Korzár logo Korzár Košice
Streda, 4. august, 2021 | Meniny má Dominik, DominikaKrížovkyKrížovky

Česká speváčka Lucie Bílá si zo svojho veku nič nerobí a na oslavy štyridsiatín sa teší

Bábätko, o ktoré sa pokúša, pred ňou zatiaľ kľučkuje...Jedna z najlepších českých speváčok, ktorá má na konte nespočetné množstvo hudobných

Bábätko, o ktoré sa pokúša, pred ňou zatiaľ kľučkuje...

Jedna z najlepších českých speváčok, ktorá má na konte nespočetné množstvo hudobných ocenení, by sa bez akýchkoľvek problémov vzdala svojej kariéry. Jediné, čo jej teraz ku šťastiu chýba, je totiž bábätko a kvôli nemu sa snaží čo najviac obmedzovať svoje pracovné aktivity. Po dieťatku túži tak veľmi, že pri našom rozhovore - nech sme sa začali baviť o čomkoľvek - sa reč nakoniec aj tak zvrtla k tehotenstvu. S Luckou Bílou sme mali príležitosť príjemne si ´podebatiť´ na nedávnom plese spoločnosti Termostav-Mráz v Hoteli Slovan.

Skryť Vypnúť reklamu

"Veľmi rada chodievam do Košíc. Vždy keď si nájdem čo i len trochu času, tak zájdem aj k mojej košickej rodine - to sú rodičia Štefana Margitu, ku ktorým chodievam na kapustovú polievku, lebo Štefanova mamka ju robí najlepšiu na svete," prezradila Lucie.

V Košiciach si rada urobí aj nákupy, lebo tu sa jej vraj nakupuje výborne. "O tom, že sa vždy teším na tunajšie publikum, ani nehovorím. Vraví sa, že doma nikto nie je prorokom a myslím, že to platí. Aj v Čechách mám svojich fanúšikov, no mám pocit, že vy vnímate všetko oveľa intenzívnejšie. Je to ako s vašou a našou hymnou. Mňa sa vždy môj syn Filípek pýta, prečo je vaša taká veselá a naša taká ´uťahaná´ a či si to nemôžeme vymeniť. Myslím si, že aj naše povahy sú také, ako tie hymny..."

Skryť Vypnúť reklamu

Tohto roku sa ešte nezastavila

Od začiatku roka sa L. Bíla doslova nezastavila. Najprv absolvovala koncertné turné v Čechách s Petrom Maláskom a ďalšími muzikantmi, potom ju čakalo v priebehu piatich dní päť koncertov s orchestrom Diabolské husle. "Tento rok začal naozaj trochu hekticky, no takéto tempo mám v poslednej dobe vari vždy... Už je to dvadsiaty rok, čo spievam a naozaj by som si už priala pauzu, ale tá pride asi až s ´miminkom´. Aj keď sa oň s priateľom pokúšame, zatiaľ pred nami nejako kľučkuje... Ale je dosť možné, že čakalo, až sa presťahujeme a keďže sa nám to konečne podarilo, tak sa to hádam podarí. Zatiaľ ma predbiehajú všetky kolegyne a kamarátky, no ja som trpezlivá, lebo kto počká, ten sa dočká."

L. Bíla už má s Petrom Kratochvílom desaťročného syna Filípka a po mnohých nevydarených vzťahoch sa zdá, že našla šťastie po boku muzikanta Vaška Bártu, s ktorým túžia po dieťati. Po niekoľkých rokoch stavania a dokončovania domu sa jej konečne splnil sen a nasťahovali sa do domu v Luciiných rodných Otvoviciach. "Všetkých okolo seba, ale aj mňa samú som tým sťahovaním poriadne unavila. Konečne som však dokončila niečo, na čom mi veľmi zaléžalo a čo pre mňa veľa znamenalo. Rovnako som rada, že som si popri tom všetkom našla čas nahrať dévedečko z koncertu a vyjde v rámci osláv mojich štyridsiatin. Kadekto mi vravel, že by som nemala vravieť svoj vek, ale ja som naň pyšná a nemenila som nič, čo som urobila doteraz, nechcela by som nič vrátiť... Nebyť všetkého toho, čo sa za tých štyridsať rokov udialo, nebola by som tu..."

Skryť Vypnúť reklamu

L. Bíla doslova pociťovala potrebu nahrať dévedečko so živým koncertom práve v týchto dňoch. "Tentoraz som našla naozaj fantastické zázemie v kapele, ktorú mám okolo seba. Vždy som sa hudobne bála improvizovať, na javisku som sa cítiala viac ako komediant, než ako muzikant. Ale táto kapela mi dala sebavedomie."

Podarilo sa jej tak nahrať dévedečko, ktorým oslavuje nie len svojich 40 rokov ale i 20 rokov na scéne českej populárnej hudby. "Spojené však bolo s krásnymi pôrodnými bolesťami. Nahrávanie som naplánovala na koncerty 13. a 14. januára. Lenže 13-teho vyšlo na piatok a čo čert nechcel, ja som od syna chytila chrípku. V stave, keď ostatní ľudia ostávajú ležať v perinách, som vyšla na javisko, pretože som mala vypredané koncerty. Vedela som, že čosi budem vládať odspievať, ale že nahrať sa to nebude dať. Bolo mi to veľmi ľúto, lebo som k dispozícii mala 17 kamier, najlepšieho kameramana... Mal to byť dvojhodinový koncert a ja som po čase cítila, že hlasivky odchádzajú a nič s tým neurobím. Musela som divákom povedať, že viac už nevládem - bolo to ako zo zlého sna. Nahrávanie sme preložili na 23. a 24. januára a vyšlo to úplne perfekne. Smola však bola v tom, že Petr Malásek pri odchode z druhého koncertu stúpil do jamy a na trikrát si zlomil nohu..."

Chce si splniť všetky sny

L. Bílá však nechystá veľkú oslavu svojich narodenín. Povedala si ale, že si ako darček splní všetky sny. "Teraz cítim, že mám okolo seba kapelu, po akej som celý život túžila, preto som nahrala to dévedečko. Mala som niekoľko rokov, kedy sa mi vo svetlách showbiznisu a v kariére naozaj veľmi darilo, ale doma to bolo veľmi, veľmi zlé. To obdobie začalo po narodení Filípka a trvalo až do doby, keď som stretla Vendu. Trochu som v kariére urobila krok bokom a v súkromí som šťastná, ako nikdy doteraz. To je ďalší môj splnený sen. Nikdy som nečakala, že to bude takéto... Váhy sa zrazu prevážili a ja si vynahradzujem všetky veci, ktoré som si ostala za tie roky dlžná."

Že bude V. Bárta pre ňu dôležitým mužom, si uvedomila už keď ho zbadala po prvý krát. "Dostala som však z toho strach, lebo životom som už poučená... Keď som však napríklad spoznala otca Filípka, v ten deň som prestala fajčiť, lebo som vedela, že kvôli tomuto chlapovi sa to oplatí a že je to muž, ktorý bude pre mňa navždy dôležitý. Aj keď sa naše súkromné životy po čase rozišli, sme stále priateľmi."

Svojho súčasného partnera po prvý krát zbadala na javisku, keď ju pozvali na skúšku muzikálu Excalibur, do ktorého mala nastúpiť. "Nemala som veľmi chuť nechať sa do tohto projektu zlákať ako speváčka. Mali však už naskúšaných 20 minút, tak som povedala, nech mi to predvedú. Naraz na javisko vlietol Venda a ja som nevnímala nič iné, len jeho a okolo neho pruh svetla... Vravela som si - čo je toto za pocit? Zľakla som sa a sama som sebe vravela - to nesmieš, čo ak to zase nedopadne dobre... Aj keby sme sa však jeden druhému snažili vyhýbať, aj tak by sme si podľa mňa cestu k sebe skôr či neskôr našli. Sme si v mnohých veciach podobní, aby sme si mohli rozumieť a v niečom sme odlišní, aby sme sa mohli ľúbiť..."

Teraz je Lucie spokojná vo vzťahu, darí sa jej aj v kariére, jediné, čo jej chýba ku šťastiu, je bábätko. "Vraví sa, že by to človek nemal zakríknuť, no ja som si v dome, do ktorého sme sa nasťahovali, pripravila jednu izbu špeciálne pre moje dieťatko. Je tam postieľka a aj posteľ, na ktorej budem môcť spať ja, aby nebolo samé. Je tam aj skriňa s oblečením, ktoré je ružovo-modré - aby to sedelo, či už to bude chlapec alebo dievčatko. Každý mi vravel, aby som nenakupovala dopredu, že sa to nemá robiť, no ja som to nevydržala. Ja viem, že o tom veľa hovorím, no už ma štve to, že všetky ženy okolo mňa ´tehotnejú´. Alternujem teraz niekoľko speváčok, pretože čakajú bábätko. Ale aj ja budem!"

Zatiaľ Lucie necháva všetko na prírodu, dokonca nesiahla ani po ´zaručených´ radách starých mám. "Ale každý okolo mňa mi radí. Najviac ma rozosmeje to, keď mi niekto povie, aby sme šli niekam preč a dopriali si pokoj. Ja mám však okolo seba veľmi veľa ľudí, ktorí sú pracovne na mne závislí a som za nich zodpovedná. Nemôžem sa len tak zobrať a odísť si niekam preč. Ale ja som si to všetko vymyslela tak, že by to už teraz naozaj mohlo výjsť... V muzikáli Elixír života totiž mám za seba dobrú alternáciu, muzikál Obraz Doriana Greya, ktorý v mojom divadle Ta Fantastica pripravujeme, budem iba financovať, no nebudem v ňom hrať. Takže systematicky to pripravujem tak, aby veci fungovali aj bezo mňa.. Vďaka divadlu Ta Fantastica mám finančné zázemie, takže zvládnem všetko aj keď nebudem spievať. Ja som si svetiel reflektorov na javiskách a slávy užila už toľko... Opustiť na vždy by som to však nevedela. Mám to šťastie, že by to po mne nechcel kvôli dieťaťu ani Venda."

Bez muziky by nevedela existovať

Bez muziky by nedokázala existovať a navyše by jej to jej fanúšikovia asi ani nedovolili... "Viete si vôbec predstaviť, že by som to úplne nechala? Veď ja by som dokázala nespievať, iba ak by mi niekto leukoplastom zalepil ústa." V novom dome už stihla Lucie vybaliť všetkých Slávikov a mnohé ďalšie ocenenia, ktoré za tie roky získala. "Mám ich po celom byte - v spálni, v obývačke... Neviem, či vôbec mám ešte pred sebou nejaké spevácke méty. Spievala som s každým, s kým som si chcela zaspievať, ocenení som získala veľa a nebolo to dielo náhody, lebo som si ich niekoľkokrát za sebou obhájila. Či sa vráti Slávik alebo nie - je mi to fuk. Uvedomila som si to práve na tohtoročnom odovzdávaní. Pred tým som sa toho veľmi bála, lebo som si vravela, že ak ho nevyhrám, tak mi to novinári ´dajú vyžrať´. Lenže nedostala som ho, vyšla som na javisko zaspievať si, urobila som si z tohto akože neúspechu srandu a cítila som sa slobodná ako už dávno nie... Teraz mám súkromné plány, ktoré sú pre mňa dôležitejšie."

Jeden veľký plán - presťahovať sa do Otvovíc, si už splnila. "Vybaľovanie všetkých tých vecí ma veľmi upokojovalo. Mala som pocit, ako keby som si pri každom rozbalení škatule roztriedila nielen veci v nej, ale aj myšlienky v hlave. Chcem si vziať muža, ktorého milujem a ktorý mi už tri roky dáva citové zázemie ako nikto pred tým a s ktorým som šťastná. Chcem mu dať dieťa - syna a možno aj dcéru. Na Vianoce som od švagrinej dostala tehotenský test. Povedala mi - nebudeš ich potrebovať viac - iba tento jeden. Keď budeš cítiť, že sa čosi deje a budeš sa v tom chcieť utvrdiť, tak ho použiješ. Strašne si prajem mať ten test v rukách, aby mi povedal - áno!," dodala Lucie na záver.

Dátum narodenia: 7. apríl 1966

Znamenie: Baran

Miesto narodenia: Otvovice

Vlastné meno: Hana Zaňáková

Rodinný stav: slobodná

Relax: spánok

Diskografia:

2004 Láska je láska

2003 Jampadampa

1999 Úplne nahá

1998 Hvězdy jako hvězdy

1994 Lucie Bílá

1992 Missariel

1986 Neposlušné tenisky

Filmografia:

1998 Čas dluhů

1996 Král Ubu

1994 Princezná ze mlejna

1993 Fontána pre Zuzanu 2

1990 Zkouškové období

1990 Pražákům, těm je hej

1989 Volná noha

1989 Divoká srdce

1988 Horká kaše

Muzikály:

2005 Láska je láska

2003 Excalibur

2003 Romeo a Julie

2000 Johanka z Arku

1996 Krysař

1994 Drácula

1993 Záhrada rajských potěšení

1992 Bídníci

Dáša KIRAĽVARGOVÁ

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Ako si zabezpečiť krytie liečby a karantény v zahraničí?
 2. Poznáte horúci trend interiérového dizajnu?
 3. Podnikáte? Otvorte si účet online a ušetrite
 4. Ficov priateľ a oligarcha Miroslav Výboh zmenil kurz v biznise
 5. Ak sa včas nespamätáme, vlaky z Číny získajú Maďari a Poliaci
 6. Na čo si dávať pri investovaní do kryptomien pozor
 7. Odomknite si SME.sk na viacerých zariadeniach
 8. Slovensko v tieni tureckého polmesiaca
 9. Dominika Kavaschová: Netušila som, že mám v sebe toľko nehy
 10. Ako sa dostať z Bratislavy do Nitry, Bystrice, Popradu a Prešova
 1. Zázračné účinky Arónie na zdravie
 2. Čučoriedky - dokážu ochrániť váš zrak?
 3. Poznáte horúci trend interiérového dizajnu?
 4. Ficov priateľ a oligarcha Miroslav Výboh zmenil kurz v biznise
 5. Dekarbonizácia má byť súčasťou moderných dodávateľských vzťahov
 6. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
 7. Ako zvýšiť produktivitu vašej prevádzky?
 8. Ak sa včas nespamätáme, vlaky z Číny získajú Maďari a Poliaci
 9. Na čo si dávať pri investovaní do kryptomien pozor
 10. Podnikáte? Otvorte si účet online a ušetrite
 1. Dovolenka v Turecku: Skvelé hotely na leto 2021 5 717
 2. Osviežujúci skúter legendárnej talianskej značky 4 358
 3. Ako sa dostať z Bratislavy do Nitry, Bystrice, Popradu a Prešova 4 227
 4. Jeden deň na Bratislavu nestačí 3 918
 5. Ako nájsť dobrý jogurt? Ak neobsahuje toto, ani ho nekupujte 3 898
 6. Dominika Kavaschová: Netušila som, že mám v sebe toľko nehy 3 839
 7. Ako dlho skladovať kukuricu a hrach, aby ostali sladké? 3 353
 8. Na čo si dávať pri investovaní do kryptomien pozor 2 597
 9. Ak sa včas nespamätáme, vlaky z Číny získajú Maďari a Poliaci 2 340
 10. Túžite sa konečne zbaviť dioptrií, ale bráni vám v tom strach? 2 289
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Generálny prokurátor Jaromír Čižnár počas tlačovej besedy.

So synom si založili advokátsku kanceláriu.


14 h
Iba 12-ročná Kokona Hirakiová získala striebro na LOH Tokio 2020 / 2021.

Sledujte online letnú olympiádu.


Sportnet a 1 ďalší 8 h

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop