Korzár logo Korzár Košice
Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

ČAROKRUHY

Na 6. ročník Dňa zdravia zavíta MUDr. Eva Moučková, liečiteľka z PrahySalámy a klobásy obsahujú decht, pomaranče a grepy škodia kĺbomKošický Deň

Na 6. ročník Dňa zdravia zavíta MUDr. Eva Moučková, liečiteľka z Prahy

Salámy a klobásy obsahujú decht, pomaranče a grepy škodia kĺbom

Košický Deň zdravia, ktorý pripravilo Regeneračné centrum v zastúpení Ing. Peter Tóth a Iveta Jozefjaková, je predo dvermi. Uskutoční sa v Dome techniky už na budúcu sobotu, 14. októbra o 9. hodine. Zaujímavý celodenný program otvorí psychokozmetik Dr. Igor Medzay s prednáškou Podvedomé vzorce chorôb pohľadom jasnovidca. O typológii a stravovaní podľa krvných skupín bude hovoriť známa športová lekárka MUDr. Miroslava Plchová. Tí, ktorí pravidelne navštevujú regeneračné centrum, sa môžu tešiť na MUDr. Evu Moučkovú, liečiteľku z Prahy, ktorá bude prednášať na tému Ľudové tradície v modernej medicíne.

Skryť Vypnúť reklamu

"Pani doktorka Moučková je lekárka, ktorá sa upísala naturálnej medicíne, pochodila celý svet, venuje sa najmä onkologickým pacientom. Pôsobí v Prahe - Vršoviciach a pri vstupe do jej poradne zaujme návštevníka okrem iného zarámovaný diplom s nevšedným textom: ´Za celoživotný boj proti údeninám, nezdravým mäsitým i mastným výrobkom a vôbec všetkým svinstvám hlúpych ľudí vyrábaných pre hlúpych ľudí.´ Pod týmto osvedčením sú podpísaní ´Všetci ľudia zdravej mysle a dobrej vôle´," prezrádza na úvod Ing. Tóth. Charizmatická pani doktorka je totiž známa svojou prísnosťou k stravovacím zlozvykom, ktorých sa klienti musia zbaviť čo najskôr, keď sa chcú uzdraviť. Je mnoho takých, ktorí si len ťažko vedia odvyknúť od jedál, ktoré im škodia.

Skryť Vypnúť reklamu

"Každý, kto si chce svoje zdravie zachovať a nie je to jednoduché, pokiaľ dýchame, pijeme a jeme to, čo nám súčasná doba ponúka, žijeme v strese a nestaráme sa o svoju dušu - musí pre svoje zdravie aj niečo urobiť. A to ešte skôr, než sa dostavia ťažkosti. Keby ľudia zaobchádzali s vlastným telom tak, ako napríklad so svojím autom, teda dôsledne dbali na to, čo im prospieva a čo škodí, nemali by toľko problémov", hovorí pani doktorka a aj preto uznáva jednoduchú kuchyňu našich babičiek, kde mali nezastupiteľné miesto bylinky a koreniny. Už naši predkovia dobre vedeli, čo človeku robí dobre, vedeli, aká strava je vhodná pre mužov, ženy, deti. Ruku na srdce, koľkí z nás pri dnešnej ponuke potravín premýšľajú o skladbe svojho jedálnička nielen z pohľadu lákavej chuti, ale i z pohľadu čo najrýchlejšej prípravy pokrmu.

Skryť Vypnúť reklamu

Okrem diétnych opatrení, ktoré navrhuje pani liečiteľka pacientom a dôsledne sleduje ich dodržiavanie, využíva pri liečbe psychotronické schopnosti. O jej liečbu v Prahe, ale i v zahraničí je veľký záujem. Často cestuje do USA, Južnej Ameriky, severnej Kanady, precestovala Európu, na Filipínach mala istý čas svoju ordináciu. Učarili jej Indiáni v Južnej Amerike, všímala si ich zdravý a štastný život, aj keď žijú v chudobe. Nabáda ľudí k zdravej strave. Vie, ako nezdravo sa stravujú naše deti, ktoré milujú predsmažené hranolčeky napustené chemikáliami či párky a iné údeniny. Do organizmu detí sa tak dostávajú jedy.

Pani doktorka neodporúča konzumovať mäso, najmä bravčové, ktoré obsahuje kyselinu močovú, v obličkách sa tvoria kamene, v krvi sa objavuje zvýšený cholesterol. Nezdravé je aj hovädzie a teľacie mäso, dobytok je prepchaný antibiotikami. Dnešné deti rýchlo vyrastú, hovoríme im aj antibiotické alebo penicilínové deti. Kedysi na Slovensku sa konzumovalo mäso raz v týždni, dnes v niektorých rodinách sa je aj denne, nehovoriac o údeninách, kde 5 dkg salámy či klobásy, obsahuje toľko dechtu, ako 20 cigariet. Človek, ktorý fajčí, by nemal vôbec jesť údeniny. Ľudia, ktorí majú problémy s kĺbmi, by nemali konzumovať pomaranče a grepy, pretože kyseliny, ktoré toto ovocie obsahuje, pôsobia negatívne na kĺby.

Doktorka Moučková úzko spolupracuje s americkými lekármi. Američania majú vrelý vzťah k alternatívnym liečebným metódam a najmä k bylinkám. A práve tie obsahujú preparáty Energy, s ktorými pani doktorka už niekoľko rokov lieči aj onkologických pacientov. Tvrdí, že prípravky Energy so zdravou výživou robia skutočné zázraky.

"Z oblasti zdravej výživy považujem za potrebné i ja niečo na Dni zdravia povedať. Návštevníci nášho podujatia budú mať možnosť zdravé potraviny aj ochutnať. Pripravia ich vystavovatelia, tešiť sa môžeme na pána Polakoviča zo západného Slovenska, ktorý vyrába zabíjačkové hody zo zeleniny, bez akejkoľvek chémie a sú na nerozoznanie od mäsitých pokrmov", povedal Ing. Peter Tóth.

Na záver odznie prednáška Ing. Nataše Vámošovej Dobro a zlo - základné predsudky súčasnosti a MUDr. Savčenko sa bude prezentovať prednáškou Ženou sa nerodíme, ženou sa stávame. Počas prestávky vystúpia brušné tanečnice so skupinou Galapagos v etno rytme, ktoré určite potešia dušu publika. K dispozícii bude poradňa kardiológa, určenie krvnej skupiny, analýza zdravotného stavu a iné poradenstvá. Cena vstupenky je 200 Sk v deň konania a 160 Sk v predpredaji.

Z hľadiska feng šuej, čínskeho umenia harmonizácie priestoru je najdôležitejšie, aby dvere dobre fungovali

Šťastie prichádza dvermi

Podľa starého čínskeho umenia aranžovania priestoru nad dvermi, k nám šťastie buď prichádza alebo odchádza. Oddávna dvere strážili bájne bytosti, levy, draky. V niektorých krajinách vešajú na dvere podkovy pre šťastie ramenami nahor, aby domácich úspech neopustil. Musia však byť nájdené, pretože šťastie sa nedá kúpiť. Pravda, nie všetko sa dá ovplyvniť, napríklad poloha bytu, susedstvo cintorína a podobne. Ovplyvniť však môžeme druh a veľkosť dverí, obyčajne sa uspokojíme typizovanými dvermi.

Z hľadiska feng šuej, čínskeho umenia harmonizácie priestoru je najdôležitejšie, aby dvere dobre fungovali. Dvere, ktoré sa zle otvárajú, škrípu, vŕzgajú, spôsobujú, že obyvatelia bytu sú znechutení, rozčarovaní, nemajú pocit bezpečia. Podobnne to je aj so zámkou, musí fungovať ako namastená. Kovová tabuľka s menom sa musí lesknúť, rovnako aj kľučka a priezor. Hrdza, škvrny svedčia o tom, že majiteľov život znudil a sú zanedbaní.

Honosné, elegantné dvere nabádajú vstúpiť, vzbudzujú úctu voči danému miestu. Preto brány chrámov boli vždy impozantné, dôstojné. V ostatných rokoch sa stalo módnym spájanie miestností a vytváranie veľkých otvorených priestorov. Je vhodné vzdať sa niektorých dverí, najmä ak na seba vzájomne narážajú. Sú totiž priamou cestou k rodinným hádkam. Ale nech nám ani nenapadne zbaviť sa dverí do kúpeľne či spálne, vtedy stratíme pocit intimity. Ak sa chceme niektorých dverí zbaviť, mali by sme vziať do úvahy naše vzťahy s deťmi.

V umení feng šuej vyjadrujú dvere rodičov a okná potešenie. Ak je pomer prvých k druhým väčší ako 1: 3, existuje veľká pravdepodobnosť, že nám deti prerastú cez hlavu. Dvere by sa mali otvárať smerom do bytu, do ktorého vchádzame a uhol roztvorenia by mal byť najmenej 90 stupňov. Inak nimi bude prichádzať negatívna energia. Keď sa budeme musieť cez dvere pretláčať, vyvolá to v našom živote nepohodlie. Dvere sa nesmú obíjať o nábytok alebo o čosi iné. Ani písací stôl by nemal byť v línii dverí, budeme málo výkonní a ospalí.

A ešte jedno tajomstvo našich prastarých mám. Keď sa po odchode z domu musíme po čosi vrátiť, prv, než dom, byt, opäť opustíme, poseďme si na chvíľu a narátajme od sedem do jednej. Sedem je magické číslo, ktoré vraj pomýli zlé sily, umožní šťastne zakončiť jednu cestu a začať novú.

V duchovnej kóme je až 95 percent ľudí

Kde sa ocitol náš svet?

Reakcie ľudí po celom svete sa výrazne líšia, mnohých ovláda strach a následná agresivita, dokonca zvrátené konanie vnímajú ako nevyhnutnosť. V ďalšom duchovnom rozvoji ich brzdí chamtivosť a pýcha. Ľudstvo žije v niečom, čomu samo nerozumie. Mnohí prijali hotové názory, dogmy iných, lebo sú pohodlnejšie ako vlastné rozmýšľanie. Jednotlivci, ba celé národy, teraz prežívajú veľké skúšky. Nesmieme však pripustiť, aby do nášho srdca, kde má sídliť len láska, prenikla zlosť a nenávisť.

Nenávisť, pýcha, hrabivosť, zahaľujú všetko dobré, čo spôsobuje, že vo svojom okolí vidíme viac zla ako dobra. Mnoho ľudí sa už začína prebúdzať, ale sú zmätení a nedokážu počúvať svoj vnútorný hlas. Ak sa chce človek zmeniť k lepšiemu, musí rátať s tým, že ho navštívi zlo. Zlo je jednoduchšie, ponúka schodnejšie cestičky a je v mnohom aj príťažlivejšie.

Nie každá lákavá ponuka je položená na čistom tanieri. Platidlom je potom strata čistoty, preto sú mnohí ľudia zmätení. Nevedia, kde dobro sídli, hľadajú ho okolo seba a neuvedomujú si, že dobro sídli v nich, treba ho len posilňovať, a to modlitbou, ďakovaním za všetko dobré aj zlé. Ľudia neprosia o pomoc zhora, za nič neďakujú, všetko berú ako samozrejmosť. Preto každý deň požiadajme o pomoc, vedenie, poďakujme za to, že vôbec sme, za ochranu. Je to rituál, ktorý človeku v živote veľmi pomáha.

Šalamúnova hviezda má energetizujúci vplyv

Posilňuje biopole človeka a stimuluje ho k činnosti

V blízkosti niektorých symbolov sa cítime lepšie,aj rastlinám v ich susedstve sa lepšie darí. Šalamúnova hviezda má energetizujúci vplyv, pozitívne vplýva na okolie. Posilňuje biopole človeka a stimuluje ho k činnosti. Prútikári zistili, že vyžaruje bielu farbu.

Šalamúnovu hviezdu si ľudia často mýlia s okultistickou pečaťou Šalamúna a Dávidovou hviezdou. Zatiaľ ide o osemcípu hviezdu. Tento symbol nie je cudzí ani kresťanstvu, pozná ho ako Hviezdu sv. Dominika. Osemcípa hviezda je aj symbolom sudcov. Vyjadruje poznanie a obrodenie. Podľa niektorých prameňov bola aj pravzorom kríža templárov. Keď sa zahľadíme na trojrozmernú Šalamúnovu hviezdu, význam tohto znaku sa značne prehĺbi. Ak zbadáme znak skrytý v obraze, nechajme ho na seba pôsobiť prostredníctvom afirmácie: "Cítim prílev energie. Biele vyžarovanie symbolu ma posilňuje."

Cvičenie s trojrozmerným talizmanom -Šalamúnovou hviezdou - má pozitívny vplyv na náš organizmus a psychiku, ale pomáha aj nášmu vnútornému vnímaniu. Hviezdu ľahšie uvidíme vtedy, keď si ju priblížime celkom až k nosu, a potom škúliac sa od obrázku pomaly vzďaľujeme.

Stranu pripravila: Malva Pokorná

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. METROPOLIS prináša mestské bývanie vo vysokom štandarde
 2. Slovensko spoznalo najlepšie farmy minulého roka
 3. Máte problémy s trávením? Známy gastroenterológ radí ako na ne
 4. ARÓNIA najsilnejšia prírodná prevencia proti respiračným vírusom
 5. Ako inovácie menia naše návyky? Čo už dnes môžete robiť inak
 6. Nástrahy online vyučovania, o ktorých sa nehovorí
 7. Vianočné vydanie magazínu SME Ženy
 8. Slovenské „šampanské“, za ktorým sa skrýva príbeh lásky
 9. Venujte na Vianoce darček plný informácií
 10. Zdravé varenie: zábava pre celú rodinu
 1. Detský čaj COOP Jednoty získal unikátne medzinárodné ocenenie
 2. FMMR svojím výskumom reaguje na aktuálne živé témy
 3. Slovenské „šampanské“, za ktorým sa skrýva príbeh lásky
 4. Vianočné vydanie magazínu SME Ženy
 5. Novinka medzi prefabrikátmi
 6. Virtuálne prechádzky ako pomoc turistom pri orientácií
 7. 3D virtuálne prechádzky pozdĺž maďarsko-slovenských hraníc
 8. METROPOLIS prináša mestské bývanie vo vysokom štandarde
 9. The future of M&A in Europe
 10. Prvé zamestnanie: 3 veci, na ktoré by ste nemali zabudnúť
 1. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie 34 753
 2. Slnko a teplo aj cez sviatky: Do Egypta sa vracajú dovolenkári 15 467
 3. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny 15 417
 4. Aká je chémia vôní 11 188
 5. Kaufland na Slovensku testoval novinku, ktorú zavádza v Európe 9 294
 6. Viete, aká je skutočná cena smartfónu? Číslo vás prekvapí 8 770
 7. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 8 644
 8. Bývanie v meste predlžuje život 8 257
 9. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 7 708
 10. Čo ovplyvňuje chuť kačacieho mäsa? Tieto dve veci 5 848
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Haščáka dobehla Gorila, šéfa Penty obvinili z korupcie

V sídle finančnej skupiny zasahovali desiatky policajtov.

Jaroslav Haščák v sprievode kukláčov pred Digital parkom.
Stĺpček šéfredaktorky Beaty Balogovej

Haščák sa Gorily nezbavil, dnes už to potvrdzuje aj NAKA

Bolo by skôr prekvapivé, ak by Božie mlyny nezachytili Pentu.

Beata Balogová, šefredaktorka denníka SME

Koronavírus na Slovensku: Sulík stopol nákup testov, školáci sa do škôl zatiaľ nevrátia (minúta po minúte)

PCR testy na Slovensku odhalili už takmer 106-tisíc nakazených. Pandémia Covid-19 si doteraz vyžiadala 868 obetí.

Richard Sulík (SaS).

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop