Korzár logo Korzár Košice
Štvrtok, 5. august, 2021 | Meniny má HortenziaKrížovkyKrížovky

ČAROKRUHY

Zdravotný psychológ Mgr. Vadim Ivanov pracuje s Pútnikom, ktorý poskytne komplexný pohľad na človekaJe to novodobé šamanstvo alebo terapia z

Zdravotný psychológ Mgr. Vadim Ivanov pracuje s Pútnikom, ktorý poskytne komplexný pohľad na človeka

Je to novodobé šamanstvo alebo terapia z budúcnosti?

"Pozor!" - so zdvihnutým prstom ma upozorňuje muž hovoriaci výbornou slovenčinou, aj keď s jemným ruským prízvukom. Keď pred 20 rokmi prišiel na Slovensko oslavovať Silvestra, netušil, že tu neskôr zakotví nadlho, možno aj natrvalo. "Príčinou" bolo žieňa menom Darinka a hoci vo Volgograde, kde žil, mal dobrú prácu aj kontakty, na Slovensko ho pritiahlo srdce.

Skryť Vypnúť reklamu

Mgr. Vadim Ivanov nie je lekár, ani liečiteľ, a predsa pôsobí v oblasti zdravia. Má za sebou množstvo skúšok pred medzinárodnou komisiou na Európskej akadémii prírodných vied a dostal oprávnenie samostatne pracovať v odbore, ktorý by sa dal preložiť asi ako zdravotný psychológ. "Psychosomatika to je moja parketa" - povie a použije vetu, ktorú formuluje všeobecne: "Každá choroba vzniká ako následok poruchy psychiky." Mgr. Ivanov používa techniku, ktorú pokojne môžeme nazvať ako novodobé šamanstvo. Aj termín integrálna medicína je namieste. Diagnostika a aj následná liečba sa na prvý pohľad javia ako niečo, čo prišlo z budúcnosti.

Pútnik sa zaujíma

o 27 orgánov a systémov

Na obrazovke notebooku sa objaví veľký, tmavosivý mrož. Malými očkami sa pozerá rovno na mňa. Po chvíli sa stratí, obrazovka stmavne. Mojou úlohou je myšou klikať na tlačidlá a farebne vytvoriť čo najvernejší obraz toho, čo si mal mozog zapamätať. Mixujem farby ako najlepšie viem a keď to potvrdím, mám pocit vzrušenia. Vyzerá to ako tajuplná počítačová hra.

Skryť Vypnúť reklamu

"Existuje niečo ako matrica, čo je súhrn údajov o orgánoch ľudského tela a o jeho systémoch," vysvetľuje V. Ivanov. Matrica je norma. "Asi takto nejako" - hovorí matrica, ak jej prepožičaime hlas - "by mala vyzerať ľudská pečeň, ak je v poriadku." Pomocou virtuálneho skenera sa dá zistiť, aká je funkčnosť nášho tela. Program "sa zaujíma" o obličky, slezinu, srdce dokopy o dvadsaťsedem orgánov a systémov. Posolstvom mozgu je poskytnúť programu informáciu, ktorý následne spracuje. Program sa volá Pútnik ako hold pre lekára zo l6. storočia známeho pod menom Paracelsus, ktorý okrem iného, pri liečbe používal farebné drahokamy a zaoberal sa "neliečiteľnými" chorobami.

Je to podivuhodné, ale každý človek vníma farby inak. Podľa toho, ako k farebnému obrazcu človek pristupuje, program v počítači zachytáva každý detail, každý signál, ktorý vysiela jeho mozog. Výsledným produktom je po následnom spracovaní biomatematický model človeka.

Skryť Vypnúť reklamu

Farebné obrazce priamo do mozgu

Okrem sivého mroža sa mi na pár sekúnd objaví ešte veľký skalnatý útes, ktorý vyčnieva z ľadovej vody, vysoké stromy v jesennej atmosfére s opadaným lístím a pokojná morská hladina s pohľadom do nekonečna. Nič červené, akoby ten program vedel, že ma netreba dráždiť. Červená mi momentálne prekáža. Výsledky sa nedozviem hneď. Prídu po dvoch-troch týždňoch spracované zo Soči. Komplexný obraz o tom, aká je funkčnosť mojich orgánov, ba ešte aj čosi, čo sa vyšetruje ťažko a veľmi dlho problémy s psychikou, ak sú to všetko sa premietne cez môj pohľad na obrazce. Dá sa odhaliť aj dlhodobý depresívny stav, aj akákoľvek iná patológia, ktorá môže mať odozvu kdekoľvek v mojom tele, aj keď o tom nemusím vedieť. Komplexná diagnostika odhalí aj problémy, ktoré sa ešte len začali formovať a ktoré prídu neskôr.

Vadim Ivanov medzi tým spomenie, ako sa po niekoľkých rokoch trápenia vyhol operácii srdca. Mával záchvaty, ktoré ho hádzali doslova na zem. Keď mu došli výsledky zo Soči, ukázalo sa, že problémy nespôsobuje srdce, ktoré už čakalo na kardiostimulátor, ale iné orgány. Podriadil sa liečbe bez tabletiek a injekcií, potreboval iba čas, chuť a dôveru, že všetko pominie. "Trvalo to celý rok, kým sa záchvaty celkom vytratili. Ale vždy lepšie, ako žiť s kardiostimulátorom celý život," podelil sa so svojou skúsenosťou.

Do očí mi udierajú pravidelné bliky dvoch fialových pologúľ. Je to terapia pre inú osobu, ktorá trpí na epilepsiu. Moje pologule budú možno zelené alebo modré a možno to budú trojuholníky, to sa ukáže až potom. Každý človek dostáva iné obrazce s inými farbami, podľa problémov, ktoré potrebuje riešiť. Cez obrazovku počítača, farebným kmitaním akoby priamo do mozgu, sa budem liečiť.

Denas si sám nájde zónu

"Pozor!" Zopakuje V. Ivanov, keď ledabolo chytím do ruky neveľký prístroj, ktorý "číta" alebo ešte lepšie "skenuje" sitáciu na vybraných miestach tela. Vraj je to malý bonzáčik, hľadá podobne ako policajti všetko, čo je skryté a potom svojimi impulzami neustále informuje mozog o patologických zmenách v orgánoch. Momentálne ma nič nebolí, ale vraj pod jeho očkom sa bolesti vedia vytratiť. Často to býva energetická nevyváženosť v meridiánoch, ktorú tento malý Denas dokáže dať do poriadku.

Tisícky rokov overené skúsenosti východnej medicíny tu dali do súladu ruskí vedci s racionálnym poznaním a vytvorili originálny prístroj, ktorý si zaslúži pomenovanie rodinný lekár. "Nelieči chorobu, ale chorého," hovorí V. Ivanov, lebo taká je základná myšlienka východného prístupu k ľudskému zdraviu. Toto malé čudo vysiela impulzy, ktoré sa podobajú tým, ktoré produkuje ľudský mozog. Bezbolestne pôsobia na rôzne časti pokožky, čím stimuluje a aktivuje nervové vlákna a neviditeľné energetické dráhy.

To, či Denas naozaj efektívne "zapracoval", si môže človek ľahko overiť jednoducho tým, že v postihnutej oblasti pokožka sčervenie. Dokazuje to, že organizmus reagoval, že pôsobenie je efektívne. Rozsah, v akom sa dá aplikovať, je neuveriteľne široký. Môžu to byť problémy s chrbticou, artritída, kŕčové žily, ale aj vysoký krvný tlak, astma, problémy s očami, choroby súvisiace s hrdlom, nosom, ba aj cukrovka či chronická zápcha alebo impotencia. Celý výpočet by zabral niekoľko riadkov.

Výrazné zlepšenie svojho problému pocíti človek okamžite po prvej procedúre. Likviduje totiž bolesť, zápaly, opuchy, rôzne alergické reakcie, pričom po opakovaných zásahoch normalizuje narušené funkcie tela. Prístroj si sám nájde zónu, kde môže byť jeho pôsobenie najefektívnejšie. Telo vysielané impulzy prijíma tak, že patria iba jemu, sú presne také, ako vyžaduje jeho problém na to, aby sa vyriešil.

Používať ho môže každý (s malými výnimkami), aj deti bez ohraničenia veku. Kto chce niečo urobiť pre svoje zdravie a už ani nedúfa, že sa zo svojich zdravotných problémov vyhrabe, môže to skúsiť.

Predpovedal udalosti na viac ako dve tisícročia

Nostradamus sa v odraze hviezd uvádzal do tranzu

O človeku zvanom Nostradamus, vlastným menom Michael de Notredam, sa dodnes neprestalo hovoriť. K vizionárskym predpovediam prichádzal tak, že vyliezol na strechu svojho domu, položil pred seba vedro s vodou, pohľad uprel na odraz hviezd v hladine vody, čo mu pomáhalo dostať sa do iného stavu vedomia. Výjavy, ktoré videl, potom zapísal a pomocou astronomických výpočtov ich zbavoval balastu, ktorý mohla pridať jeho fantázia. Bál sa zneužitia, preto písal v štvorveršoch a v takých inotajoch, že dodnes sa jeho vykladači prú o to, čo malo byť a čo nie. V dešifrovaní textov nepanuje jednota..

Nostradamus sa narodil v roku 1503 v blízkosti Avignonu vo Francúzsku, ako syn notára. Starý otec ho už ako malého naučil, ako sa dá z pohybu vesmírnych telies vyčítať budúcnosť. Stal sa lekárom a keď sa mu pomocou bylinných výťažkov počas morovej epidémie podarilo zachrániť veľa životov, dostal prívlastok "veľký".

Odsťahoval sa do Talianska, oženil sa a mal dve deti. Pri ďalšej morovej epidémii však iróniou osudu prišiel o celú rodinu. Na pozvanie kráľa Henricha II., ktorý si ho vybral ako osobného lekára a veštca zároveň, sa vrátil do Francúzska.

Jeho najznámejšie dielo Centúrie obsahuje celé súbory predpovedí od roku 1555 do roku 3797, kedy naznačuje koniec ľudstva. Používa zastretý jazyk, ktorému podľa neho "porozumejú iba ľudia z budúcich vekov." Máme to byť my?

Aspoň niečo z jeho predpovedí: Vedel, kedy opustí pozemský svet. Podľa jeho popisu čo do výzoru i charakteru - sa dal identifikovať Napoleon. Pôsobenie Adolfa Hitlera a priebeh druhej svetovej vojny sa dá rozšifrovať do detailov. Ďalšie predpovede radšej vynecháme. Bolo by lepšie, keby sa nenaplnili.

Čo hovorí astrohoroskop o Baranovi (21. marec 20. apríl)

Bojovník s nevyčerpateľnou energiou

Ako ho spoznáte: Dvere izby sa rozletia a v nich sa rysuje štíhla športová postava, ktorá na seba okamžite upúta pozornosť. Spoločnosť odrazu akoby ožila. Niet sa čo čudovať, práve vstúpil Baran. Existujú dva typy Baranov: jeden vysoký, štíhly s kostnatými dlhými nohami; druhý menší a statnejší s guľatou tvárou a veselými jasnými očami.

Životné heslo: Ja chcem!

Charakter: Sú živí, plní energie, prekypujú silou a spontánnosťou. Človek má z nich dojem, že ich energia je nevyčerpateľná. Ich pohľad na svet je racionálny, sú presvedčení o tom, že čo nedokážu zachytiť zmyslami, to neexistuje. Majú v sebe túžbu po vodcovstve, po ovládaní iných, lebo vo všetkom chcú byť prví. Sú ambiciózni, ale aj egoistickí. Ich pevná vôľa hraničí s tvrdohlavosťou, pritom si neradi priznávajú chyby. Žiadna prekážka ich nedokáže odradiť. Barani mávajú obvykle skvelú schopnosť regenerácie, z každej porážky sa bleskovo spamätajú, narovnajú pokrčené sebavedomie a znovu vyrazia do boja. Majú radi riziká a dobrodružstvá, často konajú impulzívne a bez úvah, ako to dopadne. Diplomacia, stratégia či objektívnosť nie je ich silnou stránkou, skôr pôjdu hlavou proti múru, ako by mali ustúpiť. V núdzi s nimi však môžete počítať.

Čo milujú: Pochvalu.

Čo neznášajú: Nespravedlnosť.

Ako pracujú: Hurá do toho! Hromadu úloh dokáže zvládnuť (samozrejme) iba on. A tak pracuje nadšene a neúnavne. Baran nebýva často chorý, len si musí vybiť energiu. Ak nemá kde alebo mu v tom niečo prekáža, dokáže byť skutočne hysterický, až besný.

Vzorový hrdina: Achilles.

Planéta: Mars.

Živel: Oheň.

Dobrá rada pre Barana: Buď tvrdohlavý len vtedy, ak to má nejaký zmysel.

Dobrá rada pre ostatných: Barana musíte uštvať alebo dojať, inak s ním nevydržíte.

Čomu všetkému vás môže naučiť život

Že najlepšia škola je skúsenosť staršieho človeka.

Že mať zaspávajúce dieťa v náručí je ten najkrajší pocit, aký si vieme predstaviť.

Že všetci niekedy potrebujeme držať v ruke teplú dlaň toho druhého.

Že aj malé denné udalosti, ak ich prijmeme s láskou, robia život veľkolepým.

Že ani veľa peňazí nemusí urobiť človeka šťastným.

Že ignorovanie skutočnosti nemení skutočnosť ako takú.

Že ak si naplnený trpkosťou, šťastie zakotví niekde inde.

Že treba zvažovať slová, lebo ich sila je väčšia, ako si myslíme.

Že láska hojí všetky rany.

Že život je ťažký.

Cisársky čaj pochádza z hôr Wuyi

V niektorých čínskych provinciách sa pestoval kvalitný čaj, ktorý bol určený pre cisársky dvor. Cisársky čaj patrí k najlepším polofermentovaným druhom, ktoré pochádzajú z hôr Wuyi.

Čaj sa pripravoval z najjemnejších čajových lístkov, ktoré sa zbierali za rannej rosy pod pozorným pohľadom cisárskych úradníkov. Zberačky čaju sa museli každý deň kúpať a nesmeli jesť žiadne aromatické jedlá, lebo čajovník veľmi ľahko vstrebáva cudzie vôňe.

Ochutnať cisársky čaj, ktorému sa hovorí oolong, nemusí byť zlý nápad. Vyrába sa tak, že listy čajovníka sa krátko nechajú na prudkom slnku, čím zvädnú a po ručnom spracovaní ich ešte fermentujú a dosušia. Zážitok z dobrého čaju môžeme mať aj my, najlepšie pri posedení s priateľmi v čajovni.

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Poznáte horúci trend interiérového dizajnu?
 2. Podnikáte? Otvorte si účet online a ušetrite
 3. Ako si zabezpečiť krytie liečby a karantény v zahraničí?
 4. Ficov priateľ a oligarcha Miroslav Výboh zmenil kurz v biznise
 5. Ak sa včas nespamätáme, vlaky z Číny získajú Maďari a Poliaci
 6. Na čo si dávať pri investovaní do kryptomien pozor
 7. Odomknite si SME.sk na viacerých zariadeniach
 8. Slovensko v tieni tureckého polmesiaca
 9. Dominika Kavaschová: Netušila som, že mám v sebe toľko nehy
 10. Ako sa dostať z Bratislavy do Nitry, Bystrice, Popradu a Prešova
 1. Zázračné účinky Arónie na zdravie
 2. Tento výťah si poradí aj s tým najužším schodiskom
 3. Čučoriedky - dokážu ochrániť váš zrak?
 4. Poznáte horúci trend interiérového dizajnu?
 5. Ficov priateľ a oligarcha Miroslav Výboh zmenil kurz v biznise
 6. Dekarbonizácia má byť súčasťou moderných dodávateľských vzťahov
 7. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
 8. Ako zvýšiť produktivitu vašej prevádzky?
 9. Ak sa včas nespamätáme, vlaky z Číny získajú Maďari a Poliaci
 10. Na čo si dávať pri investovaní do kryptomien pozor
 1. Ficov priateľ a oligarcha Miroslav Výboh zmenil kurz v biznise 5 877
 2. Dovolenka v Turecku: Skvelé hotely na leto 2021 5 790
 3. Ako sa dostať z Bratislavy do Nitry, Bystrice, Popradu a Prešova 5 045
 4. Dominika Kavaschová: Netušila som, že mám v sebe toľko nehy 4 863
 5. Ak sa včas nespamätáme, vlaky z Číny získajú Maďari a Poliaci 3 976
 6. Jeden deň na Bratislavu nestačí 3 671
 7. Osviežujúci skúter legendárnej talianskej značky 3 205
 8. Ako nájsť dobrý jogurt? Ak neobsahuje toto, ani ho nekupujte 3 164
 9. Na čo si dávať pri investovaní do kryptomien pozor 3 000
 10. Slovensko v tieni tureckého polmesiaca 2 731
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Na viacerých miestach sa po dne Dunaja dalo prechádzať.


13 h
Branislav Benčat

Hľadáme úspešné inovatívne malé a stredné firmy.


16 h
Dvojkajak Adam Botek a Samuel Baláž na LOH Tokio 2020 / 2021.

Sledujte online letnú olympiádu v Tokiu.


Sportnet a 1 ďalší 8 h

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop