o nej niečo povedať z vášho pohľadu?

- Asi medzi prvými, ktorý sa zaoberal myšlienkou, že čísla sú istým ukazovateľom na život bol Pytagoras (asi 580 pred Kr. až 496 pred Kr.). Podstatou všetkého je podľa Pytagora číslo. Číslo je princíp, ktorý dáva veciam určitosť, jasnosť, poznateľnosť. Čísla sú aj symbolom etickych hodnôt a vzťahu medzi ľuďmi. Na jeho filozofii stavali aj neskorší filozofi ako Platón a Aristoteles. Podobne môžeme vidieť nezanedbateľný význam čísel v židovskej mytike - kabale, hermetických náukách, až po novodobú históriu numerológov.

Skryť Vypnúť reklamu

Ďalší náhľad nám poskytuje Holografická teória - každá aj najmenšia časť hologramu v sebe obsahuje informácie o celom holograme. Ak sa oprieme o túto teóriu z pohľadu vesmíru, potom každá aj najmenšia čiastočka vesmíru, nám ukazuje na celý vesmír. Takouto malou vesmírnu čiastočku môže byť aj číslo alebo všeobecne desiatková sústava. Numerológia sa skúmaním tejto čiastočky vesmíru dostáva bližšie k požadovaným ukazovateľom na život, úlohy, vzťahy, vesmírne zákonitosti...

Desiatková sústava nás už minimálne 3000 rokov presviedča o jej "víťazstve" nad inými sústavami, ktoré sa nachádzali a ovplyvňovali predtým prípadne sa pokúšajú zvádzať "boj" doteraz. Z minulosti poznáme dvanástkovú sústavu, ktorá viacmenej pretrvala v niektorých oblastiach nášho života - napríklad svet počítačov alebo astrológia. Napriek všetkým výhodám iných sústav, sa kombinácie čísel 0 až 9 usadili v našich životoch a nieje miesto v civilizovanom svete, kde by sme tieto čísla neobjavovali.

Skryť Vypnúť reklamu

Numerológia akceptovala "víťazstvo" desiatkovej sústavy, pričom sa snaží hľadať číselné kombinácie, ktoré by mali čo najbližšie k jedninečnosti. Toto poskytuje napríklad kalendár a hlavne dátum narodenia človeka. Je to jediné číslo, ktoré môže mať človek za svojho života len jedno. Žiadne iné číslo nemá toto privilégium. Táto jedninečnosť mu dáva tú silu, ktorá poháňa obor numerológie k sústavnému jeho skúmaniu.

Gregoriánsky kalendár oproti iným kalendárom je používaný vo väčšine sveta a preto môžeme predpokladať, že jeho systém je dobrým ukazovateľom na život človeka, alebo tento systém nepriamo ovplyvňuje aj ostatný zvyšok sveta."

Praktický príklad by iste čitateľov Košického večera potešil...

- Vyložiť rok 2006 môžeme ako snahu o harmóniu(6) cez city alebo cez druhých (2). Spoločný súčet je 8, čo je rovnováha alebo aj karmické vyrovnanie. Pozrime sa napríklad na pohnuté disharmonické časy na blízkom východe nehovoriac o východe ďalekom momentálne na sklonku tohto roku s následným nátlakom na celý svet. Rok 2007 vidím zase o zapriahnutí sa do voza (7) cez druhých (2). Môžeme predpokladať, že práve nezvládnuté pokusy o vyrovnanie harmónie v nás alebo vo svete, môžu priniesť nejaké "zapriahnutie sa" jednotlivca alebo aj ľudstva. Týmto môžeme na budúci rok poznávať samotu(9) (nemyslené osamelosť).

Podobne sa môžeme pozrieť na dátum narodenia, ktorý je priamym ukazovateľom na náš život, skúšky, smerovanie, vzťahy, skryté vlohy, skutočnosť... Za číslo, ktoré najviac odhaľuje celok človeka, považujeme v numerológii tzv. životné číslo. Dostaneme ho sčítaním všetkých číslic v našom dátume narodenia. Daný súčet potom sčítavame až dostaneme jednociferné číslo, ktoré je v rozmedzí 1-9. (dd.mm.rrrr, životné číslo = d+d+m+m+r+r+r+r, pri dvojcifernom súčte sčítavame číslice až dostaneme jednociferné čislo). Pre jednoduchosť zovšeobecním pohľad na životné číslo: 1 - riešia kráľovské v sebe a rozhodovanie, 2 - riešia city a realizáciu, 3 - konštrukcie a fungovanie, 4 - domov a hľadanie, 5 - slobodu a napredovanie, 6 - harmóniu a poznanie, 7 - ťahanie voza a odovzdanie, 8 - rovnováhu a pochopenie, 9 - samotu a putovanie. Pre hlbší výklad je dobré vyhľadať numerológa alebo sa viac dozvedieť o sebe a iných vo výuke na kurze.

Numerológia nenosí titul terapeutická metóda. Napriek tomu nám môže efektívne poskytnuť obraz života, v ktorom sa práve nachádzame, čo je jedným z predpokladov vyriešenia problémov, ktoré nás trápia alebo ovplyvňujú.

V pracovni pani Zity sme si vypočuli takmer horor

S mágiou sa netreba zahrávať

Príbehy, ktoré si vypočuje pani Zita, zaoberajúca sa mágiou, majú skoro vždy príchuť hororu. Ľudská zloba dokáže mať priam neuveriteľné rozmery. Jeden z nich mi pre vás vyrozprávala.

Navštívila ma staršia pani, ktorá ako mladá ovdovela. V ten deň pri autonehode spolu s manželom zomrel aj jej syn a dcéra. Zostala celkom sama. V luxusnom byte jej bolo clivo a smútok sa zvyšoval pribúdajúcimi rokmi. Aby sa necítila byť až taká osamelá, rozhodla sa zobrať si na byt mladú ženu. Vychádzali spolu veľmi dobre a stará žena dievčaťu dôverovala. Veď podnájomníčka sa správala až priveľmi ústretovo, ale starká v nej akoby videla dcéru.

Mladá žena jej v jeden jesenný deň navrhla, či by svoj byt nevymenila za dva, že jej stačí menší, veď je aj tak sama a ona by si mohla k sebe do druhého - väčšieho - zobrať svojich rodičov. Stará pani zostala prekvapená a nesúhlasila. V svojom byte mala nielen konfort, ale aj uložené všetky spomienky. Nevidela dôvod, prečo by sa ho mala vzdať. Dievčine teda povedala, že dokiaľ žije, sťahovať sa nebude. Chce v byte zomrieť.

Podnájomníčka sa veľmi nahnevala. Domnievala sa, že starká je už tak zmanipulovaná, že bude s jej návrhom súhlasiť. Ukázala konečne svoj charakter, ktorý dovtedy skrývala. "Keď nechceš po dobrom odísť z tohto bytu, vynesú ťa z neho napred nohami," povedala.

Stará dáma onemela. Nerozumela vývoju udalostí. Prečo taká zmena? K dievčaťu sa správala ako ku vlastnej. Odišla do svojej izby plačúc a dlho nemohla zaspať. Nebolo sa komu zdôveriť, poradiť sa. Dievčina si ju celkom prestala všímať a tak mlčala aj ona. Keď sa po pár dňoch vrátila z mesta, videla pred vstupnými dverami plno hliny a rovnako i na chodbe. Prekvapilo ju to, ale zobrala metlu, pozametala neporiadok a prestala sa tým zaoberať. Len večer, keď prišla do kuchyne, uvidela mladú ženu, ako sedí celá v čiernom, na stole je veľký kovový kríž, zapálené sviečky, jej fotka v strede, obďaleč chlieb a pohár s vodou.

"Čo to robíš?" spýtala sa podnájomníčky celá zhrozená.

"Robím všetko preto, aby si čoskoro umrela," odvetila jej mladá žena.

Starká sa rozplakala a prosila ju, aby prestala, že jej dá všetko, že jej kúpi malý byt. Nechcela umrieť.

"Nič už od teba nechcem. I tak bude všetko moje," odvetila mladá žena a začala sa modliť a spievať pohrebné piesne.

Starej pani sa urobilo zle. Odišla do spálne. Keď ráno vstala, ruky sa jej chveli, ledva sa hýbala. Po tri dni sa opakovala tá istá situácia. Na tretí deň, keď odišla do spálne, uvidela sedieť na posteli svojho dvojníka.

/Tu sa pani Zita v rozprávaní príbehu zastavila a vysvetlila, že človek vidí svojho dvojníka, keď má zomrieť./ Stará pani stála pri dvojníkovi a nevedela, čo urobiť. Chcela s ním hovoriť, ale v tom sa objavil aj jej nebohý manžel, syn aj dcéra. Manžel upozornil starkú, aby sa nepokúšala o rozhovor s dvojníkom, lebo zomrie.

Spýtal sa jej: "Prišli sme pre teba. Pôjdeš?"

Žena mu povedala, že zatiaľ nie je pripravená odísť na druhý svet a rozplakala sa. Do rozhovoru vstúpila dcéra. "Dobre mama, Pán ťa poľutoval, ale o šesť rokov prídeme pre teba. Choď do kuchyne, nesmieš sa báť a smrť odvrátiš."

Starká poslúchla a keď vstúpila do kuchyne a podnájomníčka videla aj jej dvojníka, dostala porážku a zomrela.

Prečo prišla starká za pani Zitou? "Preto, lebo sa bála, či duch podnájomníčky neostal v byte. Často sa jej totiž snívalo, že jej škodí zo záhrobia. Starkej som pomohla a všetkým by som chcela dať radu. Ak pri svojich dverách uvidíte cudzie vlasy, zeminu, špagáty, zápalky, sviečky, slovom veci, ktoré tam niekto iný dal, nikdy ich neupratujte holými rukami, ale pracujte len v rukaviciach. Nenoste ich do bytu. O tom, čo s nimi ďalej, sa poraďte so skúseným mágom. Môžete ich hodiť do tečúcej vody. U nás na Ukrajine radím zabaliť ich do bieleho uteráka, odniesť do kostola, a v sobotu dať slúžiť omšu za zomretých.

Novemeber z pohľadu tarotového výkladu Elišky Vysložilovej

Pohľad do minulosti pomôže v budúcnosti

Všeobecné tendencie: Smrť (XIII.) Kňažná (II.) Božie súdy (XX.)

November by mal byť pohodový, karty doporučujú zabrzdiť, prijímať viac duchovné poznanie. Tento mesiac bude priať vzdelávaniu sa, rôznym kurzom, seminárom, školeniam. Budeme vnímaví na jemné energie. Prichádza sviatok "dušičiek", mali by sme si teda uctiť predkov. Nielen uctiť, ale aj odpustiť a požiadať o odpustenie našich blízkych zosnulých. Je poučné zastaviť sa a pozrieť sa do minulosti. A vrátiť sa ku koreňom, z ktorých sme vzišli. Mali by sme si na všetkých pri hroboch s láskou spomenúť a nám sa zasa na oplátku vráti ich požehnanie. Aj od toho závisí nap ďalší život. Kňažná hovorí o zmierení s tým, čo bolo. Po uzmierení prichádza odpustenie. Ľudia budú vnútorným hlasom a situáciami nabádaní ku komunikácii. Mesiac bude patriť najmä ženám a ich úlohou bude pripraviť stretnutia v rodinách, vďaka nim zavládne v rode symbióza. Ženy môžu v tomto mesiaci pre dobro rodín urobiť naozaj veľa. Uzatvára sa obdobie posledných 13 až dvadsať rokov.

Politická scéna: Mág (I.) Láska (VI.) Blázon (0.)

Dianie v politike sa nám bude javiť ako medové týždne. Politici budú k sebe milí, ale v zadu bude počuť šum. Ak budeme chcieť vedieť ako to vlastne je, vypneme si zvuk a budeme sledovať len gestá. Tie nám viac povedia ako slová. V druhej polovici mesiaca sa prevalí finančná aféra, ale nepôjde o politickú špičku. Čiže môžeme povedať o tomto období, reči sa hovoria a chlieb sa je.

Financie: Spravodlivosť (XI.) Koleso osudu (X.) Slnko (XIX)

Vo finančných záležitostiach akoby sa všetko otáčalo na lepšie časy. Peňažné záležitosti budú ovplyvňovať súdy, pravdepodobne pôjde o nové zákony a podľa všetkého v súvislosti s daňami. Obrat by mal vyvrcholiť o desať mesiacov. Ukáže sa, že pred novembrom bolo prijaté opatrenia, ktoré však neboli dobré, len populistické a bude sa treba vrátiť späť. Aj keď zmeny do budúcnosti prinesú pozitíva, v novembri zaznamenáme zvýšenie cien u niektorých druhoch tovarov a ešte väčší nedostatok pocítia najchudobnejší. Budeme ako ľudia pod dáždnikom čakajúci na to, kým sa pretrhnú mraky a zasvieti slnko.

Zdravie: Pustovník (IX.), Obesenec (XII.) Miernosť (XIV.)

V novembri hádam nebude nič príjemnejšie, ako sedieť doma pri teplom čaji s knižkou či pri televízii. Pustovník nabáda, aby sme sa utiahli do ulity a nevyhľadávali veľké spoločenské akcie. Chrípka zaútočí pravdepodobne z južných oblastí Slovenska a pôjde o zmutovaný vírus. Účinné budú prírodné liečivá, nezabúdajte na med, propolis, bylinkové čaje. Najdôležitejšie bude chrípku vyležať a aspoň desať dní odpočívať v posteli. Inak sa zdravotné ťažkosti povlečú do konca roka. Od polovice novembra nás postihne daždivé počasie. Problémové obdobie nastane pre srdciarov a tých, čo majú ťažkosti s kĺbmi a chrbticou.

Láska: Lev(VIII.) Mesiac (XVIII.) Veža (XVI.)

Vzťahy, ktoré boli postavené na zlých základoch sa rozpadnú. Alebo páry prežijú veľmi veľkú krízu a to najmä kvôli financiám, alebo bytovej otázke. Neobstoja ani vzťahy, ktoré sú poprepletané strachom a žiarlivosťou. Emócie hneď vyletia hore. Tí, čo žili ilúziami zostanú bez svojich ružových okuliarov v tvrdej realite. Vášne, sexualita, túžba, žiarlivosť - to všetko bude mať snahu rozvinúť sa na plno. Mnohé zo vzťahov, ktoré vzniknú, budú založené práve na sexualite. November do lásky prináša veľmi zvláštne vibrácie ale ponúka aj šancu vybudovať si naozaj pevný vzťah.

Stranu pripravila: Katarína Bednářová

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 2. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 3. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 4. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 5. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur
 6. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
 7. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
 8. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
 9. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
 10. Tipni si na Petru Vlhovú a získaj 10 eur
 1. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
 2. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
 3. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
 4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 6. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
 7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 8. Ohlúpli sme počas Covid roka?
 9. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 10. TOMRA víta kľúčový krok k spusteniu systému zálohovania
 1. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur 21 025
 2. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 15 199
 3. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká? 8 030
 4. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 593
 5. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 7 336
 6. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 6 905
 7. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 320
 8. Kuba si turistov omotá okolo prsta. Miesta, ktoré musíte vidieť 6 235
 9. Kvalitnej hydiny je na pultoch stále menej. Čo vlastne kupujeme? 6 211
 10. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť 6 206
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Druhé kolo, deň tretí. V Košiciach pokračuje testovanie

Vo väčšine obcí je miera pozitivity vyššia ako v samotnom meste.

Testuje sa aj v areáli oceliarní.

Na konci košickej Hlavnej má vzniknúť nová mestská štvrť

Šéf Tabačky: Môže to dopadnúť lepšie ako mesto kultúry.

Plán novej švrte a novího námestia počíta v dlhodobom horizonte so zmenami dopravnej kostry v centre mesta a návratom vody do pôvodného koryta Mlynského náhonu.
Keď lockdown nie je prekážkou, ale príležitosťou pracovať so svojím telom. Alexandra Kurciková popri pohybe vyskúšala aj otužovanie.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Petra Vlhová dnes ide obrovský slalom v stredisku Kranjska Gora, sledujte zjazdové lyžovanie - 2. kolo LIVE.

Koronavírus na Slovensku: Riadenie krízy sa podľa Čaputovej nezlepšilo (minúta po minúte)

PCR testy na Slovensku odhalili viac ako 223-tisíc nakazených koronavírusom. Pandémia Covid-19 si vyžiadala 3 474 obetí. V okrese Nitra platí sprísnený lockdown.

Prezidentka Zuzana Čaputová.

Dezinformácie pri epidémii tu už boli. Na konci tiekla krv

Odhaliť sprisahanie dokázal aj opitý zo psej búdy.

Ľudia sa prirodzene báli cholery, ktorá vyčíňala v 19. storočí. Nechápali zmysel hygienických opatrení, ľahko uverili fámam, že za všetkým je sprisahanie pánov, úradníkov, lekárov a lekárnikov - aj krčmárov.
Turisti v ochranných rúškach sa fotografujú pri vodopádoch Studeného potoka vo Vysokých Tatrách.

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop