Korzár logo Korzár Košice

Maďari naznačili, že pri havárii lietadla zlyhal ľudský faktor

Košice - V spravodajskej relácii maďarskej televízie v sobotu o 23.00 hod. odvysielali simulovaný let slovenskho vojenského lietadla An-24 až po

kopec Borsó, do ktorého vrazilo. Redaktori oznámili ukončenie analýz údajov z čiernej skrinky maďarskými vyšetrovateľmi. A takisto naznačili, že príčinou nehody nebola technická porucha lietadla. Podvrdzovalo by to domnienky viacerých bývalých i súčasných vojenských pilotov, že k tragédii, ktorej padlo za obeť 42 zo 43 príslušníkov Ozbrojených síl (OS) SR, došlo kvôli zlyhaniu ľudského faktora.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

"Dáta z čiernej skrinky sú len jedným zo zdrojov, na ktoré prihliada pri vyšetrovaní," povedal nám včera na margo týchto správ hovorca OS SR Milan Vanga. Potvrdil, že Maďari už skončili svoju časť vyšetrovania a analýzu údajov z čiernej skrinky odovzdali našej strane. "Teraz budú na nich pracovať členovia slovenskej vyšetrovacej komisie. Získané informácie musíme porovnať s výsledkami analýz trosiek lietadla, tiež biochemických, ktoré robili lekári. V súčasnosti ešte nemôžeme potvrdiť, že čierna skrinka vylúčila technickú závadu. Maďari urobili iba čiastočnú analýzu, lebo nemali k dispozícii napríklad trosky lietadla a iné veci. Komplexnú záverečnú správu teda bude môcť vypracovať len naša strana," uviedol M. Vanga.

SkryťVypnúť reklamu

Zároveň vylúčil, aby sa dovtedy dostala na verejnosť akákoľvek, hoci len čiastková informácia o skutočných príčinách havárie An-24. Ak sa nejaká objaví na verejnosti skôr ako oficiálna záverečná správa, pôjde vraj iba o špekuláciu.

"Opakujem, že napriek niektorým indíciám zatiaľ nemôžeme vyvrátiť či potvrdiť zlyhanie ľudského faktora, ale ani technickú poruchu lietadla," zdôraznil hovorca.

Najčítanejšie na Košice Korzár

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  2. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  6. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  7. Štartuje prvý ročník Fjällräven Campfire Česko a Slovensko
  8. Katarína Brychtová: Každý nový začiatok je dobrý
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 87 312
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 20 632
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 10 345
  4. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 8 448
  5. Inštruktorky sebaobrany: Najväčšia hrozba nie je cudzí muž v tme 6 229
  6. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 5 424
  7. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 5 226
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 4 477
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Minúta Video
SkryťZatvoriť reklamu