Korzár logo Korzár Košice
Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

KLEBETNÍK

Českí umelci prezradili, ako najradšej dovolenkujú - niekomu stačí chalupa, iného potešia Male DivyV posledných mesiacoch sa v Košiciach zastavilo

Českí umelci prezradili, ako najradšej dovolenkujú - niekomu stačí chalupa, iného potešia Male Divy

V posledných mesiacoch sa v Košiciach zastavilo veľa českých umelcov. Mnohí z nich sa už tešili na letné dovolenky a niektorí už mali pred sebou konktrétne plány na to, ako strávia prázdninové mesiace. My sme sa ich preto povypytovali na ich zážitky z dovoleniek, kam sa chystajú a ako najradšej dovolenkujú...

Česká topmodelka Simona Krainová sa obáva toho, že ju priateľ Alp zavedie na pustý ostrov

Skryť Vypnúť reklamu

Na jachtu sa teší napriek tomu, že bude denno-denne zvracať

Česká topmodelka Simona Krainová má cestovania vďaka práci niekedy aj vyše hlavy, no keďže táto činnosť patrí medzi jej obľúbené, tak jej vôbec neprekáža, ak treba cestovať aj kvôli dovolenke.

"Tentoraz budeme s priateľom Alpom brázdiť more pri Grécku a chodiť z jedného ostrova na druhý... Budeme na jachte iba my dvaja, kuchár a kapitán a určite si to poriadne užijem. Sľúbila mi aj sestra, že príde za nami aspoň na pár dní a rovnako aj Evča Herzigová, takže to bude zábava. Veľmi sa však najmä teším na to, že budeme s Alpom dva týždne v kuse spolu... Ja sa poznám a tak viem, že budem mať morskú chorobu na tej jachte, že budem denno-denne zvracať, ale aj tak sa veľmi teším a už sa neviem dočkať," prezradila Simona.

Skryť Vypnúť reklamu

Dokonca ju na lodi bude čakať aj lovenie rýb. "Musím teda povedať, že Alp je veľmi dobrý rybár a vždy sa mu v tomto darí. Dokonca sa kvôli tomu poptápa. Nie však s kyslíkovou bombou, ale iba so šnorchlom. Vezme harpúnu, skočí do vody a vždy niečo uloví. Minule mi povedal, že počas tejto dovolenky ma to naučí... Veľmi ma tým pobavil. Ja na to vôbec nie som, no on je v takýchto veciach veľmi zručný. Jeho rodina má kdesi na juhu Turecka malý opustený ostrov, kde nie je vôbec, ale vôbec nič. Tak tam sa on raz za čas vyberie, keď si potrebuje vyčistiť hlavu. Rozloží si stan, lebo tam nie je vôbec žiadna budova, ani len nejaká búda... No a vydrží tam týždeň, loví si ryby a vráti sa spokojný. Aj mňa sa snažil zlanáriť na takúto dovolenku, je to blázon! Pýtala som sa ho - kde sa prosím ťa budeme sprchovať? On mi na to povedal, že sprchovať sa proste nebudeme... Vraj stačí, keď sa umyjem v mori... Bola som dosť vydesená z tej predstavy, že by som mala dovolenku stráviť ako úplný Robinson a dúfam, že na tom nebude trvať... Najhoršie by bolo, keby mi ešte povedal, že jesť budem len to, čo si ulovím... To by som asi hladovala. Môj život je dosť dobrodružný a začínam mať pocit, že dokonca čím ďalej tým viac, takže by som sa ani nečudovala, keby som raz na tom pustom ostrove naozaj skončila. Ale snáď by som to nejak prežila. Najhoršie, čo pre mňa existuje, je nuda. Keď sa nudím, tak som protivná. To mi však nehrozí, lebo mám šialeného priateľa," dodala modelka s úsmevom.

Skryť Vypnúť reklamu

Josef Laufer sa chystá obísť pár galérií

Občas dokáže byť ukážkovo lenivý

Český herec, spevák a moderátor Josef Laufer nepatrí medzi tých ľudí, ktorí podliehajú davovému šialenstvu a nechystá sa dovolenkovať len preto, že sa blíži dovolenkové obdobie. "Nechápem, prečo by som sa mal chystať na dovolenku len preto, že sa blíži leto. Ja si dovolenku urobím vtedy, keď mám na ňu chuť," prezradil J. Laufer. Nepatrí ani medzi tých dovolenkárov, ktorí idú k moru a dva týždne nič nerobia... "Pobyt pri mori si občas rád vychutnám, no nesmie mi chýbať aj nejaká aktivita - hrám tenis, jazdím na koni... Na druhej strane - som narodený v znamení Leva, takže občas dokážem byť priam ukážkovo lenivý..."

Počas tohto leta sa do zahraničia veľmi nechystá. "Budem mať dosť práce, takže na to, aby som na dlhšiu dobu šiel preč, nebudem mať čas. Plánujem však na dva-tri dni vypadnúť či už do Viedne alebo do Paríža na nejakú dobrú výstavu. Dosť často totiž takto jazdievam za kultúrou do rôznych európskych miest. Nedávno som bol v Stuttgarde a pred tým v Mníchove, kde sa konala výstava prác výtvarníkov z celého sveta na tému nostalgia. Bolo to skutočne veľmi zaujímavé. Takže aj toto leto určite nejaké múzeá a galérie obídem, inak sa dovolenkovať nechystám. Počas leta budem písať a keď budem mať dosť času, tak si zahrám tenis, pôjdem si s kamarátmi zajazdiť na koni. Len dúfam, že mi to dovolí počasie...," dodal J. Laufer.

Rudolf Hrušínský najradšej dovolenkuje s prútom v ruke

Niekde nablízku bude muškáriť

Český herec Rudolf Hrušínský veľmi dobre vie, ako stráviť dovolenku. Nepotrebuje leto stráviť pri mori či na horách - každý voľný deň sa snaží stráviť na rybačke. A to nie hocijakej. R. Hrušínskému nestačí, keď vezme prút na ryby a postaví sa kdesi k Vltave a čaká. Za kapitálnymi úlovkami sa vyberá do Mongolska či Thajska.

"Kvôli veľkým rybám doslova milujem Mongolsko, kde som už bol rybárčiť šesťkrát a chystám sa znovu. Tam chytáme tajmeny - je to taká sibírska hlavátka a poriadne kusy dosahujú dĺžku vyše metra a pol. V Thajsku zase lovíme mekonské sumce, ktoré sú veľmi silné a bojovné ryby. Najbližšie sa na jeseň chystám do Mongolska," prezradil R. Hrušínský. "Počas leta však celkom iste budem niekde na blízku muškáriť, lebo muškárenie je podľa mňa kráľovnou rybárčenia. Mám už svoje revíry, ktoré dobre poznám a kam chodím, keď mám na rybačku menej času. Vtedy si vypnem telefón a čakám..."

Naposledy poriadnu rybársku dovolenku absolvoval na jar v Thajsku. "Chytali sme obrovské mekonské sumce na jazere Bung Sam Lan. Bolo to niečo úžasné - aj keď som od malička pochodil veľa naozaj dobrých revírov, niečo také som nezažil... Darilo sa mi aj na Asuánskej priehrade v Egypte, kde som bol dva roky po sebe loviť nílske okúne. Je to nádherná ryba, ktorá pri zábere vyskakuje meter nad vodu a pritom váži vyše 50 kíl!," dodal herec.

Michal David sa chystá v lete absolvovať vínnu cestu

Chňapla po ňom vyľakaná muréna

Český spevák, skladateľ a hitmaker Michal David má jasnú predstavu o tom, ako by mala vyzerať ideálna dovolenka a má to šťastie, že práve tohto roku sa na taktúto dovolenku snov vyberie. "Ideme totiž na - dalo by sa povedať - vínnu cestu. Víno mám veľmi rád, najmä to, ktoré ja naozaj kvalitné a dobré. Takže s partiou priateľov sa budeme plaviť po francúzskych riekach v lodičke. Sú na nej štyri kajuty, každá pre dvoch ľudí - je to vlastne poriadna loď," vysvetlil M. David so smiechom. "Budeme sa teda plaviť a budeme môcť zastať a zakotviť kdekoľvek sa nám zachce. Je to urobené tak, že pozdĺž celej tej vínnej cesty sú reštaurácie a vínne pivnice. Bude to týždeň úplnej relaxácie, kedy nebudeme nič robiť, iba jesť a piť. Takto si predstavujem ideálnu dovolenku..."

Na takúto vínnu cestu sa M. David chystá po prvý krát. Má však aj svoju obľúbenú destináciu, do ktorej sa rád vracia. "Sú to Male Divy, kde som bol už tri krát. Je to naozajstný raj na zemi, kde absolútne relaxujem. Nezapnem si po celý čas ani televízor, nič ma nezaujíma. Vnímam a vychutnávam iba panenskú prírodu okolo seba, hrám tenis, jem ryby, pijem víno a chodím sa potápať. Nepotápam sa s bombou, iba šnorchlujem a musím povedať, že raz ma poriadne vyľakala muréna. Bola nepríjemná, chňapala smerom po mne a veru mala vari aj dva metre. Dosť ma vyľakala, radšej som od nej ´mazal´ preč," dodal spevák.

Vlastimila Harapesa v lete navštevujú kolegovia na chalupe

Rím a Praha sú jeho obľúbené mestá

Herec, tanečník a choreograf Vlastimil Harapes sa narodil v znamení Leva, a tak k svojej spokojnosti potrebuje slniečko. "Preto si ideálnu dovolenku predstavujem tak, že od rána do večera je slnečno a pekne teplo. Viac k tomu nepotrebujem. Najlepšie sa cítim vtedy, keď sa vyberiem na svoju chalupu, ktorú mám neďaleko Prahy, asi polhodinku cestou. Vysadil som si tam stromy, doslova tam mám taký maličký parčík," prezradil V. Harapes. Na chalupe sa v lete stretáva s kolegami. "Keď je pekne, tak ma vždy príde niekto navštíviť. Neďaleko chalupy je jedna taká malá krčmička, kde si posedíme, dáme si nejaké to pivko a keď máme na to náladu, tak si aj zaspievame..."

Ak sa však rozhodne predsa len zájsť na dovolenku mimo Čiech, jednoznačne vyhráva Rím... "Nedávno som mal to šťastie, že som bol v Ríme tak na polovičku pracovne a na polovičku na dovolenke. Takže čo som si za tri týždne zarobil, to som aj v Ríme strovil a užil si oddych... Do Ríma sa vraciam vždy veľmi rád a keby sa ma niekto opýtal na moje najobľúbenejšie mesto na svete, tak by to bol Rím, ale až po Prahe... V obidvoch mestách sa cítim ako doma, aj keď je pravda, že neraz sa mi stane, že už ani tú Prahu nespoznávam. No Malá Strana kde bývam a Staré mesto - to je moje. Netvrdím, že rovnako dobre sa vyznám v Ríme, no určite je to mesto, v ktorom by som sa nestratil. Navyše viem dobre po taliansky a mám ústa...," dodal V. Harapes s úsmevom.

Karel Heřmánek je najspokojnejší, keď oddychuje so synmi

V chládku sa bude učiť texty

Český herec a riaditeľ divadla Bez zábradlí Karel Heřmánek je spokojný vtedy, keď môže dovolenku tráviť so svojimi troma synmi. Staršími Karlom a Jozefom a maličkým Františkom. "Práve so staršími synmi sme si nedávno užili naozaj zaujímavú dovolenku - golfovú. Totižto obidvaja - Karel i Pepa chodievajú často na turnaje do zahraničia a aby sme boli viac spolu, tak sme si s manželkou Haničkou povedali, že to s golfom skúsime tiež a pridali sme sa k nim. Takže to je jediný dôvod, ktorý ma donúti ísť za hranice, lebo priznám sa - neznášam cestovanie. Preto mi ku šťastiu netreba ani more. Keď si predstavím, čo všetko to obnáša, kým sa k nemu človek dostane, tak to radšej oželiem," prezradil K. Heřmánek.

Navyše nepatrí medzi tých, ktorí idú k moru preto, aby sa celé dni len tak "vyvaľovali" na pláži a nič nerobili. "Na to ja vôbec nie som. Keď sme so synmi boli na tej spomínanej dovolenke, tak to bolo v prímorskom letovisku, no more som ani nevidel. Úplne mi stačilo, že som pod nohami mal zelený trávnik, slniečko nad hlavou..."

Tohto roku však zrejme k moru predsa len pôjde... "Bohužiaľ strávime tohto roku leto bez starších synov, lebo obaja idú do Španielska, budú tam chodiť do školy a učiť sa po španielsky. My pôjdeme na dva týždne k moru, lebo Hanka chce, aby sme išli a keď ide o rodinné rozhodnutia, tak manželka vždy vyhraje... Ja si budem musieť nájsť aj nejakú inú zábavu, ako len tak ležať na pláži. Keďže ma na jeseň čaká jeden nový zaujímavý projekt, tak budem sedieť v chládku a učiť sa texty," dodal herec.

Ivane Chýlkovej sa nechce cestovať a baliť si kufre

Na pláži nemá rada hlavu na hlave

Česká herečka Ivana Chýlková patrí medzi málo tých jedincov, ktorí k dobrej dovolenke nepotrebujú slnko, more, pláže... "K moru ma to teda vôbec neťahá preto, že je tam vždy na plážach veľa ľudí pohromade. Takže sa mi k moru vôbec nechce, už som na takej dovolenke nebola vari štyri roky. Ale vôbec mi to nevadí. Nejde ani tak o to, že by ma ľudia spoznávali. Keď si aj poza môj chrbát šepkajú - aha Chýlková, tak to mi neprekáža, na to si človek zvykne. Mne však vadí to, že na pláži je doslova hlava na hlave a človek pomaly nemá kam stúpiť. Keď sa chce okúpať, tak zvádza s ostatnými turistami boj...," posťažovala si I. Chýlková.

Na to, aby si užila dovolenku, veľa nepotrebuje. Stačí, ak má jednoducho voľno a nemusí chodiť do práce... "Dovolenka je pre mňa vtedy, keď nemám žiadne pracovné povinnosti. Takže nepotrebujem nikam vypadnúť, ani k moru, ani do hôr... Keď totiž človek chce odísť z domu, tak musí zorganizovať ubytovanie, cestu, stravu a veľa ďalších vecí a ešte k tomu sa pred odchodom pobaliť... Toto je dovolenka? Toto sa mi nechce... Ja si pod pojmom dovolenka predstavujem to, že mám jednoducho voľno a nemusím nič... Zaoberám sa vtedy iba tým, čo pôjdem nakúpiť do potravín a čo navarím na obed. A potom si ľahnem spať. Keď je toto jediný nápor na mozog, tak takto si predstavujem relax, oddych a teda aj dovolenku. Najlepšie proste je, keď sa nemusím absolútne o nič starať," dodala herečka.

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 9. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 1. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 2. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 3. Hygge ako životný štýl
 4. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
 5. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 6. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
 7. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 8. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 9. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
 10. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 34 321
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 33 342
 3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 13 483
 4. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 10 108
 5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 9 976
 6. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 585
 7. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 940
 8. Ohlúpli sme počas Covid roka? 6 679
 9. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 630
 10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom? 4 555
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Ľubomír Šarník, nový riaditeľ prešovskej nemocnice.

Súdia ho za nezaplatené dane a odvody.

9 h
Finančník Dávid Gedeon si na slobodu musí počkať.

Najvyšší súd predĺžil košickému podnikateľovi väzbu o ďalšie mesiace.

9 h
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Miroslav Marček na hlavnom pojednávaní v prípade obžaloby za vraždu Jána Kuciaka, Martiny Kušnírovej a Petra Molnára začiatkom roka 2020.

Marček si odpykáva 25 rokov.

11 h

Už stihol vydať zásadné nariadenia.

9 h
Marcel Slávik

Sulík naňho podal trestné oznámenie.

15 h

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop