decembrových komunálkach mohli Košičania voliť, ich najprv ešte musia zaregistrovať volebné komisie. A tie rozhodnú o zaregistrovaní alebo nezaregistrovaní kandidátov v najbližších dňoch.
Kandidáti na primátora mesta
Dušan Cais (nezávislý), Boris Farkašovský (Smer-SD-SF-ĽS-HZDS-SNS), Vladimír Gürtler (nezávislý), Andrej Hrico (nezávislý), Róbert Jano (nezávislý), František Knapík (KDH-SDKÚ-DS-SMK), Milan Krendželák (ASV), Peter Sinai (nezávislý), Alexander Šamo (nezávislý)
Kandidáti na starostov v mestských častiach
MČ STARÉ MESTO
Ľubica Blaškovičová (nezávislá), Ľubomír Grega (SDKÚ-DS-KDH-SMK), Richard Hojer (nezávislý), Eva Hulmečíková (SF-Smer-SD-HZDS-SNS), Vincent Lukáč (nezávislý), Viliam Pšeno (Strana práce), Radko Rakúšan (nezávislý)
MČ SEVER
Anton Čapkovič (nezávislý), Jozef Horváth (DSS), Terézia Lengyelová (SDKÚ-DS-KDH-SMK), Andreja Takáčová (nezávislá), Mária Žofčáková (ĽS-HZDS-SNS-ANO)
MČ ZÁPAD
Margita Adamčíková (SOS-SRS), Eva Bombová (Misia 21-HKS), Mikuláš Čečko (SDKÚ-DS-KDH-SMK), Miloš Kasarda (nezávislý), Igor Laskovský (Prosperita Slovenska), Pavol Mutafov (Smer-SD-ĽS-HZDS-SF-SNS-HZD), Milan Popovič (ANO)
MČ KVP
Dušan Cais (nezávislý), Mária Gamcová (Smer-SD-SF-ĽS-HZDS-SNS-HZD-ANO), Alfonz Halenár (nezávislý), Daniel Rusnák (KDH-SDKÚ-DS-SMK-OKS)
MČ JUH
Ján Ferenc (nezávislý), Patrik Géci (Smer-SD-SNS-ĽS-HZDS-SF), Jaroslav Hlinka (nezávislý), Pavol Jalč (DSS)
MČ NAD JAZEROM
Ján Jakubčiak (nezávislý), Anna Jenčová (Smer-SD-SNS-ĽS-HZDS-SF-ANO), Jaroslav Kozák (SP), Marián Siksa (SDKÚ-DS-KDH-SMK)
MČ FURČA
František Balún (KDH-SDKÚ-DS), Katarína Čižmáriková (HZD-SOS-SRS), Štefan Dutko (DSS), Ján Plavčan (nezávislý), Ján Porvazník (ANO), Monika Smolková (Smer-SD-ĽS-HZDS-SNS-SF)
MČ SÍDLISKO ŤAHANOVCE
Cyril Betuš (HZD-SOS-SRS), Jozef Figeľ (SDKÚ-DS-KDH-SMK), Milan Krendželák (ASV), Vojtech Varga (Smer-SD-SF-SNS-ĽS-HZDS-ANO), Ladislav Vozárik (nezávislý)
MČ BARCA
Ladislav Buľko (SDKÚ-DS-KDH-SMK), František Krištof (nezávislý), František Vančo (Smer-SD-SNS-ĽS-HZDS-ANO-SF)
MČ DŽUNGĽA
Adriana Balogová (nezávislá), Ľudovít Farkas (DSS)
MČ KAVEČANY
Ján Kupec (KDH-SDKÚ-DS-SMK), Milan Perháč (Smer-SD)
MČ KOŠICKÁ NOVÁ VES
Peter Dečo (KDH-SDKÚ-DS-SMK-OKS), Vladimír Kövér (nezávislý), Dušan Petrenka (Smer-SD-ĽS-HZDS-SNS-SF)
MČ KRÁSNA
Marek Kažimír (KDH-SDKÚ-DS-SMK-OKS)
MČ LORINČÍK
Peter Dzuro (SOS), Jozef Hovanec (KDH)
MČ LUNÍK IX
Ľudovít Balog (HZDS), Dionýz Bikár (SDKÚ-DS-KDH-SMK), Tibor Gábor (Nádej), Dionýz Slepčík (Smer-SD), Ladislav Šaňa (RIS)
MČ MYSLAVA
Ján Gabštúr (nezávislý), Pavol Šolc (nezávislý)
MČ ŠEBASTOVCE
Regina Palková (nezávislá), Monika Puzderová (nezávislá)
MČ ŤAHANOVCE
Ján Farkaš (HZD-SOS-SRS), Slavomír Kundrát (nezávislý), Viera Medvecká (Nádej), Ján Nigut (KDH-SMK-SDKÚ-DS-OKS), Ružena Slivová (Smer-SD-SF-SNS-ĽS-HZDS-ANO)
MČ VYŠNÉ OPÁTSKE
Miloš Beca (SDKÚ-DS-KDH-SMK), Ladislav Segedy (nezávislý), Katarína Sokolová (nezávislá)
MČ PEREŠ
Vladimír Janočko (Smer-SD-ĽS-HZDS), Jozef Karabin (nezávislý), Karol Lukács (nezávislý), Eugen Seman (SDKÚ-DS-KDH-SMK), Ľudmila Slunečková (nezávislá)
MČ POĽOV
Mária Birošová (nezávislá), Vladimír Krištof (KDH)
MČ ŠACA
Rudolf Reštei (SOS-HZD-SRS), Ladislav Potemra (nezávislý), Ľubomíra Borošová (nezávislá), Marek Hutník (nezávislý), Daniel Petrík (nezávislý), Miroslav Soták (KDH-SDKÚ-DS-SMK), František Šovari (SNS)
Autor: jav
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári