Korzár logo Korzár Košice
Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

Reality show Krajšia s Košickým večerom (1)

Dnes predstavujeme prvé dve súťažiace, ktoré túžili zmeniť svoj imidžV spolupráci so salónom Espace, reštauráciou Monte Bianco a kinom Úsmev vám

Dnes predstavujeme prvé dve súťažiace, ktoré túžili zmeniť svoj imidž

V spolupráci so salónom Espace, reštauráciou Monte Bianco a kinom Úsmev vám prinášame už po tretí krát Reality show Košického večera. Počas júla ste sa mohli zapojiť do tejto súťaže a prihlásiť sa na zmenu svojho imidžu. Urobilo tak mnoho žien, spomedzi ktorých sme vyžrebovali osem finalistiek a ich mená uverejnili uplynulý piatok.

Dnes vám ponúkame prvú reportáž zo zmien, ktoré sa odohrali v salóne Espace. Postupne takúto zmenu podstúpi celkovo osem súťažiacich. Každý týždeň popri dvoch reportážach zo zmien imidžu uverejníme aj jeden kupón. Štyri augustové kupóny bude treba zozbierať a všetky nalepiť na hlasovací lístok, ktorý vám prinesieme 30. augusta. Práve v ten deň vám i naraz pripomenieme všetkých osem súťažiacich a ich zmeny účesov a mejkapu, ktorými prešli. Prostredníctvom hlasovacieho lístka budete môcť poslať hlas svojej "favoritke" a zapojiť sa tak do súťaže o zaujímavé ceny.

Skryť Vypnúť reklamu

Na záver show - 8. septembra - vyžrebujeme spomedzi hlasovacích lístkov s kupónmi troch šťastlivcov, ktorí získajú poukážky na služby salónu Espace v hodnote 3 000, 2 000 a 1 000 korún. Tá zo súťažiacich, ktorá získa od čitateľov najviac hlasov, vyhrá romantickú večeru pre dvoch v reštaurácii Monte Bianco v cene 1 000 korún.

Salón Espace sídliaci v hoteli Slovan ponúka svojim zákazníčkam, ale aj zákazníkom vlasové štúdio, kozmetické štúdio, úpravu nechtov, sauny, zábaly, masáže, opaľovanie prístrojom Sun Tun, prístroj tranzion na formovanie postavy a mnoho ďalších kozmetických služieb.

V reštaurácii Monte Bianco na Kováčskej ulici si môžete pochutnať na talianskych špecialitách. Ak obľubujete cestoviny, rozhodne by ste nemali obísť túto reštauráciu, v ktorej si môžete vybrať z naozaj širokej ponuky cestovín a zdravo sa najesť v príjemnom prostredí.

Skryť Vypnúť reklamu

Na zmenu sa tešila, no prevažovali obavy

Prvou dámou, ktorá podstúpila v salóne Espace zmenu imidžu v rámci tretieho pokračovania našej šou, bola Iveta Patlevičová, 35 ročná študijná referentka. Do salónu prišla aj so svojou šestnásťročnou dcérou Miškou. "Vzala som ju so sebou, lebo Miška je mojim kritikom, čo sa týka výzoru a oblečenia. Neraz sa mi už stalo, že mi povedala - mama, keď si vezmeš toto, nikam s tebou nejdem. Často však v takýchto prípadoch majú deti pravdu a treba ich počúvať," nazdáva sa pani Iveta.

Priznala sa nám, že sa síce na zmenu svojho výzoru veľmi tešila, ale viac prevládali obavy z toho, ako to dopadne. "Nie je to preto, že by som mala zlé skúsenosti s kaderníkmi alebo podobne. Avšak už som skúšala kadečo - mala som dlhé obdobie čierne vlasy, ale aj blond. Takže zo zmeny som strach nemala. Skôr to bolo o tom, že na svoj súčasný imidž som zvyknutá a neverím, že sa podarí nájsť čosi lepšie..." Na konci popoludnia stráveného v salóne však musela pani Iveta uznať, že kaderníčke i kozmetičke sa to predsa len podarilo...

Skryť Vypnúť reklamu

Najprv sa k slovu dostala kaderníčka Zuzka, ktorá s pani Ivetou dosť dlho vyberala vhodnú farbu. Pôvodná farba sa kaderníčke zdala veľmi nevýrazná a pani Iveta sa v nej doslova strácala. "Rozhodla som sa oživiť účes medenou farbou, do ktorej som dala aj svetlý melír. Presvetlila som najmä niektoré partie, aby účes pôsobil bohatšie," prezradila Zuzka. Čo sa týka strihu, Zuzka sa rozhodla vlasy pani Ivete iba trochu skrátiť, no prestrihať. "Keďže sa jej vlasy prirodzene vlnia, mohla by som síce zvoliť účes na rovné vlasy a vyžehliť jej ich, ale v tom prípade by si ich musela žehliť aj ona doma a úprava účesu by nebola taká jednoduchá. Preto som sa rozhodla účesom ešte podčiarknuť prirodzené kučery pani Ivety. Spravila som jej ofinku, ktorú môže, no nemusí mať spustenú do čela, aj vlasy na bokoch si môže buď česať do tváre, alebo si ich dávať za uši. Kučierky, ktoré sa pani Ivete robia, som ešte zdôraznila kulmou. Je totiž lepšie ich pospájať kulmou do jednotlivých prameňov, ako ich rozčesať," dodala kaderníčka. Takýto účes sa ľahko udržiava penovým tužidlom.

Kozmetička Janka sa v prvom rade snažila aspoň čiastočne prekryť pigmentové škvrny, ktoré sa len pred rokom pani Ivete objavili na tvári. "Nie je dobré si ich schovávať pod hrubú vrstvu make-upu, lebo to vyzerá dosť neprirodzene. Teraz v lete sa s pigmentovými škvrnami nedá nič robiť, treba počkať na jeseň a navštíviť dermatológa, ktorý si s tým čiastočne dokáže poradiť. Počas horúcich dní však odporúčam ženám, ktoré majú pigmentové škvrny, aby si tvár chránili opaľovacím krémom s vysokým UV faktorom, aby sa im škvrny nezvýraznili ešte viac," prezradila Janka.

Čo sa týka make-upu, rozhodla sa pani Ivete rozjasniť oči výraznými očnými tieňmi. Na vonkajšiu stranu viečka naniesla tyrkysový práškový očný tieň, smerom do stredu viečka ho rozpracovala fialovým, použila aj zlatisto medený, ktorý naniesla aj pod obočie, aby sa pani Ivete celkovo rozžiaril pohľad. Všetko to ešte presvetlila a zafixovala bielym očným tieňom. "Oči som ešte zvýraznila zelenou ceruzkou, použila maskaru, lícenku a na pery len jemný lesk," dodala kozmetička.

S výsledkom bola pani Iveta viac než spokojná. Hneď po tom, ako sa zbadala v zrkadle, šla za kozmetičkou povypytovať sa, aké očné tiene použila a ako má postupovať, aby si takto oči dokázala namaľovať aj sama... "Keď som zistila, že mám na oku zelenú farbu, trochu ma to prekvapilo. Mám totiž modré oči a nikdy by mi ani len nenapadlo, použiť zelený očný tieň... To isté pri lesku. V živote by som si nedala ružový... No a teraz vidím, že to nakoniec môže vyzerať úplne fantasticky. Tak, ako som sa na začiatku bála, tak som teraz spokojná," dodala pani Iveta. Jej dcéra Miška poznamenala, že ju teraz na ulici bude každý považovať za jej sestru...

Vlasy aj líčenie jej trochu pripomínali kráľovnú Kleopatru

Druhou adeptkou na zmenu imidžu bola počas prvého popoludnia stráveného v salóne Espace 24-ročná Katarína Tomková, ktorá pracuje ako zdravotná sestra v Leteckej vojenskej nemocnici. Do našej šou sa prihlásila preto, lebo mala pocit, že už dosť dlho nosí rovnaký účes a aj preto, že by si v tomto smere rada nechala poradiť od odborníčok. "Doteraz to zvyčajne bolo tak, že sa ma kaderníčka pýtala, aký účes chcem. Sama som často nevedela, čo by mi najviac pristalo a možno som si nevedela vybrať ten správny... Takže by som po čase ocenila, keby mi nejaká kaderníčka povedala, čo sa mi podľa nej najviac hodí," prezradila. Čo sa týka účesov i farieb na vlasy, doteraz veľmi neexperimentovala. Pridržiavala sa prirodzene hnedej farby vlasov a postupne zostrihaného účesu.

Kaderníčka Zuzka bola spočiatku trochu pri Katkiných vlasoch bezradná. "Musím povedať, že tu nebol urobený práve najlepší strih, je zrejmé, že vlasy boli skrátené iba britvou. Niekedy to nie je zlý spôsob tvorenia účesu, no sám o sebe nestačí a treba pri ňom vlasy aj upraviť nožnicami. Navyše tu kaderníčka až príliš preriedila vlasy pri krku, pričom ja by som si priala, aby práve v týchto partiách boli vlasy hustejšie," prezradila Zuzka. Nakoniec sa rozhodla Katke urobiť výraznejšiu ofinu, celkovo jej účesu dodať tvar a spodnú časť vlasov, ktorá bola veľmi preriedená, zostrihať. Až po dokončení účesu, keď bolo jasné, ako bude v konečnom dôsledku strih vlasov vyzerať, sa kaderníčka rozhodla pre farbenie. "Rozhodla som sa farebným šapónom zvýrazniť prirodzene hnedú farbu vlasov, dodať im lesk a do celého účesu som urobila aj melír. Aby účes naozaj vynikol, rozhodla som sa vlasy vyžehliť. Takýto účes stačí iba upraviť leskom na vlasy," dodala kaderníčka.

Kozmetička Janka samozrejme najprv na tvár naniesla make-up. "Teraz v lete treba dávať pozor na to, pre aký make-up sa rozhodnete, pretože pri horúčavách sa nezriedka stáva, že sa spotíte a celý make-up sa vám z tváre ľahko znesie dole. Bohužiaľ však neexistuje žiadny špeciálny podkladový krém, ktorý by bol určený pre horúce letné dni. Odporúčala by som nepoužívať husté make-upy, ktoré na tvári vytvoria doslova film, ale radšej používať jemnejšie krémy... Jediné, čo v lete pomôže, je prepudrovať si nos vždy, keď sa začne lesknúť od potu... Ja by som však teraz v lete odporúčala vôbec make-up nepoužívať, zbytočne sa tým zaťažuje pokožka, ktorú máme aj tak pekne od slniečka hnedú. Stačí zakryť drobné nedostatky pleti a prepúdrovať ju," nazdáva sa Janka.

Čo sa týka líčenia očí, Janka začala bronzovo-hnedým tmavým očným tieňom, ktorý naniesla na vonkajšiu časť viečka. "Vždy treba postupovať tak, že na vonkajšiu časť ide tmavšia farba a smerom do vnútra viečka stále svetlejšia. Do stredu som preto rozpracovala smerom k hnedému tieňu aj bordový, použila som aj svetlý rozjasňujúci tieň, ktorý som naniesla aj pod obočie, čím sa ešte viac zvýrazní pohľad. Je vhodné očné tiene ešte zafixovať nejakým svetlým tieňom, aby líčenie vydržalo čo najdlhšie. Na záver treba vždy namaľovanie očí podčiarknuť aj ceruzkou, v tomto prípade hnedou. Samozrejme, že netreba zabúdať ani na maskaru," dodala Janka, ktorá na záver ešte naniesla lícenku a na pery sýty lesk.

S výsledným efektom bola Katarína viac než spokojná, keď sa zbadala v zrkadle, poznamenala, že vlasy i líčenie jej trochu pripomínajú kráľovnú Kleopatru... "Som naozaj veľmi rada, že som túto zmenu vyskúšala. Splnilo to všetky moje očakávania. Dúfam len, že sa mi aj doma podarí takto si upraviť vlasy, celkom iste si kúpim žehličku, aby účes vyzeral tak dobre, ako dnes...," dodala Katka, ktorá sa zo salónu ponáhľala za svojim manželom zvedavá na jeho názor...

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť
 2. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 3. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 4. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 5. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 6. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur
 7. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
 8. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
 9. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
 10. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
 1. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
 2. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
 3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 5. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
 6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 7. Ohlúpli sme počas Covid roka?
 8. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 9. TOMRA víta kľúčový krok k spusteniu systému zálohovania
 10. Slovaktual umožní všetkým zamestnancom bezplatné testovanie
 1. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur 20 241
 2. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 14 180
 3. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká? 9 985
 4. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 7 958
 5. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 956
 6. Kuba si turistov omotá okolo prsta. Miesta, ktoré musíte vidieť 7 135
 7. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 600
 8. Kvalitnej hydiny je na pultoch stále menej. Čo vlastne kupujeme? 6 505
 9. Riaditeľ VÚB: Udržateľnosť chceme vsadiť do DNA nášho podnikania 6 478
 10. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť 5 563
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Obyvateľov osady v Zbudskom Dlhom testovali

Odberný tím nepotreboval asistenciu ani armády, ani polície.

Odberný tím chodil testovať aj po domoch.
Testovanie ľudí bez domova na Bosákovej ulici.

Veterinár napísal Krajčímu. Nechápe, prečo nemôže testovať

Stretol sa aj s prípadom, že tyčinky do nosa ľuďom vkladal masér.

Veterinár najprv Ag testy vyhodnocoval, potom už nemohol.
Dávid Demečko.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová skončila štvrtá.

Koronavírus: Strana Za ľudí nepodporuje celoplošné pretestovanie krajiny (minúta po minúte)

PCR testy na Slovensku odhalili viac ako 222-tisíc nakazených koronavírusom. Pandémia Covid-19 si vyžiadala 3 417 obetí. V okrese Nitra platí sprísnený lockdown.

Veronika Remišová.
Moldava

Chôdza ako terapia aj šport. Ako ňou chudnúť aj meditovať?

Prečo je pre nás chôdza taká dôležitá?

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop