Korzár logo Korzár Košice
Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

ČAROKRUHY

Spirituálna terapia odhaľuje a uvoľňuje skrytébloky týkajúce sa zdravia, štastia a duchovného rastuĽudská bunka je minipočítač, ktorý ukladá

Spirituálna terapia odhaľuje a uvoľňuje skryté

bloky týkajúce sa zdravia, štastia a duchovného rastu

Ľudská bunka je minipočítač, ktorý ukladá všetky záznamy

Spiritual Response Therapy alebo skrátene SRT je starostlivý proces preskúmania podvedomej mysle a duševných záznamov na odhalenie a uvoľnenie skrytých blokov na zdraví, štastí a duchovnom raste. Túto metódu šíri vo svete Američan Robert Detzler, zaoberajú sa ňou aj niektorí ľudia na Slovensku, musia však mať potrebný certifikát. V Košiciach to je Klára Rychtarčíková, ktorú možno stretnúť v Regeneračnom centre Energy.

Skryť Vypnúť reklamu

Základom práce metódy SRT jer skúmanie a čistenie. "Pri práci s ´Vyšším Ja´ zistíme príčinu negatívnych programov a systémov presvedčenia. Potom požiadame ´Vyššie Ja´ o vyčistenie negatívnej energie. Podvedomá myseľ má na starosti všetky telesné funkcie, podvedomie vykonáva mnoho automatických funkcií bez akéhokoľvek vedomého riadenia. Napríklad, naše srdce bije, pľúca sa rozťahujú, a tak môžeme dýchať. Podvedomie je tichým monitorom stavu nášho vedomia a supervedomia a zaznamenáva všetky naše skúsenosti. Ak chceme získať prístup k informáciám, ktoré zadržuje naše podvedomie, použijeme kyvadlo. Pohyb kyvadla je jedna z možností, ako zistiť odpoveď áno či nie. Podvedomie odpovie na akúkoľvek otázku, ktorú položíme. SRT môže vyčistiť podvedomé bloky a naučiť sa naladiť na ´Vyššie Ja´," hovorí Klára Rychtarčíková.

Skryť Vypnúť reklamu

Pri tejto spirituálnej terapii pracuje nielen s kyvadielkom, ale aj s rozpracovanými programami, ktoré sú obsiahnuté v tabuľkách a sú veľmi potrebné k práci s SRT. Uľahčia rozpoznávanie širokého okruhu programov, ktoré blokujú klienta. ´Vyššie ja´ poskytne odpoveď rozkývaním kyvadla smerom k niektorej informácii. S touto metódou môže pracovať iba osoba s certifikátom a sama musí byť vyčistená.

"Prostredníctvom modlitby sa naladíme na ´Vyššie Ja´. Vyčistíme si bloky a získame povolenie k práci, len tak sme pripravení preskúmať a vyčistiť programy iných. Mnoho ľudí má zablokovanú energiu ešte z minulých životov alebo z minulých životov v iných dimenziách. Vyčistenie blokov je dosť zdĺhavé, niekedy trvá aj niekoľko hodín, s klientom pracujem individuálne hodinu až hodinu a pol," vysvetľuje Klára Rychtarčíková.

Skryť Vypnúť reklamu

Duša je večná

Každá bunka v ľudskom tele je minipočítač, ktorý ukladá kompletné záznamy všetkého, čo človek skúsil prostredníctvom svojich piatich zmyslov od okamihu, keď sa duša napojí na telo. Duša sa môže pripojiť k telu v okamihu počatia, kedykoľvek v lone matky alebo kedykoľvek do dvoch a pol dňa po narodení. Než duša vstúpi do tela, sú jedinými registrovanými programami tie, ktoré v bunkovej pamäti získame od svojich rodičov. Akonáhle sa duša pripojí k plodu, začne priberať a registrovať nové programy založené na jeho presvedčených vnemoch a odhadoch. Duša je večná a zatiaľ čo sa pripája k plodu, uvedomuje si všetko, čo si myslí, čo cíti a ako jednajú ľudia okolo nej. Keď sa dieťa narodí, je a spí. Sníva až osem hodín. Počas snového stavu duša programuje jeho duševné záznamy do bunkovej štruktúry tela. Keď sa programovanie skončí, detské bunky obsahujú spomienky, programy matky, otca a duše, ktorá teraz obýva telo.

"´Vyššie Ja´ hovorí, že chorobu nemôžeme zdediť za žiadnych okolností. Zdediť môžeme presvedčenie o chorobe, kvôli genetickému naprogramovaniu sa. Ak máme svoj vlastný program choroby alebo túžbu trestať sa, obmedzovať, trápiť sa, môžeme spustiť tento program, a tak vypukne choroba. Keby každá generácia vyčistila zdedené presvedčenie o chorobe a nesúlade, vôbec by tieto programy neprechádzali z generácie na generácie, pretože reťazec by sa preťal. Všetky programy, s ktorými nie sme spokojní, ktoré nás ovplyvňujú, môžeme vyčistiť. Môže to byť strach, zlosť, nenávisť, obava, depresie, ale aj choroby. Pomocou tejto metódy vieme nájsť príčinu problémov, ktorá niekedy tkvie aj v minulých životoch, v útlom detstve alebo v prenatálnom období. Čistiť treba na všetkých úrovniach, aby problém , niekedy i choroba, ustúpili. Metódu SRT nepovažujem za liečenie, ale za celkovú očistu. Keď je duša čistá, je spokojná, potom aj človek je spokojný, harmonický. A duša sa tak môže ďalej vyvíjať," zdôrazňuje K. Rychtarčíková.

Nepotláčajme emócie

Príčinou choroby môžu byť aj potláčané emócie, napríklad zlosť, hnev, plač, stres. Často už malým deťom hovoríme, aby neplakali, čím potláčame ich emócie a telo sa dostáva do nerovnováhy.

"Každé ráno by sme si mali dať telo do rovnováhy, ale namiesto toho sa ponáhľame, rýchlo sa obliekame, rýchlo raňajkujeme, rýchlo bežíme do práce. A tak každé ráno začíname poriadnym stresom. Pre náš zdravý vývoj je dôležité, aby sme boli v rovnováhe, preto si urobme hneď ráno jednoduché cvičenie na vyladenie jemnej energie tela. Dlaň si dáme na čelo a druhú na oblasť pupka. Predstavíme si okolo seba ochranný obal, ako keby sme boli v kindervajíčku. Chráni nás to pred negatívnou energiou. Nerozprávame pri tom a na nič nemyslíme. Pri výdychu dáme ruky dole. Zotrváme takto asi minútu. Cvik môžeme zopakovať. V tele nastáva tok pozitívnej energie. Toto cvičenie praktizujme kedykoľvek, v ľahu, ráno v posteli, v stoji či posediačky."

Za pani Klárou Rychtarčíkovou nechodia iba klienti, ktorí majú zdravotné problémy, ale aj tí, ktorí majú vzťahové partnerské, súrodenecké alebo priateľské problémy. Zdôrazňuje, že táto metóda nenahrádza lekárske ošetrenie a rady lekárov treba vždy rešpektovať a tiež, že každý človek si je sám zodpovedný za svoje činy a myšlienky a práve negatívne myšlienky vedia narobiť v organizme veľa zla.

"Metódou SRT skúmam, kde v tele nastal problém, kde je príčina a potom negatívny program pomocou kyvadielka vyčistím. Spirituálna terapia je úcinná, niekedy stačí prísť za mnou 1 - 2-krát, prečistím programy, ktoré sú potrebné. Programy, ktoré pri práci používam, sú programy našej duše. Ak si ich prečistíme už v tomto živote, budeme tvorivejší a nebudeme opakovať tie isté chyby v našej ďalšej inkarnácii."

Žiadana Svätojánska noc nesmie byť bez paliny

Bylinu vypestovala bohyňa čarodejníc

Táto záhadná bylina vraj patrila bohyni čarodejníc. Oddávna vzbudzovala strach, bola synonymom zla, smútku, horkosti. Podľa Grékov palinu vypestovala bohyňa čarodejníc Hekaté vo svojej záhrade na Kolchide. Strážila ju pre ňu Artemida, odtiaľ pochádza aj latinský názov byliny Arthemisia absinthium L. Každá z rastlín Hekaté mohla prinášať nielen smrť, ale aj život, podľa toho, kto ju užíval. Palina v dobrých rukách chránila ľudí pred urieknutím a zlou mágiou, bola liekom na mnohé choroby. Patrila medzi svätojánske byliny, ktoré sa pálili v ohňoch.

Palinu nosili pre sebe pútnici, lebo verili, že keď si ju vložia do topánok, urýchli im putovanie a v noci odoženie démonov. Palinu pestovali ľudia v záhradkách pri dome, aby chránila obyvateľov pred bleskami a kvety či zeleninu pred krupobitím. Odstrašovala škodcov a vkladali ju do obilia, aby zahnala myši. Palinu si cenili už Egypťania pre jej liečivé úcinky. Pomáhala pri chorobách obličiek, žalúdka, močového mechúra i pri prechladnutí.

Fotografovaniu sa vyhýbajú ľudia, ktorí cítia, že im kradne dušu

Fenomén fotogenickosti spočíva v aure

Filmoví kritici sa už dlho zaoberajú javom, nazývaným fotogenickosť. Neprestávajú sa čudovať, prečo priemerná či obyčajná tvár na plátne získava na kráse, pôsobí charizmaticky, kým mnohí krásni ľudia na obrazovke odrazu "zhasnú". Aby sme pochopili podstatu fenoménu fotogenickosti, musíme si privolať na pomoc jemné energie.

Filmová kamera, videokamera i fotoaparát dokážu registrovať naše jemné, subtílne telá, našu auru. Tí, čo vidia auru, dokážu bez problémov prečítať subtílny energetický plášť každého človeka z fotografie či videonahrávky. Týka sa to nielen žijúcich osôb, ale aj dávno mŕtvych, ktoré zostali zvečnené na archívnych snímkach. Fotografia však má ešte jednu vlastnosť: dokáže pôsobiť na ľudské oko a myseľ ako zosilňovač subtílnych energií. Tajomstvo fotogenickosti je teda prekrytím obrazu fotografovanej osoby s jej energetickým obrazom. Osoby s čistou, jasnou aurou na fotografiách získavajú, keďže fotografia ako zosilňovač vyťahuje navonok "krásu ich duše".

Tí, ktorí na fotografiách nevyzerajú dobre, neraz počas fotografovania zatvárajú oči alebo sa vyhýbajú fotografovaniu ako ohňu, podvedome cítia, že fotografia im "kradne dušu". Práve preto Indiáni Severnej Ameriky, niektoré kmene strednej Afriky či austrálski aborigéni nedovolia, aby ich ktokoľvek fotografoval. Títo ľudia nestratili kontakt s prírodou a Zemou ako energetickou bytosťou. Často vidia auru a nachádzajú ju aj okolo vlastných obrázkov "zakliatych" vo fotografickom albume.

Štastie v láske prináša v júni náhrdelník z magnetitu

Rituál s čerešňami a jahodami

Možno len málokto vie, že najlepšie je vydávať sa alebo ženiť v júni. Tento mesiac je pomenovaný podľa bohyne matiek a patrónky vydatých žien a je považovaný za najvhodnejší mesiac na uskutočnenie svadby. Keďže prvé tri týždne patria znameniu Blížencov, astrológovia oddávna radia zaoberať sa počas týchto dní obchodovaním, písaním dôležitých listov, cestovaním či začať s podnikaním. Ovocie, ktoré dozrieva v júni, ženy používali v ľúbostnej mágii a kozmetike. Francúzky ponúkali svojim vyvoleným čerešne a jahody, najmä počas novu a keď vstupoval Mesiac do splnu, tento rituál bol veľmi úcinný. Júnové ruže slúžili na ľúbostné čary. Stačí vraj odtrhnúť kvet ruže pred východom slnka a na párnych lístkoch pierkom holuba povypichovať iniciálky milovaného človeka. Po vysušení treba lupene nosiť pri sebe, najlepšie zavinuté do kúska látky zo svadobných šiat. Renesančná dáma Lucrecia di Monteregio, ktorá robila horoskopy najmä pre ženy, radila, aby sa počas vlády Blížencov odievali do bielych, bledožltých a svetlosivých šiat, ktoré mali ozdobiť agátovými kvetmi. Štastie v láske v júni prináša aj náhrdelník z magnetitu, prírodnej, opracovanej železnej rudy. Z parfumov pomáhajú láske fialky, levanduľa, iris a agát.

Pozitívnu energiu čerpáme len zo zdravého stromu

Prírodné batérie

Kto ešte stále pociťuje únavu, má možnosť načerpať veľa síl zo slnka a stromov, ktoré na jar majú veľkú silu. Energiu čerpáme aj z vetra, ktorý otužuje pokožku. Ak sme sa rozhodli pre strom, môže rásť v blízkosti nášho domu, v parku či v lese. Musíme len dbať o to, aby bol zdravý, lebo len vtedy môžeme využívať jeho pozitívnu energiu. Je vhodné urobiť okolo dreva kruh z kameňov a druhý z malých sviečok. Sviečky zapálime a sadneme si do tureckého sedu do vnútorného kruhu z kameňov, oproti stromu. Zapálime kadidlo, ktoré máme najradšej a počkáme, kým jeho dym stúpne až do koruny stromu. Zavrieme oči a snažíme sa nadviazať kontakt s duchom stromu. V myšlienkach sa bezprostredne obraciame k stromu a prosíme ho o silu. Našu pozornosť by nemalo nič rozptyľovať. Po štvrthodine vstaneme, objímeme peň a vtedy pocítime prílev energie, ktorá plynie do rúk a postupne napĺňa telo. Vtedy môžeme počuť aj to, čo nám má strom povedať. Po takomto rituáli nás so stromom bude spájať osobitná väzba, ktorej podstatou je možnosť čerpať duchovnú energiu. Neskôr, keď budeme chcieť obnoviť svoje energetické zásoby, stačí, keď sa ku pňu stromu pritúlime len na pár minút.

Stranu pripravila: Malva POKORNÁ

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 3. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
 4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 5. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
 6. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
 7. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 8. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 9. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 10. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 1. Arval Slovakia: Spoliehajú na nás firmy z kľúčových sektorov
 2. INEKO: Základná škola v Svätom Jure je najlepšia na Slovensku
 3. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
 4. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
 5. Operatívny lízing zmierni dopady krízy na váš biznis
 6. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
 7. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 8. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 9. Hygge ako životný štýl
 10. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
 1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 43 489
 2. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 24 913
 3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji 15 592
 4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 9 231
 5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 8 790
 6. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 8 705
 7. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 7 501
 8. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 427
 9. Ohlúpli sme počas Covid roka? 7 389
 10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 7 260
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Poškodený most.

Župan hovorí o danajskom dare.

3 h
Poštárka zostala pri Opátke odrezaná od sveta.

Malú Lodinu odrezalo od sveta.

8 h
Občianske hliadky v Smižanoch kontrolujú miestnych pri vychádzaní z lokality.

Ďalšie sú v Richnave, Žehre, Hrabušiciach i Lomničke. Ide o komunitné šírenie.

7 h
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Štefan Hamran.

Hamrana odporučilo len šesť poslancov výboru.

3 h
Vakcínou proti covidu by sa malo na Slovensku očkovať od 27. decembra.

Protilátky nezneutralizovali vírus dostatočne.

5 h
Zuzana Kepplová.

Fico sa snaží, aby jeho sympatizanti udalostiam rozumeli čo najmenej.

3 h
Prehliadku Scandi v pondelok 25. januára otvorí dokument o aktivistke Grete Thunbergovej – Greta.

Dokument uvádza prehliadka Scandi.

3 h

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop