Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

Boxery sa "pobili" o titul

Aj napriek nepriaznivému počasiu sa začiatkom októbra uskutočnil 43. ročník špeciálnej výstavy boxerov. Toto plemeno predviedlo svoje kvality na

futbalovom štadióne Mládeže vo Vranove nad Topľou pod taktovkou Slovenského boxer klubu. Organizácie sa ujal Ladislav Kužma z Vranova nad Topľou.

Čo sa týka poroty, výstava mala hneď dvoch rozhodcov, Jozef Šuster posudzoval psy a Imrich Sopko sučky. Súťaž sa začala počiatočným hodnotením všetkých prihlásených boxerov, ktoré spočívalo v prezretí chrupu, požadovaného postoja a chôdzi na vôdzke. Do záverečného finále sa dostali len tie najlepšie, tu už išlo o tvrdý "boj" a súperenie o také tituly ako Derby víťaz 2006, Jubilejný víťaz 2006, Jubilejný víťaz mladých 2006 a podobne. Súťažiaci boli rozčlenení do viacerých kategórií, napr. najlepší veterán, najlepší dorastenec a kategória BABY - najlepšie šteňa, ktorá bola určená pre psíkov vo veku od 3 do 6 mesiacov. Odovzdalo sa aj ocenenie za najlepšiu chovateľskú skupinu, v ktorej jednoznačne zvíťazil Indiánsky brloh, pozostávajúci zo siedmich členov. Jej chovateľom je organizátor celej akcie, ktorý si okrem tejto trofeje odniesol domov aj zopár ďalších za víťazstvá v iných kategóriách.

Absolútny víťaz každej kategórie získal okrem zlatého pohára aj veľké vrece chutných granúl. Majitelia úspešných plemien nešetrili radosťou z víťazstva a aj nejakými tými slzičkami dojatia. Z vydarenej výstavy a počasia sa netešili len chovatelia a majitelia, ale aj samotní psíkovia. O tom by nám veľa mohla (keby vedela) porozprávať sučka Gina Fender Eda, ktorú tam priviedol Michalovčan Karol Sokologorský. "Nielenže si našla nových kamarátov, ale získala aj pekné tretie miesto v kategórii sučky mladé pásikavé. A pritom bola na výstave úplným nováčikom," pochvaľoval si majiteľ.

Nuž, ako sa zdá, každý odišiel z podujatia spokojný a všetci (najmä boxery) už teraz rozmýšľajú, čo si na nich porota vymyslí budúci rok...