Korzár logo Korzár Košice
Štvrtok, 5. august, 2021 | Meniny má HortenziaKrížovkyKrížovky

Moderátorka Novín televízie JOJ Adriana Kmotríková chodieva do rodných Košíc na návštevu len približne dvakrát do roka

"Keby som mala Natálku späť, bola by som šťastná osoba"Šarmantná dáma, ktorá aj napriek tomu, že už rok a pol moderuje televízne noviny, si stále

"Keby som mala Natálku späť, bola by som šťastná osoba"

Šarmantná dáma, ktorá aj napriek tomu, že už rok a pol moderuje televízne noviny, si stále nevie zvyknúť na to, že musí uvádzať správy plné nešťastia... S bývalým manželom mala tri deti - teší sa z Tomáška a Lindy, o najstaršiu Natálku ju pripravila choroba. Moderátorka televíznych novín televízie JOJ Adriana Kmotríková prišla do svojho rodného mesta pred dvoma týždňami moderovať právnický ples a na druhý deň si pri káve našla čas aj na rozhovor s nami.

Skryť Vypnúť reklamu

Aj napriek tomu, že na právnickom plese v hoteli Slovan mala pracovné povinnosti, celkom dobre sa na ňom zabávala. "Nálada bola vynikajúca, všetci tancovali a dobre sa bavili. Musím povedať, že ponuke moderovať tento som sa potešila, lebo som vedela, že na tomto plese stretnem veľa priateľov," prezradila nám Adriana.

Plesy však inak nezvykne moderovať, dokonca sa túto sezónu na žiadny ani nechystá ísť si zatancovať. "V prvom rade nemám stáleho partnera, ktorý by ma na takýto ples zlákal. Samozrejme, že by som určite našla medzi rodinou či priateľmi niekoho, kto by so mnou na ples rád šiel, ale keď mám voľný večer, radšej si ho užijem s deťmi. Dostala som pozvánku aj na bratislavský ples v opere, ale tento rok som naozaj nemala náladu ísť naň." Pre mnoho ľudí je však účasť na plese v opere snom... "Určite to mnohí nechápu, že radšej som v ten večer bola na chalupe s deťmi. Nikdy to však nebol môj štýl. Nedávno mi kamarátka Maja, ktorú poznám takmer vyše dvadsať rokov povedala, že som sa vôbec nezmenila od vtedy, čo som jej ako dievča chodila strážiť deti... Od kedy mi navyše zomrela Natálka, nemám chuť chodiť sa zabávať na plesy..."

Skryť Vypnúť reklamu

Nemá čas ani na kávu s kamarátkami

Voľný večer teda rozhodne A. Kmotríková netúži stráviť v hlučnej spoločnosti. "Od kedy som nastúpila do JOJ-ky, nemám čas ani zájsť s kamarátkami na kávu. Ak mám naozaj voľno, tak uprednostním ticho. Rada čas trávim s deťmi, aj keď teda s nimi si to ticho neužijem... Nesmiem byť však unavená, lebo vtedy na nich nemám trpezlivosť. Behajú po dome, kričia, robia si napriek. Keď som však oddýchnutá, viem si chvíle s nimi vychutnať - spolu si čítame, skladáme puzzle, varíme spolu..."

Tomáško aj Linda sú už zvyknutí, že maminu vidia v telke, že jej fotografie vídavajú v novinách či časopisoch. "Ich to však vôbec nezaujíma. Občas privediem k nám domov fotografov, ktorí si ich chcú odfotiť - zatiaľ ochotne zapózujú, považujú to za zábavu. Snažím sa to však obmedzovať, lebo nechcem, aby boli mediálnymi hviezdičkami len preto, že ich mama číta správy..."

Skryť Vypnúť reklamu

Našťastie televíziu nevnímajú niečo, čo im kradne mamu. "Spočiatku to tak bolo, no keď začali chodiť do škôlky, pochopili, že každý má svoje zaradenie. Malé deti v škôlke, väčšie v škole a dospelí v práci. Myslím, že mám dosť rozumné deti. Keď ma vidia v televízii, je to pre nich iba potvrdenie, že som v práci. Som rada, že sa na naše Noviny nepozerajú, lebo sú často plné reportáži z krajín, kde panuje násilie... Obaja majú bujnú fantáziu a divoké sny a v noci sa potom boja. Preto majú zakázané strašidelné rozprávky." A. Kmotríkovú pred niekoľkými rokmi choroba pripravila o dcéru Natálku. "Som asi úzkostlivejšia mama ako ostatné. Dosť sa o svoje deti bojím, ale nedá sa na ne stále dávať pozor."

Keď A. Kmotríkovú čaká týždeň, počas ktorého každý večer uvádza správy vie, že si čas s deťmi neužije. "Ráno sú v škôlke a ja potom odchádzam do práce a keď sa vraciam, už spia. Potom mi však stačí jeden deň na zrelaxovanie a zvyšné dni sa snažím čo najviac tráviť s deťmi. V poslednej dobe som vyrovnaná a to aj napriek tomu, že som bez trvalého partnera, aj keď s otcom svojich detí sme v kontakte niekoľkokrát v týždni. Došla som však do štádia, že som spokojná - až sa sama sebe čudujem. Som rada, že som sama pánom svojho času, svojej domácnosti, že o všetkom rozhodujem sama..." Nechýba jej však láska? "Chýba, ale mužskej spoločnosti mám okolo seba najmä v práci dosť."

Či sa to Adriane páči či nie, muži sa úspešných a atraktívnych žien boja. "Boja s určite kvôli môjmu bývalému manželovi. Vďaka deťom trávime veľa času spolu a nie každému je jasné, ako to medzi nami je. Som presvedčená, že preto sa muži boja nadviazať so mnou kontkt. Ale to je lepšie, ako keby si mali voči mne dovoľovať, nie?"

Do Košíc chodí raz za pol roka

Do svojho rodného mesta sa A. Kmotríková spolu s deťmi vyberie iba približne raz za pol roka. "V prvom rade - strašne nerada cestuje. Pre deti je cesta autom veľmi zdĺhavá, takže lepšie je lietať, ja však lietam veľmi nerada... Navyše, keď sem prídem, zrazu je nás plný dom - príde celá rodina, susedia... Je to veľmi príjemné a nabíja ma to energiou, ale občas je to také vyčerpávajúce, že sa teším na odchod do Bratislavy, na pracovný kolotoč."

Aj keď jej práca v JOJ-ke pohlcuje veľa času, kamera sa pre ňu stala drogou, ktorej sa nechce vzdať. "Nie je to kvôli sláve, pretože som nikdy nebola ten typ, ktorý by si popularitu dokázal užiť. Práca pred kamerou hlavne pri živom vysielaní má však svoje čaro. Je to poriadna dávka adrenalínu, najmä keď sa už počas bežiacich správ upravujú ďalšie príspevky..."

A. Kmotríková však uvažuje nad tým, že keď jej deti začnú chodiť do školy, kvôli uvádzaniu televíznych novín, by sa s nimi nemohla po večeroch učiť... "Preto rozmýšľam, čo bude potom. Chcela by som robiť reláciu ktorá by sa nenahrávala naživo... Nie je však vylúčené, že keď nastúpi Tomáško do školy, tak prídem na to, že to všetko zvládam. Ak to tak nebude, možno by stačilo pracovať na pol úväzku... Nerada by som opustila kolektív spravodajstva, ktorý v JOJ-ke máme, ale deti sú mi prednejšie. Viem totiž, že by ma to veľmi mrzelo, keby som nemala čas sa im venovať..."

Do JOJ-ky na miesto moderátorky televíznych novín nastúpila A. Kmotríková pred necelými dvoma rokmi rovno zo štvorročnej materskej dovolenky. "Bol to pre mňa veľmi ťažký štart. Už keď som robila hlásateľku v STV, tak som mala štvorročnú materskú dovolenku. Vtedy som však plynulo a bez problémov nastúpila na to isté miesto, z ktorého som odchádzala. Vtedy som ohlasovala programy, bolo to milé, snažila som sa ľuďom priniesť dobrú náladu. Zasiahla ma však rana osudu, keď som prišla o dcéru a to je vec, ktorá ma poznamenala... Potom som v JOJ-ke zrazu mala uvádzať správy, ktorých 80 percent obsahu tvoria rôzne nešťastia. Nebola som na to psychicky pripravená."

Začiatky v televízii JOJ neboli preto pre Adrianu vôbec jednoduché. "Iné je sa na správy pozerať ako divák, iné je ich pripravovať, keď sú ešte doslova čerstvé. Zrazu som mala dni, keď sa nakopilo priveľa negatívnych správ a ja som bola zlomená a mala čo robiť, aby som to moderovanie dotiahla do konca. Už som trochu voči tomu obrnená, ale začiatky boli ťažké. Veď ja som od uvádzania Večerníčkov prešla k čítaniu samých negatívnych správ..."

So všetkými negatívnymi správami, s ktorými sa vo svojej práci večer čo večer potýka, sa však už naučila existovať. "Je to vďaka naozaj skvelým kolegom. V JOJ-ke sa cítim naozaj dobre a bohužiaľ inak sa to robiť nedá - keď sa dejú negatívne veci, musíme o tom informovať. Najviac sa vždy teším na naše takzvané zvieracie bodky za správami. Spočiatku som sa pýtala šéfredaktora, či sú nevyhnutné. Zdali sa mi príliš jednoduché. Netrvalo však ani mesiac a tieto príspevky sa stali mojimi obľúbenými. Teraz máme s kolegom Braňom Ondrušom takú tichú dohodu, že ja hlásim zvieratká a on tie kruté veci... "

Má dobrý vkus, na radiť si netrúfa

Okrem televíznych novín sa tvár A. Kmortíkovej objavuje aj pri moderovaní rôznych módnych prehliadok, za sebou má i moderovanie finále Miss. "Táto oblasť krásy ma veľmi láka, oslovuje ma atmosféra, ktorá na takýchto podujatiach vládne. Aj pri módnych prehliadkach je to adrenalín - keď sa človek pozrie do zákulisia, vidí ako tam každý behá - modelky, vizážisti, štylisti... Vládne tam naoko chaos, no každý presne vie, čo má robiť."

A. Kmotríková je označovaná za jednu z najlepšie oblečených známych tvárí na Slovensku. Nedávno všetky periodiká obleteli fotografie šiat od Valentina, v ktorých moderovala prehliadku módneho domu Alizé. Šaty, ktoré vlastní aj Mariah Carrey, si Adriana ja kúpila. "Vždy sa riadim iba svojim vkusom, aj keď samozrejme sledujem aj módne trendy, rada sa totiž ´hrabem´ v časopisoch. Nie som však otrokyňa módy - nedala by som si na seba niečo, čo je módne a nesedelo by mi to. Mnohé módne výstrelky sa mi páčia, ale nie na mne. Páči sa mi etno štýl, no mne akosi nesedí. Vždy som uprednostňovala športovú eleganciu a od kedy mám deti, tak sa obliekam naozaj športovo. Rada nosím sandáliky či čižmy na vysokých opätkoch, ale keď viem, že idem pre deti do škôlky, alebo že ideme spolu na prechádzku, tak si obujem niečo praktickejšie."

Adriana má svoj štýl a obľubuje najmä pestrosť v oblečení. "Neskromne si myslím, že mám celkom dobrý vkus a každý by sa mal riadiť tým svojim. Netreba nikomu vnucovať módne trendy, stačí aby človek ostal sám sebou. Páči sa mi však pestrosť. V poslednej dobe ženy u nás našli v sebe viac odvahy a neboja sa obliecť si veselé a extravagantné veci."

Dcéra Linda je v tomto celá po mamičke - rada chodí v šatách a sukniach, kamaráti sa so zrkadlom... "Má záľubu vo voňavých krémoch a leskoch, natiera sa mojimi. Dosť sa tým zaoberá. Aj Natálka bola podobná, nezaprela v sebe ženskosť." Tomáško s Lindou - aj keď ani jeden Natálku nepoznal - ju vnímajú ako svojho tretieho súrodenca. "Netvrdím, že na ňu myslia každý deň. Natálka však mala Tomáška rada, kým som ho čakala. Tešila by sa aj z Lindušky, lebo vždy chcela sestričku. Obaja dnes vedia, že Natálka by ich mala rada. Bola to dobrá dušička, ktorá by neublížila ani muche. Nikdy na nikoho nekričala, nikomu by neublížila... Život to však takto priniesol. Snažím sa je dať pokoj a neťahať ju na tento svet, kam sa už vrátiť nemôže. Dúfam, že tam kde je, je jej dobre. Musím si vsugerovať, že jej nič nie je a že to tak možno malo byť..."

Aj keď bude A. Kmotríkovej jej dcérka vždy chýbať, snaží sa radšej myslieť na príjemné veci. "Teším sa z toho, že ma túto zimu čakajú ešte dve lyžovačky s deťmi, teším sa na dve párty v Bratislave a na jednu módnu prehliadku a teším sa aj na to, že v lete pôjdem konečne na Sardíniu. Rovnako sa teším vždy aj do práce... Teraz som naozaj spokojná. Keby som mala Natálku, mohla by som povedať, že som šťastná osoba," dodala A. Kmotríková na záver.

Dátum narodenia: 26. júl 1970

Znamenie: Lev

Miesto narodenia: Košice

Rodinný stav: rozvedená

Relax: rodina

KID

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Ako si zabezpečiť krytie liečby a karantény v zahraničí?
 2. Poznáte horúci trend interiérového dizajnu?
 3. Podnikáte? Otvorte si účet online a ušetrite
 4. Ficov priateľ a oligarcha Miroslav Výboh zmenil kurz v biznise
 5. Ak sa včas nespamätáme, vlaky z Číny získajú Maďari a Poliaci
 6. Odomknite si SME.sk na viacerých zariadeniach
 7. Na čo si dávať pri investovaní do kryptomien pozor
 8. Slovensko v tieni tureckého polmesiaca
 9. Dominika Kavaschová: Netušila som, že mám v sebe toľko nehy
 10. Ako sa dostať z Bratislavy do Nitry, Bystrice, Popradu a Prešova
 1. Zázračné účinky Arónie na zdravie
 2. Tento výťah si poradí aj s tým najužším schodiskom
 3. Čučoriedky - dokážu ochrániť váš zrak?
 4. Poznáte horúci trend interiérového dizajnu?
 5. Ficov priateľ a oligarcha Miroslav Výboh zmenil kurz v biznise
 6. Dekarbonizácia má byť súčasťou moderných dodávateľských vzťahov
 7. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
 8. Ako zvýšiť produktivitu vašej prevádzky?
 9. Ak sa včas nespamätáme, vlaky z Číny získajú Maďari a Poliaci
 10. Na čo si dávať pri investovaní do kryptomien pozor
 1. Ficov priateľ a oligarcha Miroslav Výboh zmenil kurz v biznise 5 859
 2. Dovolenka v Turecku: Skvelé hotely na leto 2021 5 790
 3. Ako sa dostať z Bratislavy do Nitry, Bystrice, Popradu a Prešova 5 029
 4. Dominika Kavaschová: Netušila som, že mám v sebe toľko nehy 4 832
 5. Ak sa včas nespamätáme, vlaky z Číny získajú Maďari a Poliaci 3 946
 6. Jeden deň na Bratislavu nestačí 3 704
 7. Osviežujúci skúter legendárnej talianskej značky 3 234
 8. Ako nájsť dobrý jogurt? Ak neobsahuje toto, ani ho nekupujte 3 164
 9. Na čo si dávať pri investovaní do kryptomien pozor 2 996
 10. Slovensko v tieni tureckého polmesiaca 2 717
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Na viacerých miestach sa po dne Dunaja dalo prechádzať.


13 h
Branislav Benčat

Hľadáme úspešné inovatívne malé a stredné firmy.


15 h
Dvojkajak Adam Botek a Samuel Baláž na LOH Tokio 2020 / 2021.

Sledujte online letnú olympiádu v Tokiu.


Sportnet a 1 ďalší 8 h

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop