Korzár logo Korzár Košice
Piatok, 30. júl, 2021 | Meniny má LibušaKrížovkyKrížovky

ČAROKRUHY

Rady pani Zity vo veciach lásky a partnerských vzťahochTvár sa zobrazí v odliatom voskuPani Zita tvrdí, že medzi najčastejšie dôvody, pre ktoré

Rady pani Zity vo veciach lásky a partnerských vzťahoch

Tvár sa zobrazí v odliatom vosku

Pani Zita tvrdí, že medzi najčastejšie dôvody, pre ktoré ju klienti navštevujú a potrebujú pomoc, sú problémy s láskou a vernosťou. "Bez lásky človek nemôže žiť. Samota je najhoršia," konštatuje pani Zita a pre všetky ženy pridáva ďalšiu radu: "Nikdy si neobliekajte sukňu ako nohavice, ale len cez hlavu, zabezpečíte si tak dobrý partnerský vzťah."

Veštkyňa nám prezradila aj magický úkon, ktorý však má svoje pravidlá. Zaľúbená žena ho môže použiť iba v prípade, keď ide o otáľajúceho muža, ktorý nemá odvahu svoju lásku vyjadriť a nie je zadaný. V žiadnom prípade pani Zita neradí použiť rituál v situácii, keď muž miluje inú ženu. Takže v prvom rade potrebujete červenú sviečku.

Skryť Vypnúť reklamu

Pani Zita: "Zapálime ju v piatok večer, lebo patrónkou tohto dňa je Venuša prajúca láske. Počkáme si na večer, a na čas, kedy nikto nie je v byte. Otvoríme oblok, pozeráme na oheň sviečky. Myslíme na osobu, ktorú milujeme a hovoríme: Dym dohora a ty do môjho doma. Silou ohňa ťa zaklínam. Amen."

Boli sme zvedaví, či je to celkom fér voči osobe, na ktorú magickú formulu vysielame. "Ak muž nemá vôbec žiadne pocity, alebo sú jeho city negatívne, nesmie to žena robiť. Tento magický úkon je účinný len vtedy, ak sú splnené podmienky, ktoré som uviedla vyššie. Oheň urobí len vôľu muža silnejšou a jeho rozhodnutie príde skôr."

Ako pani Zita zisťujete skadiaľ sú vysielané nepriaznivé signály, ktoré narušia vzťah? Teda aspoň v krátkosti, aby sme neprezradili viac ako je potrebné.

Skryť Vypnúť reklamu

"Začínam rozhovorom, nasleduje výklad kariet. Ďalej pracujem s voskom zo sviečky. Vo vosku sa mi ukáže podoba tváre, a z ďalších symbolov vyčítam i to, ako a kde bolo danej osobe porobené, a to či ide už o mŕtveho alebo živého človeka, muža a či ženu."

Ako postupuje ak za ňou príde žena, ktorej muž ju podvádza? "Najprv pozriem do rúk, či jej život má byť zviazaný s jeho životom. Potom nasleduje výklad z kariet, keď zisťujem či muž nemá počarované. Ak má, nebude šťastný. Nenájde pokoj duše, keď ho žena vťahuje svoju silo. Ak napríklad v kartách vidím pôsobenie síl dvoch žien, ani jedna z nich nič nezíska."

Sú aj vonkajšie varovné znaky, podľa ktorých môžeme zistiť, či nám niekto nepraje a do nášho vzťahu vstupuje? "Napríklad rozliata voda alebo rozsypaná zem pred prahom, klince, ihly, špendlíky, kvety, ohorené zápalky, pavúky, ohorené sviečky. Tieto veci nemusia byť len pred bytom, neprajúcne osoby ich môžu umiestniť šikovne aj niekde v byte."

Skryť Vypnúť reklamu

Takže ak máme podozrenie? "Odporúčala navštíviť veštca. Často totiž ide o človeka, ktorý sa na vás môže usmievať, a vy ho sama jednoducho neviete identifikovať. Po výklade kariet, ja osobne, robím ešte ďalšie skúšky. Ako som spomínala, zlievam vosk a potom a robím rituál s vajíčkom.

Myslíte si, že tieto veci fungujú ešte stále aj u nás na Slovensku a kde tkvie ich príčina? "Áno a často. Motívom konania neprajníkov je zvyčajne závisť, potom problémy medzi svokrou a nevestou a zdrojom sú i dospelé deti, ktoré si nectia a nepočúvajú rodičov."

Aktuálne s astrológom Petrom Mišíkom o vtáčej chrípke

Spiknutie trojice planét

Keď sme vlani v novembri pripravovali celoročný horoskop na rok 2006, spomínali ste, že zaznamenáme výskyt neobvyklých chorôb aj na našom území. Žiaľ, vtáčiu chrípku tu už máme. Z akých konštelácií ste pri tejto prognóze vychádzali?

"V prvom rade ide o Neptún, ktorý je vo Vodnárovi a robí kvadrát na znamenie Býka," vraví P. Mišík. "Ak si vymenujeme na čo pôsobí chrípka, teda hrdlo, mandle, nosohltan, čuch, chuť a ramená - vlastne sme charakterizovali to, čo prináleží pod kontrolu znamenia Býka. Kvadrátom ho Neptún oslabuje už od konca roka, a to zo znamenia Vodnár. Saturn zasa kvadrátom z opačného konca ako Neptún, a síce zo znamenia Leva. V opozícií je Jupiter, symbol klasickej medicíny, istôt, pevnosti a dobročinnosti."

Súhrn vplyvov týchto planét v nepríjemnom postavení vzhľadom na znamenie Býka sa podpísal na vznik a šírenie vtáčej chrípky. "Túto situáciu zhoršoval aj Mars v podobe urýchľovača ešte pri vzniku chrípky, ktorý sa dlho, temer pol roka, pohyboval znamením Býka. Keďže Neptún a Saturn sa pohybujú veľmi pomaly, nemožno očakávať ani skoré vyriešenie tohto problému. Neptún v tomto prípade symbolizuje neobvyklú chorobu, Saturn chronické ochorenie a Jupiter upozorňuje, že len klasický spôsob liečenia nedokáže zvládnuť vtáčiu chrípku." Po rozpade nepríjemných konštelácií a posune Jupitera, sa podmienky pre prácu lekárov zlepšia a ich zásahy budú účinnejšie.

"Situáciu na Slovensku nevidím tragicky. V podstate ide o dodržiavanie hygienických zásad. Účinné sú tiež jogické očistné techniky ako preplachovanie nosohltanu slanou vodou, vlažnou vodou žalúdok, hrubé črevo a samozrejme nesmieme zabúdať na úplne bežné umývanie rúk po príchode z mesta. Možno práve toto ochorenie je signálom aj pre naše Ministerstvo zdravotníctva. aby podniklo ráznejšie kroky a zvýšilo úroveň tohto veľmi dôležitého rezortu, okrem iného aj prísunom peňazí do potrebných investícií."

Marec podľa tarotového výkladu Elišky Vysložilovej

Napriek nepriazni zachovajte pokoj

"Možno nebude bez zaujímavosti pre mnohé ženy ak uvediem na marec aj pohľad východnej kozmológie. Milé dámy, v marci nerobte veľké upratovanie! Upratovanie sa viaže s prvkom kov a tento prvok zošnurováva drevo viažuce sa k marcu. Ak sa rozhodneme robiť veľké gruntovanie môžeme očakávať taký veľký prísun nervozity a nepokoja, a tým si oslabíte imunitný systém na celý rok. V marci ľudia musia dbať na relaxáciu a prísne sa vyvarovať hnevu. K tomto mesiacu je totiž priradený žlčník, a ak sme žlčovití, nielen že si znížime imunitu ale podmienime vznik alergií. Alergici by si veľmi pomohli, ak by jedli v marci naozaj striedmo, vyvarovali by sa mastných jedál a rozčuľovaniu sa. Ak si budú chrániť žlčník, zabezpečia si lepšie reakcie organizmu na alergizujúce podnety", začala netradične výklad pani E. Vysloužilová. A čo nás čaká ešte?

Všeobecné tendencie: Panovníčka, Koleso osudu, Spravodlivosť. Budeme svedkami osudových udalostí súvisiacich s pôsobením moci a vlády. V tomto období sa princípy moci, zákonu, práva, súdnictva a polície budú veľmi silne prejavovať. Mesiac je priaznivý pre pre estetiku, niektoré druhy umenia, najmä však architektúru a tvorbu vkusných interiérov. Základným znakom mesiaca však bude vrtkavosť.

Láska: Bože súdy, Blázon, Mág. Mesiac bude výnimočne priať počatiu. Ak chcete zlepšiť vzťahy, musíte v najbližších dňoch zlepšiť aj komunikáciu. Nebojte sa dlhodobý vzťah oživiť netradičným, spontánnym nápadom. Vyhrávať budú pravdovravní. Vedzte, že nepríjemné veci, o ktorých ste nechceli doposiaľ hovoriť, v tomto mesiaci váš partner bude lepšie akceptovať. Dá sa očakávať, že do vecí lásky bude vstupovať aj širšia rodina. Výborný mesiac na zásnuby, svadby i krstiny.

Peniaze: Velekňažka, Diabol, Panovník. Čakajú nás veľké zmeny, táto sféra bude úplne pod vplyvom politickej situácie a boja o moc, čo okrem iného znechutí viacerých zahraničných investorov. Vývoj vo finančníctve sa odrazí i na práci inštitúcii zaoberajúcich sa peniazmi starých ľudí, teda rôznych správcovských spoločností. Vidím tu pomerne veľké napätie. Karty 15 a 4 nám napovedajú, že v riešení problémov prevládajú iba egoistické záujmy strán a jednotlivcov. Žiaľ pôjde o "silové" riešenia. V niektorých regiónoch možno očakávať i verejné vyjadrenie nespokojnosti.

Zdravie: Slnko, Mesiac, Smrť. Nemusíme sa obávať tejto konštelácie, lebo naznačuje znovuzrodenie. Ako sme si už povedali, v tomto mesiaci si treba najviac chrániť žlčník, preto sú na mieste šetriace diéty a po 15. marci aj pôst. Je dobré obmedziť alebo vylúčiť na pár dní z jedálnička kávu a alkohol. Zameriame sa tiež na duševnú pohodu, pri nedostatku svetla sa treba obklopiť doma predmetmi žltej farby, investovať do izbových kvetov, do vázy si kúpiť jarné kvety. Radím návštevu solária, čo najdlhší pobyt na prechádzkach. Venujte sa sebe, neprepínajte. Pozor na prechladenie. Karty nás nabádajú k návšteve zubára a vystríhajú pred pohlavnými chorobami.

Kameň mystikov Akvamarín vás spojí s anjelom

Rybkám pre šťastie

V astrológii sa znameniu Rýb (ktoré práve teraz vo zverokruhu vládne) priraďuje akvamarín. U ľudí - rybičiek - pôsobí najsilnejšie, ale jeho vibrácie môžu využiť všetci, ktorých kamienok "osloví". Akvamarín sa považuje za kameň mystikov, jasnovidcov a liečiteľov. Svoj názov - akvamarín- dostal podľa farby čistého mora.

Mystici hovoria, že ak chceme nadviazať spojenie s naším strážnym anjelom a ostatnými svetelnými bytosťami, pomôže nám práve prítomnosť akvamarínu. Prostredníctvom neho ľahko nadviažeme rozhovor s naším vyšším "ja". Obdarúva svojich nositeľov jasnozrivosťou a intuíciou. Vibrácie kameňa vyrovnávajú vzťah duše a tela. Podporujú dobrý zdravotný stav, miernia podráždenosť, agresivitu a depresie.

Veľmi účinne akvamarín pôsobí pri ochorení dýchacích ciest a uvoľňuje napríklad stuhnutú šiju. Mali by sme ho nosiť na krátkej šnúrke, alebo retiazke. Vložený do úst môže zmierniť bolesti zubov. Podporuje nielen vnútorné, ale aj vonkajšie videnie. Vtedy je dobré dať jeden kameň do prostriedku čela, medzi obočie /tretie oko/ a dva menšie na zatvorené viečka. Kožné alergie sa liečia akvamarínovou vodou.

Vyskúšajte aromaterapiu pomocníka tela i duše

Vonná informácia je niekedy liekom

Vône esenciálnych olejov rôznych rastlín, kvetov, či ovocia spúšťajú v ľudskom tele zvláštne - liečivé reakcie. Takto liečili už v starovekom Egypte. Vdychom sa molekuly arómy dostávajú do krvného obehu a v podstate nos odovzdáva o príslušne aróme informáciu mozgu, ktorý ju ďalej spracováva. Veľmi zjednodušene na takomto princípe funguje aromaterapia. Správne zvolená vonná silica môže pomôcť ako prevencia proti nachladnutiu, bolestiam hlavy, alergiám , depresiám a mnohým ďalším ochoreniam.

Napríklad bazalka pôsobí ako stimulant a je výborná pri poruchách zažívacieho traktu, či už zápale žalúdka, tenkého čreva, alebo proti napínaniu na zvracanie. Fenikel pomôže pri odtučňovaní, levanduľa zasa uvoľňuje napätie, osoží pri depresiách a úzkosti. Pomocou vône citrónu možno zlepšiť vylučovanie podkožného tuku, jablčná aróma upokojuje nervy, piepor zasa stimuluje krvný obeh a rozmarín je nielen diuretikum, analgetikum, ale stimuluje aj pamäť. Vône môžeme kombinovať. Napríklad dve kvapky z bazalky, dve z mäty a osem z eukalyptusu je vynikajúca zmes, ktorú vyskúšajte ak ste nachladnutí.

Inhalácia sa doporučuje ľuďom, ktorý nemôžu brať lieky. Takto možno napríklad liečiť krvný tlak, zlú funkciu dýchacích ciest, či spomínanú nádchu. Pri inhalovaní dáme 10 kvapiek esenciálneho oleja do 100 mililitrov teplej vody, alebo nakvapkáme 10 kvapiek na papierovú vreckovku.

Pri kúpeli musí byť dobre teplá voda ešte pred pridaním oleja. Kúpeľ je vhodný pri reumatizme, nespavosti, svalových problémoch a poruchách krvného obehu. Dáva sa 10 kvapiek do vane (naplnenej do polovičky) a procedúra by mala trvať okolo 15 minút.

Obklady so silicami sú výborné pri kožných problémoch a pomliaždeninách. Namočíme plátené utierky do nádoby, kde sme naliali asi 100 ml. vody a dali 4 až 6 kvapiek oleja.

Masáže zlepšujú vitalitu a samozrejme aj kvalitu pokožky. Do 25 ml. rastlinného oleja dáme 12 kvapiek esenciálneho oleja.

Veselo i vážne z poznatkov alchymistovej lekárne

Bobkový list privoláva prorocké sny

Bobkový list, alebo tiež vavrín. Za dávnych čias ho zasvätili Aesculapovi, Aplónovi i Erósovi. A podľa týchto bohov sa odvíjalo aj jeho použitie. Apollónove kňažky prežúvali bobkové listy, aby sa dostali do väčšieho tranzu pri veštení. V neskorších dobách aj rôzne iné veštkyne vdychovali dym zo spaľovaných ratolestí, aby sa u nich dostavili vízie o budúcnosti A tak sa bobkový list postupom času stal symbolom nadprirodzených schopností.

Čo o bobkovom liste hovoria staré zápisy v knihách o mágii? Z listov sa napríklad varili prípravky na dosiahnutie jasnozrivosti. Umiestnené pod perinou, majú privolávať prorocké sny. Ak vavrín použijeme ako amulet, odrazí od nás všetko zlo a negatívne sily. Vyháňa aj tých najhorších duchov. Zavesený v byte odháňa domácich škriatkov. Keď sa spaľujú listy spolu s kúskom santalového dreva, mala by to byť dostatočná ochrana pred klebetami a urieknutím. Bobkový list vraj dodáva aj silu, športovcom, ak ho majú pri sebe počas súťaží. Prianie napísané na lístok vavrínu, ktorý potom spálime by sa malo splniť.

Nechcete prísť o svoju lásku? Rozpolťte bobkový list a každý noste pri sebe polovicu. Zamilovanosť vám podľa starých čarodejníc vydrží potiaľ, pokiaľ polovičku lístka budete mať pri sebe.

Stranu pripravila: Katarína Bednářová

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Jeden deň na Bratislavu nestačí
 2. Osviežujúci skúter legendárnej talianskej značky
 3. Vyberte sa na výlet s cyklobusom
 4. Dovolenka v Turecku: Skvelé hotely na leto 2021
 5. Work-life balance: Technológie pre život v rovnováhe
 6. Ako dlho skladovať kukuricu a hrach, aby ostali sladké?
 7. Čítajte SME.sk odomknuté a bez reklamy
 8. Túžite sa konečne zbaviť dioptrií, ale bráni vám v tom strach?
 9. Lenivý brunch s Muchom
 10. Úchvatná Petra: Stovky rokov zabudnutá v jordánskej púšti
 1. Dovolenka v Turecku: Skvelé hotely na leto 2021
 2. Vyberte sa na výlet s cyklobusom
 3. Nepodceňujte rozmiestnenie zásuviek a vypínačov
 4. Hrotka: Sporiteľne ťahajú za kratší koniec. Musíme reagovať
 5. Slováci čoraz viac nakupujú pivo vo vratných fľašiach
 6. Čučoriedky - dokážu ochrániť váš zrak?
 7. Work-life balance: Technológie pre život v rovnováhe
 8. Jeden deň na Bratislavu nestačí
 9. Granátové jablko prekvapí vás chuťou i aktívnymi látkami
 10. Do portfólia Proxenty pribudol projekt na Šancovej
 1. Úchvatná Petra: Stovky rokov zabudnutá v jordánskej púšti 11 588
 2. Prečo by ste si nemali odoprieť balenú bagetu? 5 021
 3. Nová sála i námestie. Trnavské Mýto sa stane novým centrom 3 381
 4. Ako nájsť dobrý jogurt? Ak neobsahuje toto, ani ho nekupujte 3 354
 5. Osviežujúci skúter legendárnej talianskej značky 3 296
 6. Najzelenšie nákupné centrum na Slovensku otvorí druhú etapu 3 176
 7. Túžite sa konečne zbaviť dioptrií, ale bráni vám v tom strach? 3 171
 8. Ako dlho skladovať kukuricu a hrach, aby ostali sladké? 2 404
 9. Ako sa nepripraviť o zákazníkov bez hotovosti 2 404
 10. Slovenské čučoriedky? Nemusíte ísť do lesa, kúpite ich v reťazci 2 011
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Boris Kollár počas tlačovej konferencie Sme rodina.

Bratislava sa ako jediná priblíži k 70-percentnej zaočkovanosti.


14 h
Plavkyňa Tatjana Schoenmakerová dosiahla na OH v Tokiu 2020 svetový rekord.

Sledujte online letnú olympiádu.


Sportnet a 1 ďalší 6 h
Logo podcastu Dobré ráno.

Najmä hrude odhaľujú muži politici na celom svete.


a 1 ďalší 6 h

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop