volebnom období. Hoci sa spočiatku zdalo, že to bude veľká dilema, pretože starosta Ján Farkaš oproti súčasnému volebnému obdobiu navrhoval skresanie počtu poslancov z deviatich na sedem, nestalo sa. Návrh neprešiel a poslanci zahlasovali za najvyšší možný počet volených zástupcov mestskej časti, pričom novela zákona o meste Košice im umožňovala pohybovať sa v rozmedzí od 5 do 9. "Mám pocit, že by menej poslancov úplne stačilo, no poslanci sú iného názoru. Budem to rešpektovať, zrejme sa niektorí boja, že by už neboli zvolení," vysvetlil starosta J. Farkaš.
K zníženiu počtu poslancov teda nedôjde, aj keď v malých mestských častiach to tak bežne robia. Napríklad Džungla i Poľov rozhodli o redukcii z doterajších 9 na 7 poslancov. Ťahanovce však v súvislosti s problémami, s ktorými sa boria, ako aj nie vždy na sto percent fungujúcim zastupiteľstvom (starosta proti vôli poslancov mimoriadne zastupiteľstvo predčasne opustil, pretože si vraj potreboval kúpiť lístky do Talianska, kde sa zúčastní nadnárodnej konferencie Equal), majú zrejme pocit, že čím viac hláv, tým viac rozumu.
Poslanci rozhodovali aj o príprave podujatia pre miestnych dôchodcov, ktorým po diskusii schválili príspevok na nákup darčekov vo výške 8-tisíc korún. Aj napriek tomu, že v pozvánke na zastupiteľstvo a nakoniec i odhlasovanom programe bolo jedným z bodov aj prerokovanie výšky odmien pre volebných funkcionárov či personálnych otázok, starosta návrh nepredložil s odôvodnením, že ho nemá pripravený. "Takto to tu vyzerá vždy, keď to je v programe, budeme o tom hovoriť. Opäť si prišiel nepripravený," kričali poslanci, starosta však trval na svojom.
Následne odišiel nakupovať lístky do Talianska a poveril vedením zastupiteľstva svojho zástupcu Jána Niguta. Poslanci neváhali a za staré prešľapy v súvislosti s návozom zeminy do lokality na Skalkách, za čo dostali Ťahanovce pokutu, odhlasovali starostovi zosobnenie vo výške 4 000 Sk. Ťahanovce totiž dostali pokutu od stavebného úradu vo výške 2 000 Sk za stavbu bez stavebného povolenia, keď z Jarku vyvážali zeminu do spomínanej lokality. Ďalšie dve tisícky pridal aj Úrad životného prostredia, za vytvorenie čiernej skládky, pretože zemina bola vynesená na cudzí pozemok.
"Zosobníme mu to v plnej výške, nebude na to predsa doplácať mestská časť," povedal poslanec Andrej Eperješi.
Starosta však tvrdí, že uznesenie nepodpíše.
Autor: krs
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári