Korzár logo Korzár Košice
Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Keď sa moderátor Michal Hudák rozhodol s reality šou VyVolení skončiť, nikdy tento krok neoľutoval

"Kvôli mne sa menil scenár filmu, ktorý bol nominovaný na Oscara..."Známa tvár z televíznej obrazovky, známy hlas z dabingu či filmových upútavok.

"Kvôli mne sa menil scenár filmu, ktorý bol nominovaný na Oscara..."

Známa tvár z televíznej obrazovky, známy hlas z dabingu či filmových upútavok. Herec, muzikant a moderátor Michal Hudák sa naposledy v Košiciach zastavil počas prvého ročníka festivalu Zaži Šariš, ktorý moderoval, dokonca si na ňom aj zaspieval a popri pobehovaní z jedného pódia na druhé si našiel čas aj na krátky rozhovor.

Letné festivaly znamenajú veľa práce nie len pre muzikantov ale aj pre moderátorov... "Toto leto je pre mňa ako každé iné - práce mám dosť. Ja navyše nerobím rozdiely v tom, či mám pracovné leto alebo jeseň, zimu, jar... Zhodou okolností však toto leto mám menej pracovné ako po minulé roky, no nenudím sa," prezradil M. Hudák.

Skryť Vypnúť reklamu

Dovolenkový oddych si toto leto s rodinou už doprial. "Boli sme na tureckej riviére a mali sme sa doslova bombovo, pretože pár kilometrov od nás vybuchla počas našej dovolenky bomba... Lenže to sme sa dozvedeli, až keď sme odlietali preč, takže nám to nijak dovolenku nepokazilo. Dovolenku sme si poriadne užili, bývali sme v úžasnom hotelovom komplexe, využili sme rôzne atrakcie - najmä kvôli deťom. Pôvodne sme plánovali ostať na dovolenke trochu dlhšie, ale kvôli veľmi milým povinnostiam spojeným so svadbou jednej celebrity sme sa vrátili z dovolenky trochu skôr. Musím však povedať, že takú príjemnú a veselú svadbu, ako mala Mariana Ďurianová, som už dávno nezažil..."

Rád sa nechá ovládať dcérkou

Tvár i hlas M. Hudáka sú slovenským televíznym divákom veľmi známe. Často dabuje, na JOJ-ke prepožičal svoj hlas i televíznym upútavkám, moderoval ešte v STV reláciu o varení, do povedomia sa dostal najmä vďaka reality show Dievča za milión, neskôr moderoval prvú sériu VyVolených. Počas posledných mesiacov zabával divákov televízie JOJ zábavnou reláciou Ovládač, v ktorej sa celebrity ovládane súťažiacimi pokúšali plniť vtipné úlohy.

Skryť Vypnúť reklamu

"Neviem dnes povedať, ako to bude s Ovládačom ďalej. Oficiálne stanovisko televízie je, že sa zotrvanie tejto relácie na obrazovkách ešte zvažuje. Od divákov ale aj od kolegov z branže som mal na Ovládač samé dobré reakcie, takže z pre mňa nepochopiteľných dôvodov sa sledovanosť tohto programu pohybovala v priemerných číslach, pričom očakávania boli vyššie..." Lenže ide o súkromnú komerčnú televíziu, takže pre nich sú čísla sledovanosti smerodajné. "Aj keď podľa mňa je to relatívne, lebo určujú ich píplmetre a to je iba malá vzorka náhodne vybraných divákov... Teraz sa počas leta bude robiť revízia programu, pouvažuje sa nad jeho úpravou a potom uvidíme. Mne by to bolo veľmi ľúto, lebo Ovládač sa mi robí dobre. Je to príjemná robota, všetci sa pri tom smejeme, bavíme - či už pri dokrútkach, alebo v štúdiu..."

Skryť Vypnúť reklamu

Herci, speváci či moderátori radi prijímali ponuku prísť účinkovať do Ovládača. "Vždy sa z toho doslova tešili a neskôr mi každý jeden povedal, že je rád, že ponuku prijal. Stretávam navyše veľa kolegov z branže, ktorí sa mi núkajú, že by prišli do Ovládača účinkovať. Je to príjemný signál toho, že to určite nie je márny program..."

M. Hudák má jasno v tom, kým sa nechá a kým nenechá ovládať... "Deti sú tie, ktorými sa človek rád a často nechá ovládať a vôbec sa tomu nebráni. Najmä dcéra Evka. Tá je ešte maličká a veľa vecí sa doma prispôsobuje práve jej. Aj keď sme boli na dovolenke, tak všetko bolo tak, ako ona chcela. Celá dovolenka bola jedna veľká naháňačka za Evkou, lebo ona chce všetko vidieť, všetko si chytiť, všetko ochutnať... Aj keď si to možno človek nepripúšťa, deťmi sa necháva ovládať rád. Od ich narodenia robí všetko pre to, aby boli na svete šťastné a aby im bolo dobre..."

Hudba mu nie je vzdialená

M. Hudák sa Košičanom počas festivalu Zaži Šariš predstavil nie len ako moderátor a showman, ale aj ako zdatný muzikant a spevák. Speváčka Zuzka Smatanová totiž chcela publiku zaspievať skladbu Pár dní, do duetu jej však chýbal spevák kapely Desmod - Kuli. Ešte že po ruke bol M. Hudák, ktorý - síce s papierom s textom v ruke ale predsa - odspieval pesničkový hit spolu so Zuzanou bez menšieho zaváhania. Hudba mu totiž vôbec nie je vzdialená, lebo aj keď to o ňom nie každý vie, už mnoho rokov je členom kapely Žobráci. "S kapelou sme hrali len teraz nedávno na festivale v Prievidzi a chystáme sa počas leta koncertovať na viacerých podujatiach, napríklad aj na festivale Rozmarín v Terchovej. Niekedy sa to zhoduje a ten istý festival, na ktorom hráme so Žobrákmi, aj moderujem... Keď mám voľný čas, vždy si rád so Žobrákmi zahrám, je to pre mňa ten najlepší relax. V kapele sú ľudia, ktorých mám naozaj veľmi rád a ktorí patria medzi mojich priateľov. Viem, že na nich sa celkom iste môžem spoľahnúť."

Na kapelu a teda aj na svojich starých kamarátov má M. Hudák viac času, ako po minulé roky. "V porovnaní s minulým rokom mám času na Žobrákov určite omnoho viac. Teraz si ten čas viem na nich urobiť, zatiaľ čo pred rokom v súvislosti s výrobou show VyVolený to bolo iné. Vtedy som musel byť nevyhnutne k dispozícii televízii kedykoľvek mi povedali, že ma na niečo potrebujú..."

Už počas finišovania prvej série VyVolených bolo jasné, že druhé pokračovanie tejto reality show na seba nenechá dlho čakať. Pred M. Hudákom bola otázka, či prijať ponuku moderovať aj jej pokračovanie. Rozhodol sa s VyVolenými skončiť. "Nevstúpiš dvakrát do tej istej rieky... Dobre som urobil a nikdy som toto svoje rozhodnutie neoľutoval. Nakoniec - darí sa mi rozhodovať sa tak, že nič, čo som doteraz urobil, neľutujem..."

Druhú sériu VyVolených tak mohol sledovať pokojne ako každý iný divák... "Musím však povedať, že som to sledoval veľmi sporadicky a tak povediac len jedným okom. Popri tom som mal dosť svojej práce. Nechcem, aby si ľudia mysleli, že keď sa na pár mesiacov vytratím z obrazovky, že nemám čo robiť. Mám práce dosť aj popri tom i mimo elektronických médií. Našťastie som dospel do štádia - ktoré by som doprial každému - že robím len to, čo chcem a že ma moja práca baví. Prídem do práce, zabavím sa a ešte ma pri tom aj ktosi platí. Veď to je úžasná kombinácia. Môj otec však vymyslel ešte lepšie povolanie - kurič v letnom kine. Ten v lete nekúri, lebo je teplo a v zime tiež nie, lebo v letnom kine sa v zime nepremieta. To by bolo ideálne povolanie, nie?," smeje sa M. Hudák.

M. Hudák sa na nedostatok práce sťažovať nemôže, trochu mu však život komplikuje fakt, že väčšina jeho pracovných aktivít sa viaže na Bratislavu, zatiaľ čo manželka, dcéra a syn žijú naďalej v Prešove. "Bránim sa predstave natrvalo sa presťahovať do Bratislavy. Som doslova ťažký lokalpatriot, mám tu hlboko zapustené korene a je mi tu dobre. Aj ľudia sú tu iní.. Ja nechcem Bratislavčanov ani nikoho iného urážať, no na východe sú ľudia srdečnejší a tu mi je dobre..."

Chce sa vrátiť do divadla

M. Hudák má vyštudované herectvo v Kyjeve a pred rokmi začínal v prešovskom Divadle Alexandra Duchnoviča. Potom mu však moderátorské povinnosti pohltili všetok čas a na návrat na divadelné dosky nepomýšľal... "Zatiaľ čo minulý rok boli moje úvahy o návrate do divadla iba v rovine teoretickej, teraz to začína dostávať reálnejšie kontúry. Nechcem však nič predbiehať a konkretizovať, lebo by som niektoré veci nerád prezradil, no chystáme konkrétnu hru, s konkrétnym režisérom a v konkrétnom divadle..."

Tak to teda vyzerá, že dosky Divadla Alexandra Duchnoviča (DAD) budú na čas opäť miestom, ktoré prichýli M. Hudáka. "Tak ako aj Žobráci, aj DAD je mojou srdcovou záležitosťou. Je to výnimočné divadlo, ktoré nemá na Slovensku obdobu. Tým ľuďom človek jednoducho musí uveriť, tak presvedčivo všetko zahrajú..."

Spomedzi hercov DAD-u košickí divadelní diváci majú možnosť poznať najmä Eugena Libezňuka, ktorý občas hosťuje v hrách Štátneho divadla v Košiciach. "So Žeňom si pamätám jedno úžasné predstavenie, ktoré sme spolu hrali. Bola to Gogoľova Ženba a bola to tá najgeniálnejšia inscenácia, v akej som kedy hral. Za všetko hovorí zážitok, ktorý sme mali na divadelnom festivale v Zlíne. Po odohraní Ženby nám ľudia 17 minút tlieskali. Viem to presne, lebo náš inšpicient to stopoval. Už nevedeli, ako nám majú prejaviť vďaku, lebo už aj stáli, tak si kľakli na kolená... Také čosi som nikdy nezažil a aj keď o tom teraz hovorím, tak mám z toho zimomriavky... Pre takéto momenty sa oplatí žiť, z toho človek potom žije niekoľko mesiacov, z energie, ktorú mu to dá..."

Ďalším pozitívnym momentom, na ktorý si M. Hudák veľmi rád spomína, je nakrúcanie českého filmu Želary, nominovaného na Oscara. "Bola to vlastne taká zhoda okolností, tvorcovia filmu totiž potrebovali po rusky hovoriacich hercov." A tak siahli po hercoch rusínskeho divadla DAD. "Pôvodne to bolo v scenári inak a ja som mal zastreliť farára - Miroslava Donutila. Lenže keď sme sa s bratom Sergejom objavili na pľaci a režisér si všimol, že aj keď je Sergej o päť rokov starší, veľmi sa podobáme, a tak sa rozhodli poopraviť scenár. Nebola to zásadná zmena, no môžem si povedať, že kvôli mne sa menil scenár filmu nominovaného na Oscara," prezradil M. Hudák so smiechom.

Nakoniec teda dostal za úlohu zastreliť niekoho iného. "Scenár bol upravený tak, že sme so Sergejom hrali bratov - aj z textov to bolo možné vybadať. Herec Jan Tříska potom zastrelil môjho brata a ja som na oplátku do neho vypálil celý zásobník zo samopalu. Úžasné bolo, keď ku mne po poslednej klapke prišiel pán Tříska, podal mi ruku a povedal mi - Michale, ešte nikto v živote ma tak krásne nezastrelil..."

Nakrúcanie Želarov nebolo ani zďaleka idylkou. "Počas prvého dňa bola príšerná zima, pršalo a bolo nevľúdne. Navyše, všetko meškalo, nič nefungovalo, dlho sme čakali... Rodilo sa to veľmi ťažko a aj sme si vraveli - do čoho sme sa to dostali... Ale po pár dňoch sme sa tak skamarátili s celým štábom, že nám bolo ľúto, keď sa to celé končilo. Mali sme to šťastie, že sme boli pri poslednej klapke, keď sa na pľaci pripíjalo šampanským... Skvelé bolo aj to, že slovenská premiéra filmu sa konala práve v Košiciach! Keď to nakoniec vyšlo tak, že Želary nominovali na Oscara, tak som sa z toho veľmi tešil. Neskôr sme s režisérom Ondrom Trojanom rozmýšľali nad tým, prečo Oscara Želary nevyhrali a došli sme k tomu, že pre amerického diváka je to príliš pekný film...," dodal M. Hudák na záver.

Dátum narodenia: 27. jún 1969

Znamenie: Rak

Miesto narodenia: Prešov

Ukončné vzdelanie: Kyjevský inštitút divadelného umenia

Rodinný stav: ženatý, dve deti

Relax: práca

Televízne relácie:

Správny kľúč

Varím varíš varíme

Dievča za milión

VyVolení

Spolužiaci

Ovládač

Dáša KIRAĽVARGOVÁ

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
 2. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 3. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
 4. NAŽIVO: Čo čaká ekonomiku? Sledujte #akonato konferenciu
 5. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
 6. Kupujte originálne tonerové kazety HP
 7. Investície s fixným ročným výnosom od 6 % do 8 %
 8. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
 9. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 10. Zelená Bratislava
 1. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
 2. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
 3. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
 4. Zostáva už len 7 dní na predloženie žiadosti o grant
 5. Svet môžeme zlepšiť dobrými skutkami
 6. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
 7. Najnovšie technológie a inovácie na Gemeri? Normálka
 8. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
 9. Nové laboratórium ekonomického experimentálneho výskumu na EUBA
 10. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
 1. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 19 536
 2. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 16 138
 3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 13 251
 4. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 12 410
 5. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 11 642
 6. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 11 068
 7. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 10 971
 8. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh 10 191
 9. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 10 076
 10. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 9 901
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Koronavírus na Slovensku: Matovič informuje o ďalšom rekorde, v Bardejove a na Orave pokračuje plošné testovanie (minúta po minúte)

Celkový počet nakazených na Slovensku dosiahol číslo 43 843. Pandémia Covid-19 si doteraz vyžiadala 159 obetí.

Ilustračná fotografia.
Komentár šéfredaktorky Beaty Balogovej

Vďaka patrí zodpovedným, ale to najťažšie nás len čaká

V tieto dni neplatia kategórie politickej odmeny alebo odplaty.

Beata Balogová, šefredaktorka denníka SME

Oravčanov hanili za svadby, teraz sú vzorom. A poďakujte vojakom, znelo z každej dediny

Celoštátne testovanie ohrozuje neistá ochota zdravotníkov.

Rad v Donom Kubíne pred mestským kultúrnym strediskom o 8:55 h.
Limuzína, v ktorej sa viezol predseda parlamentu Boris Kollár.

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop