Korzár logo Korzár Košice
Pondelok, 26. júl, 2021 | Meniny má Anna, HanaKrížovkyKrížovky

ČAROKRUHY

Astrológ Mgr. Miroslav Kostelnik: Povedz mi,kedy si sa narodil a ja ti poviem, aký siDobre vypracovaný horoskop je ako kód pre našu

Astrológ Mgr. Miroslav Kostelnik: Povedz mi,

kedy si sa narodil a ja ti poviem, aký si

Dobre vypracovaný horoskop je ako kód pre našu budúcnosť

Mgr. Miroslav Kostelnik, ktorého môžeme stretnúť v košickom Regeneračnom centre, ale aj inde, hovorí o sebe ako o saturnskom, samotárskom človeku, ktorý doluje sám v sebe, neustále hľadá a odpovede nachádza predovšetkým v astrológii. Nepátra po povrchnostiach, zaujímajú ho veci podstatné, usiluje sa vstupovať do hĺbok ľudskej duše. Začalo to ešte v postpubertálnom veku, keď každého vo svojom okolí presviedčal: "Povedz mi, kedy si sa narodil a ja ti poviem, aký si." Neustále sa hrabal v literatúre a postupne začal chápať, prečo je iný ako jeho rovesníci, ale aj prečo práve Jano neustále niečo ponúka na predaj a Mišo večne chodí do lesa, hoci aj sám.

Skryť Vypnúť reklamu

Nie je každému dané, aby sa "šprtal" práve v astrológii. Mgr. Kostelnikovi však ponúkla to, čo hľadal a čo sa stalo pre neho zdrojom poznania na celý život. Cez astrológiu sa dopracoval k schopnosti vidieť svet inými očami, začal chápať súvislosti vo všetkom, čo sa odohráva nielen v jeho živote, ale aj v okolí. "Aj keď čítam beletriu, vnímam ju cez astrologiké aspekty, lebo táto disciplína sa stala mojou životnou filozofiou", vyznáva sa Mgr. Kostelnik.

Saturn je veľký učiteľ

"Saturna som dostal do horoskopu aj preto, aby mi dával možnosť neustáleho poznávania. Je tu vzťah k hmote, k matérii a ja viem, o čo sa musím opierať, ak chcem ďalej existovať," dotvára saturnský princíp Mgr. Kostelnik. Ten však hovorí aj toto: Saturn je princípom prehĺbeného bytia, je to súhrn síl, ktoré človeka rôznymi skúškami a osudom ženú k vyššiemu vývoju. Astrologicky symbolizuje plazivé zlo, hĺbku myšlienok, zvýšenú duchovnú činnosť, obracanie sa do svojho vnútra, túžbu po samote, konzervativizmus, dogmatičnosť, až chladnú panovačnosť.

Skryť Vypnúť reklamu

Myšlienka, ktorá tiež súvisí s princípom Saturna, hovorí: "Bohatstvo neznamená mať veľa. Bohatý je ten, kto veľa nepotrebuje." Ibaže dnes ľudia uvažujú inak. A možno práve tu je ten zádrheľ, ktorý hatí komerčné využitie všetkého toho, čo mu bolo dané.

"Sám som sa prelízaval cez všetko, čo súviselo s astrológiou. Aj Urán ma k tomu vyzýval: Týmto naplníš svoju existenciu, svoj život!" Akoby počul hlas tejto planéty. Lebo Urán je hlásateľom náhlych, skrytých a revolučných zmien, ktoré sa môžu prejaviť aj ako osobná kríza a prinášať zárodky celkom novej kvality. Prichádza neviditeľne, aby rozpustil stabilný a príliš pevný, akoby nemenný systém.

Najprv astrológia, potom astronómia

Na začiatku síce bola astrológia, ale veľmi prirodzene ho to pritiahlo aj k astronómii, ktorej sa venovať viac ako desať rokov. Prakticky sa vzdelával v prešovskej hvezdárni, pričom sa zúčastnil niekoľkých meteorických expedícií. V Levoči, kde pôsobil ako učiteľ, viedol veľmi úspešný astronomický krúžok, s ktorým niekoľko rokov bodovali ako najlepší v kraji.

Skryť Vypnúť reklamu

Bola to dobrá škola, ktorou bolo treba prejsť, aby sa dopracoval tam, kde je dnes. Astrológii sa totiž venuje profesionálne. Okrem toho pôsobí aj ako terapeut so znalosťami komplementárnej medicíny, ktorú vhodne kombinuje s rôznymi druhmi masáží a terapií. Podľa toho, v akom stave sú energetické dráhy klienta, odporučí masáž v kontexte s ajurvédskym prístupom, energetizujúcim meridiánovým, niekedy odporučí elektroakupunktúru vždy podľa toho, čo môže človeku najviac osožiť, aby pomohol naštartovať samoliečiaci proces.

Astrologicky intímne

Miroslav Kostelnik má ascendent - čo je dominujúca situácia na oblohe v okamihu zrodu - vo Váhach. Tie sú na takom stupni, ktorý hovorí o potrebe rozdávať sa pre iných. Učiť druhých to, čo sa naučil sám. Na vrchole neba v čase jeho narodenia bol Merkúr. Táto pohyblivá a excentrická planéta súvisí s dobrým intelektom, komunikáciou a hľadaním nových a zaujímavých vecí. Merkúr funguje ako posol, ktorý odovzdáva správy a informácie. Je to sprostredkovateľ, aj služobník. Slnko vo všeobecnosti dáva človeku veľkú energiu a optimizmus, je reprezentantom JA a kvality vlastného života. V jeho prípade je Slnko v Blížencoch, čo ho predurčuje predovšetkým ku komunikácii s inými ľuďmi. Cez Lunu (Mesiac) je v spojení s Venušou, ktorá ho inšpiruje k skrášľovaniu a harmonizovaniu života. Venuša pracuje s pokožkou, takže nie je náhodné, že sa venuje aj terapeutickej a masérskej činnosti.

Komparatívna horoskopia

Múdri a prezieraví ľudia by si ešte pred vstupom do manželstva mali dať urobiť partnerský horoskop. Astrológ vie porovnať, či sa aspekty planét jedného aj druhého vhodne prelínajú. Od toho totiž závisí, ako budú fungovať na úrovni citov, ale aj tých najrôznejších aktivít, ktoré sú súčasťou každého vzťahu.

Najmúdrejšie urobia tí rodičia, ktorí prídu k astrológovi hneď po narodení dieťaťa. On im poradí ako treba k nemu pristupovať, lebo vždy je to neopakovateľná individualita s osobitným životným poslaním. My by sme mu mali byť iba pomocníkmi na jeho vlastnej ceste.

Miroslav Kostelnik vypracoval viac ako šesť tisíc horoskopov. A aká je charakteristika tohto pojmu jeho ústami? "Horoskop - to je referenčná rovina univerza, do ktorej človek vstúpil v okamihu narodenia. Pomocou horoskopu sa dá o človeku zistiť všetko: Láska, partnerstvo, financie, šťastie, sex, úspešnosť... " A na záver sa dá iba dodať: Dobre vypracovaný horoskop je ako kód pre našu budúcnosť.

Ako vyzerá katastrofa slovenského vojenského lietadla AN 24 z 19. januára 2006 očami astrológa Mgr. Kostelníka

Bol to následok kolektívnej karmy?

Mgr. Miroslav Kostelník sa bližšie pozrel na aspekty, ktoré sa v čase havárie premietli na oblohe. To, čo ukázali hviezdy, nie je umelo vytvorená konštrukcia. Dá sa overiť u každého astrológa.

Tranzitový horoskop Slovenskej republiky na deň a čas, keď sa zrútilo vojenské lietadlo, vykazuje niekoľko aspektov, ktoré sa vzťahujú priamo k udalosti. V ôsmom dome horoskopu (dom krízy a premien) sa nachádza Mars, planéta vojakov a športovcov. Harmonicky je naviazaný do štvrtého domu na Neptún a Urán a hovorí o tých, ktorí sa vracajú domov po hektických dňoch mimo domova a prinášajú správy o svojej humanitárnej aktivite.

V disharmonickej väzbe na Saturna však nesú aj informáciu ohňa, katastrofy, náhleho a strašného úmrtia, "prehratej vojny". Aj Venuša zo štvrtého domu horoskopu republiky (domov koreňov) v opozícii s Marsom v desiatom dome povolania, hovorí o tých, čo sa vracajú domov z istého poslania, ale končia tragicky. Jupiter v disharmonickom aspekte na Saturna naznačuje, že šťastie v nešťastí, ktoré zažil jediný člen posádky, má tiež svoje opodstatnenie a Luna v dvanástom dome (dom spojenia so všetkým) ho prijíma ako následok cestovného nešťastia (v kvadratúre na Merkúra) do nemocnice.

Situácia v mundánnom horoskope, ktorý sa vzťahuje k väčším územným celkom a k svetu naznačuje, že prídu aj finančné výdavky, ktoré sa týkajú následkov katastrofy. Neptún ako planéta kolektívneho nevedomia však naznačuje aj to, že katastrofa môže byť aj následkom kolektívnej karmy celej skupiny, ktorá si odrábala svoje negatívne aktivity z predošlých dôb na mierovej misii. Vracali sa však priskoro, nenaplniac svoje poslanie. Ich stretnutie v tejto inkarnácii nebolo náhodné a isto nie je ani posledným. Lebo dlhy sa musia splácať do dôsledkov.

Buk ovláda sila Saturna, dub je signovaný Slnkom a ohňom

Stromy a rastliny sú prepojené s planétami

Každé znamenie, každá planetárna sila úzko súvisí s prírodou. Taký buk, napríklad, je signovaný Saturnom. Má chladnú farbu a rastie na miestach odvrátených od slnka. Keď vnímavý človek vojde do bukového lesa, doľahne na neho atmosféra dôstojnosti, vážnosti, smútku až osamelosti. Má mierne stiesňujúce, a predsa krásne pocity, ktoré podnecujú k rozjímaniu. V bučinách najčastejšie rastie ľuľkovec zlomocný. Aj on je signovaný Saturnom a dobre sa mu v tejto atmosfére darí. Saturn súvisí so všetkým, čo je v ľudskom tele kryštalické, minerálne, a to sú hlavne kosti alebo sklovec v oku. A ľuľkovec (atropín) sa skutočne používa pri liečení oka. Aj kostihoj je signovaný Saturnom. Je osožný všade tam, kde sú problémy s kosťami.

Bukový les vytvára chrám a vyzýva tak k tomu, čo od človeka požaduje planetárna inteligencia Saturna: sebapoznanie, prehĺbenie, zduchovnenie. Požaduje od nás, aby sme sa zastavili, spomalili a rozjímali o zmysle života. Saturn je zobrazovaný s kosou ako pán času, aj pán smrti. Ľuľkovec, túto smrteľne jedovatú rastlinu, ktorá pri nerozumnom užití môže človeka otráviť, používali kňazi v chrámoch, aby sa pomocou neho dostali cez "prah" na druhú stranu a spojili sa s bohmi.

Dub je celkom iný ako buk. Je signovaný slnkom, ohňom a rastie na slnečnej strane. Dub je symbolom kráľovskej moci - ako lev, v ktorom tiež vládne slnko. Je na výslní. Buk - Saturn je múdry starec, radca, žije v ústraní. Jeden princíp je rozpínavý, z centra tryskajúci život, druhý sťahujúci, obmedzujúci. Dubová kôra je rozorvaná, buková kompaktná. Dubové konáre sú bohato členené, krivolaké; buk je strohý.

Na duboch rastú veľké chumáče imela bieleho. Aj imelo je signované slnkom a na duboch sa cíti najlepšie. Slnko vládne v levovi a lev ovláda srdce. A imelo má účinky na srdcovocievny systém, vyrábajú sa z neho lieky proti vysokému krvnému tlaku.

Univerzálne princípy vesmíru nevymyslel človek, on ich môže iba prijať.

Ochutí každé jedlo a poslúži aj ako liek

Do postele so zázvorom

Človek by ani neveril, na čo všetko môže poslúžiť zázvor. Vynikajúco ochutí každé jedlo, ale poslúži aj ako liečivka. V začiatkoch prechladenia nás zázvorový čaj môže uchrániť pred chrípkou. Potrebujeme 10 gramov čerstvého zázvoru (asi jedna lyžica), 5 gramov zeleného čaju (nálevové vrecko) a trocha cukru. Dobre umytý zázvor pokrájame nadrobno aj so šupkou a spolu s lístkami zeleného čaju varíme v dvoch deci vody asi minútu. Ďalších päť minút necháme vyluhovať, potom precedíme a osladíme.

Je výborný pri pocitoch zimomravosti a chladu. Najlepšie je hneď si ľahnúť do postele, lebo zázvorový čaj má v sebe intenzívu silu vyvolať potenie, čo nám pomôže cez pokožku sa zbaviť škodlivín. Zázvor brzdí aj rast mnohých vírusov a baktérií. Výborne účinkuje aj pri žalúdočnej nevoľnosti a nahrádza prípravky, ktoré sa podávajú pri nevoľnosti z cestovania (kinetóza).

Výborne poslúži, aj keď nás obťažuje čkanie. Odrežeme plátok z čerstvého zázvoru a pomaly ho budeme prežúvať, kým sa z neho vyluhuje šťava. Jeden až tri plátky čkanie bezpečne zastaví.

Stranu pripravila: Lea Gallová

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Nová sála i námestie. Trnavské Mýto sa stane novým centrom
 2. Prečo by ste si nemali odoprieť balenú bagetu?
 3. Ako sa nepripraviť o zákazníkov bez hotovosti
 4. Ako nájsť dobrý jogurt? Ak neobsahuje toto, ani ho nekupujte
 5. M. Šmigura: Pozeráme sa smerom na Varšavu
 6. Túžite sa konečne zbaviť dioptrií, ale bráni vám v tom strach?
 7. Lenivý brunch s Muchom
 8. Nekoná štát, začali súkromní investori. Sociálne byty sa stávajú
 9. Úchvatná Petra: Stovky rokov zabudnutá v jordánskej púšti
 10. VÚB banka ešte viac posilní leasingové služby
 1. Slovník investora 07: Bitcoin a jeho úloha v portfóliu investora
 2. Túžite sa konečne zbaviť dioptrií, ale bráni vám v tom strach?
 3. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
 4. Ako zvýšiť produktivitu vašej prevádzky?
 5. Nekoná štát, začali súkromní investori. Sociálne byty sa stávajú
 6. Lenivý brunch s Muchom
 7. Najzelenšie nákupné centrum na Slovensku otvorí druhú etapu
 8. Nová sála i námestie. Trnavské Mýto sa stane novým centrom
 9. Riziko úrazov je počas letných prázdnin vyššie
 10. Prvé bezbariérové fitko vo Zvolene otvára ZŤP cestu k športu
 1. Úchvatná Petra: Stovky rokov zabudnutá v jordánskej púšti 10 006
 2. Ako nájsť dobrý jogurt? Ak neobsahuje toto, ani ho nekupujte 7 263
 3. Prečo by ste si nemali odoprieť balenú bagetu? 5 788
 4. Slovenské čučoriedky? Nemusíte ísť do lesa, kúpite ich v reťazci 4 297
 5. Investovať do akcií a ETF v malom sa teraz dá výhodnejšie 4 262
 6. Od Česka až po Jadran 3 797
 7. Nekoná štát, začali súkromní investori. Sociálne byty sa stávajú 3 500
 8. Nikto im nezatlieska. Koľko medailí získajú Slováci v Tokiu? 3 083
 9. Ako sa nepripraviť o zákazníkov bez hotovosti 3 023
 10. M. Šmigura: Pozeráme sa smerom na Varšavu 2 106
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Ľuboš Blaha zo Smeru (vľavo) a Marian Kotleba z ĽSNS prišli podporiť protestujúcich pred budovu Národnej rady.

Toto je rok 2021, toto je najlepší možný výsledok miliónov rokov evolúcie.


25. júl
Prezidentka Zuzana Čaputová.

Minister Lengvarský má dôveru prezidentky.


a 1 ďalší 23. júl
Nataša Holinová

Požiadavka na generálny štrajk je dôkazom zdevastovaného školstva.


2 h

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop