Korzár logo Korzár Košice
Pondelok, 2. august, 2021 | Meniny má GustávKrížovkyKrížovky

Módna prehliadka L. Eckhard - recepcia

Spoločenská udalosť, akou bezpochyby módna prehliadka L. Eckhard bola, sa nezaobíde bez recepcie, kde sa mohli muži posťažovať, že tie ich polovičky

si opäť niečo vybrali a oni budú musieť siahnuť do peňaženky a kde sa prítomné dámy mohli rozplývať nad videnými modelmi a debatovať o tom, ktore šaty by radi videli vo svojom šatníku... Medzi prítomných hostí sme sa v hoteli Slovan zamiešali i my so zvedavými otázkami...

Dostáva aj súfalé esemesky

Rovnako ako Misha, aj moderátorka Jarka Hargašová stála pri L. Eckhardt od začiatku jej i svojej kariéry... "Nanešťastie to vždy vychádzalo tak, že keďže som Lýdiine prehliadky moderovala, tak som ani poriadne nevidela modely na móle. Takže to často dopadlo tak, že som po prehliadke videla fotky šiat a pýtala som sa - aj toto bolo na prehliadke? Iba raz - keď som bola tehotná, som uviedla začiatok show a sadla si do prvého radu a poriadne si Lýdiinu prehliadku vychutnala od prvých šiat až po posledné," prezradila J. Hargašová.

Skryť Vypnúť reklamu

Aj na recepciu prišla J. Hargašová v kostýme od svojej priateľky. "Dá sa povedať, že Lýdia vytvára takú moju druhú kožu. Vieme o sebe úplne všetko, stretávame sa, boli sme spolu i na dovolenke... Keď do jej salónu prídem so zlou náladou a mám pocit, že som tučná a čokoľvek, čo by mi ponúkla, nič mi nesedí, tak ona si to so mnou vybojuje a odchádzam vždy dobre naladená. Vždy mi však pripomína, že mňa obliekať, je pre ňu príšerný stres. Kamera totiž dokáže kadečo pokaziť a veci, ktoré sú inak úžasné, niekedy vyzerajú na obrazovke príšerne... Ak vie, že idem na nejakú spoločenskú akciu v jej šatách, tak ak sa jej neozvem, vždy mi príde zúfalá esemeska - tak čo ti povedali? Vždy sa jej musím ozvať a upokojiť ju, ona inak nezaspí. Takže sme takto spolu prebdeli pár nocí...," prezradila J. Hargašová s úsmevom.

Skryť Vypnúť reklamu

"Nezriedka sa stane, že ma vidí na obrazovke a potom mi vraví - tamto sa ti posunulo doprava, takto si tú ruku nemala dať, lebo sa ti čosi pokrčilo a to ramienko si si mala potiahnuť... Tak sa jej vždy so smiechom pýtam, či sa môžem pri moderovaní sústrediť aj na to, čo hovorím, alebo mám iba dávať pozor na šaty... Ale je mi jasné, že ona si stráži to svoje," dodala moderátorka s úsmevom.

Zabil dve muchy jednou ranou

Riaditeľ šačianskej nemocnice a spevák v jednej osobe - Juraj Vančík patril medzi tých mužov, ktorí prišli na prehliadku aj napriek tomu, že práve v ten večer sa hral pre našich hokejistov pomerne dôležitý zápas Majstrovstiev sveta s Kazachstanom. "Vôbec to však pre mňa nebolo sebazaprenie a nemusela ma manželka dlho presviedčať, aby sme šli na prehliadku namiesto toho, že by som sledoval zápas. Myslím si totiž, že takáto prehliadka je oslava ženskosti. V našej nemocnici máme 900 zamestnancov a veľa z nich je žien, takže túto otázku aj tak vnímam. Je treba ženám ukázať to, že o nich stojíme a že večer na úžasnej módnej prehliadke stojí za to, aby sme obetovali jeden hokejový zápas. Je to vyjadrenie našej úcty k ženám...," nazdáva sa J. Vančík.

Skryť Vypnúť reklamu

Aj keď nemal na druhom konci svojho mobilu nikoho, kto by ho informoval o každom našom góle, prehľad o stave zápasu predsa len mal. "Aj keď som si povedal, že dnes večer hodím hokej za hlavu, tak keď vyšla na mólo Jarka Hargašová a prezradila, že vyhrávame tri nula, tak mi to veľmi dobre padlo a spadol mi kameň zo srdca. Nemôžeme mať predsa donekonečna streleckú smolu. Takže som dnes večer zabil dve muchy jednou ranou - vychutnal som si sprostredkovane i naše víťazstvo a s manželkou sme si užili prehliadku. Páčili sa nám i predvádzané modely, ale aj modelky... So ženou sme sa zhodli, že najkrajšia bola jedna blondýnka a tá ´čokoládka´... My dvaja totiž často spolu hodnotíme krásne dámy. Neraz sa stane, že v meste do mňa manželka drgne a povie - aha, aká pekná baba..." dodal J. Vančík s úsmevom.

Upútal ju priehľadný model

Aj keď bola podnikateľka Linda Rezešová na prehliadke v pozícii organizátorky, predsa len si show vychutnala. "Tentoraz sme do produkčného domu Forza dostali celé podujatie vlastne na kľúč, na starosti sme mali len niektoré veci, ktoré bolo treba zariadiť tu na východe. Takže som si celkom v pokoji mohla prehliadku naozaj vychutnať," prezradila L. Rezešová.

V pondelok večer by sa po prehliadke nenašla vari ani jedna dáma, ktorá by si nevedela z predvedených modelov vybrať čosi, čo by vo svojom šatníku uvítala. "Páčilo sa mi veľa šiat, takže sa na to musím vyspať, aby som s čerstvou hlavou niečo vybrala... Určite by som si chcela kúpiť niečo, v čom by som sa mohla vybrať do Prahy na módnu prehliadky Vivienne Westwood, na ktorú sa chystám. Všimla som si jeden modro-fialový model, taký priehľadný... Ten by som si na sebe vedela predstaviť..."

L. Rezešovú zaujali aj modely v kolekcii Minulosť. "Myslím si, že takéto obbhliadnutie sa za svojou tvorbou na jubilejnú prehliadku patrí. Pamätala som si jedny šaty, ktoré boli modré korzetové, trblietavé so saténovou sukňou. Keď som totiž bola vo finále Miss v roku 1989, tak túto róbu na sebe mala finalistka Monika. Hneď som tieto šaty spoznala," dodala L. Rezešová.

Zaujali ju šaty ako od Popolušky

Na prehliadke okrem manželov Lindy a Júliusa Rezeša nechýbala Eva Varholíková, dcéra nebohého Alexandra Rezeša a exmanželka bývalého košického hokejistu. "Na módne prehliadky Lýdie Eckhardt chodím každý rok a vždy ma dokáže prekvapiť niečím novým. Aj keď je pravda, že mnohé modely sa mi páčili, nekupujem si jej šaty, no jej prehliadky sú pre mňa veľmi inšpiratívne," prezradila E. Varholíková.

Zaujali ju najmä modely, v ktorých prevládali pestré farby. "Najviac sa mi páčili šaty z kolekcie Žiarivosť. Aj v mojom šatníku mám veľa pestrých farieb, či už ružová, tyrkysová, modrá... Najmä v lete dobre vyzerajú na opálenom tele. Zaujali ma však aj jedny večerné šaty - bledomodré s drobnými kvietočkami. Vyzerali ako na Popolušku a viem si predstaviť, že by som sa v takýchto šatách vybrala na nejaký ples," dodala E. Varholíková.

Ak musí, oblečie sa do "kompromisu"

Keďže si L. Eckhardt na výročnú prehliadku pozvala hostí, ktorí sú jej blízki a s ktorými spolupracovala ešte vo svojich začiatkoch, chýbať nemohla speváčka Misha. Tá sa však netají tým, že večerné róby či kostýmy nepatria medzi oblečenie, v ktorom by sa cítila dobre... "Ja mám rada takzvanú street módu, ktorá súvisí aj s mojou hudbou. Naozaj si neviem predstaviť seba vo večernej róbe, no ak sú šaty krásne, tak ich viem oceniť a na modelkách sa mi veľmi páčia. Na druhej strane, ak ide o spoločenskú príležitosť, tak sa viem obliecť do niečoho podobného... Ale aj tak je to vždy kompromis a nikdy nie bohato zdobená róba," prezradila Misha.

S L. Eckhardt ju spája dlhoročné priateľstvo a aj fakt, že vlastne vďaka nej sa prvý krát postavila na spevácke pódium. "Raz sme spolu robili ovocný šalát a Lýdia mi vraví - vieš ty čo, zaspievaj na mojej prehliadke. Spýtala som sa jej, či sa zbláznila, veď je to zanedlho, nie som na to pripravená a či mám prvý krát vystúpiť rovno pred jej hosťami - slovenskou elitou... Bola som teda doslova hodená do vody, no som jej za to vďačná, bez nej by som sa nebola takto posunula..."

Ešte skôr, než začala - aj vďaka L. Eckhardt - Misha spievať, bola prekladateľkou a učila po anglicky. Okrem iného aj svoju priateľku Lýdiu... "Neviem, či som ju stihla naučiť všetko, čo som chcela, lebo teraz už na učenie angličtiny nemám čas... Ona však bola podarený žiačik - ulievačik. Nie žeby sa nechcela učiť slovíčka, to nie. Vždy mala aj vzorne urobené poznámky, no keď som nestíhala prísť na hodinu, tak sa veľmi potešila a celá nadšená mi vravela - nevadí, že nebude hodina... V tomto bola typický študent, ktorému najväčšiu radosť urobí ´odpadnutá´ hodina...," dodala Misha so smiechom.

Modelky ho nevyviedli z miery

Spevák Robo Opatovský má k móde blízko, veď nie je tomu až tak dávno, kedy na prehliadkové móla vychádzal ako jeden z modelov... Už však kaiéru modela povesil na klinec a lepšie sa na pódiu cíti s mikrofónom v ruke. Tentoraz to však nemal vôbec jednoduché. Kým totiž spieval piesne, okolo neho sa prechádzali krásne dámy v ešte krajších šatách... "Našťastie ma to nevyviedlo z miery natoľko, že by som zabudol text... Sústredil som sa na spievanie, ešte šťastie, že tých krásnych dám tam nebolo zas až tak veľa... Skladbu New York však už spievam niekoľko rokov a pieseň Rain drops keep falling on my head je na mojom pripravovanom albume, takže ich mám v pamäti dostatočne na to, aby ma prítomnosť krásnych žien nevyviedla zmiery natoľko, že by som prestal spievať," prezradil R. Opatovský s úsmevom.

Navyše mal to šťastie, že sa počas prehliadky mohol motať v zákulisí... "Priznám sa, že som bol vzdadu za mólom medzi modelkami aj vtedy, keď sa prezliekali. Snažil som sa decentne dívať sa na zem, no občas mi oko utieklo... Nielen modelky však boli nádherné ale aj modely. Lýdia je moja priateľka a veľmi jej držím palce, lebo sám viem, aké je náročné sa udržať v tejto branži. Ja oslavujem tohto roku 10 rokov od vydania môjho prvého singlu, takže som rád, keď vidím, že sa obaja držíme... Aj keď niekedy som hore, niekedy dole... Ale to je prirodzená vec. Teraz som si povedal, že pop music nechám pre finalistov SuperStar a pustím sa do vážnej hudby - swingu, jazzu, latina," dodal R. Opatovský.

Modelkám dopriala pocit, že majú prsia

L. Eckhardt po prehliadke neskrývala svoju spokojnosť. "Som úplne šokovaná z toho, že asi po prvý krát za 15 rokov som si vlastnú prehliadku dokázala vychutnať v pokoji a bez stresov. Za posledné tri týždne som pracovala doslova 19 hodín denne. Mojimi rukami prešla každá fotografia, každý gombík, sama som kupovala šperky... Keď som každému pred prehliadkou všetko vysvetlila a uistila sa, že je všetko pripravené tak ako má byť, povedala som si - viac už urobiť nedokážem. Vtedy som si dala pohár šampanského a opantal ma pokoj, ako nikdy doteraz pred predhliadkou...," prezradila L. Eckhardt. Atmosféra na košickej prehliadke bola podľa nej nadštandardne dobrá a cítila sa dobre aj v zákulisí, kde sa po prehliadke fotila sa modelkami. "Bolo to zábavné a cítila som sa naozaj skvele..."

L. Eckhardt si plnými dúškami vychutnala aj pocity nostalgie pri kolekcii Minulosť. "Keď som vyberala modely, tak som len prišla do skladu Forzy a zobrala 12 šiat... Chcela som však, aby tam boli šaty, v ktorých Vlaďka Hreňovčíková vyhrala Miss Photogenic na Miss World. Keď sa tak modelky v týchto šatách prechádzali po móle, mala som veľký pocit zadosťučinenia, lebo každá róba je nadčasová a aktuálna aj dnes..."

Ako vždy, aj tentoraz stavila L. Eckhard na ženskosť a mnohé modely vyzdvihovali prednosti dám, takže pánom, ktorí sedeli v lóžach nad pódiom, bolo dopriate "nazízať" modelkám do bohatých výstrihov... "Ja som dopriala aj tým modelkám, ktoré nemajú veľké prsia, pocit, že v mojich modeloch ich majú... Preto sa mohlo zdať, že každá modelka má zaujímavé ženské obliny... Vždy staviam v prvom rade na ženskosť a na módu bez vysvetľovania. Na to mám jednoduchý recept. Keď schádzam dole schodmi a vidím, že môj manžel na mňa divne hľadí, viem, že je problém. Ja mu potom vysvetľujem, že v tomto chodí celý Paríž, no jeho to nezaujíma. Nevie, po čom šalejú módne metropoly a je mu to jedno... Vie však, že v tom, čo som si obliekla, sa mu nepáčim. A to je podstatné. Módu treba robiť bez podmienok, aby žena nemusela vysvetľovať, prečo má na sebe to či ono..." Veľkým uznaním pre L. Eckhardt preto je, ak žena v jej šatách spôsobí, že sú z nej muži naokolo "paf". "Je to však dané celkovou osobnosťou. Nemožno oddelniť ženu od šiat... Hlavné je, aby každý si každý pri prvom pohľade na ňu povedal - vyzerá super!," dodala L. Eckhardt, ktorá priznala, že po košickej prehliadke ju doslova prevalcovali pozitívne emócie a že jej bude trvať veľmi dlho, kým sa jej podarí upokojiť sa a zaspať...

KID

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Ako nájsť dobrý jogurt? Ak neobsahuje toto, ani ho nekupujte
 2. Ako sa dostať z Bratislavy do Nitry, Bystrice, Popradu a Prešova
 3. Dominika Kavaschová: Netušila som, že mám v sebe toľko nehy
 4. Ako si zabezpečiť krytie liečby a karantény v zahraničí?
 5. Motorkárska výstroj v lete: ako jazdiť aj v horúčavách?
 6. Dovolenka v Turecku: Skvelé hotely na leto 2021
 7. Vyberte sa na výlet s cyklobusom
 8. Work-life balance: Technológie pre život v rovnováhe
 9. Jeden deň na Bratislavu nestačí
 10. Ako dlho skladovať kukuricu a hrach, aby ostali sladké?
 1. Vodného slalomára privítal doma aj jeho hlavný partner BILLA
 2. Autorka prezradila motív novej knihy. Poteší nielen romantičky
 3. Ako uľahčiť opatrovanie seniorov doma
 4. Diskusia o elektromobiloch nie je „súťaž krásy“
 5. Ako si zabezpečiť krytie liečby a karantény v zahraničí?
 6. Dominika Kavaschová: Netušila som, že mám v sebe toľko nehy
 7. Ako sa dostať z Bratislavy do Nitry, Bystrice, Popradu a Prešova
 8. Motorkárska výstroj v lete: ako jazdiť aj v horúčavách?
 9. Košická štvrť je súčasťou odpadového experimentu.
 10. Kúpa vozidla cez inzerát či od malého predajcu je rizikovejšia
 1. Osviežujúci skúter legendárnej talianskej značky 5 393
 2. Dovolenka v Turecku: Skvelé hotely na leto 2021 5 143
 3. Ako nájsť dobrý jogurt? Ak neobsahuje toto, ani ho nekupujte 3 685
 4. Jeden deň na Bratislavu nestačí 3 663
 5. Ako dlho skladovať kukuricu a hrach, aby ostali sladké? 3 503
 6. Túžite sa konečne zbaviť dioptrií, ale bráni vám v tom strach? 3 498
 7. Najzelenšie nákupné centrum na Slovensku otvorí druhú etapu 3 247
 8. Nová sála i námestie. Trnavské Mýto sa stane novým centrom 2 863
 9. Prečo by ste si nemali odoprieť balenú bagetu? 2 357
 10. Ako sa dostať z Bratislavy do Nitry, Bystrice, Popradu a Prešova 2 291
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Cestu od Baránka po Alpinku od stredy uzavrú pre ostraňovanie drevín.

Primátor Gelnice: Nemohli dať semafor?


3 h
Protest oceliarov v košických uliciach.

Nechcú predĺženie pracovného času.


TASR a 1 ďalší 54m
Na diskotéku sa nedostali, hovoria o trpkej skúsenosti z Košíc.

Podniky rasizmus odmietajú. Dôvodia opatreniami aj oblečením.


18 h
Otec so synmi na okresnom súde. V rukách majú fotografiu nebohej Anny.

Pacientka zomrela pre nesprávne poskytnutú zdravotnú starostlivosť.


18 h
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Rory Sabbatini.

Golfistovo tetovanie vyvoláva otázky, vraví expert na extrémizmus.


a 1 ďalší 6 h
Peter Tkačenko

V Hlase si nevšimli, že väčšina voličov podporuje očkovanie.


3 h
Emma Zapletalová.

Sledujte 10. deň olympiády minútu po minúte.


Sportnet 18 h

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop