Korzár logo Korzár Košice
Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

ČAROKRUHY

V pracovni pani Zity o magických praktikách aj proti dovolenkovej neverePomôžu anjeli i čierne korenieNevera, a nielen na slovenský spôsob,

V pracovni pani Zity o magických praktikách aj proti dovolenkovej nevere

Pomôžu anjeli i čierne korenie

Nevera, a nielen na slovenský spôsob, trápi mnohé páry. Podľa štatistík je jej výskyt väčší práve počas letného obdobia. Vzniká mnoho dovolenkových i kúpeľných lások, a na druhej strane v tomto trojuholníku je ten jeden "zvyšný" nešťastný. Zašli sme si teda za pani Zitou zistiť, ako môžu odpomôcť nevere magické rituály.

"Naozaj kvôli nevere manžela, či partnera ma navštívi veľa žien. Muži si na liečení, či oddelených dovolenkách nájdu pomerne rýchlo milenky. Moje rady budú patriť teda všetkým ženám, ktoré majú obavy, že ich manžel podvedie.

Skryť Vypnúť reklamu

Milé dámy, takže najprv veľmi jednoduchý ale spoľahlivý recept. Deň pred odchodom manžela si umyte celé telo a dobre si ho utrieť uterákom, ktorý potom necháte vyschnúť. Uterák mu zabalte, aby sa aj on do neho utieral. Váš manžel bude stále cítiť známu vôňu vášho tela a nezabudne na vás.

Pri magických praktikách je potrebné vedieť, či na vašom mužovi neleží kliatba, pretože v takom prípade už potrebujete magickú pomoc skúseného človeka. Ak nie je a všetko je v poriadku, skúste nasledujúci rituál:

Zoberieme panvicu, položíme na ňu celé čierne korenie. Korenia dáme toľko, koľko rokov má manžel. Panvicu dáme na sporák. Keď na horúcej panvici začne korenie "skákať" sedemkrát poviete: - Ako to čierne korenie skáče, tak aby si ty môj milý manžel /jeho meno/ skákal okolo mňa - svojej manželky /svoje meno/. Ohorené čierne korenie vysypeme do prázdnej fľaše od kompótu. Ale aby ho stále ťahalo domov, dve semiačka čierneho korenia, s ktorým ste pracovali zabalíte do červeného plátna a zašijete ho do saka, alebo nohavíc, ktoré nosí najčastejšie. Po tomto rituále vás už nepodvedie, a hoc kde by bol a ako sa tam mal, vždy sa k vám vráti.

Skryť Vypnúť reklamu

Ešte jedna rada. Keď manžel odchádza z domu, hovorte mu za jeho chrbtom: - Anjeli, moji anjeli, sluhu božieho /jeho meno/ nezabudnite, choďte za ním, a za chrbtom mu šepkajte, aby na služobnicu božiu /vaše meno/ spomínal ráno i večer i vo sne i každý deň i každú hodinu, krok za krokom, nemeškajte a napomínajte ho. Amen."

Keď sa už stalo, že manžel odišiel z domu a chcete aby sa láska vrátila, skúste ďalší rituál. Musím však upozorniť, že ho môžete robiť len v tom prípade, ak ste zosobášená, alebo je Vám ten človek súdený Bohom.

Tento rituál sa robí iba v párny deň a na obed od 12.00. hod do 15.00 hod. Zoberte dve zrkadlá, medzi ne dajte sviečku a zapáľte ju. Nechajte ju dohorieť do konca. Pokiaľ horí sviečka, hovorte meno svojho manžela toľko razy, koľko má rokov. Keď to urobíte, zoberte jeho veci, položte jeho veci na gauč a zakryte ich vankúšom. Teraz poviete toľkokrát meno, koľko je súčet jeho rokov. Napríklad ak má 36, hovoríte to 9-krát, lebo 3 + 6 je 9. Z vankúša dáte dole obliečku, ktorú odložíte a neperiete ju, pokým sa k vám nevráti.

Skryť Vypnúť reklamu

Nasledujúci rituál musíte robiť v čase splnu a musíte vedieť ako sa milenka manžela volá. Jej meno totiž napíšte na kus bieleho papiera, okolo ktorého napíšete kruh. Je dôležité, aby meno bolo v strede kruhu. Papier spálite nad ohňom sviečky. Popol zoberte a keď bude manžel spať, posypete mu hlavu týmto popolom. Urobte tak tri razy po sebe a úspech garantujem.

August z pohľadu tarotového výkladu Elišky Vysloužilovej

Po pokoji príde vždy búrka

Všeobecné tendencie: Miernosť XIV., Blázon 0., Smrť XIII. Temer celý mesiac bude neutrálny. Až na jeho konci vzbĺknu nečakané udalosti a posledný týždeň sa bude niesť v znamení rýchlych zmien. Vzniknú škriepky medzi dvoma tábormi, ktoré by nik nečakal. Všetko sa vyjasní až koncom roka. Sú pravdepodobné náhle zvraty počasia, ktoré budú mať vplyv na psychiku ľudí. Môžme uvažovať aj o rebélii, ktorá prepukne u najnižších vrstiev spoločnosti. August bude lepšie tráviť doma, než v zahraničí. Základná poučka, ktorou by sme sa mali riadiť, že v tomto mesiaci bude menej znamenať viac.

Politická scéna: Hviezda XVII., Pustovník IX., Veľkňaz V. Máme tu dve ochranné karty, čo znamená že vývoj bude poučný a pôjde najmä o prehodnocovanie. Každý sa vyfarbí. Veci začnú vychádzať na povrch. Hviezda predstavuje aj svetlo, ktoré prenikne do politiky. Dvaja populárni politici odídu, dôvodom však nebude politika, ale fakt, že sa čosi odhalí. To ovplyvní aj ďalšieho, ktorý podá demisiu. Vo vláde teda môžeme očakávať zmeny, ktoré sa udejú do pol roka. Na scéne sa objaví doteraz málo "viditeľný" človek, ktorý bude evokovať postavu pána Dubčeka. V januári príde nové nastolenie poriadku, nádej, nové možnosti. Politika sa posunie smerom doprava, k nezávislosti, slobode a demokracii. Posledné slovo bude mať politik, ktorý už vo vláde bol. Lev totiž nikdy nedá neprehrá s Pannou.

Zdravie: Voz VII., Koleso osudu X., Božie súdy XX. Aby sme si zachovali dobré zdravie musíme v auguste dostatočne odpočívať a hlavne spať. Nie je tu miesto pre experimenty s drogami, ani pre vysedávanie pri alkohole. Karty nás nabádajú dodržiavať zdravú životosprávu. Pozor si musíme dávať na stravovanie sa. Tí čo váhali s ortopedickými operáciami, či operáciami nôh nech sa v auguste rozhodnú. Regenerácia síl bude rýchla. Čínska kozmológia radí naordinovať si aj lenošenie.

Láska: Slnko XIX., Mesiac XVIII., Láska VI. Veľa sexuality, emocionality, radosť zo života, romantika. Bude pulzovať aj láska pre lásku. Bude to veľmi pekné obdobie. Pravda vzťahy utvorené v auguste sa nebudú vyznačovať veľkou stálosťou. Mnohí, ktorí sa rozišli budú atmosférou trochu tlačený vrátiť sa k predchádzajúcim vzťahom, ale neodporúčam to. Staršie páry môžu ohroziť existenčné ťažkosti. Tým, ktorí sa budú hádať zasa poradím riešiť veci v lese, na prechádzke. Skôr dospejú ku kompromisu.

Peniaze: Spravodlivosť XI., Veža XVI., Panovník IV. Rozruch spôsobí obrovská výhra asi 40-ročného muža, ktorý získa po peniazoch a mediálnej podpore aj moc. Finančná situácia bude veľmi rozkolísaná. Napokon sa dostane do štádia, prirovnala by som to k zubu, ktorý sme nechali tak pokaziť, že ho musia vytrhnúť. Teda ja vo finančnej sfére dôjde k radikálnym riešeniam a jedno z nich bude smerovať k tvrdej kontrole toku peňazí. Zaznamenáme veľký škandál, čo bude stáť post vysokopostavenej osoby v politike. Možno očakávať transformáciu jednej z bankových inštitúcií a reformy v dôchodkovej politike..

S homeopatkou MUDr. Máriou Tomášovou hovoríme na aktuálnu tému

Proti úpalu a uštipnutiu hmyzom

S letom prichádzajú aj pre toto ročné obdobie typické zdravotné ťažkosti slnečný úpal. Čo by ste nám poradili?

- Okrem obvyklých opatrení (napríklad veľkého množstva tekutín s pridaním kuchynskej soli) dáme pri prekrvení hlavy, zvracaní, pocite ťažkej, plnej hlavy, "upretých" očiach, a pri zrýchlenom dychu GLONOINUM. V ťažkých prípadoch, keď sa v dôsledku slnečného žiarenia dostavia prudké bolesti hlavy, slabosť, zimnica NATRIUM CARBONICUM alebo LACHESIS (tento homeopatický liek odstraňuje závrat, slabosť a záchvaty mdlôb, ktoré sú následkom tepla.) Z vlastnej skúsenosti môžem doporučiť BELLADONNU. Treba ju podať okamžite pri prvých príznakoch (bolesti hlavy tepavé, červená tvár, zvracanie, zhoršeniu dochádza dotykom) v kombinácii s APISOM.

Veľmi často nám na dovolenke vedia poriadne znepríjemniť čas oddychu komáre, ovady, včely, sršne a kliešte. Aké preventívne zbrane má v zásobe homeopatia?

- Ako prevencia ( proti uštipnutiu ovadom, kliešťom a komárom ) sa mi veľmi osvedčil homeopatický liek LEDUM PALUSTRE. Užíva sa ráno a večer

Pohrajte sa s relativitou času, ak potrebujete mať viac

Aby z hodiny bola minúta

Dá sa skrátiť, či predĺžiť čas podľa potreby? Niektorí znalci meditácií a vizualizácií hovoria, že áno. Vyskúšajte si toto ráno toto cvičenie, najmä ak viete, že potrebujete vybaviť veľmi veľa vecí, alebo ak napríklad máte cestovať a obávate sa, že vám čas vo vlaku bude ubiehať veľmi pomaly.

Zaujmite svoju obľúbenú meditačnú polohu. Predstavte si svoj deň, ako pravítko. (Vizualizujte si ho) Všímajte si pozorne značky, ktoré označujú jednotlivé hodiny. Ibaže toto pravítko je z pružného materiálu, ktoré môžete donekonečna naťahovať alebo sťahovať. Ak potrebujete vybaviť mnoho vecí, natiahne sa pravítko do takej dĺžky, že mu ani nedovidíte na koniec. Ak naopak chcete, aby deň rýchlo ubehol, stiahnite pravítko ručne na želanú dĺžku.

Po tomto cvičení by už nemalo záležať na to, koľko budú ukazovať vaše hodinky, ale budete sa čudovať, aký pružný vie byť čas. Po prvom pokuse sa vám to nemusí podariť, ale vydržte. Po viacerých sa to určite vydarí.

Prečítali sme si na internete o morfogenetických poliach Ruperta Sheldraka

Pomôže veda odhaliť tajomstvá mystiky?

"Do 60. rokov bol vesmír v predstavách vedcov večný, idea večných prírodných zákonov teda dávala zmysel. Ak sa ale vyvíja vesmír, prečo by sa nemali zároveň vyvíjať i prírodné zákony? Namiesto večných prírodných zákonov navrhujem metaforu zvyku. Veci sa možno pravidelne opakujú. Príroda opakuje svoje vzory, pretože si zvykla. Zvyky sú otázkou prirodzeného výberu a i ony sa môžu vyvíjať. Ak teda v prírode existujú zvyky, príroda musí mať i pamäť. Tvrdím, že v prírode existuje vrodený proces budovania pamäti, ktorého základným prvkom je to, čomu hovorím morfická rezonancia."

Rupert Sheldrake

V 20. rokoch tohto storočia niekoľko biológov nezávisle na sebe navrhlo koncepciu polí, existujúcich vo vnútri a okolo organizmov, tkanív a buniek. Takéto polia veda dovtedy nepoznala. Ako analógia fungovali magnetické polia. Takisto ako rozrezaním magnetu vzniknú malé, ale úplné magnety, každý so svojím magnetickým poľom, tak rozrezaním organizmu, napríklad ploštice, vzniknú kúsky s úplným "poľom ploštice", ktoré umožní jej regeneráciu na celú plošticu.

Iní spôsob pochopenia polí, ktoré dostali pomenovanie morfogenetické, navrhol začiatkom 80. rokov Rupert Sheldrake a nazval ho hypotézou formatívnej príčinnosti. Napríklad žirafy, tie dnešné, zdedili svoje morfogenetické pole od predchádzajúcich generácií žiráf. Obsahujú akýsi druh kolektívnej pamäti, na ktorú sa každý člen druhu obracia a do ktorej naopak prispieva. Polia sú prostriedky, ktorými sa zvyklosti druhu vytvárajú, udržujú a dedia. Hypotéza formatívnej príčinnosti teda tvrdí, že systémy na všetkých úrovniach, vrátane molekúl, kryštálov, buniek, organizmov i celých spoločností, sú riadené MORFICKÝMI poliami. Morfogenetické polia sú len jedným z druhov morfického poľa, týkajú sa vývoja a udržovania tiel organizmov. Spôsob, akým niekdajšie kryštály, napríklad penicilínu alebo bunky žirafy, ovplyvňujú morfické polia súčasných objektov, závisí od procesu, ktorý Sheldrake nazval MORFICKÁ REZONANCIA. Je to vplyv podobnosti v priestore a čase, ktorý so vzdialenosťou neslabne. Neprenáša totiž energiu, ale informáciu.

Živé organizmy tak podľa Sheldrakea nededia len gény, ale aj morfické polia. Vyvíjajúci sa organizmus sa naladí na morfické pole svojho druhu a tak preberá poznatky z kolektívnej pamäti. Dnešný zemiak je teda rezonanciou druhov, ktoré divoko rástli v Andách. Biológ ďalej tvrdí, že existuje akási pamäťová databanka všetkých morfických polí všetkých vecí.

"Obvykle sú tieto veci pripisované génom a DNA. Ja hovorím, že je to z biologického hľadiska nedostatočné vysvetlenie", polemizuje s kolegami v knihe rozhovorov Davida J. Browna a Rebeccy Novickovej Mavericks of the Mind. "DNA je rovnaká v každej bunke zemiaka - v klíčkoch, v koreňoch, v listoch, v kvetoch, a napriek tomu sa tieto orgány vyvíjajú rozdielne. Musí tu teda byť čosi viac než len DNA, čo riadi rast a formovanie zemiaka a presne toto som nazval morfickým, organizujúcim poľom. Ak naučíte krysy nejakému novému triku, buďte si istí, že ostatné krysy na svete sa ho naučia čoraz rýchlejšie a čoraz ľahšie."

Diskusie vyvoláva aj Sheldrakeove presvedčenie, že ľudská pamäť nesídli v mozgu, ale že je obsiahnutá v informačnom poli, do ktorého môže mozog "načrieť". Môže teda naše vedomie, môžu osobné spomienky v nejakej forme prežiť našu biologickú smrť? "Ak sú spomienky uskladnené v mozgu, neexistuje nádej na vedomé či aspoň nevedomé prežitie fyzického konca tela. Ak však nie sú uložené v mozgu, nezanikajú v okamihu smrti. Potrebujeme ale nejaké zariadenie, ktoré by umožňovalo sa na ne vyladiť, nejakým spôsobom sa k nim dostať."

Sheldrake sa domnieva, že svoju štruktúru majú aj sny, mystické zážitky a alternatívne stavy vedomia a že sa vďaka morfickej rezonancii môžu preniesť z osoby na osobu. Predpokladá aj to, že príroda má vrodený zmysel pre dosiahnutie konečného štádia. Všetci ľudia majú svoj osud, svoj zmysel. Každý žaluď má v sebe potenciál stať sa dubom. Cieľ, zmysel, koniec však nemusí byť dosiahnutý. Z každého žaluďa nemusí dub vyrásť.

Stranu pripravila: Katarína Bednářová

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
 2. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 3. Ako spoznať ekologickejšie potraviny? Radí odborník
 4. Ochrana prírody na Slovensku má nové ocenenie
 5. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
 6. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
 7. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 8. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 9. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 10. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 1. Spoločnosť BILLA v novom e-booku radí, ako sa stravovovať zdravo
 2. Počas koronakrízy vzrástli obavy z dopadov práceneschopnosti
 3. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
 4. Ochrana prírody na Slovensku má nové ocenenie
 5. Ako spoznať ekologickejšie potraviny? Radí odborník
 6. Budovanie zelenej značky
 7. Arval Slovakia: Spoliehajú na nás firmy z kľúčových sektorov
 8. INEKO: Základná škola v Svätom Jure je najlepšia na Slovensku
 9. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
 10. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
 1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 26 238
 2. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 22 189
 3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji 17 066
 4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 8 989
 5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 8 611
 6. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 8 388
 7. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 7 599
 8. Ohlúpli sme počas Covid roka? 7 480
 9. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 313
 10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 7 303
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Domov dôchodcov v Spišskej Novej Vsi.

Aktuálne testujú aj očkujú, prijímajú nových klientov.

7m
Kyjovský potok.

Šéf inšpekcie odvolal riaditeľku košického inšpektorátu životného prostredia.

45m
Stromy popadali na koľaje aj budovy.

Dobrovoľníci postupovali v dvoch smeroch, spolu vypili čaj a odfotili sa.

2 h
Hrádzu sa napokon podarilo udržať.

Stavbárov plynovodu zaskočilo počasie a zvýšenie hladiny rieky.

3 h
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Plošný skríning sa končí dnes.

Mestá chcú o ďalšom testovaní ešte rokovať.

22 h
Peter Tkačenko

Možno sa ich za tie peniaze aspoň zbavíme.

3 h
Vakcína Comirnaty sa musí skladovať až pri mínus 70 stupňoch Celzia.

Zaočkovať sa môžu seniori nad 75 rokov.

11 h
CYNICKÁ OBLUDA

Vytlačený Uhrík

Kotleba najskôr Uhríka vytlačil z čela strany a teraz už úplne. Aj s Mazurekom a ďalšími Gruppenführermi.

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop