viac telesne postihnutých ľudí. Pri vynášaní odpadkov našla na parkovisku pre vozičkárov uhynutého holuba.
"V novinách i televízii každý deň informujú o vtáčej chrípke, tak som hneď volala na linku 0800 127 127, aby poradili, čo mám robiť," povedala nám pani Viteková. "Reagovali slovami, že sa ozvú, ale neurobili to. Tak som vytočila číslo Krajskej veterinárnej a potravinovej správy Košice. Veterinárka sľúbila, že niekoho pošle. Nestalo sa. Bojím sa, že keď pôjdu deti zo školy domov, tie zvedavšie na to môžu doplatiť. Nehovoriac o tom, že vozičkári majú oslabený imunitný systém a sú teda náchylnejší na choroby ako zdraví ľudia. Ja som sa len v piatok vrátila z Hágov, po operácii brucha. Neviem, prečo to berú kompetentní takto na ľahkú váhu. Každý na nás kašle." J. Vitekovú správy o vtáčej chrípke vystrašili tak, že sa bojí čistiť aj balkón pošpinený výkalmi holubov, ktorých je na Talinskej neúrekom.
"Holuba nám nahlásili z regionálnej veterinárnej správy asi o 14.30 hod.," uviedol veterinárny technik Veterinárnej asanačnej služby Košice Lívius Ivančo. "Išli sme ho zobrať. Momentálne absolvujeme každý deň vrátane sobôt a nedieľ priemerne 25 výjazdov k uhynutým vtákom."
Cez pracovné dni môžu ľudia nález ohlásiť na čísla: 055/632 56 23 (koordinátor RVPS Košice-mesto), 055/671 10 18 (veterinárna asanačná služba), 055/615 22 04 (oddelenie pre cudzokrajné choroby Košice). Alebo cez víkend môžu nález ohlásiť na mobil: 0903/350 372.
Autor: sam
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári