počte prestupov ani na použití liniek nezáleží.
Pred kúpou lístka si cestujúci musí pozrieť v cestovnom poriadku dobu jazdy a následne podľa nej kúpiť lístok. Revízori (aspoň v Bratislave to tak funguje) totiž považujú za smerodajný údaj z cestovného poriadku. Znamená to, že ak je v cestovnom poriadku napísané, že cesta napr. linkou č. 6 zo stanice na Terasu bude trvať 8 minút, označíte si 10-minútový lístok. Ak cesta v skutočnosti trvá 15 minút, stále vám platí 10-minútový lístok.
Pri používaní časových cestovných lístkoch nie je podstatné to, v ktorom pásme cestujete, ani či prechádzate z jedného pásma do druhého. Dôležitá je iba jeho časová platnosť.
Novinkou oproti klasickým dierkovacím označovačom je, že po vstúpení do vozidla je potrebné lístok ihneď označiť. V prípade revízie cestovných lístkov sa totiž 15 sekúnd po zatvorení dverí zablokujú všetky označovače. Cestovný lístok sa označuje iba pri prvom nástupe do vozidla, pri prestupe už nie. Do času platnosti sa započítava aj čas prerušenia cesty. Platnosť lístka sa končí uplynutím príslušného času, ak počas jazdy skončí platnosť lístka, treba si označiť ďalší.
Autor: krs
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári