Korzár logo Korzár Košice
Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Tanečník a moderátor Johnny Mečoch si z času na čas rád dopraje poriadnu dávku romantiky

Hip-hopová komunita mu pomohla vyhnúť sa kriminalite a drogámJohnny Mečoch zaujal pred časom divákov ako jeden z finalistov show Miliónový tanec.

Hip-hopová komunita mu pomohla vyhnúť sa kriminalite a drogám

Johnny Mečoch zaujal pred časom divákov ako jeden z finalistov show Miliónový tanec. Dostal sa medzi troch najlepších, po skončení show prijal príležitosť stať sa moderátorom relácie TV JOJ Ruším ťa, jedna z finalistiek - Melánia Kasenčáková - sa stala jeho priateľkou, spolu si otvorili tanečnú školu a Johnny je spokojný. Darí sa mu viac než dobre a nemá dôvod sa sťažovať... V slovenskom showbiznise je ďalším príkladom toho, ako dokážu reality show na výslnie vytiahnuť úplne neznámeho človeka...

Skryť Vypnúť reklamu

Do Košíc prišiel Johnny moderovať 1. ročník festivalu Cassia Dance Fest. "Bol som veľmi prekvapený, koľko sa prihlásilo súborov na tento festival, veď predsa ide len o prvý ročník. Ale je tu asi 400 účinkujúcich, sú tu ´vychytané´ kluby a bol som prekvapený, koľko máme na Slovensku všelijakých majstrov Európy a majstrov sveta... Som spokojný, keď vidím mladú krv tancovať a keď vidím, že to neberú len ako taký úlet, ale poriadne sa tomu venujú, snažia sa, žijú s tým."

Moderovanie košického festivalu prijal Johnny bez zaváhania. "Moderovanie mi celkom zachutilo, ale prijímam len také ponuky, kde môžem moderovať podľa seba, podľa môjho štýlu. Keď mi pred časom v Jojke ponúkli robiť reláciu Ruším ťa, tak som si povedal - nechoď do toho jak čelado, jak taký sedliak... Neberiem totiž ako moderátor hocičo. Musí to byť v ´johnnyovskom´ štýle, nechcem totiž, aby ma nejaké televízne produkcie prerábali a menili. Keď mi ponúkli Ruším ťa, tak práve preto, že chceli, aby som to robil po svojom."

Skryť Vypnúť reklamu

Ide vlastne o zoznamku, ktorú však Johnny nie priamo moderuje, len komentuje to, čo sa v relácii udeje... Má predstavu o inej relácii, ktorú by rád robil. "Ja mám rád srandu a ´zlobu´. Takže by som si chcel robiť srandu na taký ten tvrdší spôsob. Mala by to byť večerná relácia, aby som sa nemusel dávať veľmi pozor na to, čo hovorím. Lebo predsa len - Ruším ťa je dopoludňajšia relácia, kde človek musí zvoliť iný štýl, aj keď je pravda, že mi tvorcovia relácie veľa dovolia... Ale ja by som chcel robiť nejakú ´zlobu´, baviť sa na ľuďoch. Nehovorím, že by som niekomu chcel ublížiť, no uťahovať si na tvrdší spôsob. Mäkký humor ma nebaví..."

Keďže si Johnny rád z ľudí uťahuje, v takejto relácii by sa mohol priam vyžívať. "Poznám pár ´týpkov´, ktorí si veľmi radi a dosť natvrdo uťahujú a niekedy to môže dosť zle dopadnúť. Ale ja si myslím, že takéto veci netreba brať príliš osobne a keď vás niekto ´zvozí´, tak sa na tom treba zasmiať. Ale zase netreba to prehánať tak, že si z niekoho vystrelím a on z toho bude celý zakomplexovaný... Každý si však podľa mňa zaslúži, aby si z neho niekto občas utiahol - človeka môžeš ´vychytať´ na rôznych chybách. Navyše - najväčšia radosť je škodoradosť, takže diváci by si podľa mňa zgustli na takýchto veciach a dobre by sa zasmiali. Len by som musel ustriehnuť hranicu, kedy by to už bolo prehnané a kedy by to ľuďom mohlo ublížiť..."

Skryť Vypnúť reklamu

Johnny vraj nemá problém ani s tým, keď si niekto uťahuje z neho. "Keď si chces uťahovať z druhých, musíš dokázať utiahnuť si aj zo seba. Keď na mne niekto použije dobrý fór, tak sa zasmejem a potom sa snažím mu to oplatiť alebo jeho fór použijem na iných..."

Kvôli show odišiel z Londýna

To, že je Johnny dnes tam, kde je, by sa zrejme neudialo, nebyť toho, že to skúsil v reality show Miliónový tanec. "Keď sa začala na to robiť reklama, bol som v Londýne a kvôli tomu som sa vrátil na Slovensko. Keď som sa o tom celom dozvedel, povedal som si - je to na tebe, treba zmeniť hru. Žil som síce v Londýne, kde som chodil na rôzne tanečné akcie a po kluboch. Ale nedalo sa tým uživiť, musel som robiť pikolíka. Vypadol som z tanca a potom som sa poriadne ´nasral´ a povedal si, že toto musím zmeniť. Nečakal som však, že to vypáli až takto dobre. Keď som šiel do Miliónového tanca, tak som si vravel - zatancujem si, zabavím sa a vrátim sa do Londýna. Lenže ono sa to celé prekotilo a dnes som tu a teším sa zo života..."

Aj keď je Johnny doma v hip hope, v show Miliónový tanec si musel vyskúšať aj mnoho iných štýlov - latinsko-americké tance, spoločenské tance či disko. "Musím povedať, že mi najviach zachutili ľudovky. Vôbec som to nečakal a toho kola som sa obával, lebo sa mi zdalo, že je to veľmi vzdialené hip hopu a že si s tým nebudem vedieť poradiť. Lenže nacvičovali sme to s Jánom Ďurovčíkom, ktorý ma prekvapil tým, že má v sebe stále toľko energie - prdsa len je to už starší ´típek´... Ale doslova ma nadchol svojou energiou a ja som si uvedomil, že predsa len - som Slovák a každý z nás to má v sebe. Keď som si natiahol kroj, cítil som sa v tom úplne prirodzene."

Po skončení show Miliónový tanec snáď každý z finalistov plánoval využiť to, že sa jeho meno dostalo po povedomia verejnosti na to, aby si založil vlastnú tanečnú školu. Niektorým sa to podarilo, rovnako aj Johnnymu, ktorý spolu s priateľkou Mel Kasenčákovu a Miňom Kerešom založili Tanečnú fakultu a učia na nej hip hop. "Škola vznikla v decembri minulého roka a za tých pár mesiacov sme urobili veľa roboty. Pripravili sme veľkú tanečnú show, ktorú sme nedávno odprezentovali v divadle Aréna. Mnohé decká z toho boli v šoku, lebo na začiatku ani poriadne nevedeli, do čoho to vlastne idú. Až keď sa uvideli v super kostýmoch a počuli muziku a vnímali, že sa na nich v divadle díva až tisíc ľudí, tak si uvedomili, o čo kráča..."

Pre Johnnyho nie je žiadnou novinkou to, že sa pustil do práce s deťmi, že ich učí tancovať hip hop... "Od roku 1998 som robil s deckami a je to podľa mňa tá najlepšia forma - pomocou tanca a hip hopu vychovať decká v okolí na svoj spôsob. Lebo keby som tancom nedal von svoje nálady, názory a svoj spôsob života, tak ako môžem tie decká vychovávať? Chcem, aby ich životy fungovali bez drog, aby proste niečo robili. Lebo je zlé, keď decko príde zo školy a nemá čo robiť... Mnohí hovoria, že priťahujem decká do mojej školy svojou kontroverznosťou a slovníkom plným nadávok. Ale to je môj spôsob vyjadrovania, ktorý si držím. A na druhej strane tí ľudia netušia, že možno ak by svoje decko dali ku mne do školy, tak ja urobím pre nich veľa, lebo vychovám z nich ´nefeťákov´."

Johnny sám tvrdí, že práve tanec a hip hop mu pomohli, aby neprepadol drogám. "Podľa mňa má k tomu každý sklony... Ja som vyrastal v Seredi, kde je akási kriminálna mentalita. Viem, ako to tam funguje. Všetky tie zlé veci boli všade okolo mňa a je najjednoduchšie padnúť do nejakej pochybnej bandy a už sa človek vezie v drogách, krádežiach a bitkách... Ja som si na sto perecent istý, že hip hopová komunita ma vytrhla z toho, aby som neklesol hlbšie. Mám pár kamošov, ktorí tomu prepadli, ale hudba im pomohla vrátiť sa späť a dnes sú z nich v pohode ´típci´. Prežili si čistú ulicu, vedia o čom to je a dnes sú v kľude..."

Dostal ponuku z Hollywoodu

Johnny žil istú dobu nie len v Londýne ale aj v Španielsku, kde sa síce pokúšal uživiť sa tancom, ale viac menej sa len pretĺkal. "Netvrdím, že som teraz nadobro a na vždy usadený na Slovensku, no momentálne mi to vyhovuje. Dostali sme spolu s Mel ponuku ísť do Hollywoodu, no práve vtedy sme mali spolu rozrobených príliš veľa projektov a nechceli sme to nechať tak a odísť do USA. Takže nado mnou stále visí táto možnosť ako taký otáznik a kto vie, kedy a či ju využijem. Ja som sa totiž všade snažil uživiť rôznymi robotami, lebo aby človek mohol vyžiť iba z tanca, to je dosť zložité. A tú možnosť dnes na Slovensku mám. Celkom dobre sa to rozbehlo, škola funguje, moju skupinu spolu s Mel pozývajú často tancovať na rôzne podujatia, dostávam aj dosť veľa ponúk na moderovanie akcií... Je to úplne v pohode, celkom sa mi tu darí. No nezabúdam, že Slovenskom je malé, je tu veľa konkurencie a mladší tanečníci nám šliapu po krkoch..."

Johnny sa teda rozhodol, že hip hopový svet si urobí doma - na Slovensku. "Keď sme všetci miliónoví tanečníci boli v New Yorku na Broadwayi, tak som sa v USA cítil ako doma. Je síce pravda, že niektorí lektori, ktorí nás mali čosi naučiť, boli poriadni ´štrúdláci´ a nedalo sa nič poriadne od nich odkukať. Ja som si však našiel pár svojich lektorov, ktorí boli naozaj dobrí - nebola to žiadna prázdna bublina a veľa som sa od nich naučil a fakt som sa tam cítil ako doma... Predsa len - New York je kolíska hip hopu a ja som s týmto štýlom žil už od detstva. Keď som pozeral v telke nejaké videoklipy, tak som sa v tom videl... Už som bol na viacerých miestach na svete, no vždy ma to láka domov. Uvedomil som si, že hip hop si môžem robiť aj tu - robia sa koncerty, hudba sa hrá v kluboch, ľudia tancujú. Hip hop je tu!"

Johnny si užíva to, ako sa jeho život po prihlásení sa do Miliónového tanca zvrtol, dokonca jeho meno nesie aj istá značka vína. "Bol to taký zábavný projektík, víno sa už rozpredalo. Mnohí ľudia si totiž plnia svoje sny a majú svoju vlastnú značku oblečenia, alkoholu či parfému a my dvaja s Mel sme dostali ponuku mať vlastnú značku vína a dosť sme na tom ´uleteli´... Mal som svoje víno, celkom mi chutilo, aj keď musím povedať, že vo vínach sa vôbec nevyznám a netuším, ktoré je kvalitné a ktoré nie a prečo - nie som na to odborník. Víno často nepijem, ale občas si dám..."

Teraz čaká Johnnyho celkom príjemné leto. Relácia Ruším ťa sa počas leta nenakrúca, do nových častí sa pustí až v septembri, takže bude mať viac času venovať sa hudbe, tancu a svojej priateľke... "Chystáme sa spolu do Prahy, kde bude veľmi kvalitný hip hopový festival, budú tam aj dobré tanečné workshopy, takže si určite obzrieme iných tanečníkov, vývoj totiž ide dopredu. Občas však máme chuť si poriadne oddýchnuť od tanca, od klubov, od tanečnej sály v našej škole... Vtedy pomáha, keď vypadneme preč do prírody, alebo sa zavrieme doma. Pripravíme si kúpeľ, sviečky, masáže a relaxačnú hudbu. Venujeme sa len jeden druhému... Občas sa prichytím pri tom, že som poriadny romantik, ale veď romantika nie je zlá, nie? Je to dobrý relax..."

Čo sa týka letnej dovolenky, určite sa na nejakú s Mel vyberie, aj keď Johnny tvrdí, že vyslovene dovolenkovať nepotrebuje. "Napríklad aj to, že som prišiel do Košíc moderovať festival, beriem ako dovolenku. Jasné, mám tu nejakú robotu, ale tá ma baví a tak si od toho nepotrebujem oddýchnuť. Iné by bolo, keby som bol nejaký robotník vo fabrike a ´furt´ by som len robil a robil a robil... Jasné, že vtedy by som sa nevedel dočkať dovolenky a toho, že z tej otrasnej roboty konečne vypadnem...," dodal s úsmevom.

Dátum narodenia: 20. január 1978

Znamenie: Kozorožec

Miesto narodenia: Sereď

Rodinný stav: slobodný, priateľka Melánia Kasenčáková

Relax: hudba

Dáša KIRAĽVARGOVÁ

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
 2. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
 3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 4. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
 5. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
 6. Tlačová konferencia iniciatívy Stop hazardu so zdravím
 7. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
 8. Pomáhajte čítaním
 9. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
 10. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
 1. Neodkladajte pre koronavírus vyšetrenie svojich očí
 2. BILLA podáva v kritickom období pomocnú ruku ľuďom z kultúry
 3. Vynovená predajňa v Smrdákoch
 4. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
 5. Tlačová konferencia iniciatívy Stop hazardu so zdravím
 6. Pandémia spomaľuje inovácie. Spoločnosti šetria
 7. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
 8. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
 9. Pomáhajte čítaním
 10. Duálnu prax v dm nahradilo počas pandémie online vzdelávanie
 1. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 31 957
 2. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 23 241
 3. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo 19 883
 4. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh 16 962
 5. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 13 673
 6. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 11 746
 7. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 10 944
 8. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 10 838
 9. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 10 699
 10. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 9 029
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Na úrade dostali termín počas zákazu vychádzania. Prišli, hrozí im pokuta

Rezort vnútra zatvoril svoje pracoviská až v utorok.

Počas utorka pristúpilo ministerstvo k zatvoreniu svojich pracovísk pre verejnosť.

Šiesti poslanci košickej župy odchádzajú z poslaneckého klubu Smeru

Nemôžu vytvoriť svoj vlastný. Chcú zmenu rokovacieho poriadku.

Ján Jakubov bude zrejme predsedom nového poslaneckého klubu strany Hlas.

Kauza správkyne nebankovky SaS Slovensko sa možno vráti na začiatok

Krajský súd zrušil rozsudok okresného, ten bude pokračovať v dokazovaní.

Obžalovaná Kristína Rigová (vpravo) s advokátkou Helenou Knopovou na krajskom súde.

V Medzilaborciach začali stavať stanicu. Stará už bola len na hanbu

Poslúži cestujúcim, ktorí idú vlakom aj autobusom.

Práce na výstavbe vlakovej a autobusovej stanice v Medzilaborciach sa začali.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Minister obrany Jaroslav Naď.
Autorská strana Petra Šabatu

Babiš už neriadi štát ako firmu, dúfa v zázrak

Kto prešľapuje tragickú koronavírusovú českú cestu? Ľudia typu Fica a Kaliňáka.

Jaroslav Faltýnek a Andrej Babiš.

Keď Sagana sledujem v médiách, vôbec sa nezmenil, tvrdí spolužiak

Už v šestnástich sníval, že pôjde na Tour.

Peter Sagan a René Valent.
Boris Kollár.

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop