Korzár logo Korzár Košice
Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

ČAROKRUHY

MUDr. Kornélia Killárska sa už roky venuje petroterapii liečbe kamienkamiČo je v kameni liečivé, pôsobí na fyzickej úrovniPár pekných rokov

MUDr. Kornélia Killárska sa už roky venuje petroterapii liečbe kamienkami

Čo je v kameni liečivé, pôsobí na fyzickej úrovni

Pár pekných rokov uplynulo odvtedy, čo sme s televíznym štábom nakrútili príspevok do relácie s orientáciou na alternatívnu medicínu. Hlavnou protagonistkou bola MUDr. Kornélia Killárska, CSc. z ambulancie genetiky, kde sa venovala dedičným chorobám, ako aj vrodeným a vývojovým chybám, hlavne u detí. Už vtedy dopĺňala medikamentóznu liečbu na tie časy naozaj netradične kamienkami. Táto téma ju neopustila ani dnes, keď je na dôchodku. Ponúka nám aspoň časť z množstva skúseností, ktoré súvisia s liečením pomocou obyčajného kameňa, s odborným názvom petroterapia.

Skryť Vypnúť reklamu

O biodiagnostike a energoinformačných procesoch sa Dr. Killárska oficiálne dozvedela v 90. rokoch, keď sa zúčastnila kurzu naturálnej medicíny. Už predtým testovala vhodnosť čajov, aj kombinácie liekov pre pacientov, ba aj vodu hľadala pomocou prútika, ale bola v tom len intuícia, nie znalosť. Zostala jemne zmätená, keď vycítila prichádzajúcu zubatú u niektorých ľudí a po čase prijímala celkom prirodzene, že ak na niekoho myslela, na druhý deň sa objavil v ordinácii, aj keď mal prísť celkom v inom termíne. Keď sa jej dostala do rúk kniha o polodrahokamoch, napĺňala ňou svoju túžbu dozvedieť sa o nich čo najviac. A potom jej na odborárskej rekreácii človek, ktorému sa v tom čase hovorilo kultúrny referent, povedal niekoľko viet o tom, že aj obyčajný kameň môže byť liečivý a harmonizujúci. Zohol sa na zem a ponúkol jej pár skaliek, aby ich otestovala. Pridal ešte pár základných informácií ako výbavu pred odchodom domov.

Skryť Vypnúť reklamu

Kladný vyžaruje,

záporný pohlcuje

Odvtedy jej prešli cez ruky stovky kameňov. Vždy musí zistiť, či majú kladný alebo záporný náboj. Tento fakt je zo všetkého najdôležitejší. Kladný vyžaruje, energetizuje, záporný zas naopak pohlcuje, vstrebáva do seba. Okrem polarity by mal kameň obsahovať aj harmonizujúci prvok, najlepšie je, ak sa v jednom sústreďuje oboje. "Pred použitím ho treba aj opáliť. Až potom sa dá regenerovať," prezrádza dr. Killárska.

Na okennej parapete izby, kde sedíme s Dr. Killárskou, sú na podložkách uložené kamienky. Svieti na ne slnko, nabíja ich svojou silou. "Až potom, keď je liečivý a harmonizujúci kameň regenerovaný, môžem vyberať ten, ktorý je individuálne vhodný pre konkrétny problém konkrétneho pacienta. To čo je v kameni liečivé, pôsobí na fyzickej úrovni. Harmonizujúci prvok má vplyv na psychiku. Najčastejšie to býva strach z choroby alebo bolesti, obavy z niečoho zlého, čo by mohlo prísť."

Skryť Vypnúť reklamu

Kamienkom sa dá pôsobiť na človeka ako na celok, aj na jeho jednotlivé orgány, ba dá sa ísť až na úroveň bunky. Ak chce Dr. Killárska vybrať kamienok, ktorý má naozaj špecifický účinok, vyberá ho dlho a precízne. "Každý človek vyžaruje a vysiela na istej frekvencii. Nazdávam sa, že individuálne vhodný kameň pre konkrétneho človeka vibruje na tej istej alebo aspoň príbuznej frekvencii, ako má on. Mohla by som to prirovnať k energetickej záplate," trefne vysvetľuje Dr. Killárska.

Lieky a kamene

sa vhodne dopĺňajú

Aj človek, ktorý neveľmi verí takejto terapii, môže pocítiť jej účinky. A keďže ani lekári sa nie vždy vyhnú zdravotným problémom, len tak, medzi rečou sa kolegyni posťažoval na svoje srdiečko. A potom niekoľko rokov tajne nosil na hrudi vrecúško so špeciálne pre neho vybranými kamienkami, ktoré sa obmieňali vždy, keď už odovzdali svoju jemnú silu. Lekár sa cítil oveľa lepšie a nález sa mu po čase upravil

Kamienky neraz dokázali nahradiť aj lieky, najmä v tých prípadoch, kde sa nedali použiť. Budúca mamička v prvých troch mesiacoch tehotenstva nesmie brať antibiotiká a tak prišli na rad kamienky so zápornou polaritou. Celkom prirodzene dokázali zlikvidovať zápal močových ciest. "Dajú sa použiť na všetky diagnózy," hovorí dr. Killárska. "Pritom nevynechávam medikamentóznu liečbu, lebo neviem dopredu určiť, akú silu vyvinie kameň. Isté je, že účinky sa navzájom vhodne dopĺňajú." To však platí iba vtedy, ak je kamienok vybratý naozaj správne a so znalosťou jeho pôsobenia. "Jeho účinnosť sa dá zvýšiť tým, že ho naprogramujem. Potom dokáže odovzdávať aj silu informácie, ktorá je v ňom vložená."

Vyčerpaný kameň

sa dá nabiť

Kamienok, nech má na začiatku akúkoľvek silu, sa po čase energeticky vyčerpá. Už odovzdal svoju energiu, potrebuje novú silu. Treba mu ju poskytnúť po každom použití. Pomáha mu opláchnutie v studenej vode, oživí ho slnko alebo pobyt na zhluku kryštálov. Skúsenosť Dr. Killárskej je taká, že kamene, ktoré dlho ležali v zemi bez slnka, alebo sú z tmavého lesa, a či z miest, kde chodí veľa ľudí, liečivú silu nemajú. Môže im ju dodať iba dlhé vyhrievanie sa na slniečku.

Sú také miesta na Zemi, ktorým hovoríme sväté. Napríklad na mariánskych miestach je tzv. mariánska energia. "A to je iná kvalita," zdôrazní Dr. Killárska. "Mám otestované kamienky napríklad z Lúrd, Medžugoria, Fatimy, Turzovky - to sú miesta maríánskych zjavení alebo mariánskej úcty. Tá energia zabudovaná v kamienkoch je akoby navyše a nevyčerpáva sa. Nemá však schopnosť odovzdať ju do vody."

Dr. Killárskej na to, aby dokázala určiť vhodný kamienok, stačí meno a dátum narodenia. Dokáže to aj na diaľku. Využíva pritom rozsiahle znalosti z medicíny, nejde teda o žiadny náhodný výber, vždy vie čo chce dosiahnuť a kameň je v tom dobrým pomocníkom. Bez spolupráce a dôvery pacienta je to však oveľa ťažšie.

Aj vy patríte medzi ľudí, ktorí si nosia kamienky z miest, ktoré navštívili? Takých ľudí je veľa. Nedá sa racionálne vysvetliť, prečo človek siahne práve po tom a nie inom kameni, odpoveďou obyčajne býva lebo ma zaujal. Podvedomie vždy napovie, ktorý kameň je ten správny a ako s ním treba naložiť. Niekto ho nosí vo vrecku, iný si ho vyloží na poličku alebo parapetu, ďalší si oň opiera zrak na pracovnom stole. Kamienok od Dr. Killárskej by mal byť prilepený na telo na určenom mieste, ale v noci môže byť aj pod vankúšom.

Astrohoroskop pre narodených od 24.9. do 23.10.

Ľudia Váhy, rovnako ako "váhy", budú mať v živote veľa výkyvov

Životné heslo: Zvažovať, hodnotiť zo všetkých strán.

Ako ich spoznáte: Stretli ste krásneho človeka s jemnými pravidelnými rysmi tváre a bohatými hnedými vlasmi? Zaujal vás melodický hlas a nákazlivý smiech? To ste sa stretli s Váhami.

Charakter: Žlčovito-sangvinický. Kto by to len o takých ľúbezných bytostiach povedal, že za milým úsmevom sa niekedy skrýva výbušnosť a tvrdohlavosť. A Váhy také vedia byť, hlavne ak sú presvedčené o svojej ušľachtilej pravde, ku ktorej sa dopracovali po dlhých a nekonečných úvahách. Sú povestní zdvorilosťou, mierumilovnosťou, taktom a diplomaciou. Všetky Váhy milujú poriadok, spravodlivosť a súlad, a to v akomkoľvek odbore ich pôsobenia. Sú jediným znamením zverokruhu, ktoré pomenováva vec. Ostatné znamenia majú zvieracie alebo ľudské názvy. Vládnucou planétou je Venuša, patrí jej láska, úspech a šťastie. Ľudí vo Váhach obdarúva výrazným estetickým cítením, ale tiež dávkou nepraktičnosti. V ich povahe je túžba po skutočnej pravde a rovnováhe, pričom sú tu dva protiklady - láskavosť a túžba po harmónii, ale aj tvrdohlavosť, nerozhodnosť a hádavosť. Ľudia Váhy, rovnako ako "váhy", zažijú v živote mnoho výkyvov. Vždy, keď sa majú rozhodnúť, zvažujú všetky okolnosti, lebo sa nechcú pomýliť. Nekonečné váhanie nakoniec môže spôsobiť veľa škody. Bývajú ctižiadostiví, intuitívni s dobrou pozorovacou schopnosťou. Desia ich predsudky, nedbalosť, nespravodlivé obvinenia a slepá viera. U ostatných ľudí zle znášajú netrpezlivosť, nemajú radi prelietavosť a ľahkomyseľnosť.

Čo milujú: Erotiku, dobré jedlo a umenie.

Čo neznášajú: Špinu.

Ako pracujú: So zmyslom pre obchod. Váhy majú vynikajúcu schopnosť okamžite a kreatívne odhadnúť, ako dopadne biznis. Iba Váhy dokážu vymyslieť najlepšie reklamné triky. Váhy majú radi krásu a vedia ju oceniť. Ľahko sa však dajú odradiť od vytýčených cieľov, chýba im dobyvačnosť a priebojnosť. Majú vynikajúce pozorovacie schopnosti. Túžia dobre vychádzať so všetkými ľuďmi z okolia, preto sa správajú mierne a diplomaticky. Váhy sú veľmi spoločenské, otvorené a šarmantné, aj v práci mávajú vôkol seba množstvo priateľov. odvolávajú sa

Vzorový hrdina: Paris

Zvláštne znamenie: Pôvabný človek. Jednou z najkrajších žien bola trójska Helena a tiež bola narodená v tomto znamení.

Dobrá rada pre Váhy: Neprejedajte sa. Máte sklony k obezite.

Dobrá rada pre ostatných: Nechajte si od nich poradiť. Neoľutujete.

Feng-šuj zahŕňa aj takú oblasť, ktorá je spojená s cestovaním

Ako pomôže mystický uzol

Dnes sa vám Silvia Gerecová, poradkyňa feng-šuj, prihovára po druhý raz. Členovia klubu, ktorý vedie, dostávajú bohatšie a konkrétne cielené informácie, ktoré pomáhajú zmeniť veľa vecí. Feng-šuj pracuje so symbolmi; ich sila má svoje účinky, aj keď ich nevidíme. Silvia odporúča čítať, ale hlavne rešpektovať nasledujúce rady hlavne vám, ktorí veľa cestujete.

Pred každou cestou trikrát švihnite rukou z ľavej strany do pravej. Takto od seba odoženiete nešťastie, ktoré by vás prípadne mohlo zastihnúť. Do auta, v ktorom sa veziete, by ste si mali zavesiť alebo položiť sošku vtáčika, druh nie je dôležitý, ale mal by sa vám páčiť. Môže to byť dokonca kartička s obrázkom vtáčika, napríklad papagája. Symbol vtáka prináša pohodu, ľahkosť pohybu a bezpečnosť pri cestovaní. Na palubnú dosku vášho auta si nalepte fotku šťastného smejúceho sa Buddhu. Tento symbol je tam na to, aby pomohol odohnať úzkosť a obavy z cesty, na ktorú ste sa vybrali.

Na služobnú cestu si treba zobrať so sebou aj mušľu a nosiť ju všade, kde sa len pohnete. Mušľa pomôže pritiahnuť šťastie do biznisu a nemusí to byť iba doma, môže to byť aj v cudzine. Aj zvonček s mincami a šťastným mystickým uzlom je na pracovné cesty výborným pomocníkom. Slniečka na minciach majú potenciál jangu (pozitívna sila) a dodávajú energiu.

Do každej dámskej kabelky, ale aj mužskej aktovky patrí tzv. mystický uzol. Nájdeme ho aj na mnohých závesných symboloch, najlepšia je kombinácia s Buddhom. Pomôže, ak napríklad neviete nájsť miesto na parkovanie, alebo ste sa ocitli v dopravnej zápche. Pomáha dokonca aj vtedy, ak máte z akýchkoľvek dôvodov pocit ohrozenia alebo cestujete sami, bez spoločníkov. Mystický uzol zovrite do dlane a poproste ho o východisko.

V tejto oblasti sú zahrnuté aj niektoré sny alebo náznaky, ktoré predpovedajú smolu. Napríklad, ak má niekto sen o tigroch alebo iných dravých zvieratách, predpovedá to nešťastie na cestách. Ak človek prechádza cez cestu s niekým, kto má batožinu na chrbte (môže to byť aj ruksak), naznačuje to problémy na ceste. Ak vidíte pohrebné auto, mali by ste zmeniť dátum cesty, lebo to symbolizuje stratu šťastia. Ak na letisko idete autom a cestou "chytíte" defekt alebo máte menšiu nehodu, pred pokračovaním cesty sa treba preobliecť do iného odevu. Ochránite sa pred ďalším nešťastím.

Stranu pripravila: Lea Gallová

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
 2. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
 3. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 4. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
 5. NAŽIVO: Čo čaká ekonomiku? Sledujte #akonato konferenciu
 6. Kupujte originálne tonerové kazety HP
 7. Investície s fixným ročným výnosom od 6 % do 8 %
 8. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
 9. Zelená Bratislava
 10. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 1. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
 2. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
 3. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
 4. Zostáva už len 7 dní na predloženie žiadosti o grant
 5. Svet môžeme zlepšiť dobrými skutkami
 6. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
 7. Najnovšie technológie a inovácie na Gemeri? Normálka
 8. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
 9. Nové laboratórium ekonomického experimentálneho výskumu na EUBA
 10. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
 1. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 19 558
 2. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 16 194
 3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 13 253
 4. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 12 413
 5. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 11 599
 6. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 11 078
 7. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 10 952
 8. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh 10 295
 9. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 10 080
 10. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 9 906
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Koronavírus na Slovensku: Matovič informuje o ďalšom rekorde, v Bardejove a na Orave pokračuje plošné testovanie (minúta po minúte)

Celkový počet nakazených na Slovensku dosiahol číslo 43 843. Pandémia Covid-19 si doteraz vyžiadala 159 obetí.

Ilustračná fotografia.
Komentár šéfredaktorky Beaty Balogovej

Vďaka patrí zodpovedným, ale to najťažšie nás len čaká

V tieto dni neplatia kategórie politickej odmeny alebo odplaty.

Beata Balogová, šefredaktorka denníka SME

Oravčanov hanili za svadby, teraz sú vzorom. A poďakujte vojakom, znelo z každej dediny

Celoštátne testovanie ohrozuje neistá ochota zdravotníkov.

Rad v Donom Kubíne pred mestským kultúrnym strediskom o 8:55 h.
Limuzína, v ktorej sa viezol predseda parlamentu Boris Kollár.

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop