Korzár logo Korzár Košice
Sobota, 31. júl, 2021 | Meniny má IgnácKrížovkyKrížovky

ČAROKRUHY

Sedem tibetských rád na základe typológieBolesti a trápenie pominú, životná energia vzrastiePonúkame vám typológiu, ktorá môže pozitívne zmeniť

Sedem tibetských rád na základe typológie

Bolesti a trápenie pominú, životná energia vzrastie

Ponúkame vám typológiu, ktorá môže pozitívne zmeniť váš život. Ako dosiahnuť štastie, zdravie, harmóniu? Tajomstvo ukrýva stará tibetská typológia. Ak sa budete pridržiavať tibetských rád, veľmi rýchlo pocítite naozajstné štastie. Bolesti a trápenie pominú, životná energia vzrastie a každodenný stres zvládnete oveľa ľahšie.

Táto stará náuka vznikla na "streche sveta", v odľahlých himalájskych kláštoroch. Životné múdrosti budhistických mníchov sa podarilo zachytiť písomne a v priebehu stáročí mnohonásobne prepracovať. Mnísi predpovedali, že ich rady jedného dňa preniknú aj do západného sveta. Veľký svätec Padmasambhva údajne už v 8. storočí povedal: "Keď vzlietne kovový vták a kone sa začnú rútiť na kolesách, Tibeťania sa roztrúsia po svete a Budhovo učenie sa rozšíri do najvzdialenejších končín." Proroctvo sa splnilo. Budhistická filozofia sa v západnej civilizácii šíri už 40 rokov a spolu s ňou aj náuka o štastnom živote.

Skryť Vypnúť reklamu

Všade v prírode, a teda aj v ľudskom tele sa vyskytujú tri energie: Lung, Tripa a Bäken. V optimálnom prípade sú všetky tri navzájom v harmónii. Všetci sme sa narodili s určitou nerovnováhou. U niekoho prevláda energia Lung, ďalší má zasa priveľa energie Tripa, tretí Bäken. Každému z nás čosi chýba. Existuje sedem tibetských typov, ktoré nás charakterizujú. Spoznajte sa v jednom z nich a nájdite štastie a harmóniu.

Prvý typ LUNG-éterický

Akí ste: Drobní, malí, krehkí alebo urastení a štíhli, s tenkými končatinami a slabo vyvinutým svalstvom. Vaša tvár má jemné rysy, vysoké čelo, ostražité oči a výraznú mimiku. Myseľ je jasná, štýl ľahký, nedbáte na konvencie, niekedy máte sklon hádať sa. Ste umelecky nadaní. Ak sa vám v tvorivom procese darí, prekvitáte a s oduševnením rozvíjate svoje nové nápady. Na rozdiel od iných ľudí máte zmysel pre jemnosť a obrovskú schopnosť empatie. Všetky tieto vlastnosti vás robia zraniteľnými až trpiteľskými. V kritickom čase pre starosti a súženie takmer ani nespíte. O peniaza nedbáte, ste schopní ich impulzívne rozhadzovať, čo ľahko môže viesť k finančnému krachu. Rýchlo meníte svoje názory i nálady, sústavne sa premáhate a priveľa pracujete. Fyzické úskalia: Stres útocí na vašu tráviacu sústavu, ale aj na psychiku. Časté sú bolesti hlavy, búšenie srdca, hrozí vám gastritída a zápchy.

Skryť Vypnúť reklamu

Životný štýl: Optimálne je dožičiť si uvoľnenie, pokoj, lásku, krásu a všetko, čo vás vnútorne a navonok zohreje. Mimoriadne dôležitá je láskavá atmosféra v rodine, pretože oveľa viac ako iní trpíte pri medziľudských nedorozumeniach. Postarajte sa, aby ste mali pri sebe dobrých priateľov, s ktorými môžete hovoriť o všetkom, čo vás trápi. Potrebujete aj pravidelné a dobré jedlo a veľa času pre seba.

Byt: Mal by mať pokojnú polohu a podľa možnosti nie v paneláku. Potrebujete miestnosť, do ktorej sa môžete kedykoľvek osamote uchýliť. Zriaďte si ju ako teplé hniezdočko v žltých tónoch, so sviečkami, príjemnou hudbou a príjemnými vôňami.

Farby: Decentné, jemné, neutrálne, radšej temnejšie odtiene než svetlé alebo krikľavé. Namiesto snehobielej radšej voľte slonovinovú alebo bledožltú.

Skryť Vypnúť reklamu

Stravovanie: Najdôležitejší je čas a pokoj. Vaše nervy sa vám odvďačia, keď im poskytnete pravidelný a bohatý prísun živín. Vhodné sú ťažšie, energeticky bohaté, bielkovinové jedlá, napríklad strukoviny a obilniny, výdatné polievky so zeleninou. Káva a nadmerné množstvo čierneho čaju sa neodporúča, skôr pohár vína.

Čo pomáha liečiť: Všetky jemné liečivé impulzy, napríklad homeopatia, akupunktúra, prírodné liečiteľstvo, ale aj psychoterapia. Pomáha tiež joga, kúpele v teplých prameňoch, nenáročný pohyb - tanec, prechádzky, plávanie.

Vaša životná úloha: Dodržiavať vo všetkom pravidelnosť.

Druhý typ TRIPA - vodcovský

Akí ste: Strední, svalnatí, s tvárou s výraznými črtami. Vaša osobnosť prekypuje energiou, vystupujete vyslovene sebavedome, svoje názory tlmočíte veľmi presvedčivo. Vaša odvaha podstúpiť riziko z vás robí dobrodruha, resp. amazonku. Vaši najbližší poznajú aj druhú stranu vášho ohnivého temperamentu, a to panovačnosť, veľkú žiarlivosť, egoizmus až bezohľadnosť.

Fyzické úskalia: Pečeň, žlčník, tenké črevo. Ste náchylní na infekcie, zápaly očí a kože.

Životný štýl: Na vyváženie vašej horúcej a suchej energie potrebujete chlad a vlhkosť, a to vo výžive, v podnebí aj pri regenerácii. Stres a vyčerpávajúca duševná práca posilňujú váš vnútorný "oheň." Hľadajte preto chlad, z ktorého možno nájsť pokoj, získať k veciam odstup a zmierniť si odvahu.

Byt: Potrebujete vysoké, dobre vetrateľné priestory, svetlé steny a v lete ventilátor. Fontánku v obývačke a chladnú, čľapotajúcu studničku v záhradke. Najlepší je tienistý kút uprostred zelene.

Farby: Sivá, biela, všetky vyblednuté farby pôsobia chladivo Pri odievaní a výzdobe bytu vynechajte červené a žlté tóny, ale aj príliš tmavé odtiene.

Stravovanie: Vyhýbajte sa predpoludním príliš ostrým alebo horúcim jedlám. Vaša "horúca" energia kulminuje totiž v tomto čase, preto radšej nejedzte nič, začnite až po 14. hodine. Najlepší čas na ľahkú večeru je okolo 19. hodiny.

Čo pomáha liečiť: Pravidelný pôst, meditácie, cvičenie jogy a iné telesno-duchovné praktiky. Pomáha studená sprcha, masáže. Vyhýbajte sa saune, horúcemu slnku, bojovým športom. Nepite kávu ani príliš silný čierny čaj.

Tretí typ BÄKEN - pokojný

Akí ste: Máte dobre vyvinuté telo, pevné kosti, nápadne vzpriamené držanie tela. Tvár väčšinou okrúhlu, pery plné, oči veľké a nežné. Vašou hlavnou devízou je všetko brať s pokojom. Ste rozvážna povaha, trpezlivá, tolerantná, veľkorysá, čo vám prináša veľa sympatií. Dá sa na vás spoľahnúť.

Fyzické úskalia: Ak sa orientujete na súčasný ideál štíhlosti, celý život sa môžete zbytočne umárať nad svojím sklonom k nadváhe, zdĺhavým trávením. Chúlostivé sú pľúca, dýchacie cesty, obličky, látková premena. Ak sa necítite dobre, treba si dopriať dostatok spánku.

Životný štýl: Dobre na vás pôsobí všetko, čo je suché a teplé, napríklad klíma i teplota v miestnosti, rovnako aj výživa. Mali by ste do života vniesť viac pohybu, oživiť duchovné a telesné aktivity, ktoré vás motivujú a mobilizujú.

Byt: Ste nenároční, uspokojíte sa s malým bytom na sídlisku, len nech nie je vlhký, radšej posteľ ako matrace na podlahe.

Farby: Výrazné tóny, svetlé, ale aj odtiene ohnivej červenej vám robia dobre. Vyhovuje vám všetko, čo pôsobí sviežo.

Stravovanie: Po jedle sa niekedy necítite dobre, preto pomôže jediné - pohyb, prípadne menej jedla. Raňajky pokojne vynechajte, Uprednostňujte jedlá ľahšie, netučné, varené alebo dusené, kyslé ovocie, olivy, granátové jablká a zázvor.

Čo pomáha liečiť: Predovšetkým pohyb. Chodidlá majte vždy v teple. Uvoľnite sa v horúcom kúpeli, masážami, v saune.

Vaša životná úloha: K životu potrebujete stále nové vonkajšie impulzy.

O ďalších tibetských typoch sa dozviete 19. mája.

Kliatba ničí tú oblasť života, na ktorú je vrhnutá

Myšlienkové kódy ovplyvňujú osobnosť

Mnohí ľudia, ktorí majú rôzne problémy si neuvedomujú, že pravou príčinou ich problémov môže byť kliatba. Stres a napätie, v ktorom žijeme, oslabuje našu energetickú bariéru, stávame sa citlivejšími a sme viac vystavení oslabeniu neviditeľných energií. Keď sa v takejto situácii staneme obeťou útokov nežičlivého človeka, môže to mať zlý koniec. Škodit si však môžeme aj sami - zlými myšlienkami, ohováraním, pomstychtivosťou voči druhým. To utvára našu realitu a oslabuje našu psychiku.

Kliatba ničí tú oblasť života, na ktorú je vrhnutá. Prekliatemu človeku sa môže nedariť, môže postupne strácať zdravie. Treba však vedieť, že kliatba, ktorá je vrhnutá na kohosi v hneve, v návale zlosti, nemá takú silu, ako vedomé prekliatie so všetkými náležitosťami.

Nemenej hrozivé ako kliatba sú tzv. myšlienkové kódy. Sú to vzorce z detstva alebo predchádzajúcich vtelení. Bezvýhradne ich akceptujeme a len zriedka si uvedomujeme ako silne ovplyvňujú našu osobnosť. Dokonca na nich si budujeme svoj života, hoci môžu byť falošné a dokonca pre nás škodlivé. Po čase nás začnú obmedzovať.

Ničivej energie sa môžeme zbaviť sami prácou na mentálnej úrovni. Treba si sadnúť na obľúbené miesto, v tichu izby sa pokúsiť "uvidieť" alebo pocítiť negatívnu energiu nad sebou. Stačí ju len pomenovať. Potom si treba predstaviť, že sa rozpadá na množstvo čiastočiek, ktoré padajú na zem, priamo do ohnivého jadra zeme, kde podliehajú zmene. Intuitívne vycítime, či a kedy sa "energetická štruktúra" úplne rozpadla a naplnila zem. Treba však vedieť, že takáto samostatná práca býva riskantná, najmä pre osoby s nižšou duchovnou úrovnou.

Kliatba má veľkú silu a nesprávne zaobchádzanie s ňou môže situácie ešte zhoršiť. Okrem toho sa stáva, že kliatba je výsledkom karmy alebo plánu, podľa ktorého prichádzame na tento svet. Pre mnohých z nás sú problémy, nešťastia a skúsenosti negatívnej stránky života práve na to, aby sme sa im postavili čelom, naučili sa ich riešiť. V takejto situácii, keď začneme pracovať s energetickými štruktúrami, treba vždy požiadať o povolenie naše podvedomie a strážcov karmy pre prípad, žeby sa ukázalo, že sa do veci nemáme miešať. Najlepšie je zveriť sa do rúk skúseného človeka, ktorý si vie s týmto problémom poradiť. Stáva sa, že ani on nedostane vždy povolenie. V takom prípade to musíme rešpektovať a s pokorou túto skutočnosť prijať. Zmenou svojho postoja však aj sami môžeme veľa zmeniť k lepšiemu.

Niektoré skladby spôsobujú zmenený stav vedomia

Hudba sa má starať o našu dušu

Liečivá sila zvuku bola známa už Pythagorovi, Platónovi či Aristotelovi. Vedeli, že hudba má schopnosť harmonizovať človeka. Ako gymnastika šlachtí telo, tak sa má hudba starať o dušu, dočítame sa v Platónovi. Pre Aristotela bola hudba predovšetkým prostriedkom na odreagovanie emócií, psychického napätia. Existuje hudba liečivá, ale aj škodlivá, ktorej by sa každý rozumný človek mal zriecť. Pozitívnych príkladov vplyvu hudby na človeka je veľa. Dnes výskum hudby, vplyv hudby na správanie človeka, ide tak ďaleko, že vyše 70 amerických vysokých škôl zahŕňa muzikoterapiu ako predmet lekárskej špecializácie. Súčasná medicína berie novú oblasť vedy veľmi vážne a oceňuje jej vplyv na zdravie pacienta. V USA napríklad testovali liečenie Alzheimerovej a Parkinsonovej choroby hudbou.

Pacientmi muzikoterapeutov sú v súčasnosti chorí na AIDS, rakovinu, závislosť, chronickú bolesť. Výskumy fyzikov 20. storočia ukazujú, že zrejme bude únosné vrátiť sa ku Keplerovej myšlienke "harmónie sfér", ktorej súčasťou je aj človek. Hudba doteraz nie je veľmi docenená a všetky jej tajomstvá človek ešte zďaleka neobjavil. Pri príjemnej hudbe človek zažíva pocit harmónie, upokojenia, relaxácie či inšpiratívne duchovné zážitky. Nevhodná hudba spôsobuje nepokoj, chaos, agresiu. Napríklad Stravinského Sviatok jari vyvolal v roku 1913 v Paríži u poslucháčov závrat zúrivosti, keď 120 nástrojov vytvorilo apokalypsu disonancií a kakof´óbie. Jeden z očitých svedkov udalostí spomína, že mladík sediaci za ním ho pod vplyvom tejto hudby začal rytmicky búchať päsťou do hlavy obaja sa prestali ovládať.

Pri niektorých skladbách klasickej hudby ľudia upadajú do depresií. Ťažko nazvať náhodou skutočnosť, že počas troch predstavení Wagnerovho Tristana na rovnakom mieste partitúry, traja dirigenti omdleli a jeden dostal infarkt. V súčasnosti v západných krajinách funguje niekoľko diskoték, kde organizujú Trance Parties, počas ktorých sa ľudia dostávajú do tranzu a prežívajú zmenený stav vedomia.

Neprosme o závratné sumy, lebo nedostaneme ani korunu

Rituál na získanie peňazí

Známa liečiteľka Elvira d´Antes dobre ovláda tajomné umenie Kuby a Španielska. Kto prijme jej rady so všetkou vážnosťou a dôstojnosťou, dočká sa úspechu. Ponúkame niekoľko osvedčených spôsobov liečiteľky, ako získať peniaze.

Ako na každý rituál, aj na tento sa treba psychicky pripraviť. Je to práca s energiami. Nik predsa nemôže očakávať, že jedného dňa nájde hrču päťtisícoviek v peňaženke pohodenej na ulici. Konanie priťahujúce štastie musí íst v dvoch smeroch:

1. pracovať s energiami, čiže urobiť magický rituál.

2. pracovať v reálnom svete, čiže usilovať sa zarobiť peniaze, mať dobré nápady, podať športku, kúpiť si žreb.

Rituál nám môže pomôcť pri hľadaní dobre platenej práce, ale aj v inom konaní. Najskôr si treba pripraviť tzv. energetický priestor, čo znamená, že keď rituál urobíme počas sledovania televízie, jedení, či len tak medzitým, v našom živote sa nič nezmení. Najväčšie šance na úspech budeme mať vtedy, keď počas rituálu budeme v miernom tranze. K tomu nám pomôže hlboké dýchanie bránicou a vyslovenie vety: "Peňazí budem mať toľko, že mi vystačia na všetko." A to si povieme niekoľkokrát, aby sme sa naladili na zodpovedajúci energetický kanál. Sústredíme sa na uvedené slová a predstavíme si pri tom, ako sa naše želania plnia. Neprosme o závratné sumy, lebo nedostaneme ani groš.

Aké byliny určili hviezdy ľuďom v znamení Býka?

Mali by piť odvar z Venušiných rastlín

Hoci na to nevyzerá, Býk často chorľavie. Keďže rád veľa je, máva ťažkosti s trávením, látkovou premenou. Okrem toho má sklon k chorobám hrdla, uší a k reumatizmu. Labužník Býk má v pokročilejšom veku sklon k obezite, čo neslúži k uchovaniu si dobrého zdravia.

To sú, pravda, iba predispozície k chorobám, ktoré vôbec nemusia prepuknúť. Býk by mal piť odvar z Venušiných bylín, ktoré pôsobia tonizujúco a upokojujúco. Sú to verbéna, materina dúška, skoroceľ, divozel, hloch, repík, černice, fialky poľné, podbeľ, lesný mach. Pri ťažkostiach s trávením blahodarne pôsobí odvar z puškvorca, koreňa kostiohoja a materinej dúšky.

Stranu pripravila: Malva POKORNÁ

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Jeden deň na Bratislavu nestačí
 2. Motorkárska výstroj v lete: ako jazdiť aj v horúčavách?
 3. Dovolenka v Turecku: Skvelé hotely na leto 2021
 4. Vyberte sa na výlet s cyklobusom
 5. Work-life balance: Technológie pre život v rovnováhe
 6. Ako dlho skladovať kukuricu a hrach, aby ostali sladké?
 7. Čítajte SME.sk odomknuté a bez reklamy
 8. Osviežujúci skúter legendárnej talianskej značky
 9. Túžite sa konečne zbaviť dioptrií, ale bráni vám v tom strach?
 10. Lenivý brunch s Muchom
 1. Motorkárska výstroj v lete: ako jazdiť aj v horúčavách?
 2. Košická štvrť je súčasťou odpadového experimentu.
 3. Kúpa vozidla cez inzerát či od malého predajcu je rizikovejšia
 4. Dovolenka v Turecku: Skvelé hotely na leto 2021
 5. Vyberte sa na výlet s cyklobusom
 6. Nepodceňujte rozmiestnenie zásuviek a vypínačov
 7. Hrotka: Sporiteľne ťahajú za kratší koniec. Musíme reagovať
 8. Slováci čoraz viac nakupujú pivo vo vratných fľašiach
 9. Čučoriedky - dokážu ochrániť váš zrak?
 10. Work-life balance: Technológie pre život v rovnováhe
 1. Úchvatná Petra: Stovky rokov zabudnutá v jordánskej púšti 5 822
 2. Osviežujúci skúter legendárnej talianskej značky 4 608
 3. Túžite sa konečne zbaviť dioptrií, ale bráni vám v tom strach? 3 797
 4. Nová sála i námestie. Trnavské Mýto sa stane novým centrom 3 436
 5. Ako nájsť dobrý jogurt? Ak neobsahuje toto, ani ho nekupujte 3 345
 6. Najzelenšie nákupné centrum na Slovensku otvorí druhú etapu 3 246
 7. Prečo by ste si nemali odoprieť balenú bagetu? 3 165
 8. Dovolenka v Turecku: Skvelé hotely na leto 2021 3 066
 9. Ako dlho skladovať kukuricu a hrach, aby ostali sladké? 2 877
 10. Jeden deň na Bratislavu nestačí 2 856
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Prevádzkovatelia zatvárajú svoje bary na Mykonose. Vláda totiž zakázala nočnú prevádzku reštaurácií a barov v niektorých najvyhľadávanejších dovolenkových destináciách.

Mykonos si užil týždeň voľnosti, môže sa to zmeniť.


16 h
Ján Volko.

Sledujte letnú olympiádu online.


Sportnet a 1 ďalší 15 h
Michal Serbin.

Za únosom Kováča videl od začiatku SIS.


a 1 ďalší 16 h

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop