Korzár logo Korzár Košice
Pondelok, 26. júl, 2021 | Meniny má Anna, HanaKrížovkyKrížovky

ČAROKRUHY

Hovoríme s košickým astrológom a jogínom Petrom MišíkomŠťastie nájdeme len v násPeter Mišík sa viac než 30 rokov venuje astrológii a o nejaký

Hovoríme s košickým astrológom a jogínom Petrom Mišíkom

Šťastie nájdeme len v nás

Peter Mišík sa viac než 30 rokov venuje astrológii a o nejaký rok dlhšie aj joge. Osobne ho poznám viac ako 15 rokov a za tento čas nikdy nebol chorý a nezbadala som na jeho tvári starosti. Práve naopak, iba úsmev. Sám v pohode je schopný za pár minút vírus pohody rozdať ostatným. Nedalo mi neopýtať sa tejto charizmatickej a pri tom nesmierne skromnej osobnosti, ako si možno takto zariadiť život.

- "Životosprávou, cvičením jogy dnešnou terminológiou povedané životným štýlom. Pred zložitejšími životnými situáciami mi poradí astrológia. Mnohé som pochopil na študijnom pobyte v Indii, doplnil samo štúdiom a rokmi praxe. Ak si naozaj uvedomíme, že šťastie je len a len v nás, na cesta životom sme schopní sa pomerne slušne orientovať"

Skryť Vypnúť reklamu

Asi najväčšiu popularitu ste si získali ako astrológ. Predsa sú pochybovači, ktorí neveria tejto kráľovskej disciplíne.

- Osobne sa mi podarilo napríklad predvídať katastrofu v Tatrách s dvojtýždňovým predstihom. Odvysielala to aj televízia, takže by tu dôkaz bol. Ale sú tu desiatky a desiatky ľudí, ktorým som predpoveďou pomohol. Napríklad ľuďom zaoberajúcim sa biznisom v otázkach kedy investovať a do čoho s prognózou na rok, ale i na kratšie obdobie. Často hľadám dôvody neúspechu. Navyše dnešní podnikatelia nevedia zosúladiť prácu, rodinný život a zdravie a tak mám aj súkromných "žiakov" kde ich to učím najmä pomocou jogy, a meditácií. Mnohí úspešní ľudia sú totiž vystavení nadmernému stresu počnúc psychickým vypätím a končiac trebárs vplyvu elektromagnetického smogu. Veľa informácií, ktoré sú dôležité najmä pri odhaľovaní príčin stresu dostanem práve vďaka astrológii. V astrológii používam aj vedomosti získané v Indii, takže našu tradičnú často kombinujem s prvkami východnej. Osobná mapa života i prognóza sa tak stávajú komplexnejšími.

Skryť Vypnúť reklamu

Dá sa z horoskopu vyčítať vznik a vývoj ochorenia?

- Áno, zaoberám sa tým v rámci astrodiagnostiky a tá tvorí asi polovinu z mojej práce.

Čo ešte vašich klientov okrem zdravia trápi?

- Partnerské vzťahy. Aj tu sa dá veľmi dobre pomôcť, napríklad zistením vhodného obdobia kedy by mohlo dôjsť k zmiereniu, ale aj nájdením príčin jestvujúcej disharmónie.

Vaša pani mi ukazovala kopu fotiek malých detí...

- Keď dostanem listy s fotografiami detí, patrí to k tým najkrajším chvíľam. Pošlú mi ich manželia, ktorým som vypočítal čas, kedy dôjde určite k oplodneniu. Sú medzi nimi páry, ktoré nemohli mať deti i dvadsať rokov a pochádzajú nielen z Európy, ale veľa ich je aj zo zámoria.

Viem, že dosť presne - aj na minútu - určíte čas úspešného rokovania.

Skryť Vypnúť reklamu

- Áno, k takémuto výpočtu si zoberiem na pomoc aj tatvický systém.

Niektorých ľudí ste doslova zachránili pred katastrofou, ale sú veci, ktoré sa musia stať, nedajú sa ovplyvniť. Viem, že napríklad o úmrtí astrológ z etického dôvodu musí mlčať...

- Štatisticky asi každý štvrtý deň stojím pred takýmto problémom. Riešim to tak, že v danej situácii hľadám pozitíva a snažím sa veľmi jemne na ňu pripraviť. Pozornosť skôr obrátim na aktivity, ktoré by mal dotyčný začať vyvíjať a ktoré nebude schopný kvôli zranenej psychike potom robiť. Väčšina sa mi príde neskôr poďakovať.

Začali ste učiť na technickej univerzite...

- Na fakulte BERG prednášam o geopatogénnych zónach a o vplyve elektromagnetického smogu na životné prostredie."

Ono je dôležité vedieť, kde patogénna zóna prechádza a nevystavovať svoje zdravie jej rizikovému pôsobeniu, ale asi horšie bude asi problém vyriešiť.

- Osobne som sa začal zaoberať aj feng suej, lebo použitím aj týchto zásad sa dá podstatne skvalitniť bývanie.

S P. Mišíkom sme ešte dlho hovorili na aktuálnu tému - elektrosmogu. Dozvedela som sa napríklad, že mobil nikdy netreba nosiť priamo na tele, ale v taške, telefonovať treba krátko a stručne. Držme ho ďalej od tváre. Nikdy ho nenechávajme v spálni a na noc ho vypínajme. Bez zaujímavosti nie je, že aj digitálny fotoaparát má svoju "smogovú" auru, takže pri fotení má dosť veľký vplyv na oči. Elektromagnetickému smogu sa budeme venovať v niektorej z najbližších čarostrán.

Máj z pohľadu tarotového výkladu Elišky Vysloužilovej

Svoje city musíme držať na uzde

Najprv pár informácii z čínskej astrológie. Máj je podľa nej prvým letným mesiacom. Priradený mu je živel oheň a jangová energia. Touto silou disponujú ľudia, ktorí sa narodili za vlády leta. Podľa prastarých rád by sme mali vstávať so sliepkami ale spánok odložiť na neskorý večer. Dynamika energií sa dostáva do pohybu a my sa musíme snažiť zvládnuť všetko, čo nám nadelil apríl s chladnou hlavou., aby sme energiu a silu dokázali premeniť na múdrosť. Pozor si treba dať na prílišnú emočnú záťaž, srdiečko a pečeň.

Všeobecné tendencie: Koleso osudu (X.)

Ďalšie karty nebudeme obracať, pretože prvou bolo Koleso osudu. Všetky udalosti sa stanú tak či tak a zasiahnu každého z nás. Pôjde len o to, ako sa prispôsobíme. Dajú sa očakávať osudové zvraty vo všetkých oblastiach života a ukončenie desaťročnej vývojovej etapy. O tom, ako bude ďalej, rozhodnú vo veľkej miere uniformy, ale pozor, nemusí ísť o vojakov. Koleso osudu hovorí, že zmena, ktorá príde, bude pozitívna.

Peniaze: Pustovník (IX.), Lev (VIII.), Láska (VI.)

Pustovník - človek bez hmotného bohatstva, Lev predstavuje bohémov, ale aj slávu a bohatstvo a k tomu sa pridáva láska. Vidím situáciu tak, že tí ktorí nemajú nič, budú na tom lepšie ako bohatí. Môžeme hovoriť o zmenách, ktoré postihnú práve majetných. Mali by sme sa stať svedkami altruistického činu vysokopostavenej osoby v prospech biednych, alebo zbierky pre ťažko postihnutých osudom. Na druhej strane karty upozorňujú, že ak budeme chcieť investovať, alebo si uložiť peniaze, musíte veľmi dobre zvážiť do akej inštitúcie. Základom pre rozhodnutie musí byť dostatok serióznych informácií. Bez nich sa do akejkoľvek manipulácie s peniazmi nepúšťame.

Zdravie: (Svet XXI.), Kňaz (V.), Panovník IV.

Máj bude vo vývoji vecí týkajúcich sa zdravia a zdravotníctva podstatný. Podľa kariet by sa mala riadenia zdravotníctva ujať skutočne osobnosť znalá problematiky, múdra a na vysokej vedomostnej úrovni. Pravdepodobne ju na čelo rezortu vymenuje prezident. Skutočne by mal nastať obrat k lepšiemu a verejnosť konečne začne vnímať zdravotníctvo inak, než doposiaľ. V niektorých oblastiach vidím vojakov - juh alebo východ krajiny. Konflikty budú vznikať z posudzovania právomoci a je možné, že to jednu osobu známeho mena bude stáť aj život. Hovoriť sa bude aj o budovách patriacich do zdravotníckeho rezortu. Je tu však aj ochranná karta - kňaz, ktorý bude nad vývojom vecí držať ruku. Mnohí sa rozhodnú pre prírodnú medicínu. Veľmi účinná bude akupunktúra. Začne sa hovoriť o rodinných lekároch.

Láska: (Blázon 0). Miernosť (XIV.) Panovníčka (III.)

Pozor na hystériu v láske. City budú veľmi nestále a často sa budú riešiť manželské trojuholníky. Mesiac veľmi praje počatiu, ale tarotová karta 0 upozorňuje nielen na možnosť počať dieťa, Ale aj na chaos a prevahu pudov. Je nutné počítať s precitlivenosťou. Dôležité je obrniť sa trpezlivosťou a nenáhliť sa v rozhodovaní sa. Dievčatám radím dobre si rozmyslieť ako sa oblečú, aby neprovokovali, pretože tu vidím zvýšený počet znásilnení. Vášne budú silné a preto ich treba mať vedome pod kontrolou. Podľahnúť pokušeniu totiž bude znamenať veľké riziko. Pozor na extrémy, výstrelky a najmä sa snažiť dodržiavať umiernenosť a rovnováhu. Problémom celého mesiaca a nielen v láske je rozkývaná emotívnosť. Nič preto neberte hystericky.

Niekoľko príbehov z praxe a rady pani Zity

O energiách a fotografovaní

Mnohí ľudia, ktorí ma navštívia, sa roky trápia a príčina ich nešťastia tkvie v dávno zabudnutom čine či situácii za vznik ktorej v podstate ani nemôžu. Bol u mňa napríklad pán, ktorý trpel vlastne celý život. Nemal úspech v zamestnaní, neskoro sa oženil, narodilo sa mu postihnuté dieťatko, ktoré aj zomrelo a veľmi často chorľaveli aj ostatné deti. Keď sme spolu hľadali rôznymi magickými spôsobmi príčinu, dostali sme sa až k jeho siedmemu roku. Môj klient mal veľmi nábožensky založená babičku. Denne chodila do kostola, držala pôsty, modlila sa niekoľkokrát denne. Kto vie prečo, raz sa, keď mal asi sedem rokov rozosmial pri jej modlitbe ružencom. Možno preto, že nerozumel tomuto rituálu. Babička sa veľmi nahnevala a namiesto toho, aby mu vysvetlila o čo pri tejto modlitbe ide, z úst vypustila slová, ktoré ho poznačili na celý život. Prekliala jeho i jeho celý rod.

Chcela by som veľmi poprosiť rodičov i starých rodičov, aby si dávali veľmi veľký pozor na to, čo v rozčúlení deťom povedia. Môžu ich silnou energiou poznačiť na celý život.

Iste viete, že členovia niektorých primitívnych kmeňov sa neradi fotia, a majú pravdu. Intuíciu majú totiž lepšiu ako my. Na fotografii citlivec totiž vníma energiu. Preto mnohým liečiteľom stačí k tomu, aby pomohli fotografia. Lenže vyžarovanie energie s fotiek má aj negatívnu stránku. O tom je aj ďalší príbeh.

Prišli za mnou tri ženy z jednej rodiny. Od istého času sa u všetkých začali prejavovať známky slabosti, vypadávali im vlasy, lámali sa nechty, cítili sa zle. Symptómy nepohody boli veľmi podobné, ba zhodné. Pri každej jednej z nich som po magickom úkone videla hrob a fotografiu. Vravím im dámy: - Čo sa stalo? Prečo u vás všetkých vidím ten istý obraz? Zomrel vám nedávno niekto? A dostali sme sa k problému. Všetky boli na pohrebe veľmi ťažko chorej tety a všetky tri sa nechali pri hrobe vyfotografovať.

Toto nikdy nerobte. Musíte vždy rozlišovať svet živých a svet mŕtvych. Ak to urobíte, duša mŕtveho nenájde pokoja. Prostredníctvom energií ju viažete aj na tento svet a ona sem už nepatrí a tam kde by mala ísť ju vlastne vy svojim konaním nepustíte. Nie je dobré mať fotografie, kde sme spolu s mŕtvymi. Takéto fotky treba vytriediť a pre našich blízkych zosnulých založiť špeciálny album. Rovnako nemožno mať fotografie zosnulých na stenách v byte! Tieto fotky nielenže škodia v byte všetkým jeho obyvateľom ale niekde pri silných vibráciách majú živí pocit prítomnosti duchov.

Môžeme sa na to pozrieť aj inak. Keď vidíte fotografiu človeka, ktorého ste veľmi milovali a už nežije ako zareagujete? Obyčajne vás obostrie smútok, rozplačete sa. Vytvoríte negatívnu energiu. Škodíte nielen sebe, svojmu okoliu ale ubližujete aj duši nebohého. Pútate ju k tomuto svetu. Nie je vylúčený aj prenos informácie o chorobe, na ktorú váš príbuzný zosnul na vás, alebo na iného člena rodiny.

Nie raz som sa vo svojej praxi stretla s tým, že na zimu si nosia z hrobov domov vázy, umelé venčeky, ale aj kvety v črepníkoch. Ani to nemožno. Prinášate si do príbytku veľmi veľa energie, ktorá nie je z tohto sveta a môže vám len a len ublížiť. Neľutujte kúpiť novú vázu, alebo kvety dobre zabaľte pred zimným nečasom, ale nikdy ich nedávajte ani do pivnice a ani na balkón.

Keď už hovoríme o fotografovaní sa. Nikdy sa nefotografujte s človekom, o ktorom viete, že je vás nepriateľ, že ide o osobu, ktorá vám nie je priaznivo naklonená, ktorá vám závidí. I tu môže prísť k prenosu energií. Neúmyselne, ale často aj úmyselne.

Aby som sa vrátila k prípadu troch žien. Teta, ktorá im zomrela bola naozaj veľmi vážne chorá a vlastne všetky javili príznaky jej ochorenia. Kázala som im fotografiu spáliť a urobili sme niekoľko očistných rituálov. Zdá sa, že všetko sa už uberá k lepšiemu.

Poznáte irisdiagnostiku?

Pohľad do očí

Skúste si pozrieť zreničku. Podľa irisdiagnostiky ľudia s malou zreničkou vykazujú dramatické zmeny správania sa - od jedného extrému k druhému. Títo ľudia sú často veľkí perfekcionalisti, vodcovia spoločnosti a sú aj veľmi cieľavedomí. Sú obvykle necitliví k ostatným a niekedy môžu pre veľké ambície zabudnúť na ľudí okolo seba.

Podľa farby dúhovky, v skutočnosti existujú len dve farby očí - a to modrá a hnedá.

Modré dúhovky majú obyčajne ľudia so svetlou pokožkou a svetlými vlasmi (ale sú i výnimky). Modrookí majú častejšie zápaly krčných mandlí, opuchy lymfatických žliaz, akné, ekzémy, dýchacie problémom a vo vyššom veku sa pridružujú reumatické ochorenia i ťažkosti s kĺbmi.

Hnedookí ľudia majú zasa sklon k pečeňovým chorobám, trombózam, srdcovocievnym ochoreniam, cukrovke a hormonálnym problémom.

Farba očí sa počas života mení vždy tak ako sa zhoršuje zdravotný stav človeka. Na príčine sú rôzne škvrny, ktoré vznikajú ako následok ochorenia alebo nedostatočnosti orgánu. Pravda, i keď je každé oko jedinečné, skúmaním tisícok očí sa prišlo na to, že existuje niekoľko jeho základných konštitúcií, podobných očných typov, z ktorých má každý vlastné psychické a fyzické vlastnosti. Inak povedané, každý z nás sa rodí s geneticky podmienečnou očnou konštitúciou, takže možno vopred určiť aj náchylnosť k istej chorobe alebo nedostatočnej práci toho ktorého orgánu.

Pán Frank Navrátil, známy irisdiagnostik tvrdí, že skutočné zelené oko nevidel. Hovorí, že zelené oko má základ v modrej štruktúre a cez ňu ležiacich žltých škvrnách. Hnedé oko robia tieto škvrny zasa žltým. Viete že napríklad biela farba v dúhovke signalizuje akútny zápal v danej oblasti - orgáne. V okružnej zóne zasa informuje o prekyslení žalúdku alebo čriev.

Stranu pripravila: Katarína Bednářová

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Ako nájsť dobrý jogurt? Ak neobsahuje toto, ani ho nekupujte
 2. Nová sála i námestie. Trnavské Mýto sa stane novým centrom
 3. M. Šmigura: Pozeráme sa smerom na Varšavu
 4. Prečo by ste si nemali odoprieť balenú bagetu?
 5. Ako sa nepripraviť o zákazníkov bez hotovosti
 6. Túžite sa konečne zbaviť dioptrií, ale bráni vám v tom strach?
 7. Nekoná štát, začali súkromní investori. Sociálne byty sa stávajú
 8. Lenivý brunch s Muchom
 9. Úchvatná Petra: Stovky rokov zabudnutá v jordánskej púšti
 10. VÚB banka ešte viac posilní leasingové služby
 1. Slovník investora 07: Bitcoin a jeho úloha v portfóliu investora
 2. Túžite sa konečne zbaviť dioptrií, ale bráni vám v tom strach?
 3. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
 4. Ako zvýšiť produktivitu vašej prevádzky?
 5. Nekoná štát, začali súkromní investori. Sociálne byty sa stávajú
 6. Lenivý brunch s Muchom
 7. Najzelenšie nákupné centrum na Slovensku otvorí druhú etapu
 8. Nová sála i námestie. Trnavské Mýto sa stane novým centrom
 9. Riziko úrazov je počas letných prázdnin vyššie
 10. Prvé bezbariérové fitko vo Zvolene otvára ZŤP cestu k športu
 1. Úchvatná Petra: Stovky rokov zabudnutá v jordánskej púšti 10 006
 2. Ako nájsť dobrý jogurt? Ak neobsahuje toto, ani ho nekupujte 7 263
 3. Prečo by ste si nemali odoprieť balenú bagetu? 5 788
 4. Slovenské čučoriedky? Nemusíte ísť do lesa, kúpite ich v reťazci 4 297
 5. Investovať do akcií a ETF v malom sa teraz dá výhodnejšie 4 262
 6. Od Česka až po Jadran 3 797
 7. Nekoná štát, začali súkromní investori. Sociálne byty sa stávajú 3 500
 8. Nikto im nezatlieska. Koľko medailí získajú Slováci v Tokiu? 3 083
 9. Ako sa nepripraviť o zákazníkov bez hotovosti 3 023
 10. M. Šmigura: Pozeráme sa smerom na Varšavu 2 106
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Ľuboš Blaha zo Smeru (vľavo) a Marian Kotleba z ĽSNS prišli podporiť protestujúcich pred budovu Národnej rady.

Toto je rok 2021, toto je najlepší možný výsledok miliónov rokov evolúcie.


25. júl
Prezidentka Zuzana Čaputová.

Minister Lengvarský má dôveru prezidentky.


a 1 ďalší 23. júl
Nataša Holinová

Požiadavka na generálny štrajk je dôkazom zdevastovaného školstva.


2 h

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop