Korzár logo Korzár Košice
Nedeľa, 1. august, 2021 | Meniny má BožidaraKrížovkyKrížovky

Moderátorka a modelka Karin Majtánová by rada stiahla bociana za nohu, aby jej priniesol bábätko

"Už ma nebaví držať hladovku, nech teraz nejedia iné ženy..."Dátum narodenia: 1. feburár 1974Znamenie: Miesto narodenia: TrenčínRodinný stav:

"Už ma nebaví držať hladovku, nech teraz nejedia iné ženy..."

Dátum narodenia: 1. feburár 1974

Znamenie:

Miesto narodenia: Trenčín

Rodinný stav: vydatá, dcéra Karin

Ukončené vzdelanie: FF UK v Bratislave

Relax: popíjanie bylinkových čajov

Bývalej Miss Slovenskej republiky z roku 1993 a v súčasnosti moderátorke Regionálneho denníka STV Karin Majtánovej sa podarilo urobiť hrubú čiaru za svojou minulosťou. Po úspechu v súťaži krásy a po nevydarenom vzťahu s tatranským podnikateľom Milanom Reichelom, ktorého meno sa spájalo s podsvetím, sa vrátila k rodičom a doštudovala vysokú školu. Pracovala istý čas ako modelka, letuška či ako dramturgička. Z bývalého vzťahu má dcérku Karin, no vlani sa vydala za dlhoročného priateľa Juraja Jančicha. Do Košíc si našla cestu začiatkom roka, keď v Hoteli Slovan moderovala Reprezentačný ples mesta Košice.

Skryť Vypnúť reklamu

V Košiciach sa Karin v poslednej dobe ako moderátorka objavuje pomerne často... "Toto mesto je mi asi - čo sa týka moderovania - súdené... To, že tu dostávam veľa pracovných príležitostí však celkom iste súvisí aj s mojim priateľstvom s Lindou Rezešovou, ktorá mnohé veci organizuje. Lebo - čo si budeme navrávať - takého ´kšefty´ sa často dohadzujú práve po línii kamarátstva," prezradila Karin. "V Košiciach sa mi pracuje naozaj dobre, takže nevidím dôvod, prečo by som mala ponuky na prácu na východe odmietať... Podujatia, ktoré som tu moderovala, boli do detailov zorganizované, takže som sa nemusela báť nejakých kiksov. Potom sa človeku oveľa lepšie pracuje."

Aj keď prišla Karin na košický ples pracovne, našla si počas neho dostatok času, aby sa na parkete poriadne vyzvŕtala. "Ples, na ktorom moderujem, síce nie je čo sa týka zábavy to pravé orechové, ale aj vtedy sa dá ukradnúť si čas a užiť si to. Na druhej strane - keď mám menej času na tancovanie, tak ma na druhý deň menej bolia nohy."

Skryť Vypnúť reklamu

Vo vizáži si dá poradiť

Nielen počas plesovej sezóny, ale po celý rok urobí každej žene radosť príležitosť "vyfintiť" sa. "Samozrejme, aj ja som rada krásne učesaná, nalíčená a pekne oblečená. A to nie len na plese. Rada si však nechám poradiť od odborníkov. Mám divoké a neposlušné vlasy a pri nich - priznám sa - si neviem absolútne poradiť. Sama si viem akurát tak stiahnuť vlasy do copu, alebo si ich vypnúť štipcom a tam končím... Účes preto rada prenechám iným. Rovnako i líčenie. Každý vizážista ma vidí inak a inak ma i nalíči. Ja už badám u seba istý stereotyp - vždy sa namaľujem rovnako..."

Ako bývalá misska a modelka má s líčením na rôzne fotenia či prehliadky dosť skúseností. "Podarilo sa mi od mnohých odborníkov odkukať rôzne ´grify´. V televízii ma líčia úplne inak, ako keď idem napríklad na ples... Nie celkom dobre sa v tom vyznám, takže to radšej nechávam na tých, ktorí tomu rozumejú..."

Skryť Vypnúť reklamu

Práca moderátorky ju vraj lákala už dávno, a tak sa v STV doslova našla. "Som vďačná za túto príležitosť objavovať sa na obrazovke. Navyše ide o reláciu v priamom prenose, kde musím dokázať zareagovať a som rada, keď vidím, že mi to celkom ide. S respondentmi treba jednostaj komunikovať a často na veľmi závažné témy. Musím mať rozhľad a pôsobiť fundovane. Určite by bolo ľahšie mať na starosti nejaký pokojný program, kde by sa sedelo v pohodlných kresielkach a debatilo o menej vážnych témach... Na druhej strane, možno by som sa však v takej relácii tak rozrozprávala, že by som respondentov nepustila k slovu," smeje sa Karin. Jej pôsobenie v STV sa však vyvíja a účinkovanie v inej relácii vraj nie je vylúčené.

Karin je vraj ukecaná nie len pred kamerou - najmä v spoločnosti svojich kamarátok rada púšťa jazyk na špacír... "Som veľmi ukecaná. Raz sa čas si spravíme malú seansu s kamarátkami, kde preberieme všetky možné i nemožné témy. Ja som však schopná vykecávať sa aj do telefónu a ako sa hovorí - visieť na drôte celé hodiny. V tomto je so mnou ťažko..." Našťastie to s jej ukecanosťou nemá ťažké jej manžel. "Je Kozorožec a je typickým predstaviteľom tohto znamenia. Je introvert, na rozdiel odo mňa nepotrebuje byť stredobodom pozornosti. Zabáva sa akosi potichu, no keď sa raz za čas ozve a čosi ´zavalí´, tak to stojí za to. Je vtipný, no ani náhodou nie je ako ja. Mne vraví, že som chrlič. Chŕlim zo seba informácie, klebety... On ma iba počúva a prikyvuje. Trpezlivo počká, kým sa vykecám. To si na ňom cením..."

Spoločne strávené chvíle si vedia vychutnať v pokoji pri krbe. "Zapálime si v ňom oheň, pustíme si telku - najradšej mám slovenské filmy. Alebo sa len tak rozprávame a rozoberáme to, čo sa stalo alebo čo čakáme, že sa udeje. Dáme si k tomu pohár dobrého vína, alebo si uvarím nejaký výborný voňavý bylinkový čaj."

Svadbou sa nič nezmenilo

Takúto pohodu po boku svojho manžela si užívala už pred svadbou. "Teším sa z toho, že sme sa vzali, ale úprimne - nič sa po svadbe nezmenilo - už predtým sme žili spolu. Podľa mňa by to však presne takto malo byť a nemalo by to fungovať tak, že od teraz sme svoji a všetko bude inak... My sme mali zabehnuté koľaje, v ktorých sme pokračovali aj po svadbe. Teraz iba na to všetko máme papier, no v skutočnosti sa nič nezmenilo, iba mne sa rozšírilo meno... Preto tento krok nemohol byť žiadnym omylom, lebo ním už vlastne o nič nešlo. V istom zmysle sme chceli iba náš vzťah kamsi posunúť, no v podstate ostal takým istým, ako bol pred svadbou..."

Ďalším krokom, ktorý by priniesol do ich vzťahu zmenu, by bolo bábätko... "Uvidíme, zatiaľ tie bociany nejak nelietajú okolo nás. Keby sa však nejaký zastavil, tak by som ho stiahla za nohu... Mám totiž pocit, že by sa aj celkom patrilo mať bábätko. Karinka už má 10 rokov a často sa pýta, či by nemohla mať sestričku alebo bračeka. Minule sa ma rovno opýtala, či dieťatko nechceme... Tak som jej vysvetlila, že také jednoduché to nie je, že to nefunguje tak, že sa vyberiem do obchodu a nejaké bábätko si kúpim... Musela som veľmi rozmýšľať, ako jej to čo najvhodnejšie vysvetliť..."

Zatiaľ totiž za sebou Karin nemá vysvetľovanie, ako je to vlastne s kvietočkami, včeličkami a vecami s tým spojenými... "Karinka vie, že bábätko prichádza na svet z bruška, zatiaľ však netuší, ako sa tam dostane a čo pre to mamička a otecko robia... Už som jej vysvetlila, že dieťatko je zázrak a vzniká z jednej bunky vajíčka a jednej bunky spermie. Netuší však, ako sa tieto bunky dajú dokopy... Je veľmi ťažko takéto veci deťom vysvetľovať. Je mi však jasné, že stačí, aby sa v triede našiel medzi spolužiakmi jeden mudrlant, ktorý bude vedieť viac a určite to každému bude vysvetľovať. Onedlho bude Karin v puberte, takže takéto debaty ma čakajú čo nevidieť..."

Karin by príchod druhého dieťaťa privítala aj kvôli tomu, lebo má pocit, že svoju dcéru tak trochu rozmaznáva... "Všetka naša pozornosť sa totiž teraz sústreďuje na ňu a mám pocit, že by sme ju mali pripraviť do života, aby sa vedela sama o seba postarať, aby dokázala byť zodpovedná... Ja ju vodím do školy, chystám jej desiatu, doma jej podám všetko, na čo má chuť... Niektoré deti v jej veku už dokážu umyť riad. Ona sa k takýmto veciam nemá, lebo ich nemusí robiť. Ak by však bolo treba kvôli dieťatu v rodine mamine pomáhať, verím, že by sa to naučila. Nebojím sa ani toho, že by na dieťatko žiarlila. Podľa mňa v tomto veľa závisí od komunikácie v rodine. Je dobré, ak staršie dieťa rozpráva na bruško mamky, zapája sa do toho... Zvykne si a potom nebude mať pocit, že sa tu zrazu z ničoho nič objavil ktosi, kto ju oberá o lásku rodičov..."

Karin tak možno na sestričku či bračeka žiarliť nebude.

Mala vraj však také obdobie, kedy žiarlila na telku... "Vedela, že keď ma vidí na obrazovke, tak vtedy pracujem a preto nie som doma. Žiarli na mňa aj keď sa rozprávam v jej prítomnosti s novinármi, lebo aj ona chce čosi povedať. Potom sa však začne ošívať a nechce, aby ju fotili... Na druhej strane jej to lichotí..."

To, že je mamina slávna, sa Karinke celko pozdáva. "To, že som bola misskou, berie ako fakt. Tento smer ju však až tak neláka. Skôr sa jej páči moja terajšia práca moderátorky a tiež by to vraj chcela robiť. Uvidíme. Vekom sa to ukáže, teraz čakáme, že sa vytiahne do výšky. Zatiaľ má také pekné detské bruško, ľúbi sa dopre napapať a vôbec ju netrápi, či sa zapne do nohavíc. Som však presvedčená, že o 5 rokov tomu tak nebude..."

K súťaži Miss sa nevracia

Karin sa k svojmu úspechu na súťaži krásy v spomienkach často nevracia a ak aj áno, v mysli sa jej vynárajú len samé príjemné momenty. "Už je to tak dávno... Keď sa mi vrátia nejaké myšlienky, tak ich vnímam už iba s úsmevom. Nedávno som robila jednu reklamu, kde sa spomínali dokonalé miery. Ja som vtedy na miss také mala! A kde sú teraz? Zub času však nikoho neobíde... Mňa však už nebaví držať hladovku. Teraz nech nejedia iné ženy!"

Úspech nemusí so sebou vždy prinášať iba pozitíva, občas s ľuďmi poriadne zatočí... "Keď to však porovnám s tým, ako dokáže sláva zatočiť s ľuďmi dnes, tak v mojom prípade to bola veľmi pokojná prechádzka... Navyše, keď si to tak vezmem, tak som toho veľa nevyhrala - Škodu Favorit, koženú bundu, kozmetiku, 25 tisíc a svadobné šaty. Dnes sa najmä v reality show vyhrávajú iné sumy... Ale na druhej strane, ktorý študent v devätnástich sa mohol pochváliť, že má ´favoritku´?"

Aj keď si Karin uvedomuje, že reality show produkujú víťazov, ktorí si výhru nezaslúžili nejakými výnimočnými výkonmi, tento druh zábavy neodsudzuje. "Ako diváka ma na tom rozčuľovalo iba to, že mnohé show sú veľmi natiahnuté. Nebavilo ma sedieť tri hodiny pred telkou, aby mi na konci povedali, kto z hry vypadol. To som si radšej ráno prečítala v novinách. Na reality show som zvedavá aj z profesionálneho hľadiska a chcem vedieť, čo ľudí dokáže pritiahnuť k obrazovkám. Ak by som napríklad dostala ponuku nejakú takúto show moderovať, určite by som to prijala. Je tam značná dávka improvizácie, človke sa musí prispôsobovať situácii. Bola by to pre mňa určite veľká výzva."

Zatiaľ je však so svojim miestom v regionálnych správach veľmi spokojná. "Odjakživa som chcela byť v televízii. Je to môj splnený sen. A aké mám ďalšie sny? Tie predsa neprezradím, lebo by sa nesplnili," dodala Karin s úsmevom.

Dáša KIRAĽVARGOVÁ

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Motorkárska výstroj v lete: ako jazdiť aj v horúčavách?
 2. Dovolenka v Turecku: Skvelé hotely na leto 2021
 3. Vyberte sa na výlet s cyklobusom
 4. Work-life balance: Technológie pre život v rovnováhe
 5. Jeden deň na Bratislavu nestačí
 6. Ako dlho skladovať kukuricu a hrach, aby ostali sladké?
 7. Čítajte SME.sk odomknuté a bez reklamy
 8. Osviežujúci skúter legendárnej talianskej značky
 9. Túžite sa konečne zbaviť dioptrií, ale bráni vám v tom strach?
 10. Lenivý brunch s Muchom
 1. Motorkárska výstroj v lete: ako jazdiť aj v horúčavách?
 2. Košická štvrť je súčasťou odpadového experimentu.
 3. Kúpa vozidla cez inzerát či od malého predajcu je rizikovejšia
 4. Dovolenka v Turecku: Skvelé hotely na leto 2021
 5. Vyberte sa na výlet s cyklobusom
 6. Nepodceňujte rozmiestnenie zásuviek a vypínačov
 7. Hrotka: Sporiteľne ťahajú za kratší koniec. Musíme reagovať
 8. Slováci čoraz viac nakupujú pivo vo vratných fľašiach
 9. Čučoriedky - dokážu ochrániť váš zrak?
 10. Work-life balance: Technológie pre život v rovnováhe
 1. Osviežujúci skúter legendárnej talianskej značky 5 180
 2. Dovolenka v Turecku: Skvelé hotely na leto 2021 4 443
 3. Túžite sa konečne zbaviť dioptrií, ale bráni vám v tom strach? 4 351
 4. Nová sála i námestie. Trnavské Mýto sa stane novým centrom 3 471
 5. Jeden deň na Bratislavu nestačí 3 371
 6. Úchvatná Petra: Stovky rokov zabudnutá v jordánskej púšti 3 363
 7. Ako nájsť dobrý jogurt? Ak neobsahuje toto, ani ho nekupujte 3 333
 8. Najzelenšie nákupné centrum na Slovensku otvorí druhú etapu 3 270
 9. Ako dlho skladovať kukuricu a hrach, aby ostali sladké? 3 232
 10. Prečo by ste si nemali odoprieť balenú bagetu? 3 129
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Vladimíra Kurincová Čavojová (1978) pôsobí na Ústave experimentálnej psychológie, ktorý funguje pod Centrom spoločenských a psychologických vied Slovenskej akadémie vied (SAV). Získala ocenenie SAV za popularizáciu vedy aj za aktivitu Prečo ľudia veria nezmyslom.

Rozhovor s Vladimírou Kurincovou Čavojovou o vášňach, ktoré rozdeľujú spoločnosť.


30. júl
Golfista Rory Sabbatini na OH Tokio 2020 / 2021.

Golfista Rory Sabbatini získal olympijské striebro.


Boris Vanya 6 h
Petr Šabata.

Maďarský premiér oceňuje na tom českom najmä jeho odvahu.


26. júl
Taliansky šprintér Lamont Jacobs vyhral beh na 100 m na LOH Tokio 2020 / 2021.

Všetci šprintéri dosiahli vo finále čas pod 10 sekúnd.


Sportnet a 2 ďalší 3 h

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop