Korzár logo Korzár Košice
Sobota, 24. júl, 2021 | Meniny má VladimírKrížovkyKrížovky

Herec, komik a moderátor Štefan Skrúcaný má nadštandardne dobrý vzťah k východnému Slovensku

Po nehode mal na javisku pocit, akoby mu ľudia tlieskali inakKomik, moderátor, herec i spevák Štefan Skrúcaný sa ešte pred nedávnom objavoval na

Po nehode mal na javisku pocit, akoby mu ľudia tlieskali inak

Komik, moderátor, herec i spevák Štefan Skrúcaný sa ešte pred nedávnom objavoval na televíznej obrazovke dosť často. V poslednej dobe ho na však na nej nevídať, no nie je to situácia, z ktorej by bol Š. Skrúcaný zarmútený, lebo sám vraví, že sa pred kamery nechce vrátiť za každú cenu. Do Košíc ho pred týždňom priviedli pracovné povinnosti, keď sa na plese spoločnosti Termostav Mráz predstavil ako moderátor ale i ako spevák. Ešte pred plesom si pri šálke kávy našiel čas na krátky rozhovor.

Skryť Vypnúť reklamu

Popri moderovaní plesu potešil prítomných hostí aj niekoľkými pesničkami. "Zvyčajne to robievam tak, že keď moderujem nejakú spoločenskú akciu, tak mám aj svoj monológ sa preto snažím vypointovať k nejakej pesničke," prezradil nám Š. Skrúcaný. Keďže momentálne nepracuje v žiadnej televízii, počas plesovej sezóny sa často "vyskytuje" na báloch ako moderátor. Preto sa môže stať, že tohto roku sa na žiadny ples s manželkou Zuzanou Tlučkovou zabaviť nepôjde. "Zo Zuzky sa stala ´muzikálová diva´. Hrá skoro vo všetkom, takže je na javisku takmer každý večer a aj cez víkendy. Zo mňa sa takmer stala ´domáca pani´, no nie je to až také tragické... Predsa len sú deti už väčšie, takže mne ostávajú občas na starosti iba Elvis a Rocky. Šťastie, že dnes máme už iba týchto dvoch psov, lebo sme s deťmi prešli všelijakými etapami. Mali sme etapu chameleónov, vtáctva, mačiek, korytnačiek a podobne..."

Skryť Vypnúť reklamu

Počká, až utíchnu reality show

Ešte pred časom sme Š. Skrúcaného mohli na obrazovkách televízie vidieť pomerne často s manželkou, Rasťom Piškom i Mirom Nogom a kým sa osud nerozhodol inak, tak aj so Stanom Radičom a Jarom Filipom. "Na prvý pohľad sa môže zdať, že keďže ma nie je každý týždeň vidieť na obrazovke, že mám tvorivú pauzu. Nie je to však celkom tak. Je ale pravda, že som mal polročnú pauzu po nehode, ktorá sa mi stala v roku 2004. Vtedy som pociťoval potrebu dať si nielen pracovnú ale i ľudskú pauzu. Dnes pracujem a veciach, ktoré zatiaľ nie sú na televíznej obrazovke. Nechcem sa pred kamery vrátiť za každú cenu a v akomkoľvek programe."

Š. Skrúcaný dostal od televízií niekoľko ponúk do rôznych relácií, no odmietol ich. "Jednoducho sa mi tie relácie nepáčili. Ja si rád počkám, kým u nás prejde takzvaný boom reality show a kým sa všetci budú sprchovať doma a nie pred kamerami... Ale už záujem o tieto veci medzi divákmi klesá a verím tomu, že verejnosť si vyžiada normálne zábavné programy, ktoré dokážu ľuďom aj čosi povedať."

Skryť Vypnúť reklamu

Momentálne teda Š. Skrúcaný čaká a venuje sa hraniu v divadle a moderovaniu. "Venujem sa aktivitám, ktoré udržiavajú môj životný štandard, no nedá sa povedať, že by ma nejako vnútorne zmysluplne posúvali ďalej. Preto máme pripravených zopár námetov, ktoré časom predložíme niektorej z televízií. Aj keď sa mi zdá, že je vhodné ešte chvíľu vyčkať, pretože v každej z televízií sú nejaké tie turbulencie. V Markíze sa menilo vedenie, určite sa bude čosi diať aj v STV a JOJka bude tiež musieť nejako zareagovať na znížený záujem o VyVolených 2... Navyše by som bol nerád vazalom jednej televízie, ako to bolo pri Markíze. Mám túto televíziu rád, veď nás prichýlila, keď nás všetkých z politických dôvodov vykopli z STV, ale ukázalo sa, že ani nadštandardná miera lojality sa nevypláca..."

V čase, keď Š. Skrúcaný s kolegami nedobrovoľne odišli z STV, boli medzi nimi i J. Filip a S. Radič. "Je mi smutno z toho, keď zisťujem, že z tohto sveta odchádzajú dobrí, tvoriví a pozitívni ľudia príliš skoro. Namiesto toho ľudia, ktorí v sebe nesú negatívny náboj, sú tu ´večne´... Sám mám z toho zmätok v duši, cítim okolo nás priveľa negatívnej energie."

Myslel si, že už nikdy nevyjde z domu

S negatívnymi pocitmi sa musel Š. Skrúcaný vyrovnávať aj pred zhruba rokom a pol, keď pri autonehode, ktorú nechtiac zavinil, zomrela dôchodkyňa. "Zatvoril som sa doma a bol som schopný komunikovať iba s najbližšími. V prvých momentoch som mal pocit, že nielen že nevyjdem už nikdy na javisko, ale že už nikdy nevyjdem z domu... Boli to vážne výbuchy v duši, ktoré som si musel pretrpieť a jediným lekárom bol čas..."

Po tom, ako sa Š. Skrúcaný zblížil s pozostalými, prelomila sa v ňom prvá prekážka. "Zrazu som vedel, že budem schopný prelomiť aj druhú prekážku - zblížiť sa opäť s verejnosťou. Po piatich mesiacoch od nehody som po prvý krát vyšiel na javisko a mal som pocit, ako keby mi ľudia tlieskali tak akosi inak. Ako keby mi chceli povedať - nevzdávaj to, sme s tebou. Bolo to oveľa srdečnejšie. Takéto chvíle sú totiž ako lakmusový papierik, ktorý vám ukáže, kto je naozaj váš priateľ a kto nepriateľ. Ja som veľmi rád, že sa mi v tých chvíľach nikto z príbuzných a ani priatelia neotočili chrbtom, dokonca som ten pocit nepocítil ani od širokej verejnosti. Mohol by som ironicky poznamenať, že s výnimkou pánov Lipšica a Čarnogurského, ale to je už iná téma..." Š. Skrúcaného však začali na ulici zastavovať ľudia, ktorí mali potrebu prejaviť mu svoje sympatie. "Vraveli mi, že sú so mnou, že sa nemám z toho psychicky zrútiť. Uvedomili si, že nie som žiadny vrah, negatívny človek, veľmi mi to pomohlo a chcem sa im aj touto cestou úprimne poďakovať."

Vyrovnať sa s negatívnymi situáciami, ktoré život prináša, pomôžu najlepšie vždy naši najbližší... "Čím som starší, tým viac si uvedomujem, že popri všetkých tých filmoch, reláciách či cédečkach jediné, čo má naozaj zmysel, sú deti. Sú pokračovaním nášho genetického kódu... Ja sa teším z toho, že mám zdravé a šikovné a hlavne úplne normálne deti."

Deti veru majú byť po kom šikovné. Ak sa "nepotatili", tak sú určite po mamičke, ktorú verejnosť pozná nielen ako komičku po boku manžela v rôznych televíznych reláciách, ale aj ako skvelú herečku najmä vo vydarených komédiách. "To, že sme obaja skôr komici, ešte neznamená, že je u nás doma veselo a kde sa objavíme, tam sa ľudia smejú, až sa za bruchá chytajú. Ale je pravda, že sa domáce problémy snažíme riešiť cez veselšiu optiku a nerobiť z komára somára. Recept na šťastné manželstvo nemám. Čas je totiž veľmi neúprosný aj v starnutí vzťahu, takže po rokoch musí byť láska kombinovaná s ďalšími vlastnosťami ako sú úcta, tolerancia, trpezlivosť..."

Š. Skrúcaný si vybral dobre, veď si zobral východniarku - rodáčku z Košíc... "Nikdy som neriešil to, kto je odkiaľ. Mám rád pozitívnych a dobrých ľudí a je mi jedno či sú z Košíc alebo Papuy Novej Guiney. Musím však povedať, že mám nadštandardne dobrý vzťah k celému východnému Slovensku. Mám pocit, ako keby ste boli priamočiarejší, úprimnejší, nič neskrývate a čo na srdci to na jazyku. Sú tu jasné pravidlá hry, vďaka ktorým sa dá ľahšie komunikovať a to nie len osobne ale aj v konfrontácii javisko - hľadisko."

Zaujme ho šarmantná a upravená žena

V poslednej dobe má Š. Skrúcaný aj mnoho príležitostí stať sa odborníkom na ženskú krásu. V lete ho často možno vídať na rôznych Miss Domaša, Miss Zemplínska Šírava a podobných príjemných akciách, pravidelne moderuje aj Miss produkčného domu Forza. "Radšej sa stretnem s krásnou ženou ako so škaredým chlapom... Na Miss však zvyčajne ašpirujú veľmi mladé dievčatá, takže keď sa objaví nejaká, ktorá má viac ako 20 rokov, tak sa z toho veľmi teším, lebo je možné, že pri disciplíne rozhovor si budeme mať čo povedať. Na druhej strane - mám dcéru, ktorá má 23 rokov a nehodilo by sa, keby ma niekde stretla s jej spolužiačkou," podotkol s úsmevom.

V tom, čo si predstavuje pod pojmom krásna žena, má však S. Skrúcaný celkom jasno. "Je to komplexne vyjadrenie osobnosti. Je potrebné vizuálne zaujatie - keď stretnem šarmantnú a upravenú ženu, je to prvý predpoklad na to, aby som zbystril pozornosť. Ak takáto dáma prehovorí a to, čo povie, má hlavu aj pätu, je to ideálna kombinácia na to, aby muž stratil hlavu. Inak však ženám nerozumiem. Myslím, že sa to ani nedá a preto sa o to ani nepokúšam..."

Okrem moderovania môžu diváci v týchto dňoch vídať Š. Skrúcaného aj na divadelných doskách. "Ešte stále hráme muzikál Do naha. Zatiaľ neviem o tom, že by sa chystal nejaký ďalší, v ktorom by som sa mohol objaviť. Ja mám muzikály rád, ale iba vtedy, keď majú čo povedať obsahom, dejom aj činohrou. Mnoho je tu totiž takých, v ktorých ide iba pesnička za pesničkou a hudba dominuje nad obsahom. To radšej pôjdem na koncert. Ja takéto muzikály volám pesničkály. Typickým príkladom je Kleopatra, kde asi aj autorom šlo iba o to, aby tam bolo veľa piesní, aspoň jeden hit a minimum hovoreného slova. Ja mám rád, ak činohra a dej prevyšuje nad hudobnou stránkou. Myslím, že muzikál Do naha je presne takým."

Pri tomto projekte si svoje užili aj herci, ktorých fotograf istého bulvárneho denníka odfotografoval v momente, keď šli na javisku doslova do naha. Vystihol situáciu, kedy by vďaka padajúcemu svetlu diváci nevideli nič, no bleskom sa dá osvetliť kadečo... Aj to, čo ma ostať skryté očiam verejnosti - vari okrem nudapláže... "Nad tým, či odhodíme čiapky - to posledné na sebe - alebo nie, nad tým sa veľa polemizovalo. Ja nie som konzervatívny, no myslím si, že mužský zadok je už vrchol toho, čo by sa malo na javisku objaviť. Na ´predky´ sú tu úplne iné pódiá... Vtedy to bola nešťastná kombinácia náhod, lebo fotograf pochopil, že keď bude fotiť s bleskom, vznikne z toho zaujímavý záber. Prišlo však k mimosúdnemu vyrovnaniu a podľa mojich informácií bolo dosť vysoké..." Š. Skrúcaný mal však to šťastie, že v inkriminovanej chvíli na javisku nebol. "Odniesol si to Mirko Noga, s ktorým alternujeme hlavnú úlohu. Mne by sa to však nebolo stalo, lebo ja som od začiatku odmietal odhodiť čiapku. Nemám s tým problémy napríklad na nudistickej pláži, ale javisko je iná vec."

Popri spievaní v muzikáloch sa Š. Skrúcaný chystá vrátiť aj k spievaniu s M. Nogom. Na konte už majú niekoľko albumov s veselými pesničkami. "Prichádza obdobie remake starších hitov. Nechceme však nič uponáhľať - chceme oprášiť staré hity a dať ich do nových prekvapivých aranžmánov a pridať zopár nových piesní. Nechcem zatiaľ dopredu nič prezrádzať, začali sme však na tom pracovať s Mariánom Čekovským takže - nechajte sa prekvapiť," dodal Š. Skrúcaný.

Dátum narodenia: 27. marec 1960

Znamenie: Baran

Miesto narodenia: Trenčín

Ukončené vzdelanie: VŠMU

Rodinný stav: ženatý, manželka Zuzana Tlučková

Relax:

Dáša KIRAĽVARGOVÁ

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Ako sa nepripraviť o zákazníkov bez hotovosti
 2. Úchvatná Petra: Stovky rokov zabudnutá v jordánskej púšti
 3. VÚB banka ešte viac posilní leasingové služby
 4. Sudoku na leto: Nenechajte sivé bunky zaháľať ani cez prázdniny
 5. Od Česka až po Jadran
 6. Investovať do akcií a ETF v malom sa teraz dá výhodnejšie
 7. Nikto im nezatlieska. Koľko medailí získajú Slováci v Tokiu?
 8. Slovenské čučoriedky? Nemusíte ísť do lesa, kúpite ich v reťazci
 9. Deti často nie sú na letnú škôlku alebo tábor vhodne pobalené
 10. Pätnásť miest v Rakúsku na letné potulky
 1. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
 2. Riziko úrazov je počas letných prázdnin vyššie
 3. Prvé bezbariérové fitko vo Zvolene otvára ZŤP cestu k športu
 4. Úchvatná Petra: Stovky rokov zabudnutá v jordánskej púšti
 5. Tatravagónka Poprad ponúka stabilnú prácu a kariérny rast
 6. Schodolez pre imobilných - Viete ako sa testuje?
 7. Brusnica – lahodná i účinná zároveň
 8. Svet bude fungovať na dátach a tie sú pre Slovensko priorita
 9. Ako sa nepripraviť o zákazníkov bez hotovosti
 10. VÚB banka ešte viac posilní leasingové služby
 1. Ako nájsť dobrý jogurt? Ak neobsahuje toto, ani ho nekupujte 11 283
 2. Úchvatná Petra: Stovky rokov zabudnutá v jordánskej púšti 7 280
 3. Vedci skúmali slovenskú magnéziovú minerálku. Výsledok prekvapí. 6 205
 4. Prečo by ste si nemali odoprieť balenú bagetu? 5 877
 5. Pätnásť miest v Rakúsku na letné potulky 4 799
 6. Investovať do akcií a ETF v malom sa teraz dá výhodnejšie 3 957
 7. Slovenské čučoriedky? Nemusíte ísť do lesa, kúpite ich v reťazci 3 508
 8. Od Česka až po Jadran 3 284
 9. Nový Volkswagen Polo GTI prináša radosť z jazdy s dvojlitrom! 2 529
 10. Nikto im nezatlieska. Koľko medailí získajú Slováci v Tokiu? 2 515
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Premiér Eduard Heger.

Pred parlamentom boli stovky ľudí.


3 h
Milan Lasica počas klaňačky na svojom poslednom koncerte so súborom Bratislava Hot Serenaders 18. júla 2021 v Štúdiu L+S.

Teraz by som bol rád, keby sme o Milanovi Lasicovi spolu mlčali, hovorí.


23. júl
Predseda vlády SR Eduard Heger.

PCR testy na Slovensku odhalili viac ako 392-tisíc nakazených koronavírusom. Pandémia Covid-19 si vyžiadala 12 534 obetí.


a 3 ďalší 23 h
Publicista Matúš Ritomský.

Môžeme si povedať pravdu alebo emocionálne vydierať.


22. júl

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop