Korzár logo Korzár Košice
Sobota, 24. júl, 2021 | Meniny má VladimírKrížovkyKrížovky

Mozaika z domova

M. Čekovského teší, že chalan z Čane bude spievať jeho skladbuMartin: Nad bulvárom sa iba smejemPo minulotýždňovom celkom vydarenom kole, v

M. Čekovského teší, že chalan z Čane bude spievať jeho skladbu

Martin: Nad bulvárom sa iba smejem

Po minulotýždňovom celkom vydarenom kole, v ktorom zazneli samé duetá, si posledný východniar v súťaži Slovensko hľadá SuperStar - Martin Krausz z Čane - vypočul na svoju adresu až prekvapivo veľa chvál zo strany poroty. Inak tomu však bolo od niekoľkých kolegov zo súťaže, ktorí po vypadnutí Barbory Balúchovej neskrývali znechutenie a sú presvedeční, že vypadnúť si viac zaslúžil práve Martin alebo Peter Bažík (spolu na snímke počas minulotýždňového duetu).

Skryť Vypnúť reklamu

"Ja už sa nad tým všetkým, čo sa popísalo v bulvári, smejem. A tým, ktorým sa nepáči, že som ešte stále v súťaži, odkazujem, že im prajem veľa šťastia," povedal nám Martin, ktorý sa rozhodol, že si z toho, ako sa začali finalisti medzi sebou "žrať", nebude nič robiť... "V istom zmysle je mojou odpoveďou na túto situáciu aj výber skladby Tabáček od kapely Chinaski, ktorú zaspievam dnes večer. Spieva sa v nej - ´pohoda, klídek a tabáček...´ Dnes je už jedno, kto kedy vypadne a keď tento všetok rozruch okolo súťaže opadne, tak bude iba na nás, aké albumy sa nám podarí vydať. Na ničom inom záležať nebude. Už som začal rokovať s nejakými muzikantmi i producentami... To je totiž presne to, kvôli čomu som sa do SuperStar prihlásil - chcem vydať svoj album. Po skončení tohto ošiaľu už totiž budeme vystupovať každý za seba a vtedy sa ukáže, kto na čo naozaj má, kto nie a kto má iba plné ústa rečí..."

Skryť Vypnúť reklamu

Minulý piatok si Martin vypočul od poroty na svoju adresu takmer samé chvály. Bol by rád, ak by takto pozitívne dopadlo aj dnešné kolo, na ktorom odznejú najväčšie hity minulého roka. "Vybral som si už spomínaný Tabáček a skladbu od IMT Smile a Maja Čekovského - Myslím, že môže byť. Obidve mi hlasovo veľmi sedia, sú spievané v hlbokých polohách, čo mi veľmi vyhovuje a práve týmto smerom sa chcem uberať aj pri tvorbe vlastného albumu. Je mi jasné, že skladbu Tabáček majú ľudia veľmi dobre napočúvanú, lebo sa stále často hráva. No je to ľahká skladba, v ktorej nie je veľmi čo pokaziť - vyhovuje mi najmä jej nálada. A čo sa týka tej druhej piesne - zavolal som kamarátovi Majovi Čekovskému a povedal som mu, že budem spievať túto skladbu. Povedal mi na to - nevrav... Veľmi sa však z toho teší a bude mi držať palce, aby mi to vyšlo," dodal Martin.

Skryť Vypnúť reklamu

Palce mu budú držať určite aj všetci členovia jeho širokého fanklubu, ktorí mu každý týždeň svedomito posielajú dostatočný počet esemesiek...

Čo dnes večer budú speivať:

I. Štroffek: Coldplay - Speed Of Sound

I. Štroffek: Duran Duran - What Happens Tomorrow

P. Cmorík: Nickelback - Photograph

P. Cmorík: Maroon 5 - Sunday Morning

M. Bundová: Alanis Morissette - Crazy

M. Bundová: Lemar - If there´s any justice

P. Bažík: Team - Nemám Čo Stratiť

P. Bažík: Backstreet Boys - Incomplete

M. Krausz: Chinaski - Tabáček

M. Krausz: IMT Smile a Marián Čekovský - Myslím že môže byť

kid

Lanský finalista Robo Mikla dnes vystúpi v Slovensko hľadá SuperStar

Vyrobí rebel opäť nejaký škandál?

Finálové večery druhej série speváckej megašou Slovensko hľadá SuperStar (SHS) sú bohatšie o vystúpenia minuloročných súťažiacich. V každom kole si na konci prenosu zaspieva minuloročný finalista, ktorý v danom kole ukončil boj o titul SuperStar.

Siedmy finálový večer bol pred rokom osudným pre rebela Roba Miklu. Zo súťaže ho však nevyradili hlasujúci diváci. Odstúpil totiž sám. Avšak na konci dnešného kola predsa len vystúpi. "Robo Mikla sa na pódiu objaví. Slovenská televízia sa dohodla s Markízou, v ktorej Robo momentálne moderuje. Aj napriek tomu, že Robo opustil súťaž sám," povedal manažér projektu SHS Peter Kavecký. Podľa neho sa Robove správanie odhadnúť nedá, ale v tejto chvíli sa vraj televízia neobáva žiadneho excesu. Mikla sa totiž "preslávil" rôznymi škandálmi. Na letnom festivale sa napríklad na pódiu vyzliekol do naha, spieval aj pod vplyvom alkoholu.

TASR

Klavírista Richard Rikkon favorizuje za víťaza Petra Cmoríka

Niektorí vraj spievajú takmer ako profesionáli

Klavirista Richard Rikkon sa do sveta šoubiznisu zapísal najmä pôsobením v speváckej megašou Slovensko hľadá SuperStar, kde na bielom klavíri sprevádzal súťažiacich počas semifinálových kôl v oboch ročníkoch. Aktuálnych i minuloročných finalistov pozná a pozorne sleduje. Ako vlani i teraz sa každý piatok objavuje v obecenstve.

"Minulý rok bola súťaž atraktívnejšia aj tým, že ľudia si pamätali každú tvár. Tento raz sa mi zdá, že finalisti sú menej výrazní. Ako osobnosti. Aj ja si pamätám len troch štyroch, ktorí vynikajú. Minulý ročník som si pamätal každého aj s pesničkami, ktoré spieval," povedal R. Rikkon s tým, že v šoubiznise je dôležitá i charizma. Na druhej strane si však myslí, že tohtoroční finalisti sú oproti svojim minuloročným kolegom na vyššej úrovni. "Speváci sú na inej úrovni. Na oveľa lepšej. Avšak majú to aj ľahšie, keďže už mohli vidieť prvý ročník a poučiť sa z neho."

Podľa Rikkona niektorí superstaristi spievajú takmer ako profesionáli. Jeho favoritom je rovnako ako i favoritom poroty Peter Cmorík. "Je inde než ostatní, ďaleko pred nimi," vysvetľuje Richard, ktorý momentálne vydáva svoje druhé CD s názvom Čarovný klavír II. S prácou na albume začal už počas semifinálových kôl. "Vtedy bolo toho dosť. Prípravy na CD, plus som si musel nacvičiť skladby pre SuperStar. Ale spolupráca s mladými talentami bola veľmi dobrá," pochvaľuje si Rikkon a ako pokračuje, finalisti sú kreatívni a ambiciózni. "Navyše si nechajú aj poradiť a chcú sa o svoje skúsenosti deliť. A to je veľmi pozitívne," uzatvára klavirista.

TASR

D. Dvončová bola čestnou členkou poroty

Nevyrástla, ale zoženštela

Svetová víťazka Elite Model Look 2003, Slovenka Denisa Dvončová bola aj tohto roku čestnou členkou komisie, ktorá vyberala nové finalistky slovenského kola.

"Dievčatá sú čím ďalej, tým krajšie. Aspoň sa mi tak zdá," zhodnotila Dvončová svoje budúce konkurentky vo svete modelingu, ktoré sa o pár týždňov budú uchádzať o postup do svetového finále.

Práve to pred dva a pol rokom Denisa vyhrala a ako spomína, začiatky neboli vôbec ľahké. "Bola som taká šedá myška. Nikdy som nechcela nejako vynikať. Hanbila som sa a bola nesmelá. Až postupom času sa to zmenilo," povedala s tým, že aj na tohtoročných semifinalistkách bolo vidieť, ktoré už nejaké tie skúsenosti s modelingom majú. "Sú také ráznejšie, pohotovejšie," dodala 181 cm vysoká Denisa, ktorá má o pár dní 18 rokov a od svojho víťazstva spred dvoch rokov dostala tie správne ženské krivky. "Nevyrástla som, ale zoženštela," povedala s úsmevom študentka tretieho ročníka na obchodnej akadémii, ktorá by sa chcela vo svete modelingu udržať čo najdlhšie.

TASR

Spevák Peter Nagy tvrdí, že eality šou nútia ľudí, aby sa za peniaze ponižovali a to sa mu nepáči

"Erotika má byť príťažlivá a snová. Nie nevkusná, gýčová a ponižujúca"

Spevákovi Petrovi Nagyovi sa reality šou nepáčia. Svoj názor na ne vyjadril v novej pesničke Kamila. Ako bonus ju zaradil na svoje nové CD s názvom Duety, na ktorom si s ním zaspievali stálice slovenskej i českej hudobnej scény ako napríklad Jožo Ráž, Miro Žbirka, Pavol Hammel či Petr Janda a Petr Muk.

Ústredným problémom reality šou je podľa speváka i fotografa fakt, že tieto súťaže o miliónové výhry nútia ľudí ponižovať sa za peniaze. Zvlášť mu však vadí, ak v nich aktéri ukazujú svoje nahé telá, aby upútali divákov. "Tým, že fotím akty, myslím si, že erotika má byť príťažlivá, tajuplná a snová. Ale v tomto prípade je to erotika nevkusná, gýčová a ponižujúca. Nie je mi to sympatické," povedal Nagy.

Médiá by podľa neho mali prezentovať ľudí, ktorí majú druhých čo učiť. "V prvom rade lekárov, vedcov, športovcov, potom hercov a spevákov. Tých, ktorí môžu byť príkladom ostatným ľuďom, že sa dá žiť krajšie," hovorí Nagy, ktorý sa domnieva, že reality šou ovplyvňujú spoločnosť "tým najhorším spôsobom". "U ľudí môže vzniknúť imúnnosť voči základným ľudským hodnotám ako úcta človeka k človeku. Nesúhlasím s tým," vraví spevák, ktorý si "názorový" duet zaspieval s českým hudobníkom Petrom Jandom. "Veľmi dobre mi padlo, keď mi ju Petr pochválil. Pre mňa je to satisfakcia. Jeho pesničky som počúval v 16-tich a učil sa ich hrať na gitaru. Preto som rád, že ju so mnou naspieval. Navyše to nie je obyčajná pieseň, ale názorová," vysvetľuje Nagy, ktorý svoj nový album Duety pokrstil za asistencie Pavla Hammela, Petra Muka a Zuzany Smatanovej (spolu na snímke).

"Poznáme sa už dlhé roky, aj keď Peter sa stále tvári, že vyzerá mladšie. Je pravda, že má viac vlasov ako ja, ale aj na neho jedného dňa príde," hovorí s úsmevom P. Hammel, ktorého plagát vraj kedysi visel nad Nagyovou posteľou. "Je to lepšie, ako by som visel u neho na toalete. Svedčí to asi o tom, že som mu bol v mladosti inšpiráciou," dodáva Hammel.

Naopak, pre Smatanovú bola v mladosti inšpiráciou Nagyova tvorba. "Pamätám si, keď Petrove pesničky zneli v rádiách. Stále som si ich pospevovala. Doslova som na ňom vyrastala a obdivovala ho. Preto si veľmi vážim, že si ma prizval na album," povedala Zuzana, ktorá si spoluprácu s Nagyom nevie vynachváliť. "Spolupracovalo sa nám super. Peter je veselý človek, ktorý dokáže za každej situácie vytvoriť perfektnú atmosféru," dopĺňa aktuálna zlatá slávica Z. Smatanová.

Na albume sa nachádzajú rôzne duetá, ktoré sú vlastne prespievané Nagyove staršie piesne. Špeciálnym bonusom je však úplne nová pesnička Kamila, ktorá vyjadruje spevákov odpor voči reality šou. Nagy vraj o nahraní duetového albumu uvažoval už dávnejšie. Ako totiž vraví, baví ho experimentovať. Navyše, na CD si mohol zaspievať s priateľmi. "Je to príjemná robota, akési oživenie pesničiek, ktoré ľudia poznajú v pôvodnej verzii," vysvetľuje P. Nagy, ktorý na Duety zaradil 12 skladieb a spomínaný bonus.

TASR

Helena Vondráčková na Novej scéne

Vyrozpráva svoje príbehy

Historky nielen zo sveta šoubiznisu a rôznorodé zážitky známej českej speváčky Heleny Vondráčkovej môžu spoznať i slovenskí diváci. Divadlo Nová scéna totiž už túto nedeľu uvedie talkshow Večer s Helenou. Tento formát zatiaľ pozná len české publikum.

Ide o program, na ktorom šarmantná zlatá slávica H. Vondráčková za asistencie moderátora rozpráva príbehy, ktoré nazbierala za vyše 40 rokov svojej kariéry. Tie navyše dopĺňa najväčšími hitmi. Program je podľa PR manažérky divadla Denisy Vološčukovej interaktívny. Diváci sa môžu zapojiť vlastnou otázkou, na ktorú speváčka odpovie, pričom takto neraz vznikajú kuriózne situácie. Istá pani sa vraj chcela so speváčkou vyfotiť, načo Helena zareagovala promptne. Vytiahla pani na pódium a zvečnila sa s ňou na pamiatku priamo na javisku počas programu.

"Diváci, ktorí doteraz nemali príležitosť vidieť Helenu Vondráčkovú na Novej scéne v muzikáli Hello, Dolly!, ju budú môcť zažiť naživo v talkshow. Usporiadali sme ju práve kvôli veľkému záujmu o divu česko-slovenskej pop scény," vysvetľuje Vološčuková.

Slovenskú verziu programu Večer s Helenou bude moderovať Vondráčkovej kolega a priateľ Štefan Skrúcaný.

TASR

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Ako sa nepripraviť o zákazníkov bez hotovosti
 2. Úchvatná Petra: Stovky rokov zabudnutá v jordánskej púšti
 3. VÚB banka ešte viac posilní leasingové služby
 4. Sudoku na leto: Nenechajte sivé bunky zaháľať ani cez prázdniny
 5. Od Česka až po Jadran
 6. Investovať do akcií a ETF v malom sa teraz dá výhodnejšie
 7. Slovenské čučoriedky? Nemusíte ísť do lesa, kúpite ich v reťazci
 8. Nikto im nezatlieska. Koľko medailí získajú Slováci v Tokiu?
 9. Deti často nie sú na letnú škôlku alebo tábor vhodne pobalené
 10. Pätnásť miest v Rakúsku na letné potulky
 1. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
 2. Riziko úrazov je počas letných prázdnin vyššie
 3. Prvé bezbariérové fitko vo Zvolene otvára ZŤP cestu k športu
 4. Úchvatná Petra: Stovky rokov zabudnutá v jordánskej púšti
 5. Tatravagónka Poprad ponúka stabilnú prácu a kariérny rast
 6. Schodolez pre imobilných - Viete ako sa testuje?
 7. Brusnica – lahodná i účinná zároveň
 8. Svet bude fungovať na dátach a tie sú pre Slovensko priorita
 9. Ako sa nepripraviť o zákazníkov bez hotovosti
 10. VÚB banka ešte viac posilní leasingové služby
 1. Ako nájsť dobrý jogurt? Ak neobsahuje toto, ani ho nekupujte 13 193
 2. Pätnásť miest v Rakúsku na letné potulky 6 963
 3. Vedci skúmali slovenskú magnéziovú minerálku. Výsledok prekvapí. 6 214
 4. Prečo by ste si nemali odoprieť balenú bagetu? 5 898
 5. Úchvatná Petra: Stovky rokov zabudnutá v jordánskej púšti 5 248
 6. Investovať do akcií a ETF v malom sa teraz dá výhodnejšie 3 757
 7. Nový Volkswagen Polo GTI prináša radosť z jazdy s dvojlitrom! 3 074
 8. Od Česka až po Jadran 3 058
 9. Slovenské čučoriedky? Nemusíte ísť do lesa, kúpite ich v reťazci 3 010
 10. Nikto im nezatlieska. Koľko medailí získajú Slováci v Tokiu? 2 240
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Minister financií Igor Matovič a minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský

Matovič stále nezverejnil, či sa očkovacia lotéria oplatí.


22. júl
OH Tokio 2020 / 2021 - deň 1: V akcii je aj Juraj Tužinský.

Sledujte prvý deň letnej olympiády minútu po minúte.


1 h
Predseda NR SR Boris Kollár a minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský.

Čo je to falošná menšinovosť a prečo ju politici ľúbia.


11 h
Juraj Tužinský.

Pištoliar Tužinský bude súťažiť v sobotu ráno nášho času.


Miloslav Šebela 19 h

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop