to najlepšie z tvorby dvanástich košických výtvarníčok. Aktuálna prezentácia talentovaných dám patrí k tradičným výstavným podujatiam KOS. "Myšlienka vystavovať raz do roka práce výtvarníčok vznikla v Klube košických výtvarníkov pri príležitosti osláv Medzinárodného dňa žien. KOS v Košiciach, ktoré metodicky riadi tento klub, prevzalo túto ideu a každoročne v marci organizuje prezentáciu tvorby žien z Košického regiónu," vysvetlil Andy Gore, metodik KOS v Košiciach pre neprofesionálnu výtvarnú tvorbu. Výstava potrvá do 21. marca.
ŠFK v Nemecku
Orchester Štátnej filharmónie Košice (ŠFK) je od začiatku tohto týždňa až do nedele v Nemecku. Na turné ho diriguje José Maria Ulla z Argentíny, s orchestrom sa na štyroch koncertoch predstavil aj sólista Michael Kern z rozhlasového symfonického orchestra v Berlíne. Košičania sa tamojšiemu publiku ponúkajú Rossiniho predohru k Hodvábnemu rebríku, Mozartov Klarinetový koncert, či Brahmsove Uhorské tance.
Čo na vás v kultúre čaká
Počerkaj, pocifruj
Krajské osvetové stredisko pripravilo na sobotu regionálnu súťaž sólistov tanečníkov košického regiónu v ľudovom tanci s názvom Počerkaj, pocifruj. Uskutoční sa od 15. hodiny v Odbornej výcvikovej škola letectva.
Detský domov je môj domov
V pondelok o 16. hodine bude slávnostnou vernisážou vo Verejnej knižnici Jána Bocatia na Hviezdoslavovej ulici sprístupnená celoštátna putovná výstava s názvom Detský domov je môj domov. Výstava výtvarných prác detí bude širokej verejnosti prístupná do 24. marca.
Koncert ŠFK
V rámci koncertov Rok s Mozartom si budete môcť vo štvrtok o 19. hodine v Dome umenia vychutnať ďalší z pravidelných koncertov orchestra ŠFK. Dirigovať bude Radomil Eliška, hrou na klavíri sa predstaví J. Pěchočová. Okrem Koncertu pre klavír a orchester od Mozarta zaznejú skladby od Hydna a Beethovena.
Polemic v ICCT
Po viac ako dvoch rokoch sa slovenská skupina hrajúca ska vracia do Košíc. Kapela Polemic ponúkne tunajším fanúšikom koncert vo štvrtok o 20. hodine v IC Cultur Train (bývalý Jánošík). Muzikanti vám predstavia nový album Nenudin a zabavia vás aj svojimi starými dobrými hitovkami.
Bobova dieta bude krstiť album
V GeS klube na Ulici L. Novomeského bude kapela Bobova Dieta krstiť vo štvrtok o 19. hodine svoj album. Ak máte radi dobrý folk, nemali by ste na krste chýbať.
Nová výstava vo VSM
Východoslovenské múzeum pripravilo na štvrtok na 16. hodinu vernisáž výstavy Karel Votipka - České kameny a šperk. Ide o výstavu prác známeho českého šperkára, ktorý sa venuje najmä drahým kameňom. Čierny a červený koral, čierna perla, malachit, kamene jedinečnej veľkosti, tvaru, farby, svetla a výbrusu rozhodujú o kompozícii šperku. Autor obľubuje rozmerné kamene a premieňa ich na prstene náročného vzhľadu. Zaujímavým prvkom je takisto kinetický princíp, realizovaný pomocou guličkového ložiska alebo koľajničky. Votipkovu brošňu má vo svojej zbierke aj M. Albrightová. Výstavu šperkov doplní súbor Obrazy v kameňoch - farebné mikrofotografie hornín a minerálov geológov Národného múzea v Prahe, Karlovej univerzity a kameramana J. Šilhána. Výstava potrvá do 28. mája.
Autor: Dámska jazda v KOS
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári