Korzár logo Korzár Košice
Sobota, 6. marec, 2021 | Meniny má Radoslav, RadoslavaKrížovkyKrížovky

Dnes predstavujeme ďalšie dve súťažiace, ktoré túžili zmeniť svoj imidž

Reality šou Krajšia s Košickým večerom V spolupráci so salónom Espace a reštauráciou Monte Bianco vám prinášame už po tretí krát Reality show

Reality šou Krajšia s Košickým večerom

V spolupráci so salónom Espace a reštauráciou Monte Bianco vám prinášame už po tretí krát Reality show Krajšia s Košickým večerom. Počas júla ste sa mohli zapojiť do tejto súťaže a prihlásiť sa na zmenu svojho imidžu. Urobilo tak mnoho žien, spomedzi ktorých sme vyžrebovali osem finalistiek a ich mená uverejnili koncom júla.

Dnes vám ponúkame tretiu reportáž zo zmien, ktoré sa odohrali v salóne Espace. Postupne takúto zmenu podstúpi celkovo osem súťažiacich. Každý týždeň popri dvoch reportážach zo zmien imidžu uverejňujeme aj jeden kupón. Štyri augustové kupóny bude treba zozbierať a všetky nalepiť na hlasovací lístok, ktorý vám prinesieme 30. augusta. Práve v ten deň vám i naraz pripomenieme všetkých osem súťažiacich a ich zmeny účesov a mejkapu, ktorými prešli. Prostredníctvom hlasovacieho lístka budete môcť poslať hlas svojej "favoritke" a zapojiť sa tak do súťaže o zaujímavé ceny.

Skryť Vypnúť reklamu

Na záver show - 8. septembra - vyžrebujeme spomedzi hlasovacích lístkov s kupónmi troch šťastlivcov, ktorí získajú poukážky na služby salónu Espace v hodnote 3 000, 2 000 a 1 000 korún. Tá zo súťažiacich, ktorá získa od čitateľov najviac hlasov, vyhrá romantickú večeru pre dvoch v reštaurácii Monte Bianco v cene 1 000 korún.

Salón Espace sídliaci v hoteli Slovan ponúka svojim zákazníčkam, ale aj zákazníkom vlasové štúdio, kozmetické štúdio, úpravu nechtov, sauny, zábaly, masáže, opaľovanie prístrojom Sun Tun, prístroj tranzion na formovanie postavy a mnoho ďalších kozmetických služieb.

V reštaurácii Monte Bianco na Kováčskej ulici si môžete pochutnať na talianskych špecialitách. Ak obľubujete cestoviny, rozhodne by ste nemali obísť túto reštauráciu, v ktorej si môžete vybrať z naozaj širokej ponuky cestovín a zdravo sa najesť v príjemnom prostredí.

Skryť Vypnúť reklamu

Do lesa špeciálne účesy

a make-up nepotrebuje

Počas tretieho dňa, ktorý sme v rámci tretieho kola našej show Krajšia s Košickým večerom strávili v salóne Espace, bola prvou adeptkou na zmenu image pani Viera Šumáková, 46-ročná hospodárka na Technickej univerzite.

"Nepatrím medzi tie ženy, ktoré svojmu výzoru venujú zvýšenú pozornosť. Ja som najspokojnejšia, keď cez voľný víkend môžem ísť s rodinou do prírody, do lesa a tam sa veru nepotrebujem česať či maľovať... Zaujímavé však je, že mám sestru, ktorá už od mala sa o seba starala, vedela sa pekne obliekať, česať a namaľovať... V tomto sme úplne odlišné. Mňa takéto veci nikdy veľmi nezaujímali, no povedala som si, že možno treba skúsiť aj čosi také - preto som sa prihlásila do vašej show. Raz za čas si človek predsa musí dopriať aj zmenu výzoru... A keďže sama sa nedokážem nejak špeciálne upraviť, som rada, že mi v tomto pomôžu odborníčky," prezradila pani Viera.

Skryť Vypnúť reklamu

Ako prvá si pani Vieru vzala do ´parády´ kaderníčka Zuzka. Najprv sa vyhrala s farbami. "Rozhodla som sa z časti ponechať svetlosť vlasov pani Vierky, no korienky som zafarbila na tmavšie, rovnako aj niektoré pramienky, aby účes pôsobil pestrejšie. Čo sa týka strihu, trochu som vlasy skrátila a vytvorila sviežejší a mladistvejší účes. Na takéto vlasy stačí použiť penové tužidlo, vyfúkať ich do vhodného tvaru, trochu postrapatiť a zalakovať," vysvetlila kaderníčka. S účesom bola pani Viera viac než spokojná, uznala, že sa občas netreba báť experimentovať aj s viacerými farebnými odtieňmi vlasov.

Pani Viera sa nezvykne maľovať. Má totiž dost výrazné kruhy pod očami a má pocit, že nalíčenie tento nedostatok ešte viac zvýrazní. "Práveže to vôbec nie je pravda. Nalíčením očí dokážeme odpútať pozornosť od kruhov pod nimi. Kvalitný make-up však nestačí, kruhy treba korigovať aj krémami. Existujú špeciálne krémy proti kruhom pod očami, ktoré tento problém pomáhajú riešiť. Potom pri líčení sa dajú zakryť tuhým korektorom," prezradila nám kozmetička Janka, ktorá najprv pretrhala obočie a potom naniesla na celú tvár tekutý make-up, kruhy zakryla tuhým korektorom a tvár prepúdrovala. Čo sa týka nalíčenia očí, rozhodla sa pre jemné, nie príliš nápadné farby. "Na vonkajšiu časť viečka som naniesla tmavšiu, fialovú farbu. Do strednej časti a smerom k vnútornému kútiku som použila svetlofialový a ružový tieň. Rozjasňujúci ružový práškový tieň som naniesla aj pod obočie, čím sa ešte viac rozžiari pohľad. Nalíčenie očí som ešte doplnila tmavomodrou a hnedou ceruzkou na oči a celé namaľovanie som rozjasnila a zafixovala jemným bielym tieňom. Na záver stačilo použiť maskaru, jemne utrieť pokožku pod očami a znovu použiť tuhý korektor, aby sme ešte viac zakryli kruhy... Potom som už iba použila ceruzku, ktorou som dotvarovala obočie, lícenku, ceruzku na pery a jemný lesk," dodala Janka.

Pani Viera bola zmenou svojho imidžu nadšená... "Veru, kto by to bol povedal, že sa človek môže takto zmeniť takmer na nepoznanie... Nemám slov..." Náš fotograf jej na displayi digitálneho fotoaparátu ukázal fotografiu, ktorú urobil ešte pred tým, než sa dievčatá zo salónu pustili do práce... "Veď to ani nie je pravda, ako som sa zmenila... Keď teraz prídem do práce, tak ma možno ani nespoznajú... Už ma tam všetky kolegyne čakajú a vraveli mi, aby som sa hneď prišla ukázať... Najprv som si nerobila na dnes nejaké špeciálne plány, ale teraz uvažujem nad tým, čo s dnešným dňom... Určite mi bude večer ľúto, keď sa budem musieť odlíčiť a aj sa budem báť ľahnúť si večer do postele, lebo si pokazím účes. Najlepšie by bolo neísť vôbec spať," dodala pani Viera so smiechom a so širokým úsmevom sa vybrala do práce...

S takým "lookom" neostane doma,

večer niekam pôjde s kamarátkou

V poradí už šiestou dámou, ktorá sa podujala absolovať zmenu svojho imidžu v salóne Espace počas tretieho kola našej show, bola 31-ročná Patrícia Helfenová, pracovníčka logistiky.

"Musím sa priznať, že naposledy som bola u kaderníka vari ešte minulého roku... Pravdou totiž je, že nijak špeciálne sa o svoje vlasy nestarám. Nemám na to čas a najpraktickejšie je aj tak dať si ich do gumičky a mám pokoj... Som celkom spokojná s mojou vlastnou farbou vlasov, lebo je celkom sýta hnedá, aj keď je pravda, že sem-tam sa objaví už aj nejaký sivý vlas... Avšak určite nie som spokojná so strihom. V podstate sa dá povedať, že keďže už tak dlho nebola strihaná, tak vo vlasoch už žiadny strih ani nemám... Väčšinou aj tak chodievam s vlasmi stiahnutými do copu, inak by mi počas dňa rozpustené vlasy prekážali a teda mi je jedno, ako som ostrihaná... Navyše moje vlasy sú príliš husté a nedarí sa mi ich dobre učesať...," prezradila slečna Patrícia.

Kaderníčka Zuzka sa rozhodla na vlasy nepoužiť trvalú farbu, ale radšej šampón, ktorý sa po istej dobe vymýva a odrastanie farby preto nie je také zreteľné... "Vybrala som čokoládovohnedú farbu, ktorá sa čo najviac približuje prirodzenej farbe vlasov slečny Patrície, lebo takáto farba jej najviac pristane... Čo sa týka strihu, musím povedať, že sa mi veľmi dobre strihalo - s takýmito vlasmi je radosť pracovať... Patrícia má husté a dlhé vlasy. Trochu som dĺžku skrátila, no najmä som vlasy prestrihala, aby nepôsobili tak husto, aby sa prevzdušnili a dali ľahšie upravovať. Vlasy som vyžehlila a už iba použila lak," vysvetlila Zuzka.

Počas strihania sa nám slečna Patrícia priznala, že má za sebou aj kozmetický kurz, takže čo sa týka starostlivosti o pleť a líčenia, mala by sa v tom cítiť ako doma... "Jedine ak raz za čas sebe a mame nafarbím obočie a tam to končí. Kurz som si totiž urobila, ale nikdy som sa kozmetike naozaj nevenovala," prezradila nám Patrícia. Pri líčení sa teda odovzdala do rúk skúsenej Janke... Tá najprv naniesla make-up a zafixovala ho púdrom. Čo sa týka líčenia očí, nebála sa použiť viacero farieb. "Na vonkajšiu časť viečka som naniesla tmavú farbu, konkrétne sivofialovú, do strednej časti medenú a smerom k vnútornému kútiku som použila ružový tieň. Stred viečka som ešte viac zvýranila červenou farbou, použila som aj svetloružový tieň pod obočie a čiernu ceruzku, aby sa pohľad celkovo zvýraznil. Na záver, ako vždy, som nalíčenie očí zafixovala a rozjasnila bielym očným tieňom," prezradila nám Janka. Hnedou ceruzkou už iba dotvarovala a zvýraznila obočie, použila maskaru, lícenku a na pery jemnú ceruzku a dva lesky. Jeden na celé pery a svetlejší iba na vnútornú časť spodnej pery, aby ústa vyzerali plnšie.

Keď sa slečna patrícia zbadala v zrkadle, vyhŕklo z nej - No ci pana... "Pôvodne som sa snažila v práci zatajiť, že ste ma vyžrebovali a že mám podstúpiť zmenu imidžu. Lenže ono sa to aj tak rozkríklo a navyše, keď teraz pôjdem ešte na popoludnie do práce, tak už bude každému jasné, kde som bola... Už si viem živo predstaviť tie reakcie v práci, celkom sa na to teším, bude zábava," prezradila Patrícia s úsmevom. Pred sebou teda mala ešte niekoľko hodín v práci, podvečer mala stráviť so sestrou, no už rozmýšľala nad tým, čo s načatým dňom... "Bola by škoda ísť si dnes večer skoro ľahnúť spať. Celkom iste sa s kamarátkou večer niekam vyberieme, veď to by bola škoda sedieť s takým účesom a make-upom celý večer doma... Možno si zájdeme len niekam posedieť, no nevylučujem, že sa spolu vyberieme na diskotéku," dodala.

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Ostrov Saona pri Dominikánskej republike je pravý karibský raj
 2. Nové číslo Historickej revue
 3. Porsche sa rozrastá o nový shooting brake Taycan Cross Turismo
 4. Oplatí sa teraz kupovať byt alebo je lepšie si počkať?
 5. Korona zlacňuje elektroniku. Tento týždeň je až o 50 % lacnejšia
 6. Petra Vlhová venuje svoju prilbu do súťaže pre Plamienok
 7. Skutočná vanilka a čokoláda. Čo robí potraviny kvalitnými?
 8. Denník SME spolu s knihou Rozhovory o ľudskom tele
 9. AGEL spustil testovanie expresnými PCR testami
 10. Telo v karanténe, jar a domácnosť, rozhovor s Denisou Dvončovou
 1. Svieže jarné ceny v PLANEO Elektro sú aj v marci extra výhodné
 2. Ako môžete zastaviť dýchavičnosť pri covide a po jeho prekonaní?
 3. Ostrov Saona pri Dominikánskej republike je pravý karibský raj
 4. Porsche sa rozrastá o nový shooting brake Taycan Cross Turismo
 5. Nové číslo Historickej revue
 6. Veolia dostala exkluzívne do správy projekt SKY PARK
 7. AS EUBA vyhlasuje protest proti novele zákona o VŠ
 8. Firmy sa spojili s učiteľmi, rozhodli sa pomôcť chudobným žiakom
 9. Počas pandémie vzrástli obavy z právnych sporov
 10. Oplatí sa teraz kupovať byt alebo je lepšie si počkať?
 1. Oplatí sa teraz kupovať byt alebo je lepšie si počkať? 20 460
 2. 5 najčastejších dôvodov, pre ktoré sa v noci budíme 14 232
 3. Maldivy, Emiráty, Egypt z Bratislavy aj s poistením liečby COVID 10 560
 4. Korona zlacňuje elektroniku. Tento týždeň je až o 50 % lacnejšia 10 424
 5. Skutočná vanilka a čokoláda. Čo robí potraviny kvalitnými? 10 093
 6. Telo v karanténe, jar a domácnosť, rozhovor s Denisou Dvončovou 8 828
 7. AGEL spustil testovanie expresnými PCR testami 7 774
 8. Dovolenka v Egypte: Vyskúšali sme, ako sa aktuálne cestuje 6 938
 9. Ostrov Saona pri Dominikánskej republike je pravý karibský raj 6 405
 10. Spoznajte Olomouc – univerzitné mesto a svoju budúcnosť 6 393
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Po nehode.

Polícia vyšetruje nehodu v okrese Košice-okolie.

2 h
Ilustračné.

Prešovský a Košický kraj sú na čele rebríčka.

3 h
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Petra Vlhová počas slalomu v Jasnej 2021.

Sledujte online prenos s nami.

2 h

Stále sa tvárime, že tento rok maturity budú.

5. mar
Predseda vlády SR Igor Matovič (OĽaNO) sa rozpráva s novinármi a minister hospodárstva SR a prvý podpredseda vlády pre ekonomiku SR Richard Sulík (SaS).

PCR testy na Slovensku odhalili takmer 322-tisíc nakazených koronavírusom. Pandémia Covid-19 si vyžiadala 7 739 obetí. Platia sprísnené opatrenia.

7 h
Oproti roku 2019 klesla počas pandemického roku v Bratislave úroveň prehustenia dopravy o 9 percent.

Plynulá doprava šetrí čas aj nervy.

23 h

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop