Korzár logo Korzár Košice
Streda, 28. júl, 2021 | Meniny má KrištofKrížovkyKrížovky

Známi Košičania spomínajú na svoje prvé lásky, bozky i nesmelé držania sa za ruky

Vzduch vonia v týchto dňoch nie len rozkvitnutými orgovánmi, ale aj jarou a láskou. Veď nenadarmo sa hovorí - máj lásky čas. Jarné slniečko

pošteklilo zmysly a nejdenému z nás sa vynorili v pamäti spomienky na prvé lásky, prvé bozky... A tak sme boli zvedaví, ako si na tieto prvé stretnutia s láskou spomínajú známi Košičania.

Moderátorke košického rádia KISS Silvii Ménovej vydržala prvá láska jeden rok

Zo zaľúbenia neprežíva eufóriu

Prvú lásku, ktorú si vychutnávala v štrnástich rokoch, moderátorka košického rádia KISS a bývalá semifinalistka SuperStar Sisa Ménová občas stretáva. "Raz za čas na seba natrafíme, pozdravíme sa... Bola to naozaj krásna prvá láska, vydržalo nám to rok. Vodili sme sa za ručičky a ja som bola veľká frajerka, lebo som už mala priateľa, no moje kamarátky ešte nie," smeje sa Sisa. "Určite to stálo za to. Som vďačná osudu, že moja prvá láska bola takáto vydarená. Som rada, že som mala to šťastie."

Skryť Vypnúť reklamu

Nepatrila však medzi tie zaľúbené puberťáčky, ktoré od rána visia pohľadom na telefóne a čakajú, kedy zavolá... "Nikdy som nemala ružové okuliare a trochu ma mrzí, že som málo romantická a nikdy som zo zaľúbenia neprežívala doslova eufóriu," prezradila Sisa. So súčasným priateľom si však predsa trochu romantiky užije. "Raz ma prekvapil tým, že bez toho, aby mi čo i len slovo povedal, ma vzal do Francúzska na lyžovačku. Bolo to romantické - cez deň na svahu a večer pri vínku... To bol asi ten najromantickejší darček."

kid

Herecká dvojica Alena Ďuránová a Juraj Zetyák sa chystá sťahovať do vlastného

Rozišli sa, lebo sa nechcela bozkávať

Herečka činohry Štátneho divadla Alena Ďuránová určite na svoju prvú lásku nezabudne. Aj preto, že ju má každý deň po svojom boku. Herec divadla Thália Juraj Zetyák je totiž jej prvou láskou a aj súčasným partnerom. "Zoznámili sme sa, keď som mala asi desať rokov a chodila som v Rožňave do hereckého krúžku. O necelý rok na to sme spolu začali chodiť, ak sa to dá nazvať chodením... Nevydržalo nám to dlhšie ako dva mesiace, pretože on už mal 15 rokov a chcel, aby som ho pobozkala, čo som ja odmietla. Tak ma raz pekne krásne odprevadil domov a viac sa neozval," spomína si A. Ďuránová s úsmevom.

Skryť Vypnúť reklamu

Dopadlo to tak, že sa jeden druhému začali vyhýbať, na konzervatóriu si dokonca robili naschávali. "Neviem už ako sa to stalo, no začali sme si zrazu byť bližší a vytvorilo sa medzi nami silné priateľstvo. Každý z nás mal svoje lásky a vážne vzťahy. Tie sa však rozpadli a raz sme cestovali spolu autobusom z Košíc do Rožňavy a nejak medzi nami padol prvý bozk... Báli sme sa však o svoje priateľstvo, no dohodli sme sa, že to spolu skúsime... Už spolu žijeme dva a pol roka, budeme sa sťahovať do svojho a čo sa týka svadby - kto vie, aký to naberie spád, keď už budeme bývať vo vlastnom...," dodala herečka.

kid

Klávesák košickej kapely No Name Zoli Sallai nosieval svojej prvej láske fialky

Najväčšou láskou je jeho manželka Karin

Skryť Vypnúť reklamu

Klávesák košickej kapely No Name Zoli Sallai si na svoju prvú lásku pamätá už iba veľmi matne. "Myslím si, že vari nikto na svoju prvú lásku úlne nezabudne - mne v pamäti ostalo už len zopár spomienok... Už si neviem spomenúť ako sa volala, no viem, že som mohol mať asi dvanásť rokov. Chodili sme spolu na hudobnú školu na klavír. Ani som ju neťahal za vrkoče a ani som jej nenosil domov tašku zo školy, ale pamätám si, že to bolo na jar a nosil som jej fialky, ktoré som natrhal... Trvalo to pár mesiacov a potom prišlo sklamanie... Vymenili sme si pár listov, lebo vtedy to ešte esemeskami nešlo," pospomínal si Zoli.

Od vtedy si na vlastnej koži Zoli vyskúšal ešte niekoľko sklamaní v láske, dnes je však šťastne ženatý. "Karin je mojou určite doteraz najväčšou láskou. Náš vzťah posilňuje aj synček Adamko. Ja sa budem zo všetkých síl snažiť, aby sme sa v tejto láske nesklamali..."

V týchto dňoch vzduch vonia mesiacom máj, ktorý je vraj časom lásky... "S kapelou sme koncertovali v Čechách, takže nebol veľmi čas oslavovať máj, no na Deň matiek som Karin prekvapil kyticou," dodal muzikant.

kid

Prvá "láska" riaditeľa Carrefouru M. Slivku mala modré oči a blond vlasy vo vrkočoch

Iskra preskočila v Prahe

Riaditeľ Hypermarketu Carrefour Ing. Mario Slivka si na prvú lásku spomína presne. Volala sa Šárka a "v oku" sa mu držala v 2. a 3. triede základnej školy. Mala modré oči a dlhé blond vlasy zapletené do vrkočov. "Keďže vtedy som sa ešte nehanbil, okamžite som ju chytil za ruku a veruže aj pusa bola. Nedal som nikomu šancu, aby ma predbehol. Bolo to pekné a dobre sa na to doteraz spomína." A čo ďalšie? Bolo ich vraj niekoľko, no nie veľa. M. Slivka sa radšej tešil z dlhodobých a pekných vzťahov, ktoré boli založené na láske. "Asi to bude tým, že som Blíženec. Rád som dievčatá obdarúval a chystal im prekvapenia. Bol to osvedčený recept. Nežné polovičky sa dokážu aj z maličkostí neuveriteľne tešiť." Neraz prišli k slovu i kvety. Na nich obdivuje okrem iného ich tajomnú magickú moc zmierňovania "prúserov."

S manželkou sa zoznámil v Prahe, i keď on bol vtedy Bratislavčan a ona Košičanka. "Každý rok sa presne 11. mája do stovežatej na víkend vyberieme a vždy zájdeme na miesto, kde sme sa po prvýkrát videli. Manželku som tam dotiahol aj vtedy, keď už čakala našu dcérku. Vždy si urobíme fotografiu a chodíme po tých istých miestach ako po prvýkrát. Vážne sme sa vtedy do seba zaľúbili. U Blížencov je to údajne trvalá diagnóza, čo mi doteraz ostalo," priznal M. Slivka.

lia

Starostka Džungle A. Balogová si na manželovi cení, že ju vie prekvapiť

Prvú veľkú lásku stetla v tábore na Zlatej Idke

Starostka Džungle Adriana Balogová nezažila svoju veľkú "lásku" v materskej škole, ale až keď mala okolo 12 rokov. "Stretli sme sa v letnom tábore na Zlatej Idke. Volal sa Robo a videla som, že po mne pokukuje. Lichotilo mi to, lebo sa páčil aj iným dievčatám, no vybral si mňa," spomína A. Balogová na vzťah, pre ktorý po skončení tábora platilo: zíde z očí, zíde z mysle. "Hoci sme si s Robom ešte niekoľkokrát zatelefonovali a raz sa aj stretli, naša táborová láska, ku ktorej patrilo aj povestné búšenie srdiečka a pusa na rozlúčku, nemali pokračovanie. Každý sme mali iné záujmy..."

To manžel Dušan mal väčšie šťastie. Hoci sa z videnia poznali už dlhšie, istý čas sa nevideli. Raz večer ju zbadal, ako ide so psíkom domov. Zastavil a spýtal sa, či ju netreba odviezť. "Ako sa náš vzťah potom začal vyvíjať smerom do manželstva, to do dneška neviem vysvetliť. Zrejme to bude aj tým, že hoci sám sa kynológii nevenoval, nebránil mi, ak som chodila so psíkom na cvičák alebo na súťaže. Mal pre moju záľubu pochopenie."

Adriana Balogová, ktorá síce nie je romantickým typom ženy, si na manželovi cení, že ju aj po rokoch spoločného žitia dokáže milo prekvapiť. A tiež, že pri prekonávaní prípadných prekážok dokážu vždy nájsť spoločnú reč v prospech rodiny.

lia

Medzi Hankou a Danielom Jendrichovskými to zaiskrilo pod basketbalovým košom

K veľkej láske nepotrebujú máj

Manželov Hanku a Daniela Jendrichovských spojil na celý život basketbal, ich láska sa zrodila pod košom. "Ja som mala devätnásť, on bol o rok starší. Bol vtedy rozhodca a pískal nám nejaký smiešny zápas," spomína si Hanka, kedy to medzi nimi prvý raz zaiskrilo. O pár dní sa stretli opäť, na prvom rande. "Neviem, asi to bolo v meste, išli sme do kina, taká klasika. Na prvý bozk si nespomínam, ale myslím, že obaja sme mali k nemu rovnakú odvahu," smeje sa nežnejšia polovička športovej dvojice. "Pár detských lások som prežila, ale tá s Danom je určite najväčšia. Máme sa radi a nemusí byť len máj, aby sme si to pripomenuli. Je to medzi nami stále rovnako dobré."

A čo na to Daniel? "Neviem, či to bola láska na prvý pohľad, ale iskra medzi nami hneď preskočila. Počas zápasu sme sa bavili a dohodli sme sa, že prídem aj na ďalší. Aj keď som už nemal pískať. Pamätám sa presne, bolo to na Juhoslovanskej a ony hrali s béčkom Cassovie." Terajší generálny manažér K Cero I.C.P. sa tam ponáhľal s jasným úmyslom, pozvať sympatickú blondínku na rande. "Bolo o dva týždne. Išli sme do kina, aj na vianočné trhy, takže hneď mala odo mňa aj darček. A kedy sme sa prvý raz vážnejšie pobozkali? Keď odchádzala na Silvestra do Ostravy, za rodičmi," má na "detaily" lepšiu pamäť ako manželka.

mat

Borisovi Farkašovskému sa zapálili lýtka už v pionierskom tábore

Čerešňa zakvitla skôr, ako sa stihli pobozkať

Pre prezidenta košického hádzanárskeho klubu Borisa Farkašovského je vraj mesiac máj taký, ako každý iný. "Ale to počasie robí divy, nečudo, že práve máj je mesiac lásky. Na našej chate máme čerešňu, ale tohto roku sme sa pod ňou nestihli s manželkou pobozkať, lebo rozkvitla neskôr ako mala..."

Prvé lásky sa mu priplietli do cesty už v pionierskom tábore. "Samozrejme, vyberal som si medzi učiteľkami, vždy to boli lásky o niečo staršie ako som bol ja." Rovesníčky neboli pre pioniera zaujímavé. "Tie zas mali tiež starších ako boli ony." Lýtka sa mu vážnejšie zapálili až na košickom gymnáziu, od spolužiačkiných pohľadov. "Lenže, dlho nám to nevydržalo. Ja som išiel na vysokú školu do Bratislavy, ona zostala v Košiciach, a bolo po láske. Vzhľadom na svoj vek však mám tých ľúbostných skúseností viac."

Prvé rande s terajšou manželkou bolo v bývalom ´Rokoku´, aj s pozvaním na večeru. "Nemusel som mať plný ´bugiľár´, vtedy sa ešte za päťdesiat korún dalo najesť a ja som bol už zarábajúci muž." To bolo z "jehostrannej" romantiky asi všetko. "Manželka je jednoznačne väčší romantik. Moja romantika končí pri kvetoch, keď máme výročie svadby, je Valentína, alebo sú meniny či narodeniny. No väčšinou to u nás už prebieha tak, že manželka si kúpi kyticu sama, a potom mi ju ukáže so slovami - pozri, akú peknú kytku si mi kúpil. Ale podstatné je, že vo váze máme stále čerstvé kvety," môže sa B. Farkašovský na manželku vždy spoľahnúť.

mat

ExVyVolená Jana Bombová sa do bratranca zaľúbila preto, lebo mal na hlave šatku

Na romantiku si nepotrpí

Prvou láskou exVyVolenej Košičanky Jany Bombovej bol bratranec z "tretieho kolena" v čase, keď bola žiačkou základnej školy. Spoznala ho na rodinnej akcii. Bol starší, hudobník a so šatkou na hlave bol aj ultramoderný... Zaľúbenie bolo intenzívne, ale krátke. "Prešlo ma to okamžite po tom, čo mi mama povedala, že sme rodina. Dnes je šťastne ženatý a ešte stále sa pri spomienke na to, dobre zasmejeme," vraví Jana. Keď mala 15 rokov, zamilovala sa do chlapca zo sídliska naozaj a so všetkým, čo k tomu patrí. Plánovala si s ním deti a život naveky. "Vzťah trval takmer štyri roky. Obidvaja sme časom dozreli a ja som začala mať iné priority."

Keď Jana ľúbi, tak aj žiarli, ale snaží sa to neprejaviť. Neuchvacujú ju sladké romantické prejavy lásky, ale muži, s ktorými sa vie porozprávať. "Určite ma muž nedostane na peniaze a na to, ako vyzerá. Život v zahraničí ma naučil samostatnosti."

So svojou vilovou láskou exVyVoleným Rišom si aj po rozchode rozumie. Stretávajú sa na akciách v Bratislave, kde ich verejnosť chce stále vidieť ako párik. "Rozišli sme sa, pretože máme rozdielne zmýšľanie. Teraz vychádzame perfektne, on vie o mojom vzťahu a ja o jeho. Ale cítim, že mu ešte stále na mne záleží."

Po tomto rozchode sa Jana znovu zaľúbila. "Tento nový vzťah sa ešte vyvýja. Vídame sa niekoľkokrát denne, telefonujeme si každý deň aj tisíc krát a stále si máme čo povedať." oduševnene vraví. Meno ani identitu súčasného "vyvoleného" však Jana odmieta konkretizovať.

boa

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Kravy jedia srvátku. Výrobky vďaka tomu nemajú konkurenciu
 2. Osviežujúci skúter legendárnej talianskej značky
 3. Túto bagetu jedia Slováci už 24 rokov. Čo nám chutí najviac?
 4. Nová sála i námestie. Trnavské Mýto sa stane novým centrom
 5. M. Šmigura: Pozeráme sa smerom na Varšavu
 6. Najzelenšie nákupné centrum na Slovensku otvorí druhú etapu
 7. Ako dlho skladovať kukuricu a hrach, aby ostali sladké?
 8. Čítajte SME.sk odomknuté a bez reklamy
 9. Túžite sa konečne zbaviť dioptrií, ale bráni vám v tom strach?
 10. Lenivý brunch s Muchom
 1. Do portfólia Proxenty pribudol projekt na Šancovej
 2. 60 rokov tradície s ekologickým srdcom a modernou víziou
 3. Ako dlho skladovať kukuricu a hrach, aby ostali sladké?
 4. Keď ekológia spája
 5. Wüstenrot predstavuje novú stratégiu pre slovenský trh
 6. Na zmenu zdravotnej poisťovne vám po novom stačia 3 minúty
 7. Brusnica – lahodná i účinná zároveň
 8. Osviežujúci skúter legendárnej talianskej značky
 9. Čítajte SME.sk odomknuté a bez reklamy
 10. Slovník investora 07: Bitcoin a jeho úloha v portfóliu investora
 1. Úchvatná Petra: Stovky rokov zabudnutá v jordánskej púšti 10 822
 2. Prečo by ste si nemali odoprieť balenú bagetu? 5 497
 3. Ako nájsť dobrý jogurt? Ak neobsahuje toto, ani ho nekupujte 4 481
 4. Slovenské čučoriedky? Nemusíte ísť do lesa, kúpite ich v reťazci 3 977
 5. Od Česka až po Jadran 3 974
 6. Investovať do akcií a ETF v malom sa teraz dá výhodnejšie 3 422
 7. Ako sa nepripraviť o zákazníkov bez hotovosti 3 154
 8. Nová sála i námestie. Trnavské Mýto sa stane novým centrom 3 103
 9. Nikto im nezatlieska. Koľko medailí získajú Slováci v Tokiu? 2 729
 10. Túžite sa konečne zbaviť dioptrií, ale bráni vám v tom strach? 2 251
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Do kaviarne Towers nevidno.

Obvinenie opisuje manipulácie, ale nie systém, o ktorom hovorí Fico.


11 h
Zuzana Rehák Štefečeková na LOH Tokio 2020 / 2021.

Sledujte online letnú olympiádu.


Sportnet a 1 ďalší 9 h
Logo podcastu Dobré ráno.

Za kyberšikanu hrozí až šesť rokov.


a 1 ďalší 10 h

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop