Korzár logo Korzár Košice
Utorok, 27. júl, 2021 | Meniny má BoženaKrížovkyKrížovky

CAROKRUHY

S tarotmanom J. Mamrákom o vzťahu medzi mužom a ženouPravý je každý vzťah, z ktorého sa treba poučiťKošičan Ján Mamrák (na snímke) sa niekoľko

S tarotmanom J. Mamrákom o vzťahu medzi mužom a ženou

Pravý je každý vzťah, z ktorého sa treba poučiť

Košičan Ján Mamrák (na snímke) sa niekoľko rokov zaoberá vykladaním tarotu, psychoanalýzou, psychosomatickými problémami, pripravuje pre klientov karmický program a karmickú astrológiu. Každého klienta si pozorne vypočuje, nezasahuje do jeho výpovede, ale až potom poradí. Záleží od danej osoby, či jeho rady akceptuje. Výkladom sa snaží vrátiť klientom sebadôveru, zdôrazňuje, že v živote je dôležitý pekný, čistý, milujúci vzťah. Dnešný rozhovor s tarotmanom venujeme vzťahom medzi mužom a ženou.

Skryť Vypnúť reklamu

Prichádzajú za vami slobodní, ženatí, partneri, ktorí majú milenecký vzťah. Čo ich najviac zaujíma?

- Slobodní sú zvedaví, či vzťah vyústi do manželstva, partneri vo zväzku uvažujúci o rozvode, či sa majú rozviesť, alebo ďalej spolu žiť. Milencov zaujíma, ako sa bude ich vzťah vyvíjať. Pri výklade vychádzam z karmických súvislostí, hľadám podstatu každého jedinca ako osobnosti, poukážem na pozitívne i negatívne vlastnosti partnera. Výklad dopĺňam aj z dátumu narodenia, ale nie z numerologického pohľadu, ale z karmického hľadiska, súčtu kombinácií čísel.

Z vašej praxe je zrejmé, že za vami prichádzajú viac ženy ako muži. Stalo sa, že ste niektorej dievčine pred svadbou povedali, že si vybrala nevhodného partnera?

- Áno, stáva sa, že výklad potvrdí, že sa partneri k sebe nehodia. Pri výklade som otvorený, poviem, čo je na vzťahu negatívne. Väčšinou sú mladé ženy už rozhodnuté sa vydať a môj názor nechcú prijať. Niektoré ženy, keď im poviem, že partner nie je pre nich ten pravý, aby sa do manželstva neponáhľali, odchádzajú rozčarované a niekedy aj nahnevané. Sú však aj také klientky, ktoré si ešte ponechajú čas, priestor na rozmyslenie. Ja ich však do ničoho nenútim, nechávam im slobodnú vôľu.

Skryť Vypnúť reklamu

Moja znám sa vydala za muža alkoholika. Keď sa s ním rozviedla a opäť sa vydala zistila, že aj druhý muž pije a je k nej hrubý. Skončilo sa rovnako. Je to otázka karmy, musí si táto žena na tomto svete svoje odtrpieť?

- To nie muž pritiahol k sebe takúto ženu, ale naopak, žena priťahuje k sebe práve takéto typy. Táto žena musí prejsť týmto životom, aby hlbšie spoznala, pochopila zmysel svojej existencie. Žena však nemusí trpieť, nie je podmienkou v takomto vzťahu zotrvať, stačí, keď ním prechádza

Poznám prípad veľmi samostatnej, silnej ženy, ktorá sa vydala za partnera, o ktorom sa neskôr dozvedela, že je psychicky chorý, mal vážnu poruchu osobnosti. Rozviedla sa s ním a druhý partner sa neskôr tiež liečil na psychiatrii. Bol to osud?

Skryť Vypnúť reklamu

- Nie, to len táto žena priťahuje k sebe psychicky labilných mužov, ktorí majú oslabené sebavedomie, trpeli depresiami a v silnej partnerke si nahrádzali to, čo im v živote chýbalo, čo potrebovali kompenzovať.

Navštívili vás niekedy manželia s naštrbenými vzťahmi, aby ste im povedali, kde robia chyby a ako sa im vyvarovať?

- Navštívili ma mladí manželia, tak okolo tridsiatky, žili spolu už takmer desať rokov. Boli bezdetní. Samostatne som im urobil výklad. Zistil som, že muž je od svojej manželky veľmi závislý, bola jeho prvou láskou, prvou partnerkou v živote. Ich dátum narodenia z karmického pohľadu hovoril o tom, že sú povahovo odlišní. Jeho manželka nebola vhodná pre manželstvo, muž by si zaslúžil lepšiu ženu. Navyše, ona si našla iného partnera, ktorý ich navštevuje aj doma, a tak vznikol akýsi manželský trojuholník. Manžel to znáša, pretože sa svojej ženy nechce vzdať, je od nej závislý. Nedal si povedať, že táto žena nie je pre neho tá pravá. Ak by jej aj odpustil milenecký vzťah, po čase by mu bola opäť neverná.

Prichádzajú za vami mladé dievčatá preto, aby zistili, či si našli toho pravého?

- Pravý je vlastne každý vzťah, z ktorého sa musí človek niečo naučiť, poučiť sa. Je chybou, keď muži, prípadne ženy nadávajú na svojich partnerov, že sú takí alebo onakí. Nepochopili svoju vlastnú chybu. Ak partner odíde z nejakého vzťahu, mal by si uvedomiť, kde urobil chybu, lebo len takto si pomôže. Ak sa zatvrdí v nenávisti voči partnerovi, bude ho nenávidieť, po čase s novým partnerom sa bude situácia opakovať.

Veľké vekové rozdiely partnerov sú dnes v móde. Neraz sa zrelý päťdesiatnik rozvedie a zoberie si dvadsaťročnú partnerku. Ako sa pozeráte na takéto moderné manželstvá?

- Manželstvá s veľkým vekovým rozdielom vždy existovali, možno sa o nich málo vedelo. Často sa takéto vzťahy uzatvárajú z existenčných dôvodov.

Ak si žena vyberie oveľa staršieho manžela, nie je to jej karma?

- Môže to tak byť, ale nemusí. Často to je sebaklam. Karmické súvislosti je tam ťažké hľadať. Ak zahorí mladšia žena k staršiemu mužovi, možno jej chýbala v detstve láska otca, možno chce byť len existenčne zabezpečená. Starší muž, ktorý sa rozvedie kvôli mladej žene, by si mal uvedomiť, že táto žena mu neskôr urobí presne to isté, čo on urobil svojej bývalej manželke. Na záver chcem zdôrazniť, že mnohí ľudia nevedia, čo je karma. Karma je hlboká pamäť duše. Ľudia neraz spájajú pojem karmy s nečinnosťou, odovzdanosťou s osudom, čo nie je správne. Vo svojom výklade hľadám príčiny problémov a následky si musia klienti odstrániť sami.

Bytosti zo záhrobia chcú byť v kontakte s naším svetom

Experimentovanie s transkomunikáciou

Zdá sa, že koncom šesťdesiatych rokov minulého storočia dala cirkev svoj súhlas na experimentovanie s transkomunikáciou. K experimentujúcim patril aj kňaz Leo Schmidt zo Švajčiarska. Hlasy sa mu prihovárali v angličtine, francúzštine, nemčine, dokonca v latinčine a vo švajčiarskom dialekte. Časť hlasov ho prosila o modlitbu, časť sa snažila duchovne podporiť experimentátora. Niektoré hlasy však boli aj agresívne a strašili ho primitívnym spôsobom. Niekedy hlasy predpovedali nastávajúce udalosti, inokedy vystríhali pred nebezpečenstvom. Vo svojej knihe "Keď hovoria mŕtvi" Schmidt píše: "Počas hľadania turistu, ktorý sa stratil v okolí Lugana, sa na moju pásku nahrali hlasy, udávajúce presné topografické súradnice, ktoré určili miesto jeho pobytu."

Kňaz Leo však zdôrazňoval, že hlasy dosť často nehovoria nič dôležité. Prirovnával situáciu k hľadačovi zlata. Jedno však bolo isté: bytosti zo záhrobia túžili predovšetkým pokračovať vo výskume a zdôrazňovali, že nemožno znevažovať možnosť kontaktu medzi ich a naším svetom. Schmidtov vklad do výskumu transkomunikácie je obrovský.

Advokáti by sa mali obklopovať hnedými odtieňmi

Farby Zeme vzbudzujú pocit bezpečnosti

Mnohé firmy pri prijímacích pohovoroch používajú špeciálne testy, pri ktorých sa využívajú intuitívne

kresby uchádzačov. Tie umožňujú zistiť, či niekto svoje emócie potláča, určujú aj stav intelektuálneho rozvoja, skúsenosti a sexuálne preferencie, ale aj odolnosť voči stresovým situáciám. Je to dôležitý ukazovateľ, ktorý rozhoduje o úspechu predsavzatia, pretože ľudia reagujú rôzne na stres, niektorých zabrzdí, iných povzbudí.

Mnohí ľudia majú obranné mechanizmy, preto sú voči stresu celkom bezmocní. To všetko test s farbami ukáže. Vďaka tejto podrobnej analýze osobnosti, psychológia jednoznačne určí, či pracovné miesto, o ktoré sa uchádzame, je pre nás najvhodnejšie. Postup a pozícia lídra nie sú pre našu psychiku vždy vhodné. Psychológia farieb pomáha nielen v osobnom živote, ale aj v biznise. Pre súkromných lekárov, ktorí chcú získať dôveru pacientov, bude najvhodnejšia ordinácia v zelených farbách, mali by sa však vyhýbať červenej. Advokáti by sa mali obklopovať béžovými a hnedými odtieňmi. Ak si vyberú žlto-modré či neónové farby, rýchlo prídu o klientelu. Je to aj preto, že farby Zeme zelená, hnedá, béžová, v nás vzbudzujú pocit bezpečnosti.

Rôzne farby pôsobia na náš organizmus rôznym spôsobom. Teplé odtiene spôsobujú vylučovanie žalúdočných štiav, preto ideálnou farbou pre reštaurácie alebo bary je lososová farba.

Aké byliny určili hviezdy ľuďom, narodeným v znamení Rýb?

Chýba im jód a síra

Najväčšou chybou Rýb, z ktorej potom pramenia ich choroby, je sklon k hazardu a rôznym drogám. Citlivé Ryby nie sú veľmi odolné voči protivenstvám osudu, často trpia neurózou a stresmi. Mávajú sklon k prechladnutiam, pľúcnym chorobám, ochoreniam obličiek a žalúdka.

Liečivé byliny a rastliny, ktoré hviezdy určili Rybám sú mäta pieporná, rezeda, pakost, rasca, kôpor, podbeľ, puškvorec, škorica, jelša čierna. Ryby by mali vedieť, že ich organizmu najčastejšie chýbajú mikroelementy jód a síra. Mali by preto konzumovať šaláty, špenát, fazuľu, chren, melóny, mandle, hrušky, čerešne a sušené ovocie.

Rybám, ktoré trpia žalúdočnými chorobami, známa poľská bylinkárka Marta Lešnická-Gawendová odporúča piť odvar zo 100 gramov mäty, 5 gramov bieleho korenia a 4 gramov vavrínového lístia. Lyžičku mäty vymiešame s korením a vavrínovými listami, zalejeme dvoma pohármi vriacej vody a pijeme dvakrát denne, ráno medzi 6. a 9. hodinou a večer o 8. hodine.

Pretože Ryby majú šťastný deň štvrtok, je vhodné začať liečbu v tento deň.

Jasnovidectvo môže človek získať po výcviku

Podvedomie čerpá z kroniky Akáša

Tí, ktorí prorokom dôverujú, vedia, že podrobné opisy v predpovediach jasnovidcov nemôžu byť dielom náhody. Keď rozširovali staré zápisy Indiánov kmeňa Hopi, prečítali z nich všetky historické udalosti, ktoré sa odohrali v 20. storočí, vrátane ohnivej gule, ktorá zničí dediny z kameňa ( mestá), teda atómovej bomby.

Predpovedanie budúcnosti (prekognícia), je ťažké skonfrontovať so skutočnosťou. Ale vízie, týkajúce sa minulosti, možno overiť. Pohľad do minulosti (retrognícia) napríklad umožnil skupine amerických jasnovidcov odhaliť významné archeologické objekty. Vďaka nim sa v Alexandrii podarilo nájsť niekoľko objektov z čias Ptolemaia I.

Taliansky jasnovidec Umberto, ktorý mal vízie v sne, hovoril o miestach, kde majú archeológovia kopať. Vďaka nemu archeológovia objavili prehistorickú osadu v okolí Ustrice a rímske kúpele v Ostii. Slávny jasnovidec otec Klimuško predpovedal, že kardinál Wojtyla sa stane pápežom a mnoho iných udalostí. Americký psychotronik Rives tvrdí, že naše podvedomie čerpá vedomosti z vesmírnej kroniky Akáša po celý život. Preto je ľahšie osvojiť si to, čo už oddávna existuje, pretože ide len o siahnutie do informácií skrytých v podvedomí. Podľa neho majú jasnovidci schopnosť kontrolovane spájať sa s touto kronikou.

Účastníci parapsychologických kurzov tvrdia, že jasnovidectvo je schopnosť, ktorú môže človek získať po náležitom výcviku. Ide len o to, kto dokáže byť "väčším" alebo "menším" jasnovidcom. Vďaka svojim neobyčajným schopnostiam sa Nostradamus (na snímke) stal jasnovidcom všetkých čias. Predpovedal smrť kráľov, Francúzsku revolúciu, napoleonské vojny či druhú svetovú vojnu alebo smrteľné vynálezy.

Stranu pripravila: Malva Pokorná

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. M. Šmigura: Pozeráme sa smerom na Varšavu
 2. Nová sála i námestie. Trnavské Mýto sa stane novým centrom
 3. Najzelenšie nákupné centrum na Slovensku otvorí druhú etapu
 4. Čítajte SME.sk odomknuté a bez reklamy
 5. Osviežujúci skúter legendárnej talianskej značky
 6. Túžite sa konečne zbaviť dioptrií, ale bráni vám v tom strach?
 7. Lenivý brunch s Muchom
 8. Úchvatná Petra: Stovky rokov zabudnutá v jordánskej púšti
 9. VÚB banka ešte viac posilní leasingové služby
 10. Sudoku na leto: Nenechajte sivé bunky zaháľať ani cez prázdniny
 1. Wüstenrot predstavuje novú stratégiu pre slovenský trh
 2. Na zmenu zdravotnej poisťovne vám po novom stačia 3 minúty
 3. Brusnica – lahodná i účinná zároveň
 4. Osviežujúci skúter legendárnej talianskej značky
 5. Čítajte SME.sk odomknuté a bez reklamy
 6. Slovník investora 07: Bitcoin a jeho úloha v portfóliu investora
 7. Túžite sa konečne zbaviť dioptrií, ale bráni vám v tom strach?
 8. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
 9. Ako zvýšiť produktivitu vašej prevádzky?
 10. Lenivý brunch s Muchom
 1. Úchvatná Petra: Stovky rokov zabudnutá v jordánskej púšti 10 631
 2. Prečo by ste si nemali odoprieť balenú bagetu? 5 760
 3. Ako nájsť dobrý jogurt? Ak neobsahuje toto, ani ho nekupujte 5 629
 4. Slovenské čučoriedky? Nemusíte ísť do lesa, kúpite ich v reťazci 4 336
 5. Investovať do akcií a ETF v malom sa teraz dá výhodnejšie 4 278
 6. Od Česka až po Jadran 3 915
 7. Ako sa nepripraviť o zákazníkov bez hotovosti 3 137
 8. Nikto im nezatlieska. Koľko medailí získajú Slováci v Tokiu? 3 114
 9. Nová sála i námestie. Trnavské Mýto sa stane novým centrom 2 380
 10. Sudoku na leto: Nenechajte sivé bunky zaháľať ani cez prázdniny 2 151
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Ilustračné foto.

Do Európskej únie nesmú vkročiť tri roky.


SITA 38m
Ľuboš Lorenz na súde v tričku, ktoré vyvolalo nevôľu prokurátora.

Lorenz: Pamätník vojakov sme nezneuctili.


17 h
Ilustračné foto.

Voliť sa budú poslanci, starostovia i primátor.


TASR 2 h
Ilustračné foto.

Doprava bude riadená prenosnou signalizáciou.


TASR 2 h
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Aj bez odporcov očkovania by sme dosiahli kolektívnu imunitu. Keby politici chceli.


26. júl
Minister financií Igor Matovič.

PCR testy na Slovensku odhalili viac ako 392-tisíc nakazených koronavírusom. Pandémia Covid-19 si vyžiadala 12 534 obetí.


a 1 ďalší 17 h
Michaela Žureková

Odhalené političky platia vyššiu daň ako muži.


4 h

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop