Korzár logo Korzár Košice
Nedeľa, 25. júl, 2021 | Meniny má JakubKrížovkyKrížovky

ČAROKRUHY

S Ing. Patrkom Balintom o čase, než zbadáme slnkoDetská duša vníma všetko, čo sa okolo nej deje Ing. Patrik Balint, vynikajúci regresný terapeut

S Ing. Patrkom Balintom o čase, než zbadáme slnko

Detská duša vníma všetko, čo sa okolo nej deje

Ing. Patrik Balint, vynikajúci regresný terapeut z Martina, na minulej prednáške v Košiciach okrem iného povedal: "Prežité traumy v minulosti nás môžu do určitej miery ovplyvňovať v prítomnosti tak, že sa nám viac či menej pripomínajú prežité emócie alebo telesné pocity. Keďže si nemusíme hneď uvedomovať či, a ktoré traumy z našej minulosti vplývajú na problémy, ktoré práve prežívame, nemôžeme ani tieto problémy uspokojivo riešiť. Práve regresná terapia dáva možnosť hľadať príčiny našich súčastných problémov, a čo je podstatné, aj ich spracovať." Pán Balint príde o tejto nevšednej terapii prednášať opäť 12. júla do Regeneračného centra zdravia, tentokrát o prenatálnom období a pôrode.

Skryť Vypnúť reklamu

Budete hovoriť o vplyve prenatálnej existencie, na náš ďalší život. Nedá sa teda nespýtať, či si svojich rodičov pred narodením vyberáme a prečo.

- Prax regresnej terapie ukazuje že áno. Človek prichádza na Zem, aby sa tu niečo naučil, stretol určitých ľudí, niečo tu zanechal. Ak sa s klientmi v regresnej terapii posunieme pred počastie, mohí z nich popisujú existenciu akoby vo svetle, kde si vyberajú svojich rodičov, telo, okolnosti a možno aj celý život, ktorý na Zemi prežijú. Klient sa často akoby dohaduje so svojimi priateľmi na tom, či a kedy sa na Zemi stretnú, alebo čo budú spoločne prežívať. Prax tiež ukazuje, že duša človeka odchádza zo Svetla, pričom sa ešte pred počatím nachádza a "poletuje" niekoľko dní, alebo aj týždňov, pri svojich budúcich rodičoch. Obzerá si svoje okolie, rodičov, pripravuje sa na vstup do svojho tela a niekedy aj svojou vôľou prispieva na výber dňa a hodiny svojho počatia.

Skryť Vypnúť reklamu

Cestu duše a pohľad výberu našich rodičov by sme mohli prirovnať k nášmu životu, ktorý prežívame. Príde čas a my si máme vybrať základnú alebo strednú školu. S tým nám často pomáhajú naši rodičia. Potom si vyberáme vysokú školu a naše povolanie. Tam už dávame väčší dôraz na to, čo by sme chceli robiť a čo nás zaujíma. Nabrali sme skúseností z predošlých rozhodnutí a tie aj pri výbere zužitkujeme. Z pohľadu duše sú to prežité milióny až miliardy rokov, keď si už duša sama vyberá svoje "duchovné povolanie". Dalo by sa povedať, že na to, aby to povolanie mohla vykonávať, je jeden s najdôležitejších predpokladov výber našich rodičov.

Čo nenarodený človiečik vníma? Získava trebárs počúvaním hudby o ňu záujem?

- Vnímanie plodu môžeme spojiť s takzvaným "vtelením" duše. Prax ukazuje, že spojenie dvoch pohlavných buniek je takým prejavom organizovanej hmoty, že nie je možné, aby existovala bez určitých "programov", ktoré prináša duša. Týmto "programom" by sme mohli hovoriť psychika. Z toho vyplýva, že "vtelovanie" duše prichádza vždy so spojením dvoch pohlavných buniek matky a otca, čiže pri počatí. V regresnej terapii sa dostávame až k tomuto spojeniu, ba aj pred neho. Tam klienti popisujú všetky vnemy, ktoré zažívajú, čo zažíva mama a otec, čo sa deje okolo.

Skryť Vypnúť reklamu

Môžeme povedať, že duša vníma všetko, čo sa okolo nej deje. Do tretieho mesiaca prenatálneho obdobia hlavne mimozmyslovým vnímaním a potom aj zmyslami tela.

Každá hudba má v sebe kus logiky, jedinečnosti, sily atď. Dieťa tieto zvuky hlavne pre túto jedinečnosť zachytáva a pre určitý vzorec, ktorý hudba obsahuje, veľmi ľahko pamätá. Zmyslové a mimozmyslové vnímanie dieťaťa sú hlavne po zistení matky, že je tehotná, do veľkej miery otvorené logike, jedinečnosti, sile a podobne. Najväčšiu takúto otvorenosť by som zasadil medzi druhý a tretí mesiac po počatí. Pri spustení hudby, ktorú dieťa počúvalo v tomto období, po narodení, sa dieťaťu pripomína obdobie v brušku matky, čo ho môže upokojiť, naladiť a zaujať. Preto je vhodné v šťastných dňoch s dieťatkom v brušku, púšťať hudbu, tancovať a radovať sa najlepšie spolu s celou rodinou.

Dajú sa určiť rozhodujúce vplyvy prenatálneho obdobia na našu budúcnosť?

- Prenatálne obdobie z hľadiska neskoršieho vplyvu môžeme rozdeliť na niekoľko prelomových období.

Počatie - Dôležitosť tohoto obdobia je v tom, že je to prvý vstup a dotyk s telesnými pocitami, aj keď ide len o dve bunky, ktoré sa v tom období spájajú. Zároveň s týmto vstupom a precítením na bunkovej materiálnej úrovni dochádza k určitému preciťovaniu rodičov, ktorí sa milujú. Vzniká tu istá súhra pocitov, ktoré nás môžu ovplyvňovať počas celého nášho života. Aj pri ideálnom stave pri počatí je to pre dušu prechod z duchovného sveta do sveta fyzického. Prejavuje sa tu reakcia na zmenu, na podobu tohoto prechodu, na rodičov, na okolie a mnoho ďalších. Všetky tieto pocity môžeme potom "znova" riešiť vo vzťahoch, rozhodovaniach a podobne.

Zistenie matky, že je tehotná - V tomto období prichádza istý bod, keď nastáva spojenie medzi matkou a dieťaťom, ak v predošlom období nedošlo k nejakým problémom. Matka zisťuje, že je tehotná a prichádza jej reakcia. Na túto reakciu prichádza postoj dieťa, ktorého odraz potom môže pociťovať počas celého svojho života. Odteraz dieťa prežíva každý pocit s matkou oveľa intenzívnejšie.

Vývin od poznania matky, že je tehotná - Toto obdobie prináša hlavne poznanie pocitov matky, vzťahu matky k otcovi, rodine, okoliu. Matka sa môže dostávať do rôznych situácií, ktoré na dieťa určitým spôsobom vplývajú a ono zase nejako reaguje. Tieto vzájomné interakcie sú často základom nášho budúceho správania a riešenia problémov.

Na čo by budúca mamička nemala zabudnúť a čoho sa má vyvarovať?

- Pri bezproblémovom priebehu tehotenstva v zásade nemusí robiť mamička nič naviac, ani nič menej, možno okrem prežívania posledného mesiaca, ktoré vyžaduje zvýšenú pozorosť a prípravy na pôrod a materstvo, ktorá ešte stále absentuje vo výchove v škole prípadne rodine. Spomeniem ale jednu radu vyplývajúcu z praxe regresnej terapie. Všetky prežitky matky ba aj otca dieťa vníma a vytvára si k nim postoj. Ak matka prežíva v tomto období nejaké nepríjemné pocity alebo zážitky, môže byť s nimi dieťa konfrontované tak, že si ich berie za svoje. Hlavne, ak si neuvedomí, že tieto pocity sú mamine a nie jeho - matka a dieťa sú akoby jedno telo.

Potom je dobré, aby do prežívania matky a otca vstúpila pravdivosť. Mama sa môže s otcom rozprávať o svojich problémoch, aby neostávali v jej vnútri, kde sa nachádza dieťatko a tak dať dieťatku jasne najavo, čo mama prežíva a že to prežíva ona. Môže sa rozprávať s dieťaťom a dávať mu pozornosť, zhrnúť napríklad každý večer prežitky zo dňa a podobne. Dieťatko si takto najlepšie uvedomí, čo sa okolo deje a prečo a zároveň sa už v tomto období vytvára medzi rodičmi a dieťaťom láskavý a prirodzený vzťah, kde sa problémy riešia na úrovniach, na ktorých vznikajú.

Júl z pohľadu tarotového výkladu Elišky Vysloužilovej

Čaká nás nevera a veľké upratovanie

Všeobecné tendencie: Kňaz V., Panovníčka II., Pustovník IX.Kombinácie kariet hovorí o zvýšení duchovnosti a aj o tom, že máme nad sebou ochrannú ruku. Dá sa očakávať príchod osobnosti kultúrneho či politického života, ktorá akoby "objavila" Slovensko a urobí mu vynikajúce meno. V tomto mesiaci budú v popredí idey a myšlienky vzdelaných ľudí. Určite sa budú riešiť otázky rozvoja a zavedenia poriadku do školstva, vedy a kultúry a aj otázky cirkví. Črtá sa obchodná ponuka z diaľok. Prichádza prosperita. Náš prezident prijme zaujímavú návštevu, ktorá bude mať význam pre našu ekonomiku. Zvýši sa záujem o vzdelanosť a kultúru. Je to spojené s minulosťou najmä v kultúre, ale v zmysle návratu ku kvalitným veciam čo prinesie úžitok. Celé to spustí nevedomky veľmi mladý muž. Júl môžeme nazvať aj mesiacom generálneho poriadku. Zo znamení je tu zastúpený Baran, Býk a Panna. Pán Fico je narodený v znamení Panny.

Politická scéna: Smrť XIII,. Slnko XIX., Mág I., Smrť pri Slnku znamená znovuzrodenie, môžeme preto hovoriť o obnove. Politická scéna sa obracia k svetlu a k pospolitosti- Politici, ktorí pôjdu len za svojim egom ju budú musieť opustiť. Pre ľudí je to priaznivý vývoj. V symbolickej rovine, o narodené dieťa sa bude treba starať, dieťa bude múdre a šikovné. Zvraty, ktoré sa udejú sú v znamení inteligencie a smerujú k radosti- Škorpión síce bude spôsobovať šarvátky, ale prirovnala by som ich pôrodným bolestiam,. V parlamente odzneje mimoriadne zaujímavá a silná reč, ktorá tento národ chytí za srdce. Na politickej scéne bude vládnuť pracovitosť a v priebehu 2 až 3 mesiacov sa sformuje silná vláda.

Zdravie: Koleso osudu X. Z čínskej medicíny je potrebné vedieť, že na prvom mieste je žalúdok a trávenie. Všetci, ktorí sa rozhodnú absolvovať očistnú kúru urobia pre svoje zdravie to najlepšie. Pozornosť je dobré sústrediť aj na ľadviny. V zdravotníctve zaznamenáme priaznivý obrat. Júl bude naozaj najideálnejším časom, aby sme pre svoje zdravie niečo urobili a Koleso osudu len podčiarkuje, že všetko máme vo svojich rukách a na nič sa nemáme pýtať.

Financie: Svet XXI., Lev VIII., Panovníčka II. Príliv investícii zo zahraničia bude dobrý, udeje sa aj niečo veľkolepé. Nepôjde o veľké peniaze, ale o spôsob riešenia istej situácie, problému, ktorý bude príkladom v ekonomike aj pre ostatné európske krajiny. S týmto riešením vyrukuje osoba, ktorá nás zastupuje v EU. Bude posilnený náš región a Kysuce- Všeobecná rovina hovorí, že nás nečakajú veľké výkyvy.

Láska: Mesiac XVIII., Voz VII., Spravodlivosť XI. Láska sa ponesie v znamení zmien, časté bludu nevery a vznik vzťahových trojuholníkov. Párom radím zmeniť na čas miesto pobytu a to najmä tým, ktoré sa hádajú. Starším partnerom zasa pár dní dovolenky bez detí. Na druhej strane veľa osamelých ľudí začne nový život s novým partnerom. Pozor na pretlak emócií a na žiarlivosť.

Niekoľko rád pani Zity ako si udržať peniaze

Obeživo musí obiehať v pohode

Pani Zita naši čitatelia by radi vedieť ako sa mať lepšie po finančnej stránke. Takže čo robiť, aby sa k nám peniaze správali takpovediac ústretovo?

"Potrebujeme sa predovšetkým zbaviť kŕča zo chcenia peňazí. Musíme uvoľniť a obrniť trpezlivosťou. Pokiaľ budeme neustále nervózny a v depresii, že ich máme málo, peniaze neprídu, lebo majú radi pokoj. Ak keď svoje želania mať ich prezentujeme rýchlo , tak ich nebudeme mať. Je to, akoby sme si postavili medzi prianie a peniaze stenu. Toto pravidlo si treba dobre zapamätať. Jeden veľmi bohatý klient mi to potvrdil. Rád navštevoval kasíno a vravel, že sa tam chodí len zabaviť. Vidí mladých ako nervózne vkladajú peniaze do stávok a zákonite prehrávajú. On tam sedí v pokoji, zabáva sa, sem - tam niekde peniaze vloží a ony sa mu niekoľkonásobne vrátia.

Ďalej peniaze neznášajú, ak ich držíme v neporiadku, ale o to radšej majú, ak ich ľudia počítajú. Robte tak, hoc ich nemáte veľa. Do peňaženky ich uložte vždy podľa hodnoty k sebe a postupne. Nikdy ich nedávajte len - tak do vrecka a snažte sa aby zostali nepokrčené."

Vraj platia pravidlá aj pri dávaní a braní peňazí.

"Peniaze by sme nemali brať z ruky do ruky. Vidíme to nie raz v obchode. Vždy ich má najprv jedna osoba položiť a druhá potom zobrať. Ak sa nedá vyhnúť priamemu kontaktu tak peniaze berieme vždy ľavou rukou a dávame pravou. Ale toto pravidlo by sme sa mali naučiť dodržiavať pri akejkoľvek práci s peniazmi."

Už sme si raz vraveli, že peniaze nepožičiavajme v utorok, lebo sa nám nevrátia.

"Ani po západe slnka, a tak isto ich po západe slnka už nepočítame. Aby peniaze k nám radi prichádzali nikdy a nikomu nehovoríme koľko ich máme. O peniazoch radšej bez príčiny nehovoríme vôbec. Mali by sme byť ale dobroprajný. Ak k nám napríklad prosebne natiahne chudobný človek ruku dajme mu nejaké a ani v mysli neľutujme dať. Ďalej vždy radšej preplaťme, akoby sme mali dať menej. Peniaze sa nám určite vrátia. Odídu ale od nás vtedy, keď si ľutujeme niečo kúpiť. Teda máme na to, ale nekúpime si a neurobíme si radosť. Čiže nebojte sa dávať peniaze s pozitívnym úmyslom, nebojte sa zaplatiť viac, dávajte na charitu a ak na luxusný predmet máte, kúpte si ho. Na peniaze myslite s nádejou a túžbou a pokojne.

Peniaze sa dajú však získať aj nečestne.

"Áno a volám ich krvavými peniazmi. Tomu kto ich takto získal, šťastie nikdy nepriniesli. "

Ako postupujeme pri pôžičkách?

"Ak vyberáme peniaze z banky, alebo žiadame o pôžičku, alebo ich vkladáme do peňažného ústavu, nikdy tak nerobme za ubúdajúceho Mesiaca. Peniaze rýchlo minieme, môžeme ich stratiť, môžu nám ich ukradnúť. Pravdou však je, že nie vždy termín manipulácie s peniazmi záleží na nás. Ak teda dostaneme napríklad výplatu, peniaze najprv uložíme podľa ich hodnoty, potom do kríža previažeme hrubou červenou stužkou a sedemkrát nad nimi povieme otčenáš a až potom ich môžeme začať používať."

Typy snov a úžitok, ktorý nám prinášajú

Varujúce sny nás majú upozorniť pred vážnymi udalosťami. Niečo sa deje alebo bude diať v našom tele, niečo hrozí blízkej osobe... Také sny nás nabádajú k prehodnoteniu našich rozhodnutí, voľby alebo napríklad cestovného plánu.

Predpovedajúce sny ukazujú situácie, ktoré sa môžu objaviť v budúcnosti. Pokiaľ sen naznačuje nežiadúce eventuality a súčasne sa objavuje varujúci sen, ktorý nás upozorňuje na hroziace nebezpečenstvo, je to naozaj veľmi silná výzva na prehodnotenie našich plánov, vyhnutí sa možným nežiadúcim dôsledkom. Zmena nášho správania sa a prehodnotenia rozhodnutí by mala byť logickým vyústením takýchto snov. A ako sa dozviem, že som sa rozhodol správne? Jednoducho - varujúce a predpovedajúce sny zmiznú.

Sny o mŕtvych sú asi najzvláštnejšími snami, aké človek máva. Sú typické kontaktom s niekým, kto už zomrel. Mnohí ľudia považujú tento typ snov za reálnou návštevu zo sveta duší.

Liečivé sny. Mnoho snov, azda aj všetky, obsahujú symboly a informácie, ktoré potrebujeme k liečbe škodlivých podmienok - nech už fyzických, vzťahových alebo emocionálnych. Existuje veľa dôkazov o tom, ako sa ľudia uzdravili pomocou informácie vyplývajúcich zo snov.

Jasnovidné sny. Vieme, že Biblia, najmä Starý zákon, je naplnený víziami, ktoré predpovedajú osud a ukazujú cestu. V sne k nám prichádza mnoho podnetov, ktoré nás chcú viesť a naznačujú nám našu budúcnosť. Obvykle ich nazývame intuíciou, vnútorným hlasom. Ani si neuvedomujeme, že pochádzajú zo snov.

Stranu pripravila: Katarína Bednářová

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Ako sa nepripraviť o zákazníkov bez hotovosti
 2. Úchvatná Petra: Stovky rokov zabudnutá v jordánskej púšti
 3. VÚB banka ešte viac posilní leasingové služby
 4. Sudoku na leto: Nenechajte sivé bunky zaháľať ani cez prázdniny
 5. Od Česka až po Jadran
 6. Investovať do akcií a ETF v malom sa teraz dá výhodnejšie
 7. Nikto im nezatlieska. Koľko medailí získajú Slováci v Tokiu?
 8. Slovenské čučoriedky? Nemusíte ísť do lesa, kúpite ich v reťazci
 9. Deti často nie sú na letnú škôlku alebo tábor vhodne pobalené
 10. Pätnásť miest v Rakúsku na letné potulky
 1. Nová sála i námestie. Trnavské Mýto sa stane novým centrom
 2. Ako uľahčiť opatrovanie seniorov doma
 3. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
 4. Riziko úrazov je počas letných prázdnin vyššie
 5. Prvé bezbariérové fitko vo Zvolene otvára ZŤP cestu k športu
 6. Úchvatná Petra: Stovky rokov zabudnutá v jordánskej púšti
 7. Tatravagónka Poprad ponúka stabilnú prácu a kariérny rast
 8. Schodolez pre imobilných - Viete ako sa testuje?
 9. Brusnica – lahodná i účinná zároveň
 10. Svet bude fungovať na dátach a tie sú pre Slovensko priorita
 1. Ako nájsť dobrý jogurt? Ak neobsahuje toto, ani ho nekupujte 9 402
 2. Úchvatná Petra: Stovky rokov zabudnutá v jordánskej púšti 8 746
 3. Vedci skúmali slovenskú magnéziovú minerálku. Výsledok prekvapí. 6 200
 4. Prečo by ste si nemali odoprieť balenú bagetu? 5 890
 5. Investovať do akcií a ETF v malom sa teraz dá výhodnejšie 4 138
 6. Slovenské čučoriedky? Nemusíte ísť do lesa, kúpite ich v reťazci 3 994
 7. Od Česka až po Jadran 3 524
 8. Pätnásť miest v Rakúsku na letné potulky 3 318
 9. Nikto im nezatlieska. Koľko medailí získajú Slováci v Tokiu? 2 843
 10. Ako sa nepripraviť o zákazníkov bez hotovosti 2 379
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Ilustračné foto

Výstrahy platia pre južné okresy.


TASR 4m
Ilustračné foto.

Pomohli mu horskí záchranári a vrtuľník.


1 h
Jozef Gönci na OH 2008 v Pekingu.

Pred štvrťstoročím začal písať novú kapitolu slovenského olympionizmu.


Vladimír Mezencev 17 h
Továrenská ulica potrebuje obnovu.

Neprejdete ňou najbližších päť týždňov.


SITA 4 h
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Michaela Brchnelová

Michaela Brchnelová skúma Slnko a ako ochrániť misie pri návrate na Zem.


22. júl
Nataša Holinová

Dav už nepatril nikomu z politikov, len svojej davovej psychóze.


2 h
Opatrenia na Slovensku sa opäť uvoľňujú.

V reštaurácii sa treba preukázať.


7 h
Lukašenka udržali pri moci ozbrojené zložky.

Mieria na Ukrajinu alebo do Poľska.


a 2 ďalší 19 h

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop