Korzár logo Korzár Košice
Sobota, 24. júl, 2021 | Meniny má VladimírKrížovkyKrížovky

Benefičná show 2006 prilákala v sobotu večer do Infiniti areny takmer dve tisícky divákov

L. Rezešová: Po akcii mi zo srdca nespadol kameň, ale obrovské bralo Benefičná show 2006 patrila bezpochyby medzi veľmi vydarené akcie. Uplynulú

L. Rezešová: Po akcii mi zo srdca nespadol kameň, ale obrovské bralo

Benefičná show 2006 patrila bezpochyby medzi veľmi vydarené akcie. Uplynulú sobotu sa o tom v Infiniti aréne (Stará športová hala) mohli presvedčiť bezmála dve tisícky spokojných divákov. Na svoje si prišli tí, ktorí sa na show vybrali kvoli dobrej muzike, ale aj dámy, ktoré sa prišli inšpirovať módnymi prehliadkymi. nenudili sa ani páni, ktorí mohli oči nechať na modelkách...

Košický salón Espace zorganizoval presne do roka a do dňa show, ktorá v sebe spája módu a hudbu. Je ambíciou organizátorov založiť tradíciu Benefičnej show každoročne v ten istý dátum a naučiť tak publikum na východnom Slovensku chodievať na vydarené show a zároveň pomôcť tým, ktorý to najviac potrebujú, pretože výťažok zo sobotňajšieho večera poputoval detičkám...

Skryť Vypnúť reklamu

Diváci určite ocenili vystúpenie osemročného Dávidka Hodeka, ktorý sa bez obáv posadil za bubny a spolu s kapelou Mariána Čekovského ponúkol publiku hit Myslím že môže byť a prevzal si šek na 50 tisíc od salónu Espace. Aj keď priznal, že najradšej by si zaň kúpil nové činely, uznal, že lepšie bude, ak peniažky pôjdu na školu. Dávidko sa totiž chystá študovať hudbu v Budapešti.

Muzikanti okolo M. Čekovského to v sobotu večer na jednej strane nemali ľahké, na strane druhej si však svoju situáciu mohli i pochvaľovať. Hudobne totiž doprevádzali modelky na pódiu, čo ich mohlo značne rozptyľovať, no dievčatá chodili blízko popri nich, takže si ich mohli poriadne poobzerať... Svoje módne kolekcie predviedli Košičanom Veronika Hložníková, Cécil Blanárová, Jana Poláková i Lukáš Kimlička, oblečenie pre pánov prezentovala na show značka Alain Dellon. O poriadny rozruch svojou krásou na prehliadkovom móle sa postaral hosť večera - česká topmodelka Simona Krainová.

Skryť Vypnúť reklamu

Skrátka neprišli ani tí, ktorých na podujatie prilákal zoznam mien spevákov, speváčok a kapiel. Okrem kapely Mariána Čekovského sa o zábavu postarali aj Kmeťo Band, ktorí divákom ponúkli svoje najväčšie hity - Buba Mara a Vagabund. Spolu s Vašom Patejdlom vyšla na pódium i Oľga Záblacká, ktorá celý večer moderovala. Nenechala si však ujsť príležitosť spustiť spolu s Vašom hit: ... poďme spolu lietať, pozri ja už letím.... Ilona Csáková ponúkla publiku swingovú skladbu z pripravovaného albumu, no chýbať nemohla ani muzikálová hitovka z Kleopatry - Teď královnou jsem já... Michal David zložil poklonu modelkám skladbou Líbezná, No Name ukončili show skladbou Čím to je.

Spokojní mohli byť diváci aj organizátori. Nielen že show vyšla podľa ich predstáv, ale okrem 50 tisíc korún, ktoré si odniesol malý Dávidko, si Irina Oravkinová, prezidentka občianskeho združenia Spoločnosť detskej onkológie Košice, prevzala dva šeky spolu na 150 tisíc korún. Navyše aj 47 288 korún, ktoré sa vyzbierali počas show medzi divákmi. "Povedali sme si, že keďže je v hľadisku bezmála dve tisíc divákov, tak keď každý čosi prihodí, mohlo by sa nazbierať dosť peniažkov. Výsledná suma ma milo prekvapila," prezradila nám organizátorka show Linda Rezešová. Po akcii netajila spokojnosť. "Zo srdca mi spadol nie kameň, ale doslova obrovské bralo. Dúfam, že sa každý dobre bavil. Prinám sa, že som si všimla niekoľko vecí, ktoré bude treba v budúcich ročníkoch ešte vylepšiť, no myslím si, že sme znovu postúpili o stupienok vyššie a dúfam, že o rok príde na Benefičnú show ešte viac divákov a že sa v podvedomí Košičanom bude táto show viac a viac rezonovať ako spojenie módy, hudby a pomoci tým, ktorí to potrebujú," dodala L. Rezešová.

Skryť Vypnúť reklamu

RECEPCIA:

Duet s Vašom nahrávala o polnoci

Moderátorka a speváčka Oľga Záblacká si pochvaľovala výbornú atmosféru, v ktorej sa jej dobre pracovalo. Radosť mala ja zo šance zaspievať si s Vašom Patejdlom duet z filmu Fontána pre Zuzanu. Hoci si Vašo nevedel spomenúť, kedy si naposledy s Olinou zaspievali známe ...poďme spolu lietať..., ona si to pamätala dobre. "Keď Vašo odišiel od Elánu a vydal sa na svoje turné, šla som s ním ako jeho hosť a vtedy sme túto skladbu spolu spievali," prezradila nám O. Záblacká.

Celkom rada spomína na staré časy a rovnako aj na deň, či skôr noc, kedy túto skladbu nahrávala. "Vyvinulo sa to tak, že si ma - vtedy ešte ako začínajúcu speváčku - zavolali naspievať vokály do skladby Roba Grigorova Najrýchlejší z rýchlych. Vtedy ma Vašo oslovil, či by som s ním nenaspievala duet. Zabudol však, že odchádzam na tri mesiace do zahraničia. Dopadlo to tak, že o štvrtej ráno som mala cestovať do Nórska, tak sme sa o polnoci stretli v nahrávacom štúdiu v Pezinku. Mala som angínu a cítila som sa mizerne, no nejak sme to nahrali. Keď som sa o tri mesiace vrátila, každý mi vravel, že moju skladbu hrajú v rádiách. Pýtala som sa - akú? Vraj nejakú o lietaní. Každému som vravela, že to nie je možné, lebo takú pesničku nemám a ani som takú nenaspievala," dodala O. Záblacká s úsmevom.

Dcérku bráva do práce od narodenia

Do Košíc sa po roku vrátila so svojimi modelmi aj

návrhárka Veronika Hložníková. Pred rokom sa po zákulisí pohybovala s tehotenským bruškom, tentoraz už s malou Žofiou na rukách... Keďže je dcérka poslušným bábätkom, mamina má pri nej dosť času na tvorbu nových kolekcií...

"Úplne som si od práce oddýchla len počas troch dní v pôrodnici. Už na druhý deň, ako ma prepustili, som sa vybrala do salónu. Prvé dva týždne som mala také pozvoľné, no potom som naskočila do dvanásťhodinového pracovného času. Teda, naskočili sme naň obidve spolu, lebo Žofka chodila do práce so mnou," prezradila s úsmevom V. Hložníková. "Dcérka bola našťastie veľmi pokojné bábätko. Asi tušila, že treba nechať maminu pracovať. Teraz to však začína byť trochu iné, lebo už chce chodiť a neobsedí..."

Našťastie však nechá malá Žofka svojej mamine dosť času na tvorbu, ktorú si mohli Košičania v sobotu vychutnať. "Vsadila som na trojkombináciu - zlatá, čierna a biela. Sú to tri veľmi dobre kombinovateľné farby, ktorými nič nepokazíte," dodala návrhárka.

Mame mlátil v kuchyni po hrncoch

Osemročný Dávidko Hodek si bez pochyby získal všetkých divákov v hale. Nielen tým, ako suverénne "odbubnoval" skladbu Myslím, že môže byť, ale aj zanietenými grimasami, ktoré pri tom "strúhal"... S rodičmi býva v Komárne, kde chodí do umeleckej školy, pokračovať v štúdiu by však chcel v Budapešti. Košičanom sa prestavil s kapelou Mariána Čekovského. "Som rád, že sme si mohli spolu zahrať. Chcel by som byť taký muzikant, ako on...," prezradil Dávidko.

Jeho budenícky talent sa začal prejavovať keď mal tri roky. "Až keď som mal štyri roky, tak som dostal prvé bubny. Dovtedy som doma mlátil mamke v kuchyni do hrncov. Ocko bol totiž raz na jednom koncerte, ktorý si nahral a ja som si ho potom púšťal a chcel som sa stať bubeníkom." Bubny má dnes rozložené doma a vraj sa na hluk nesťažujú ani susedia... "Cvičím každý deň a nemám presne určené, koľko hodín. Rekord mám šesť hodín bubnovania bez prestávky. Ruky ma vôbec neboleli."

Dávidko má už aj vysnívané bubny Yamaha, ktoré by raz chcel mať. Zatiaľ má doma jednu zostavu bicích a veľmi veľa bubeníckych paličiek. "Jedny som už zlomil, ale nebolo to od zlosti... Bolo to počas jednej skúšky, keď som poriadne udrel a prásk - zlomili sa."

Nora Mojsejová mu do tvorby nekecá

Mladý módny návrhár Lukáš Kimlička, ktorý publiku v Infiniti arene ponúkol zaujímavú a originálnu kolekciu, mal to šťastie, že si jeden z jeho modelov obliekla česká topmodelka Simona Krainová. "Asi najväčšie zadosťučinenie pre módneho návrhára je, keď si jeho šaty obliečie niekto tak úžasný a úspešný, ako je Simona. Je to uznávaná ikona v módnom biznise a potešilo ma to, že sa v tých šatách navyše cítila dobre a že sa jej páčili. Až na takejto žene dostanú každé šaty 100-percentný šmrc a človek si povie, že nie tie šaty sú krásne, ale že tá žena v šatách je nádherná," nazdáva sa L. Kimlička.

Tento návrhár sa upísal vo svojej tvorbe aj košickej podnikateľke Nore Mojsejovej. "Už počas reality show Mojsejovci som jej upravoval nejaké šaty, takže mala na mňa kontakt a po čase sa mi ozvala, že sa jej moja tvorba páči a či by som pre ňu nemohol niečo robiť aj naďalej. Rád som súhlasil, lebo pani Nora je dobrá zákazníčka, ktorá mi do tvorby nekecá a uvedomuje si, že som návrhár a nie krajčír, ktorému treba vysvetliť ako si predstavuje každý steh... Mne necháva voľnú ruku."

L. Kimlička má presnú predstavu, do čoho chce N. Mojsejovú obliekať. "Ona má rada výstredné trblietavé a krikľavé farby. Mnohí to považujú za gýč a za hranicu vkusu, no práve pani Nore sa gýč hodí, ona ho vie nosiť a vie ho prezentovať. V takýchto výstredných farbách si neviem predstaviť nikoho iného."

S Darou sa už bozkávať nebude

V sobotu medzi najjagavejšie hviezdy patrila česká topmodelka Simona Krainová. V Košiciach sa po prvý krát na móle ukázala v závere minulého roka a vrátila sa veľmi rada. "Je tú skvelá atmosféra, veľmi som sa tešila. Mám rada, ak sú akcie perfektne pripravené, čo je aj tento prípad," prezradila Simona.

Na pódium vyšla v sexy šatách L. Kimličku. "Všimli ste si, že na nich bolo napísané Dara? Keď som to zbadala, tak mi napadlo, že by to bolo poriadne šťavnaté sústo pre bulvár... Nevedela som totiž, do akých šiat ma tu oblečú. Keď mi ich dali, že si ich mám obliecť, každý mi vravel, že aj Madonna nosí tričká s nápisom Britney... Také sokyňe s Darou nie sme, že by som si to neobliekla a toho návrhára som prehovárala, aby pre Darču ušil niečo, kde bude nápis Simona," povedala nám so smiechom.

Celá situácia bola pre Simonu o to zábavnejšia, že pred časom boli s Darou blízke priateľky, no akosi ich vzťahy ochladli... Keď už ich dve porovnávali s Madonnou a Britney, tak by sa hodilo, aby sa niekde poriadne vybozkávali, ako tie dve pred časom na odovzdávaní cien Grammy... "Také veci my dve už máme za sebou, veď v jednom bulvári z nás urobil lesbický pár," dodala Simona. Z Košíc odišla na pár dní do Prahy po dlhom čase pozalievať kvety vo svojom byte a začiatkom mesiaca plánuje otvoriť vlastný salón krásy.

Tehotenskú módu si nekupuje

Svojho v podstate ešte novopečeného manžela Igora Timka - speváka kapely No Name - sprevádzala na show jeho polovička Silvia. Obaja sa tešia z toho, že Silvii utešene rastie bruško a niekedy v auguste sa o slovo prihlási dcérka alebo synček. Silvia prišla nielen podporiť vystúpenie kapely svojho manžela, ale aj poobzerať si módne prehliadky... "Mám rada pekné veci a estetiku a tak vnímam aj oblečenie. Neriadim sa však módnymi trendami. Stáva sa totiž, že mnohé veci, ktoré sú módnymi výstrelkami, sa mi nepáčia alebo mi nesedia. Vtedy to rýchlo zbadám a takéto oblečenie - aj keď aktuálne módne - si nekupujem," prezradila Silvia.

Mnohé nastávajúce mamičky sa sťažujú, že nevedia nájsť peknú tehotenskú módu... "Ja s tým problémy nemám. Obliekam si to, čo je najpohodlnejšie a stačí, aby to nebolo tesné v páse. Nosím aj šaty, ale aj nohavice a tričká. Nekupujem si žiadnu špeciálnu tehotenskú módu, len sa snažím nájsť veci, ktoré sú dosť voľné a darí sa mi to celkom v pohode. Jedine som musela začať hľadať väčšie čísla. Začínala som na 34-ke a teraz sa pomaly cez 38-ku posúvam k 40-ke..."

Silvia ešte doma výbavičku nezbiera. "Zatiaľ na to nebol čas, lebo ešte chodím do práce. Kamarátky mi povedali, že sa s tým nemusím ponáhľať, lebo bude úplne stačiť, keď už budem doma pred pôrodom na materskej. Vraj sa budem nudiť a behať po obchodoch... Ak budem vládať chodiť." "Bábätkovské" veci sa však predsa len u Timkovcov pomaly kopia. "Igor z vystúpení do fanyniek nosí domov rôzne veci. Už máme asi tri košieľky, nejaké topánočky, hračky a kusátka."

Nevedeli sa dočkať hlbokých výstrihov

Publikom pobvail aj Igor Kmeťo mladší a Igor Kmeťo starší čiže Kmeťo Band. Priznali, že príležitosť prísť do Košíc ich mimoriadne potešila. "Je pravda, že sme sem prišli pracovne, ale na druhej strane - len sa to tu hmýri modelkami a ďalšími peknými dievčatami. Mám sa teda priznať? Veľmi som sa tešil na módne prehliadky. Samozrejme aj na to, aké šaty tu modelky predvedú, ale aj na to, čo bude pod tými šatami," priznal sa nám s úsmevom I. Kmeťo starší.

K móde má vraj pozitívny vzťah. "Obaja sa radi pekne obliekame, ale najväčšiu radosť nám robí, ak vidíme vkusne a módne oblečené pekné dievča. Už sme sa nevedeli dočkať jari a toho, kedy dievčatá zhodia hrubé vetrovky i kabáty a začnú nosiť krátke sukne a väčšie výstrihy. Samozrejme, že úplne najlepšie je to v lete, keď sa nosia plavky a tričká s holými chrbtami a hlbokými výstrihmi... Aj keď ešte nie je tak teplo, ako by sme si predstavovali, aj tak sa leto pomaly blíži a s ním aj naše chvíle, kedy bude skutočne za čím sa otočiť...," pochvaľoval si I. Kmeťo senior.

Za akými babami sa teda Kmeťovci radi otáčajú? "Nepatrím medzi chlapov, ktorí sa otočia za výstredne oblečenou ženou," tvrdil I. Kmeťo junior. "Skôr mám rád nenápadné baby, v ktorých treba čosi hľadať... Zase na druhej strane - nie škaredé... Nemusí to však byť ani vysoká baba, ani mať veľké prsia.. Musí mať však v sebe nejakú iskru a musí ma zaujať." Občas sa za peknou babou obzrie, aj keď je šťastne ženatý. "To, že som okrem iného aj v láske spokojný, sa odrazilo aj na tom, že som pribral. Takže som musel trochu upraviť šatník, lebo si nemôžem obliekať obtiahnuté šaty. Mám rád voľné oblečenie, v ktorom sa cítim dobre. Vyhovuje mi hip-hopový štýl aj elegantné oblečenie," dodal I. Kmeťo mladší.

Ani jeho otec nepatrí medzi otrokov módnych výstrelkov. "Nemám v šatníku žiadny extra módny kúsok. Napríklad na toto vystúpenie som si obliekol vybíjané a deravé rifle. Tí skôr narodení by sa mohli opýtať, či nemám na lepšie a či mi iné neostáva, ako nosiť potrhané nohavice... Ale dnešná móda si takého oblečenie pýta, tak som si to obliekol," dodal I. Kmeťo st. so smiechom.

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Ako sa nepripraviť o zákazníkov bez hotovosti
 2. Úchvatná Petra: Stovky rokov zabudnutá v jordánskej púšti
 3. VÚB banka ešte viac posilní leasingové služby
 4. Sudoku na leto: Nenechajte sivé bunky zaháľať ani cez prázdniny
 5. Od Česka až po Jadran
 6. Investovať do akcií a ETF v malom sa teraz dá výhodnejšie
 7. Slovenské čučoriedky? Nemusíte ísť do lesa, kúpite ich v reťazci
 8. Nikto im nezatlieska. Koľko medailí získajú Slováci v Tokiu?
 9. Deti často nie sú na letnú škôlku alebo tábor vhodne pobalené
 10. Pätnásť miest v Rakúsku na letné potulky
 1. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
 2. Riziko úrazov je počas letných prázdnin vyššie
 3. Prvé bezbariérové fitko vo Zvolene otvára ZŤP cestu k športu
 4. Úchvatná Petra: Stovky rokov zabudnutá v jordánskej púšti
 5. Tatravagónka Poprad ponúka stabilnú prácu a kariérny rast
 6. Schodolez pre imobilných - Viete ako sa testuje?
 7. Brusnica – lahodná i účinná zároveň
 8. Svet bude fungovať na dátach a tie sú pre Slovensko priorita
 9. Ako sa nepripraviť o zákazníkov bez hotovosti
 10. VÚB banka ešte viac posilní leasingové služby
 1. Ako nájsť dobrý jogurt? Ak neobsahuje toto, ani ho nekupujte 11 921
 2. Úchvatná Petra: Stovky rokov zabudnutá v jordánskej púšti 6 693
 3. Vedci skúmali slovenskú magnéziovú minerálku. Výsledok prekvapí. 6 207
 4. Prečo by ste si nemali odoprieť balenú bagetu? 5 892
 5. Pätnásť miest v Rakúsku na letné potulky 5 466
 6. Investovať do akcií a ETF v malom sa teraz dá výhodnejšie 3 891
 7. Slovenské čučoriedky? Nemusíte ísť do lesa, kúpite ich v reťazci 3 327
 8. Od Česka až po Jadran 3 201
 9. Nový Volkswagen Polo GTI prináša radosť z jazdy s dvojlitrom! 2 705
 10. Nikto im nezatlieska. Koľko medailí získajú Slováci v Tokiu? 2 423
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Ilustračné.

Horskí záchranári zasahovali v Pieninách.


20m
Župan Milan Majerský.

Malo by byť dobrovoľné a široko dostupné.


TASR 9 h
Kežmarská Reduta. V jej veži nahradia starý odkaz novým.

Na tvorbe sa môžu podieľať aj miestni.


SITA 7 h
Daniela sa uchytila vo Švajčiarsku.

V práci chcú kvalitu, ale dobre zaplatia.


Jana Savčáková 17 h
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Milan Lasica počas klaňačky na svojom poslednom koncerte so súborom Bratislava Hot Serenaders 18. júla 2021 v Štúdiu L+S.

Teraz by som bol rád, keby sme o Milanovi Lasicovi spolu mlčali, hovorí.


23. júl
Publicista Matúš Ritomský.

Môžeme si povedať pravdu alebo emocionálne vydierať.


22. júl
Včelár Sefo Raclavský

Pandémia bola vykúpením, hovorí Sefo Raclavský.


1. júl
Pred Národnou radou (NR) SR v Bratislave pokračuje protest proti opatreniam v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu 24. júla 2021 v Bratislave.

PCR testy na Slovensku odhalili viac ako 392-tisíc nakazených koronavírusom. Pandémia Covid-19 si vyžiadala 12 534 obetí.


a 3 ďalší 17 h

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop