Korzár logo Korzár Košice
Streda, 28. júl, 2021 | Meniny má KrištofKrížovkyKrížovky

ČAROKRUHY

Počas mesačného pobytu v Peru Ing. Milan Malicherticho na silových miestach vnímal ako očistu duše Cez šamana sa ocitol v živej farebnej rieke

Počas mesačného pobytu v Peru Ing. Milan Malicher

ticho na silových miestach vnímal ako očistu duše

Cez šamana sa ocitol v živej farebnej rieke vlastných predstáv

Už nemusíme chodiť s lampášom v ruke, ak chceme objaviť človeka alebo ľudí, ktorí navštívili pre nás stále exotickú krajinu Peru ríšu Inkov. Jedným z takých je aj Ing. Milan Malicher, ktorý počas mesačného pobytu zažil veci, ktoré ešte dlho bude vo svojom vnútri spracúvať.

Vynechajme všetky transfery a časové posuny, ktoré človek musí prekonať, ak niekam chce prísť a oboma nohami skočíme rovno do ticha, kde šumelo iba more a ovieval ich vietor na púšti, z ktorej vyčnievali veľké balvany núkajúce ochranu.

Skryť Vypnúť reklamu

Milan si obľúbil miesto v tichom zákutí a niekoľko hodín dokázal presedieť opretý o skalu. Keď otvoril oči, videl iba členitú, kamenistú púšť bez vegetácie. Ticho priam cítil, aj keď neďaleko hučal oceán. Dalo sa v ňom kúpať, aj keď Humboldtov studený prúd ochladzoval tak, že ponorenie sa do vody vyrážalo dych. Dôležitejší však bol ponor do samého seba. Nikto nikoho nevyrušoval, aj stany, v ktorých bývali, boli roztratené spolu s ľuďmi. To bol jeden z cieľov čo najďalej od civilizácie na silovom mieste, čo tento priestor ponúkal, mal sa človek uvoľniť, prečistiť celú svoju myseľ a studenou vodou prúdiacou v oceáne naberať guráž a premývať si auru.. Transformačná práca s energiou mysle sa na tomto kozmicky minimalizovanom mieste mohla dariť viac ako inde.

Skryť Vypnúť reklamu

Operácie vyryté do kameňov

Milana oslovila aj unikátna zbierka kameňov, ktorá je v múzeu mestečka Ica. Je ich tam jedenásť tisíc a z každého dýcha akési tajomstvo. Do kameňov sú vyryté neuveriteľné obrazce, pričom ich vek sa nedá presne odhadnúť. Hovorí sa o miliónoch rokov. Niektoré scény vyryté do kameňa sú obrazom takých činností, ktoré podľa súčasných archeológov pôvodní ľudia v dávnych časoch nemohli ovládať. Dá sa tam nájsť človek v kontakte s dinosaurom, aj celý obrazový komplex vážnych lekárskych zákrokov, napríklad operácia mozgu, transplantácia srdca, niektoré obrazce dokonca evokujú experimenty s genetikou. Doteraz sa vedú rôzne spory o ich pôvode, pričom jedna z alternatív hovorí o vplyve mimozemských civilizácií.

Kamene zozbieral a ich analýze venoval podstatnú časť života Dr. Javier Cabrera, pričom za pravé, nefalšované, ich vyhlásil nielen on, ale aj výskumníci z rôznych univerzít. O jednom z kameňov sa na univerzite v Paríži viacerí zhodli, že je starý 60 miliónov rokov. "Ak by sa podarilo dešifrovať ich obsah a pôvod, museli by sme poopraviť svoje poznanie o človeku z dávnej minulosti a prepísať aj dejiny", píše Cabrera vo svojej knihe.

Skryť Vypnúť reklamu

Obrazce z astrológie alebo mapy ciest?

Obrazce v lokalite okolo mesta Nazca sú taktiež svetoznáme, ale objavené boli až v roku 1929. Dajú sa totiž identifikovať iba pohľadom z výšky. Ktovie ako reagoval ten, kto ich prvý uzrel z lietadla. Milana fascinovali, aj keď menej ako kamene.

Dnes už môžeme rozvíjať rôzne úvahy, ale odkiaľ sa tieto obrazce vzali, aké sú staré a prečo práve v tejto hornatej, polopúšťnej a kamenistej oblasti, to zatiaľ presne nevysvetlil nikto. Jedni si myslia, že sú to čiary súvisiace s astrológiou, ini zase, že sú to mapy ciest. Hovorí sa o rokoch vzniku asi tak medzi 370 pred našim letopočtom až 400 nášho letopočtu. Obrazce pokrývajú veľkú plochu, približne 525 kilometrov štvorcových. Niektoré sú naozaj obrovské, napríklad Kondor má až 180 metrov. Pohľadom zhora človek žasne nad týmto dokonalým výtvorom.

Šaman vstupoval do energetického tela

Byť v Peru a nestretnúť sa so šamanom? Aj keď ich stále viac vytláčajú do džungle a pôvodní Indiáni majú čoraz menej priestoru na život, v tomto zájazde boli súčasťou programu. S jedným z nich mali krátky rituál pri zrúcaninách prastarého chrámu Chavin, sila ktorého pomáhala vtedajším kňazom veštiť budúcnosť, prinavracať zdravie, predpovedať počasie, zabezpečovať dobrú úrodu a rozprávať sa s bohmi.

So šamanom sa zišli v jeho dome. Už bol ustrojený, uvaril im čaj, voňal dymom. "Nepoznám jeho zloženie," hovorí Milan, "ale mal uvoľňujúce účinky a mal som z toho príjemný, povznášajúci pocit." Úlohou šamana pri tomto stretnutí bolo pôsobiť na človeka individuálne, presne v tej rovine, v ktorej to každý potreboval. "Podľa toho, ako bez dotyku prechádzal mojim telom som pochopil, že energeticky upravuje tie miesta, ktoré vnímam ako zdravotne problémové. Prijal som, že vstupuje do môjho energetického tela a že svojou silou dokáže naň vplývať," upresňuje Milan. "Mám pocit, že mi to pomohlo. Občas si masírujem aktívne body na energetických dráhach a bývajú bolestivé. Teraz je to zaujímavé, ich vôbec necítim. Asi to malo svoj zmysel, aj keď to nemôže mať trvalý účinok. Iba zmena myslenia môže privodiť nezvratné zmeny," zamýšľa sa Milan.

Pri posvätnej skale

Dvanásť hodín sa na člne plavili proti prúdu na jednom z prítokov Amazonky, aby sa dostali na miesta, kde sa končí civilizácia. Ďalších päť hodín šliapali v džungli opradenej lianami k posvätnej skale. Byť pri posvätných skalách patrilo do jadra pobytu, aj keď pre bežných turistov sú neznáme a bežne aj nedostupné. Nielenže sú chránené, ale vyžaruje z nich úžasná sila. Človek sa tu rýchlejšie dostane do zmeneného stavu vedomia. Je tu šanca duchovne sa prebudiť a oslobodiť sa od záťaží, ktoré mu v tom bránia.

"Tu sme strávili niekoľko dní v meditácii, ale pocity sa dajú ťažko popísať. To musí zažiť každý sám. Mali sme aj stretnutie s miestnym šamanom a z toho vyžarovalo čosi, čo sa nedá ani vyjadriť. Zažil som čosi mimoriadne, čo sa už sotva zopakuje. Počas seansy, kde sme boli všetci spolu, ale každý ponorený sám do seba, som na chvíľu prenikol akoby do vnútra skaly, ba priam som bol ako skala. Bol som ako v korzete a nemohol som sa pohnúť. Po chvíli som sa ocitol vo viacrozmernom priestore so živými farbami, ktoré vystupovali a strácali sa, ako v živej rieke. Zažil som stav, keď som sa sám seba kdesi vo vnútri pýtal, či som vôbec človek, či vôbec existujem a keď som, kto vlastne som." Milan váži slová, niečo také sa ťažko vyjadruje. Vnímal to ako novú skúsenosť s presvedčením, že každý zažije to, čo mu je dovolené a jeho vedomie prenikne iba do tých sfér, ktoré mu umožní doterajší duchovný vývoj. Tieto úvahy rozvíjal až neskôr, po dôkladnej analýze. Doteraz ich spracúva.

O čom hovorí jin a jang srdca

Mať niekoho rád, milovať ho bez podmienok, bez chuti meniť ho na svoj obraz, odovzdať sa bez toho, aby sme si ponechali zadné dvierka tu sa dá hovoriť o harmónii jinu a jangu srdca.

Ak partnerovi dovolíme nahliadnuť do hĺbky svojho vnútra a podelíme sa s ním so svojimi radosťami aj bolesťami, to je vyvážený jin a jang srdca. Ak má niekto slabý jang srdca, intenzívne pocity, hlboké pohnutia alebo veľkú, silnú radosť nedokáže precítiť. Tu by sme v partnerskom vzťahu darmo čakali láskyplné slová či objatia. Môžu to byť ľudia, ktorým sa ušlo málo rodičovskej lásky a ktorým hovorili, že iba utrpenie má v živote význam.

Oslabenie jangu srdca často sprevádza nárast jinu, čo spôsobuje prehnane silné emócie, ktoré nekontrolovane vychádzajú na povrch a môžu človeka "udusiť". Aby sme emócie dokázali zvládnuť a aby sme ich aj vhodným spôsobom vedeli dať najavo, potrebujeme sebavedomie a stabilitu. Aby sme získali potrebnú rovnováhu, na svoj problém sa treba pozrieť ako na cudzí, s nadhľadom a potešiť sa z každého, aj nepatrného úspechu. Akákoľvek nám blízka činnosť nám v tom môže pomôcť.

Ak vás už netrápi, čo si o vás myslia iní, stali ste sa stabilnejšími

Dobro a zlo žije v nás

Všetko, čo chceme v živote dosiahnuť, treba podložiť zmysluplnou a niekedy naozaj tvrdou prácou. Dobro a zlo žije aj v nás, v našom vnútri a niekedy má veľmi jemné odtiene. Miera dobra a jeho využitia súvisí aj so sústredenosťou do vnútra človeka. Môže to priniesť jasnejšie pochopenie problémov a pokoj. Kategórie zla sú vo všeobecnosti známe, ale to jemné v nás, ktoré niekedy ťažko vieme rozlíšiť, narúša jasnosť pohľadu, privodzuje zmätok a odvádza od pravdy. Väčšina ľudí je orientovaná na vonkajší svet, iba menšina sa cielene venuje aj tomu, čo sa odohráva v ich vnútri.

Zaujíma vás, čo si o vás myslia iní? Bažíte po uznaní? Chceli by ste byť populárni? Ľahko prijímate názory podsúvané v médiách a s väčšinou sa stotožňujete? Prípadne ich radikálne odmietnete bez toho, aby ste o nich hlbšie uvažovali? Odpoveď áno neznamená, že to je niečo zlé, iba sa jasne môžete zaradiť medzi ľudí s vonkajšou orientáciou.

Ak človek dospie do bodu, keď ho už názor iných o ňom samom prestal trápiť a viac báda v sebe, nachádza odpovede na večné otázky a stáva sa stabilnejším. Vnútorne orientovaný človek netúži po uznaní a svoj vzťah k vyšším svetom nemusí prejavovať navonok v náboženských spoločenstvách. Iné je, ak ho to niekde priťahuje a jasne vníma svoj cit, kam sa má zaradiť. Môže to skúsiť, ale pritom nevynechať ani rozum.

Éthos - neustály dialóg lekára so svedomím

Pomôže aj tam, kde iní zlyhajú

Ak máte svojho lekára, ktorý je pre vás zároveň šamanom, ide o tú najlepšiu kombináciu, akú môžeme v našich európskych podmienkach vytvoriť. Ak nie ste pre neho iba súborom počítačových dát a objektom lekárskych technológií, ale ste predovšetkým pacientom človekom, potom je to zrejme lekár, ktorý sa neminul svojim povolaním.

Každému lekárovi je známy pojem éthos, čo súvisí predovšetkým s jeho charakterovým rastom. Éthos znamená mravné a aj odborné zakotvenie, spôsob zmýšľania a konania ako výsledku trvalého dialógu s vlastným svedomím. Neustála kultivácia lekárskych stavovských cností a spojenie s čímsi ešte hlbším, čo vychádza z univerzálneho poznania sveta, môže priniesť prospech pre všetky strany a lekár získava nepísanú schopnosť pomáhať aj tam, kde iní neuspejú.

Ak váš lekár disponuje takými cnosťami akými sú obetavosť, trpezlivosť, vľúdnosť, nezištnosť, spoľahlivosť, tvorivosť či predvidavosť, radosť ako životný štýl a navyše sa o vás stará s láskou, potom ste naozaj natrafili na šamana.

Zhluky energií na nehmotných úrovniach ľudského tela môžu byť príčinou choroby

Duševnú predstavu mení na fyzickú realitu

Pôsobenie šamana nesúvisí s hypnózou, ani "operácie" nie sú na fyzickej úrovni. U adepta dochádza k istej zmene vedomia, kedy človek nevníma bolesť, ale to sú prirodzené, dnes už vedecky podložené javy. Každý objekt, aj nehmotný, sa dá zredukovať do zhluku energie. Šaman mení duševnú predstavu na fyzickú realitu. Tento proces využívajú aj tvorcovia zázrakov. V kvantovej rovine "vidia" výsledok a z tejto vízie sa ten výsledok vynorí. To, s čím šaman manipuluje, sú zhluky energie, ktoré boli porušené a môžu byť jednou z príčin choroby.

Nie všetci šamani však pracujú rovnako. V istých oblastiach Amazónie sa telo považuje za súčasť džungle. V tomto prostredí sú mravce prenášačmi toho zlého toxínov, jedov, prípadne zhnitého jedla. Podľa výpovede istého antropológa za miestnym šamanom prišiel dedinčan so zdureným vredom na čeľusti. Zapríčinil to odhnívajúci zub. Šaman mu okolo zuba obviazal špagát a "nasadil" mravce. Po chvíli sa z jeho úst vyrojili celé zástupy a putovali dole po špagáte. Vynášali odtiaľ všetok jed. Dedinčan sa uzdravil a neprišiel ani o zub.

Stranu pripravila: Lea Gallová

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Kravy jedia srvátku. Výrobky vďaka tomu nemajú konkurenciu
 2. Najzelenšie nákupné centrum na Slovensku otvorí druhú etapu
 3. Osviežujúci skúter legendárnej talianskej značky
 4. Túto bagetu jedia Slováci už 24 rokov. Čo nám chutí najviac?
 5. M. Šmigura: Pozeráme sa smerom na Varšavu
 6. Nová sála i námestie. Trnavské Mýto sa stane novým centrom
 7. Ako dlho skladovať kukuricu a hrach, aby ostali sladké?
 8. Čítajte SME.sk odomknuté a bez reklamy
 9. Túžite sa konečne zbaviť dioptrií, ale bráni vám v tom strach?
 10. Lenivý brunch s Muchom
 1. Ako dlho skladovať kukuricu a hrach, aby ostali sladké?
 2. Keď ekológia spája
 3. Wüstenrot predstavuje novú stratégiu pre slovenský trh
 4. Na zmenu zdravotnej poisťovne vám po novom stačia 3 minúty
 5. Brusnica – lahodná i účinná zároveň
 6. Osviežujúci skúter legendárnej talianskej značky
 7. Čítajte SME.sk odomknuté a bez reklamy
 8. Slovník investora 07: Bitcoin a jeho úloha v portfóliu investora
 9. Túžite sa konečne zbaviť dioptrií, ale bráni vám v tom strach?
 10. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
 1. Úchvatná Petra: Stovky rokov zabudnutá v jordánskej púšti 10 819
 2. Prečo by ste si nemali odoprieť balenú bagetu? 5 718
 3. Ako nájsť dobrý jogurt? Ak neobsahuje toto, ani ho nekupujte 4 880
 4. Slovenské čučoriedky? Nemusíte ísť do lesa, kúpite ich v reťazci 4 312
 5. Investovať do akcií a ETF v malom sa teraz dá výhodnejšie 4 210
 6. Od Česka až po Jadran 3 970
 7. Ako sa nepripraviť o zákazníkov bez hotovosti 3 149
 8. Nikto im nezatlieska. Koľko medailí získajú Slováci v Tokiu? 3 048
 9. Nová sála i námestie. Trnavské Mýto sa stane novým centrom 2 881
 10. Sudoku na leto: Nenechajte sivé bunky zaháľať ani cez prázdniny 2 202
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Do kaviarne Towers nevidno.

Inšpekcia má odposluchy aj videozáznamy.


6 h
Zuzana Rehák Štefečeková na LOH Tokio 2020 / 2021.

Sledujte online letnú olympiádu.


Sportnet 4 h
Logo podcastu Dobré ráno.

Za kyberšikanu hrozí až šesť rokov.


a 1 ďalší 5 h

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop