Korzár logo Korzár Košice
Piatok, 6. august, 2021 | Meniny má JozefínaKrížovkyKrížovky

ČAROKRUHY

Sedem tibetských rád na základe typológie (pokračovanie)Bolesti a trápenie pominú, životná energia vzrastieV aprílovom čísle sme vám priniesli

Sedem tibetských rád na základe typológie (pokračovanie)

Bolesti a trápenie pominú, životná energia vzrastie

V aprílovom čísle sme vám priniesli prvú časť typológie, ktorá môže pozitívne zmeniť váš život. Ako dosiahnuť štastie, zdravie, harmóniu? Tajomstvo ukrýva stará tibetská typológia. Ak sa budete pridržiavať tibetských rád, veľmi rýchlo pocítite naozajstné štastie. Bolesti a trápenie pominú, životná energia vzrastie a každodenný stres zvládnete oveľa ľahšie. Ponúkame vám druhú časť.

Štvrtý typ Tripa/Bäken - suverénny

Skryť Vypnúť reklamu

Akí ste: Strednej až vyššej postavy, niekedy plnšej, ale vždy pevnej a silnej. Vaša tvár má výrazné črty, osobnosť sebavedomá. Táto kombinácia vydrží nesmierne veľa fyzicky aj psychicky.

Fyzické úskalia: Pečeň, náchylnosť na infekčné choroby.

Životný štýl: Všetko by malo byť umiernené, ani príliš studené, ani príliš horúce. Kúpať by ste sa mali vo vlažnej vode, piť vlažné nápoje, pestovať pokojný vytrvalostný šport. Máte síce obrovskú životnú silu, ale vystavujete sa aj riziku, že ublížite slabším a citlivejším ľuďom okolo seba. Na zjemnenie vašej osobnosti by ste mali trénovať ako cítiť a vnímať jemnejšie energie. Zaoberajte sa tvorivými vecami, tešte sa z drobností. Zbaviť sa agresivity vám pomôžu rozličné techniky meditácií.

Byt: Potrebujete vysoké, veľké priestory, v ktorých sa dá dobre dýchať. So slnečným svetlom netreba preháňať, stačí, ak je v byte teplo.

Skryť Vypnúť reklamu

Farby: Vyhýbajte sa príliš svetlým farbám, najmä červenej farbe.

Stravovanie: Vaša tráviaca sústava sama napovie, čo by ste mali jesť. Ak funguje dobre a bezproblémovo, prichádza do úvahy skôr jedlo s chladivou energiou, teda stačí držať sa rád uvedených pre základný typ Tripa. Ak máte s trávením problémy, lepšie bude prejsť na ohrievajúcu potravu typu Bäken. Opatrne s bylinkami a koreninami, nič ostré, len výnimočne.

Vaša životná úloha: Citlivosť a altruizmus.

Piaty typ Lung/Tripa - rebelantský

Akí ste: Stredne veľkí, štíhli, športového atletického tela, s dlhými štíhlymi končatinami. Tvár výrazná, ale jemnejšia a prezrádza viac precitlivenosti. Vaša obrovská vitalita dáva silu presadiť všetky dobré činy, ale niekedy vyústi do agresivity.

Skryť Vypnúť reklamu

Fyzické úskalia: Bolesti hlavy a závraty.

Životný štýl: Musíte nájsť zlatú strednú cestu. Oddajte sa tvorivým impulzom, veď máte dar prekračovať konvencie a íst v ústrety svojim ideálom.

Byt: Vyhnite sa pouličnému ruchu a exhalátom, škodia vám. Panenská príroda vás nudí. Riešte bývanie kompromisom a nájdite si byt uprostred zelene na okraji mesta.

Farby: Vyhýbajte sa červenej a svetložltej.

Stravovanie: Uprednostnite chladiacu výživu, vhodnú pre typ Tripa, vyhýbajte sa káve aj silnému čaju. Namiesto bohatých chodov radšej jedzte menej a častejšie.

Čo pomáha a lieči: Najviac vám škodí stres, vedome sa prinúťte k určitému času trávenému v absolútnom pokoji, to definitívne zabráni vzniku chorôb. Robte dychové a uvoľňujúce cviky, pestujte jogu, autogénny tréning a plávanie.

Vaša životná úloha: Hľadať a nachádzať pokoj.

Šiesty typ Lung/Bäken - mysliteľský

Akí ste: Pokojní, rozumní. K harmónii vám chýba o niečo viac ohňa a dynamiky. Ste dobre stavaní, čím väčší je vo vás podiel energie typu Bäken, tým sú vaše tvary bujnejšie, ste však oveľa pohyblivejší a ľahší. Vaša tvár môže byť síce okrúhla, ale nie hrubá. Ústa, nos a brada sú jemne vykreslené, bdelé oči a vysoké čelo prezrádzajú vašu citlivosť. V duši máte dva extrémy: pokoj a stabilitu a na druhej strane ľahkovážnosť, tvorivosť, nepokoj a nestálosť.

Fyzické úskalia: Pomalá látková premena, problémy s trávením, dýchacie ťažkosti. Po citových krízach sa objavujú psychické poruchy.

Životný štýl: Na vyváženie potrebujete teplo v každom ohľade. Ak sa vyberiete na zimnú prechádzku, tak nie za chladného počasia. Vlhké a studené priestory môžu viesť k reume a artritíde a oslabiť vašu životnú energiu. Potrebujete veľa pokoja.

Byt: Vyhovuje vám priame teplo, teda aj v byte. Prioritou nech sú dobre vykurovateľné suché priestory, ak to je možné, vyhnite sa bytu na prízemí.

Farby: Obklopte sa tmavšími, neutrálnymi tónmi, všetkými odtieňmi hnedej.

Stravovanie: Teplá, výživná potrava ako pri type Lung harmonizuje vašu citovú nestálosť. Nejedzte hlavné jedlo večer, ale na obed. Namiesto kávy pite radšej čaj. Uprednostnite sezamový olej, med, ryby. Z korenín a bylín vám tibetskí mnísi odporúčajú jesť len škoricu, zázvor, kukurmu, muškátový oriešok, čierne korenie.

Vaša životná úloha: Viac pohybu, viac aktivity.

Siedmy typ Lung/Tripa/Bäken - deti štasteny

Akí ste: dobre stavaní, s peknými očami, jasným pohľadom, zdravou pleťou a silnými vlasmi. Harmonicky v sebe spájate všetky tri princípy, čo v praxi znamená, že na rozdiel od iných typov nemáte nijaké vrodené disharmónie, ktoré treba vyrovnávať. Ste od prírody psychicky zdravý jedinec. Pôsobíte uvoľnene a sympaticky, máte všetky predpoklady viesť štastný harmonický život. Nechajte sa viesť svojou intuíciou, uvedomiť si svoje požiadavky a nasadiť svoju silu, aby sa splnili.

Fyzické úskalia: V zmysle hesla "v zdravom tele, zdravý duch" vám nehrozí nijaké vážnejšie ochorenie.

Životný štýl: Kľúč máte v rukách, vhodnú zámku si už musíte nájsť sami. Stačí vedieť, čo chcete a v tom smere aj konajte.

Byt: Zariaďte si ho tak, aby ste sa v ňom dobre cítili. To isté platí aj o voľbe farieb.

Stravovanie: Stačí, ak sa budete riadiť citom, na výber povolania i na výber jedla máte zdravý inštinkt.

Vaša životná úloha: Splňte si všetky svoje požiadavky.

Súčasná veda speje míľovými krokmi k mystike

V každom utrpení je zárodok života

V roku 1972 známe médium Marcel Belline vydal vo Francúzsku knihu Tretie ucho, v ktorej opísal kontakt so svojím mŕtvym synom. Syn havaroval na aute a otec v "posmrtnom" rozhovore s ním zistil, že jednoducho musel zomrieť, lebo "nadišiel synov čas". Dozvedel sa, že synova smrť má význam iba pre utrpenie a prežitie rodičov a že utrpenie má svoju hodnotu v každom utrpení je zárodok života.

Spisovateľ a jasnovidec A. Szmilichowski, ktorý už roky žije vo Švédsku, prečítal v rámci terapie dialóg žene, ktorá za dramatických okolností stratila dcéru. Vrahovia vtrhli do jej bytu, dievča umlčali, zabalili do koberca, kde sa udusilo. Po vypočutí dialógu žena zopakovala: "Moja smrť má význam len cez vaše utrpenie a prežitie..." Zdalo sa, že matka je zmierená s osudom. Prečo však Boh povolá k životu bytosť a po dvoch týždňoch či mesiacoch si ju vezme späť? - pýtajú sa mnohí nešťastní rodičia, ktorým zomreli bábätká alebo úplne malé deti.

Duša, ktorá si vybrala krátku existenciu vo fyzickom tele, pomáha rodičom v ich pozemskej ceste a učení.Utrpenie učí, dáva šancu duši rozvíjať sa. Veď taký cieľ malo aj vyhnanie Adama a Evy z raja, hovorí jasnovidec.

Veda speje míľovými krokmi k mystike. Tento názor nie je ojedinelý. Potvrdzujú to kvantoví fyzici, významní jogíni, mnohí vedci. Veď práve pokroky kvantovej fyziky, biomechaniky a holografickej teórie informatiky, výskumy vedomia, všetky tieto dynamicky sa rozvíjajúce oblasti poznania, dávajú vede po prvý raz v histórii možnosť veľmi konkrétne sa zaoberať oblasťami prekračujúcimi hranice priestoru a času. Poznanie kvantových procesov "odchýli dvere" a umožní pomaly sa pozrieť na úrovne nadmateriálnych skutočností. To sú veľké perspektívy pre vedu.

Tajomné miznutie ľudí si možno vysvetliť všeliako

Neuveriteľná cesta časom či priestorom

Viaceré kroniky zaznamenali tajomné miznutie ľudí. Pritom nejde o prípady, ktoré možno vysvetliť: úteky z domova, únosy či vraždy, ale o nevysvetliteľné zmiznutia často pred očami svedkov. Existuje totiž veľa vierohodných správ o ľuďoch, ktorí sa doslova rozplynuli v povetrí, a to nielen pred očami jednotlivcov, ale celých skupín či vojenských oddielov. Zaujímavé je však to, že tieto osoby nielenže miznú, ale niektoré sa opäť objavia aj po niekoľkých rokoch. Nevedia však povedať, čo sa s nimi stalo, kde vlastne boli.

Napríklad 25. apríla 1977 pred očami šiestich vojakov čílskej armády zrazu zmizol ich vodca Armando Valdes, doslova sa rozplynul vo vzduchu. Po pätnástich minútach sa objavil. Jeho hodinky však ukazovali posun o päť dní dopredu. Valdes mal na tvári päťdňové strnisko.

Tajomnú cestu časom či priestorom niekedy absolvuje niekoľkom ľudí naraz. Stalo sa to v roku 1969, počas pristávania lietadla na letisku v Miami, keď lietadlo zmizlo z obrazovky radaru na desať minút a potom sa znova objavilo. Túto časovú stratu sa nikdy nepodarilo objasniť. Je viacero miest na zemi, kde miznú celé lode aj s posádkou. Zmiznutie na mori však nie je také šokujúce ako na Zemi. V novembri 1930 trape Joe Label pri návšteve spriaznenej dediny Eskimákov v severnej Kanade natrafil na opustené domy. Všetko bolo nenarušené, len ľudia akoby sa prepadli pod zem. Polícii sa nikdy nepodarilo zistiť, kde zmizli. Zmizli aj celé vojenské oddiely, a to v rôznych častiach sveta.

Bylinky pre ľudí, narodených v znamení Blížencov

Blíženci sú ľudia veľmi pohybliví, menlivej nálady, najmä vtedy, keď sú narodení ráno. Rodinný život ich veľmi nepriťahuje, ale rodina a domov sú pre nich veľmi dôležité. Keď si založia vlastnú rodinu, urobia všetko, aby svojej polovičke či deťom zabezpečili blahobyt.

Z toho však neraz vyplýva, že Blíženci majú sklon k mnohým chorobám. Matka príroda im však určila veľa bylín na ich prekonanie. Je to predovšetkým bazalka, estragón, tymian, ale aj divá ruža, yzop lekársky. Na pošramotené nervy je vhodná melisa. Na zlepšenie pamäti by mali Blíženci užívať plody voňavej rasce.

Vedci považujú existenciu iných svetov za reálnu

Je kontakt s nimi možný?

Možno sa mnohým zdá, že existencia alternatívnych svetov je len výmyslom autorov fantastických románov. Ale svet vedy ich vôbec neodmieta. Profesor teoretickej fyziky Michio Kaku, autor známeho bestselleru Hyperpriestor, tvrdí: "V súlade s jednou z interpretácií kvantovej mechaniky sú paralelné svety rovnako reálne ako ty či ja."

Astrofyzik Leo Smolin autor knihy Život vesmíru ide ešte ďalej a hlása, že žijeme v ustavične sa zväčšujúcej skupine vesmírov, z ktorých každý vzniká následkom prepadnutia sa hviezdy do čiernej diery po výbuchu. Stále vznikajú nové vesmíre, dokonca už aj medzi existujúcimi. Iné zasa hynú.

Náš vesmír vznikol taktiež z čiernej diery iného vesmíru. Čierne diery podľa astrofyzikov nielenže pohlcujú hmotu, ale ju aj tvoria. Podľa tejto teórie má diera vchod aj východ. Po druhej strane čiernej diery je tzv. - biela diera, z ktorej hmota vychádza. Zatiaľ však nikto nevie povedať, ako to všetko funguje, kontakt s inými vesmírmi je veľmi sťažený, pretože nemôžeme nazrieť za horizont čiernej diery.

Naši predkovia obdarúvali jabloň alebo slivku peniazmi

Vážna hudba zvyšuje úrodu

S ovocnými stromami súvisí veľa povier, porekadiel i pranostík. Kedysi sa ovocných stromov nesmeli dotýkať cudzí ľudia, ale ani tí, čo ošetrovali mŕtvych. Na strom nikto nesmel liezť v topánkach. Ak chcel mať hospodár úrodu aj v budúcom roku, nesmel zo stromu odtrhnúť prvý plod. Ak naši predkovia chceli prinútiť strom rodiť, naviazali na jeho halúzky červené stužky ponatierané medom. Úcinné malo byť okiadzanie stromov dymom z bylín. Občas jabloň alebo slivku obdarúvali peniazmi , do kôry zatláčali strieborné mince, inokedy stromu obetovali zvyšky zo sviatočného obeda, rôsol, jablčník, vajíčka. Stávalo sa, že ku koreňom stromov ľudia zakopávali mŕtve mačky, psy a kohúty. Ľudia verili, že keď ovocný strom zotnú, zomrú.

Mnohí prútikári dnes používajú iné metódy presviedčania - púšťajú stromom a viniču vážnu hudbu, najmä Mozarta, Beethovena, Vivaldiho. Používajú aj rôzne tvarové žiariče. Tvrdia, že úroda v takto ošetrených ovocných sadoch a viniciach sa niekoľkonásobne zvýšila.

Stranu pripravila: Malva Pokorná

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Ako si zabezpečiť krytie liečby a karantény v zahraničí?
 2. Podnikáte? Otvorte si účet online a ušetrite
 3. Ficov priateľ a oligarcha Miroslav Výboh zmenil kurz v biznise
 4. Ak sa včas nespamätáme, vlaky z Číny získajú Maďari a Poliaci
 5. Matej Bel: bol plagiátor alebo génius?
 6. Na čo si dávať pri investovaní do kryptomien pozor
 7. Odomknite si SME.sk na viacerých zariadeniach
 8. Dominika Kavaschová: Netušila som, že mám v sebe toľko nehy
 9. Ako sa dostať z Bratislavy do Nitry, Bystrice, Popradu a Prešova
 10. Motorkárska výstroj v lete: ako jazdiť aj v horúčavách?
 1. Granátové jablko prekvapí vás chuťou i aktívnymi látkami
 2. Stropný zdvihák zlepší život všetkým imobilným ľuďom
 3. Zázračné účinky Arónie na zdravie
 4. Tento výťah si poradí aj s tým najužším schodiskom
 5. Čučoriedky - dokážu ochrániť váš zrak?
 6. Poznáte horúci trend interiérového dizajnu?
 7. Ficov priateľ a oligarcha Miroslav Výboh zmenil kurz v biznise
 8. Dekarbonizácia má byť súčasťou moderných dodávateľských vzťahov
 9. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
 10. Ako zvýšiť produktivitu vašej prevádzky?
 1. Ficov priateľ a oligarcha Miroslav Výboh zmenil kurz v biznise 6 985
 2. Dominika Kavaschová: Netušila som, že mám v sebe toľko nehy 6 495
 3. Dovolenka v Turecku: Skvelé hotely na leto 2021 5 759
 4. Ako sa dostať z Bratislavy do Nitry, Bystrice, Popradu a Prešova 5 720
 5. Ak sa včas nespamätáme, vlaky z Číny získajú Maďari a Poliaci 5 373
 6. Matej Bel: bol plagiátor alebo génius? 3 588
 7. Na čo si dávať pri investovaní do kryptomien pozor 3 256
 8. Ako nájsť dobrý jogurt? Ak neobsahuje toto, ani ho nekupujte 3 198
 9. Motorkárska výstroj v lete: ako jazdiť aj v horúčavách? 2 273
 10. Osviežujúci skúter legendárnej talianskej značky 2 160
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Pretekári počas chodeckého maratónu na 50 km na OH v Tokiu.

Preteky sme sledovali online.


Sportnet 12 h
Logo podcastu Dobré ráno.

Ako sa z protestov stala blokáda hlavného mesta.


a 2 ďalší 3 h

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop