Korzár logo Korzár Košice
Štvrtok, 29. júl, 2021 | Meniny má MartaKrížovkyKrížovky

Dnes predstavujeme posledné dve súťažiace, ktoré túžia zmeniť svoj imidž

Reality show Krajšia s Košickým večerom V spolupráci so salónom Espace a reštauráciou Monte Bianco vám prinášame Reality show Košického večera.

Reality show Krajšia s Košickým večerom

V spolupráci so salónom Espace a reštauráciou Monte Bianco vám prinášame Reality show Košického večera. Počas decembra ste sa mohli zapojiť do tejto súťaže a prihlásiť sa na zmenu svojho imidžu. Urobilo tak mnoho žien, spomedzi ktorých sme vyžrebovali osem finalistiek a ich mená uverejnili 16. decembra.

Dnes vám ponúkame poslednú - štvrtú - reportáž zo zmien, ktoré sa odohrali v salóne Espace. Postupne takúto zmenu podstúpilo celkovo osem súťažiacich. Každý týždeň popri dvoch reportážach zo zmien imidžu sme uverejnili aj jeden kupón - dnes vám ponúkame posledný. Štyri januárové kupóny treba zozbierať a všetky nalepiť na hlasovací lístok, ktorý vám prinesieme o týždeň. Práve 2. februára vám naraz pripomenieme všetkých osem súťažiacich a ich zmeny účesov a mejkapu, ktorými prešli. Prostredníctvom hlasovacieho lístka budete môcť poslať hlas svojej "favoritke" a zapojiť sa tak do súťaže o zaujímavé ceny.

Skryť Vypnúť reklamu

Na záver show vyžrebujeme spomedzi hlasovacích lístkov s kupónmi troch šťastlivcov, ktorí získajú poukážky na služby salónu Espace v hodnote 3 000, 2 000 a 1 000 korún. Tá zo súťažiacich, ktorá získa od čitateľov najviac hlasov, vyhrá romantickú večeru pre dvoch v reštaurácii Monte Bianco v cene 1 000 korún.

Salón Espace sídliaci v hoteli Slovan ponúka svojim zákazníčkam, ale aj zákazníkom vlasové štúdio, kozmetické štúdio, úpravu nechtov, sauny, zábaly, masáže, opaľovanie prístrojom Sun Tun, prístroj tranzion na formovanie postavy a mnoho ďalších kozmetických služieb.

V reštaurácii Monte Bianco na Kováčskej ulici si môžete pochutnať na talianskych špecialitách. Ak obľubujete cestoviny, rozhodne by ste nemali obísť túto reštauráciu, v ktorej si môžete vybrať z naozaj širokej ponuky cestovín a zdravo sa najesť v príjemnom prostredí.

Skryť Vypnúť reklamu

Keď zbadala svoje meno v novinách, zovrelo jej žalúdok a mala šok

Počas posledného dopoludnia, ktoré sme spolu s adeptkami na zmenu image strávili v salóne Espace, podstúpila túto zmenu aj pani Anita Jablonská, 57-ročná dôchodkyňa.

"Veľmi ma zaujala táto súťaž, prihlásila som sa už aj do tej v lete, ale vtedy som nemala to šťastie, aby ste ma vyžrebovali. Keď som však zbadala moje meno v novinách medzi výherkyňami, zovrelo mi žalúdok a mala som z toho šok. Najprv som si povedala, že sa z toho vykrútim a že nemám odvahu naozaj sem na túto zmenu prísť. Nakoniec sa mi to ale uležalo v hlave a vravela som si, že ak by som sem neprišla, tak by som to neskôr veľmi ľutovala," prezradila nám pani Anita. Veľmi sa nechcela pred známymi chváliť tým, že podstúpi zmenu. "Chodievam spievať a tancovať do súboru, kde raz prišla jedna moja kamarátka s tým, že videla moje meno v Košickom večeri medzi vyžrebovanými a už to chcela ´roztúbiť´ medzi ostatné členky súboru. Poprosila som ju však, nech to nerobí..."

Skryť Vypnúť reklamu

Pani Anita musela zbierať odvahu na podstúpenie zmeny image aj preto, že má mierny strach z kaderníčok. "Mám totiž za sebou zo dve zlé skúsenosti a potom ma to doslova odradilo. Lenže keď som videla vo vašej reality show v lete a aj teraz to, ako krásne ste tu ženy zmenili a aké krásne účesy im kaderníčky vykúzlili, povedala som si, že toto bude určite stáť za to."

Už od mladosti má pani Anita stále svetlé vlasy, ktoré v poslednej dobe nosí vyčesané do ´drdola´. "Kamarátky mi vravia, že mi takýto účes pristane. Mám už dosť dlhé vlasy, no nejak sa bojím ich skrátiť," prezradila pani Anita. Kaderníčka Zuzka však žiadny strach zo skracovania nemala. Neskrátila ich veľmi, upravila však peknú ofinku a dobrým strihom dodala účesu bohatosť. "Pani Anita má veľmi jemné vlasy, ktorým uškodilo najmä časté farbenie. Pri takýchto jemných vlasoch odporúčam naniesť farbu na korienky na 20 minút a do končekov ju rozotrieť iba na posledných 5 minút farbenia. To úplne postačí. Ja som sa rozhodla dať do zadnej časti vlasov a na bok aj trochu tmavšej farby, aby ten účes vyzeral zaujímavejšie."

Čo sa týka líčenia, s ním má pani Anita aké-také skúsenosti. "Dávam si tiene, maskaru iba občas a takmer vždy si dám aj jemný ružový rúž. Od kedy sa mi však zhoršil zrak, kvôli čomu aj nosím okuliare, tak sa mi nedarí tak dobre sa namaľovať. Keď chodievame so súborom vystupovať, potrebujeme výraznejšie líčenie, no máme to šťastie, že dve členky súboru sú v tomto veľmi šikovné a ony nás všetky nalíčia."

Pri líčení pani Anity kozmetička Janka použila najprv krém proti vráskam a aj make-up s rovnakým účinkom. Zafixovala to púdrom a mohla sa pustiť do maľovania očí. "Keďže má pani Anita zaujímavé zelené oči, rozhodla som sa aj pre zelené tiene. Najprv som na vonkajšiu časť viečka naniesla tmavozelený tieň, ktorým som aj mierne spadnuté viečko opticky nadvihla. Do stredu som použila jasný zelený ligotavý tieň a do vnútorných kútikov zas zlatý. Pod obočie som naniesla svetlý tieň, ktorý pohľad rozjasní a celé som to ešte podčiarkla čiernou ceruzkou, ktorou som vytvorila jemné linky," vysvetlila nám postup Janka. Potom stačilo už iba použiť maskaru, naniesť lícenku a jemne namaľovať pery leskom.

Keď sa pani Anita zbadala v zrkadle, svoje nadšenie a spokojnosť vyjadrila naozaj originálne - kozmetičku Janku rovno vyobjímala. "Kedže som sledovala túto súťaž aj pred tým, vedela som, že sa tu o mňa postarajú naozaj šikovné dievčatá, ale že to dopadne až takto úžasne - v to som naozaj nedúfala. Zuzka aj Janka majú naozaj zlaté ruky," neskrývala nadšenie pani Anita a zo salónu odchádzala rozhodnutá prejsť sa a v žiadnom prípade sa neschvovať sama doma.

Nalíčená bola po prvý krát od vlastnej svadby

Predposlednou ženou, ktorá v pokračovaní našej reality show Krajšia s Košickým večerom podstúpila zmenu svojej vizáže v Salóne Espace, bola 43-ročná invalidná dôchodkyňa Viera Mačáková.

"Zaujala ma táto súťaž v novinách, páčilo sa mi, už keď som v lete čítala prvú časť a videla som fotografie žien, ktoré túto zmenu podstúpili. Povedala som si, že sú naozaj krásne zmenené a že by som to chcela skúsiť aj ja. Stále nosím ten istý účes a pre zmenu by som chcela mať aj nejaký iný, ale netuším, aký by mal byť. Preto som rada, že mi tu poradia a zmenia ma. Vlastne vôbec netuším, čo budú chcieť so mnou kaderníčky a kozmetičky robiť. Všetko nechám na nič, nech skúsia, čo chcú," prezradila nám pani Viera.

S tým, že ju čaká zmena image, sa pochválila svojej kamarátke, synovi a jeho priateľke. "Všetci súhlasili s tým, aby som sa prihlásila do tejto súťaže a boli naozaj radi, keď sa dozvedeli, že ste ma vyžrebovali. Držia mi palce a sú na mňa veľmi zvedaví."

Pani Viera s účesom veľmi neexperimentuje, už roky nosí veľmi jednoduchý strih vlasov. "Nikdy ma nelákalo mať nejaké špeciálne účesy. Nosím čo najjednoduchší strih vlasov, lebo mi vôbec nechýba niečo iné. Čo sa týka farby vlasov - zafarbené vlasy som nikdy doteraz nemala. Takže aj to bude pre mňa niečo úplne nové."

Kaderníčka Zuzka skôr než sa pustila do strihu a do farbenia, odporučila pani Vierke používať šampón proti lupinám. "Ja som síce teraz takýto šampón použila, no nestačí tak urobiť jednorázovo. Treba poriadne preliečiť pokožku hlavy pod vlasmi, aby sa lupiny prestali tvoriť," poradila Zuzka. Pani Viere najprv na vlasy naniesla farbu - rozhodla sa pre prirodzenú hnedú, použila však šampón, ktorý sa postupne z vlasov vymýva a farba tak mizne z vlasov postupne a priodzene, takže nie sú také výrazné odrasty, ako keď sa použije klasická farba. "Čo sa týka strihu, mierne som vlasy skrátila a prestrihala ich do sviežeho účesu, ktorý sa bude pani Viere ľahko udržiavať," dodala Zuzka. Pani Viera bola spokojná a už s novým účesom sa cítila zmenená.

Rovnako ako nemá pani Viera skúsenosti s farbením vlasov či menením účesov, rovnako nemá takmer žiadne skúsenosti ani s líčením. "Jediný krát v živote doteraz som bola namaľovaná a to bolo na mojej svadbe. Nemaľovala som sa sama, asi by som to nevedela - nalíčila ma moja sestra. Vôbec ma dnes neláka líčiť sa. Nemám na to totiž peniaze - som na invalidnom dôchodku a starám sa o syna, ktorý chodí ešte do školy. Takže penazí nazvyš na ´maľovátka´ nemám. Možno keby to bolo inak, tak by ma to aj lákalo, ale takto mi je to jedno...," vysvetlila nám pani Viera.

Pri líčení jej kozmetička Janka samozrejme najprv naniesla make-up, púder a rozhodla sa pre veľmi jemné líčenie. "Do vonkajšej časti viečka som naniesla tmavšiu farbu, aby sa oči opticky viac roztvorili. Rozhodla som sa pre hnedo-bordovú. Na stred viečka potom prišla jemná ružová farba, no vnútorných kútikov svetlejší tieň - biely. Ten som naniesla aj pod obočie - tak ako vždy - aby sa pohľad rozjasnil. Stačilo už iba použiť veľmi jemne ceruzku na očnú linku, hnedou ceruzkou dotvarovať obočie, naniesť maskaru a jemne aj lícenku... Na pery som použila iba jednoduchý lesk," dodala Janka.

Pani Viera bola so zmenou svojho image spokojná, deň strávený v salóne krásy splnil jej očakávania. "Veľmi som sa na to tešila a som spokojná. Som naozaj rada, že som to skúsila. Teraz sa vyberiem s kamarátkou do mesta. Je to moja spolužiačka ešte zo školy a dlho bývame blízko sebe a tá mi povedala, že ma chce po zmene ako prvá vidieť," prezradila nám svoje plány pani Viera.

KID

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Osviežujúci skúter legendárnej talianskej značky
 2. Work-life balance: Technológie pre život v rovnováhe
 3. Jeden deň na Bratislavu nestačí
 4. Ako dlho skladovať kukuricu a hrach, aby ostali sladké?
 5. Čítajte SME.sk odomknuté a bez reklamy
 6. Túžite sa konečne zbaviť dioptrií, ale bráni vám v tom strach?
 7. Lenivý brunch s Muchom
 8. Úchvatná Petra: Stovky rokov zabudnutá v jordánskej púšti
 9. Sudoku na leto: Nenechajte sivé bunky zaháľať ani cez prázdniny
 10. VÚB banka ešte viac posilní leasingové služby
 1. Work-life balance: Technológie pre život v rovnováhe
 2. Jeden deň na Bratislavu nestačí
 3. Granátové jablko prekvapí vás chuťou i aktívnymi látkami
 4. Do portfólia Proxenty pribudol projekt na Šancovej
 5. 60 rokov tradície s ekologickým srdcom a modernou víziou
 6. Ako dlho skladovať kukuricu a hrach, aby ostali sladké?
 7. Keď ekológia spája
 8. Wüstenrot predstavuje novú stratégiu pre slovenský trh
 9. Na zmenu zdravotnej poisťovne vám po novom stačia 3 minúty
 10. Brusnica – lahodná i účinná zároveň
 1. Úchvatná Petra: Stovky rokov zabudnutá v jordánskej púšti 11 273
 2. Prečo by ste si nemali odoprieť balenú bagetu? 5 139
 3. Od Česka až po Jadran 3 906
 4. Ako nájsť dobrý jogurt? Ak neobsahuje toto, ani ho nekupujte 3 419
 5. Nová sála i námestie. Trnavské Mýto sa stane novým centrom 3 268
 6. Ako sa nepripraviť o zákazníkov bez hotovosti 3 154
 7. Najzelenšie nákupné centrum na Slovensku otvorí druhú etapu 3 115
 8. Slovenské čučoriedky? Nemusíte ísť do lesa, kúpite ich v reťazci 2 975
 9. Túžite sa konečne zbaviť dioptrií, ale bráni vám v tom strach? 2 722
 10. Sudoku na leto: Nenechajte sivé bunky zaháľať ani cez prázdniny 2 195
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Minister vnútra SR Roman Mikulec a predseda vlády SR Eduard Heger.

Rokovať o Mikulcovi a policajnom prezidentovi Kovaříkovi žiada Sme rodina.


7 h
Zuzana Rehák Štefečeková na OH Tokio 2020 / 2021.

Olympiáda pokračuje šiestym dňom.


Sportnet 4 h

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop