Korzár logo Korzár Košice
Streda, 4. august, 2021 | Meniny má Dominik, DominikaKrížovkyKrížovky

V Ibiza Clube to začiatkom mája vrelo. Súťažilo sa o nakrajšiu podprsenku, najchlpatejší zadok i vášnivý bozk

Uvoľnená atmsféra i rétorika zabávačov búrala v návštevníkoch hranice ostychuZačiatkom mája sa jeden z večerov v košickom Ibiza Clube niesol v

Uvoľnená atmsféra i rétorika zabávačov búrala v návštevníkoch hranice ostychu

Začiatkom mája sa jeden z večerov v košickom Ibiza Clube niesol v znamení zábavy, ktorú tvorili rozhlasoví moderátori Ing. Vagimír a Doc. Hormón. Program pod názvom "Kefun Parties" prilákal do klubu stovky po erotickej zábave bažiacich Košičanov. Obaja bratislavskí moderátori s bravúrnou ľahkosťou predviedli, ako ľudí vyhecovať k šteklivým výstrelkom. V atmosfére, ktorú mala na svedomí uvoľnená rétorika zabávačov, sa zdalo, že nič nie je tabu. Všetko bolo dovolené a čím viac sa toho "ukázalo", tým boli účinkujúci trendovejší.

Skryť Vypnúť reklamu

O zábavu s erotickým nádychom bol medzi Košičanmi veľký záujem. Klub praskal vo švíkoch a bol natrieskaný do posledného miestečka. K barovému pultu sa dalo dostať len s vyvinutím značnej sily a s poriadnou dávkou trpezlivosti. O miestach na sedenie mohli oneskorenci iba snívať. Časom kazilo pohodu dusno a ťažký vydýchaný vzduch. Mnohí návštevníci klubu iba pomedzi hlavy tých pred nimi dedukovali, čo sa deje na pódiu.

Osadenstvo Ibiza Clubu sa dalo zaškatuľkovať do dvoch kategórií. Na voyerov (divákov) a exhibicionistov (divákov bez zábran). Samozrejme, tých prvých bola v podniku väčšina. Mo iba zo začiatku. Postupne sa aj mnohí dovtedy vážne tváriaci návštevníci uvoľnili a nad čím sa pred hodinou-dvoma pozastavovali, to neskôr sami robili. Napríklad také bozkávanie už okolo polnoci nebolo iba záležitosťou tmavých kútov, ale aj tanečného parketu...

Skryť Vypnúť reklamu

Erotické súťaže

"Vyhlasujeme súťaž o najkrajšiu podprsenku," odštartoval eroticko-zábavnú noc moderátor s umeleckým menom Ing. Vagimír. Vzápätí sa na pódiu objavila odvážna dievčina a za doprovodu diskohudby predviedla, akú bielizeň si na tento večer obliekla. Moderátor ju rukami decentne "šacoval" a všetko komentoval typickým "kefunovským" slovníkom. Dievča za svoju odvahu vyhralo tričko.

Po chvíli, ktorú osadenstvo podniku vyplnilo zvyšovaním guráže pri barovom pulte, zábava pokračovala. Provokujúci moderátori tentoraz vyhlásili súťaž o najerotickejší božtek. Cenou pre víťazný pár bola vibračná pomôcka, ktorej prischlo meno "robertko". Zabojovať oň chceli dva heterosexuálne a jeden lesbický pár (dievčatá sa aspoň tak tvárili). Ich vášnivé objatia a bozky však moderátorom nestačili...

Skryť Vypnúť reklamu

"Vyzleč jej to tričko," nabádali účinkujúcich k čoraz väčším "výkonom". "Dole s tou podprsenkou! Nehanbi sa! Ukáž, čo máš... Dobréé! Táák to má byť!"

Ani jeden súťažný pár sa nenechal zahanbiť. K bozkom pridávali roztúžené dotyky na intímnych miestach a za výdatného hecovania moderátorov jeden druhého povyzliekali do pol pása. Divácky aplauz rozhodol, že "robertka" si odniesla aktívna dvojica dievčat, ktorá si vášnivými bozkami zasypávala horné časti tela... V podobnom duchu prebiehali aj ďalšie súťaže - o najerotickejší tanček či o najchlpatejší zadok... Odmenou za odvahu i predvedené časti tiel boli rôzne erotické pomôcky.

S pokročilou nočnou hodinou sa stupňovala aj ochota ľudí na pódiu k odvážnejším kúskom. Obecenstvu ukázali niektoré intímne partie svojho tela a absolútne neriešili otázku nejakého strapňovania sa. Večierok i svoje výstrelky brali ako zábavu, netradičné vyhodenie si z kopýtka. Nevadilo im ani to, že na nich z "hľadiska" mieria objektívy fotoaparátov a mobilných telefónov diskotékových "obkukávačov".

Mladí sa baviť inak ako rodičia

Majiteľ Ibiza clubu Roman Generzich má s usporadúvaním akcií šteklivého charakteru bohaté skúsenosti. Prečo si pre svoju erotickú show vybral práve "kefunovských" moderátorov? "Počúval som ich v rádiu a páčili sa mi. Upútala ma ich bezprostrednosť a otvorenosť s akou hovorili o sexuálnej problematike. Sú iní ako ostatní."

Erotickí moderátori aj na košickej show predviedli, ako sa nedáva servítka pred ústa. Bolo zrejmé, že sa dobre bavia na tom, ako si môžu dovoliť nahlas povedať to, čo si mnohí len myslia. Otvorenosť a bezprostrednosť však niekedy môže narobiť viac zla, ako si človek dokáže predstaviť... "Viem, že majú veľký vplyv na mládež, čo samozrejme nie je dobré," priznáva Roman.

V brandži pôsobí už 12 rokov, preto vie porovnať úroveň zábavy na týchto akciách dnes a v minulosti. "Predtým ľudia chceli erotické show, na ktorých predvádzali kreácie striptízové tanečnice alebo tanečníci. Aktívne sa do programu hanbili zapájať. Mali predsudky, že by sa pred niekým, kto ich pozná, znemožnili," spomína Roman. "Dnes je situácia iná. Vývoj išiel vpred, búrajú sa zábrany a o sexe sa čoraz viac otvorenejšie hovorí. Mladí sú veľmi uvoľnení a odvážni, nie ako boli rodičia v ich veku. Začínajú vyhľadávať také akcie, kde sa budú aktívne zabávať, kde je bezprostredný kontakt s moderátorom i návštevníkmi podniku."

Erotická improvizácia v opratách "kefunovských" moderátorov zožala v Ibiza Clube obrovský úspech. Až taký, že si do podniku našlo cestu okolo 700 ľudí. Miestami sa zdalo a bolo to aj cítiť, že by ich v záujme lepšieho pohybu a prísune kyslíka mohlo byť aj menej. "Zaregistroval som aj túto kritiku," priznal Roman po akcii. "Viacerí mi povedali, že sa tu nedalo dýchať. Kapacitne to bolo prehnané, čo sa podpísalo aj na úrovni a atmosfére party. Preto v septembri, keď tu Kefun znova príde, počet predaných vstupeniek zredukujem."

Program erotickej party bol postavený na exhibicionizme zákazníkov podniku. Vytvárali ho ľudia, ktorí si za vstup do klubu zaplatili, no vystupovali bez nároku na honorár. Za to, aby boli chvíľu zaujímaví a stredobodom pozornosti, dokázali predviesť veci, ktoré sa v našich zemepisných šírkach vymykajú všeobecnému ponímaniu morálky. Nuž, proti gustu žiaden dišputát...

Ing. Vagimír a Doc. Hormón stratili kvôli svojej netradičnej práci nielen súkromie, ale aj priateľky

Rozhlasovú reláciou možno zrušia, lebo ovplyvňuje vývoj neplnoletých

Rozhlasovú erotickú reláciu K-fun vysiela jedno zo slovenských rádií už dva a pol roka. Za ten čas si získala množstvo fanúšikov i odporcov. Jej tvorcovia sa inšpirovali podobnou reláciou, ktorá sa vysielav Česku. Výber dvoch moderátorov sa majiteľovi rádia evidentne podaril. Vsadil na chlapcov s drzým a provokujúcim slovníkom. Ich perverzné ale svojské vyjadrovanie vyvolalo to, čo na slovenskom rozhlasovom trhu chýbalo. Šok. A možno i z toho prameniaci záujem...

"Bola to náhodička," vysvetľuje Ing. Alexander Štrba alias Ing. Vagimír okolnosti, za akých sa dostal k moderovaniu relácie. "Človek, ktorý riaditeľovi rádia nahrávky z českej relácie doniesol, bol môj kamarát. A ten mi len tak zo srandy navrhol, aby som to skúsil." Parťáka Mária, alias Doc. Hormóna poznal už dávno predtým, ale do tandemu ich vybrali nezávisle.

A čo robili pred moderovaním relácie? "Naberali sme skúsenosti, aby sme takúto reláciu mohli robiť," pohotovo reaguje Doc. Hormón. "S majiteľom rádia som sa poznal už dlho. Najprv som to robiť nechcel, ale prehováral ma dovtedy, kým som to nevzal. A neľutujem."

Ing. Vagimír v minulosti študoval, potom pracoval ako manažér a vo voľnom čase ako disdžokej. Okrem moderovania erotickej relácie v súčasnosti podniká v reštauračnej sfére. Doc. Hormón mal reklamnú agentúru. Erotická relácia obom zmenila život. Stratili súkromie a čo ich mrzí najviac, aj svoje priateľky.

Prečo? Rozhlasové erotické vysielanie pôsobí na dievčatá ako silné afrodiziakum. Ale len v začiatkoch, po čase už začína vadiť. Aj z tohto dôvodu sa Doc. Hormón po ročnom vzťahu rozišiel s priateľkou z Košíc. Aj Ing. Vagimírovi sa rozpadol 14-ročný vzťah kvôli novej práci. "No nebolo to len kvôli tomu, hoci bola relácia vždy tŕňom v jej oku. Pred druhými sa radšej nepriznávala k tomu, že to robím. Ba ani ku mne. Hanbila sa za to." On sám sa však za svoju prácu nehanbí. "Je to show. Podľa mňa by sa o sexe malo otvorene rozprávať, pretože je dôležitou súčasťou každodenného života," tvrdí Ing. Vagimír.

"Hovoríme o niečom, za čo by sme sa mali hanbiť?," kontruje otázkou Doc. Hormón. Nuž, napríklad za perverzný slovník... "Je to celé o tom, čo je pre koho perverzné. Mnohých mladých slušný slovník nechytí a neoslovuje. Potrebujú o sexe i živote počúvať hovorovou rečou ulice. Vytvorili sme si už aj vlastné výrazy a myslím, že je to v pohode." Obaja moderátori sa zhodujú v názore, že ľudia bežne rozprávajú oveľa horšie. "My sme len prestali hrať divadlo a otvorene rozprávame o sexe slovníkom, ktorý sa inak zakrýva."

Týmto štýlom sa im podarilo osloviť generáciu od 18 do 35 rokov. Problémom však je, že nielen ju. Počúva ich aj mnoho adolescentov. "Práve preto máme problémy a možno, že 8. júna vysielame poslednýkrát. Rada pre rozhlasové vysielanie a retransmisiu chce zrušiť našu reláciu s odôvodnením, že negatívne ovplyvňuje vývoj neplnoletých. Okrem toho sme už viackrát dostali za naše vysielanie vysoké pokuty."

Okrem vysielania v éteri sa obaja modrátori venujú aj účinkovaniu v diskokluboch. Program zábavných večierkov pozostáva zo súťaží, ako tomu bolo aj v Košiciach. "Súťaže vymýšľame sami a veľakrát sú to tie najväčšie nezmysly, aké nám napadnú. Program prispôsobujeme ľuďom a zábave, ktorá na akcii vládne," hovorí Ing. Vagimír.

Zábava však niekedy býva veľmi odviazaná. Ľudia sú ochotní zájsť až do ťažko stráviteľných extrémov. Dobrá nálada a niektoré body programu dokážu zabávajúcich sa divákov inšpirovať k takým prejavom nežností, k akým by za iných okolností na verejnosti nikdy neuchýlili. Od vášnivého obchytkávania až po iné s tým súvisiace činnosti. "Všade sa nájdu takéto páry. Oni na párty prídu za účelom dobre sa zabaviť a odviazať. Chcú robiť to, čo bežne nerobia," analyzuje motívy takýchto excesov doc. Hormón.

Vzhľadom na povahu programu erotickej show je riziko útokov zo strany žiarlivých mužov vysoké. "Publiku vždy radíme, že kto je tam s partnerom či partnerkou a je žiarlivý, nech sa drží ďalej. V Nových Zámkoch s nami na pódiu šaškovala manželka majiteľa podniku a potom to ľutovala. Majiteľ nám neskôr vyčítal. Lenže ona dobrovoľne prišla za nami a chcela účinkovať. Pódium je náš priestor, kde sa z ľudí snažíme dostať čo najviac," konštatuje Ing. Vagimír.

Zábavné akcie s nádychom erotiky vraj budú obaja moderátori robiť dovtedy, kým bude po nich dopyt a pokiaľ ich to bude baviť. Sú v kurze, takže ponuky majú stále. "Veľmi nad tým nerozmýšľam, pretože musím pracovať a kým sa dá, využiť každú príležitosť. Keď príde niečo lepšie, možno presedláme," vraví Ing. Vagimír.

So svojimi Párties, ktoré rozbehli vo viacerých slovenských mestách, určite tak skoro neskončia. Minulý rok moderovali 80 diskovečierkov. Najradšej majú akcie, na ktoré príde veľa ľudí. Ich očakávania Košice splnili.

Andrea Božinovská

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Poznáte horúci trend interiérového dizajnu?
 2. Podnikáte? Otvorte si účet online a ušetrite
 3. Ako si zabezpečiť krytie liečby a karantény v zahraničí?
 4. Ficov priateľ a oligarcha Miroslav Výboh zmenil kurz v biznise
 5. Ak sa včas nespamätáme, vlaky z Číny získajú Maďari a Poliaci
 6. Na čo si dávať pri investovaní do kryptomien pozor
 7. Slovensko v tieni tureckého polmesiaca
 8. Odomknite si SME.sk na viacerých zariadeniach
 9. Dominika Kavaschová: Netušila som, že mám v sebe toľko nehy
 10. Ako sa dostať z Bratislavy do Nitry, Bystrice, Popradu a Prešova
 1. Tento výťah si poradí aj s tým najužším schodiskom
 2. Čučoriedky - dokážu ochrániť váš zrak?
 3. Poznáte horúci trend interiérového dizajnu?
 4. Ficov priateľ a oligarcha Miroslav Výboh zmenil kurz v biznise
 5. Dekarbonizácia má byť súčasťou moderných dodávateľských vzťahov
 6. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
 7. Ako zvýšiť produktivitu vašej prevádzky?
 8. Ak sa včas nespamätáme, vlaky z Číny získajú Maďari a Poliaci
 9. Na čo si dávať pri investovaní do kryptomien pozor
 10. Podnikáte? Otvorte si účet online a ušetrite
 1. Dovolenka v Turecku: Skvelé hotely na leto 2021 5 718
 2. Ako sa dostať z Bratislavy do Nitry, Bystrice, Popradu a Prešova 4 312
 3. Osviežujúci skúter legendárnej talianskej značky 4 275
 4. Jeden deň na Bratislavu nestačí 3 918
 5. Dominika Kavaschová: Netušila som, že mám v sebe toľko nehy 3 897
 6. Ako nájsť dobrý jogurt? Ak neobsahuje toto, ani ho nekupujte 3 820
 7. Ako dlho skladovať kukuricu a hrach, aby ostali sladké? 3 164
 8. Na čo si dávať pri investovaní do kryptomien pozor 2 636
 9. Ak sa včas nespamätáme, vlaky z Číny získajú Maďari a Poliaci 2 503
 10. Ficov priateľ a oligarcha Miroslav Výboh zmenil kurz v biznise 2 318
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Generálny prokurátor Jaromír Čižnár počas tlačovej besedy.

So synom si založili advokátsku kanceláriu.


15 h
Ilustračné foto

K zrážke došlo v západočeskej obci Milavče v Plzenskom kraji.


TASR 25m

Obvykle, keď sa tu pochoduje pod vlajkami ĽSNS, účastníci požadujú presný opak toho, čo dnes.


Iba 12-ročná Kokona Hirakiová získala striebro na LOH Tokio 2020 / 2021.

Sledujte online letnú olympiádu.


Sportnet a 1 ďalší 9 h

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop