Korzár logo Korzár Košice
Štvrtok, 29. júl, 2021 | Meniny má MartaKrížovkyKrížovky

Finalisti prvej série Vyvolených Jana Bombová a Richard Janiga ostali spolu aj po odchode z vily. Bývajú na Sídlisku KVP

S tvrdou erotikou by nesúhlasili, ale fotenie do Playboya neodmietnuPrví "vyvolení" sú už z vily von. Stále si však žijú "nevyvoleným" spôsobom,

S tvrdou erotikou by nesúhlasili, ale fotenie do Playboya neodmietnu

Prví "vyvolení" sú už z vily von. Stále si však žijú "nevyvoleným" spôsobom, teraz už ako mediálne hviezdy. V Košiciach sa diváci môžu stretnúť s dvoma z nich. S Jankou a Rišom. Ich "vilová" láska pretrvala, lepšie povedané nabrala vyšší level. Tentoraz zdieľajú spoločnú posteľ v Jankinom byte na Sídlisku KVP.

Média urobili zo slovenského plaveckého majstra Richarda Janigu sukničkára i homosexuála, z Jany Bombovej citovo labilnú nezodpovednú matku, ktorá nerobí nič iné len fajčí a pije. Vzťahu Riša a Jany mnohí zainteresovaní nedávali šancu. Dvojica však všetkým neveriacim i neprajúcim "vytrela rybník". Akí vlastne sú v skutočnosti a aké majú plány do budúcnosti, posúďte sami.

Skryť Vypnúť reklamu

Ľúbostný vzťah vzniká medzi ľuďmi, ktorí si vzájomne niečím imponujú. Ktoré fyzické prednosti a duševné vlastnosti Vás na tom druhom priťahujú najviac?

Janka - Hneď viem povedať, čo sa jemu na mne nepáčilo. (Smiech). Veľkosť môjho hrudníka. Na Rišovi? Ani neviem... Na upútavke sa mi Rišo najprv nepáčil, pripadal mi ako, nebudem teraz komentovať ako čo... (smiech). Zapáčil sa my až keď vošiel do vily. Páči sa mi jeho celkový zjav, jeho vysoká športová postava, možno preto, lebo doteraz som mala len nižších priateľov. Viac ma však upútal duševne, keď sme sa rozprávali, vedel mi porozumieť. Najviac sa mi páči jeho povaha, vedel ma podržať keď mi bolo hrozne. Tu je taký istý ako vo vile.

Rišo: Na Janke sa mi najviac páči jej tvár. Má pekné oči a nádherný tvar pier a krásny zadoček. Má hrejivé objatie, človek pri nej pookreje, je veľmi príjemný a dobrý človek. Môžem sa jej zdôveriť z hocičím a neodsúdi ma, vie pochopiť.

Skryť Vypnúť reklamu

Ľudia vás spoznávajú na ulici, v obchodoch... Ste mediálne veľmi známi. Pomáha vám popularita k uskutočňovaniu svojich plánov, alebo ich skôr brzdí?

Rišo - Veľmi som sa obával toho čo bude vonku. Negatívnych reakcií bolo veľmi málo. Som rád, keď ma ľudia spoznávajú, usmievajú sa na nás. Mediálne známej osobe sú všetky dvere otvorené. Takto sa dá ďaleko viac dosiahnuť v šoubiznise, či v inej oblasti. Popularitu som očakával, ale nie až v takej miere. Zatiaľ nám pomáha, pretože sme pozívaní na všelijaké akcie, za ktoré dostávame honorár. Chceme z tej kvázi popularity, ktorá bude určite dočasná, vyťažiť čo sa dá. Je to na nás, ako to dokážeme využiť. O chvíľu budú vonku Vyvolení 2...

Janka - Až na jeden prípad, stretla som sa len z pozitívnymi reakciami okolia. Ľudia mi hovoria ako mi fandili a že do duelu som si mala namiesto Rokyho zobrať Lindu.

Skryť Vypnúť reklamu

Čomu konkrétnemu sa v budúcnosti chcete venovať? Dostali ste už nejakú ponuku?

Rišo - Keďže by sme zo súčasnej popularity chceli vyťažiť čo najviac, uvažoval som nad prácou v modelingu (ako model pracoval v minulosti), trebárs fotiť alebo nakrúcať nejaké reklamy. Chcel by som rozbehnúť na školách základný plavecký výcvik, ktorý v súčasnosti absentuje.

Janka - Ešte som o tom nerozmýšľala. Niekto to má jasné, Lenka by chcela byť moderátorkou, ja také ambície nemám. Som nezamestnaná, ako pred vstupom do vily. Viac sa orientujem na dcéru, chcela by som aby účinkovala v reklamách, alebo v niečom podobnom. Skúsenosti z fotením už máme, pretože v tejto oblasti som s dcérou pracovala už v Londýne. Už mám aj ponuku, oslovila nás bratislavská agentúra, ktorá sprostredkúva deti do reklamy a na plesy.

Ponuky na prácu môžu byť rôzneho charakteru. Aj od erotických časopisov. Linda neváhala, ponuku od Playboya okamžite prijala. Zapózovali by ste si aj vy?

Janka - Do tvrdého erotického časopisu by som sa fotiť nedala. Decentné fotky v Playboyi sú pekné, do toho by som šla.

Rišo - Také fotky ako robila Linda do Playboya by som išiel fotiť veľmi rád. Sú to fotky estetické, nič v nich nie je vulgárne. Ale do tvrdého erotického časopisu, alebo porna, to určite nie.

Chceli by ste pokračovať v práci, ktorú ste robili pred vstupom do vily?

Janka - Mám skončenú odevnú priemyslovku, odbor návrhárstvo. Nikdy som ale v tejto oblasti nepracovala a ani to neplánujem v budúcnosti. Pracovala som v Anglicku ako opatrovateľka detí. Pred vstupom do vily som bola nezamestnaná.

Rišo - Vyštudoval som vysokú školu telesnej výchovy v Banskej Bystrici. Pracoval som ako tréner pre plaveckú federáciu. Okrem toho som na strednej škole pôsobil ako pedagogický pracovník. Je to pekná práca a baví ma, len nie je dostatočne finančne ohodnotená. Niekedy človek nemôže robiť to čo ho baví, lebo nevyžije z toho.

A čo spoločná budúcnosť...?

Janka - Momentálne býva každý na svojej pôvodnej adrese. Rišo je teraz so mnou, predovšetkým kvôli akciám, ktoré tu na východe spolu máme. Kvôli perspektíve a možnostiam, uplatneniu Chloe by som radšej bývala v Bratislave. Ale je to ťažké, pretože tu sme zvyknuté, máme tu rodinu, priateľov. Ak by som však v Bratislave dostala nejakú výhodnú ponuku, tak by som odtiaľ odišla. O spoločnej budúcnosti s Rišom je skoro rozmýšľať, poznáme sa ešte len štyri mesiace.

Rišo - Viac menej uvidíme, čo nám prinesie život. Netreba nič znásilňovať. K Janke som hlbšie city pociťoval, keď som sa vrátil z duelu. Vtedy som si uvedomil, že nechcem byť bez nej, chýbala by mi.

Ako ste si rozdelili domáce práce?

Rišo - Raňajky nakupujem ja, tak ako vo vile, aj tu varím, pretože to robím rád. Niekedy ale kuchtíme spoločne. Janka je v upratovaní pedant, tak to robí ona. Keď povysávam, povysáva ešte raz ona po mne. Musí to urobiť po svojom.

Jankina dcéra Chloe bude mať päť rokov. Je to vek, kedy dieťa dokáže bez veľkých problémov prijať nového partnera ako rodiča. Ako prijala Riša malá Chloe?

Janka - Úplne v pohode. Ona sa hanbí iba prvých päť minút. Je to bez problémov, možno aj preto, že ho vnímala pri mne už na televíznej obrazovke. Bála som sa, že bude žiarliť, ale je to dobré.

Rišo - Chloe je veľmi krásne dieťa. Je po mamine, to je vidno. Je veselá, nič ju nerozhádže.

Rišo je športovo založený, pravidelne pláva i posilňuje. Janka športu na chuť neprišla. Zatiaľ. Nebudete športovať spolu?

Rišo - Teraz športovať nestíham. V Košiciach som si bol na plavárni dvakrát zaplávať a raz som si zacvičil v posilňovni. Od Janky nevyžadujem aby športovala. Mne sa páči taká, aká je a nie aká môže byť.

Janka - Nenávidím cvičenie. S tým by som začala len keby som mala veľmi silnú motiváciu. Nemám v tomto pevnú vôľu. Rišo ma do ničoho nenúti, ani v jedle ma neobmedzuje i keď by som priala, aby mi už zakázal toľko jesť, lebo môžem pribrať.

Prečo sa vlastne Janka rozviedla so svojim cyperským manželom? Stretáva sa Chloe so svojim otcom?

Janka - Rozviedli sme sa kvôli rozdielnym mentalitám. On chcel ísť žiť na Cyprus, ja som nechcela. U nich sú ženy inak vnímané, nemajú toľko práv. Bola som dosť obmedzovaná a to nemám rada. Nepáčili sa mi isté veci na jeho prístupe k Chloe, napríklad u nás je normálne, že keď je teplo, tak deti chodia holé, jemu to vadilo. Sú to maličkosti, ktoré som pred svadbou nevidela. Ale on je dobrý človek, prispieva na dieťa, stará sa. Chodíme s dcérkou tri krát do roka na Cyprus. Chloe tam cez leto ostáva aj dva mesiace. Aj on cez rok prichádza za ňou do Košíc. Veľmi dobre s ním vychádzam, oveľa lepšie ako keď sme boli manželia. Priala by som každému taký vzťah s bývalým manželom aký mám ja.

Mali ste už dosť času analyzovať vaše pôsobenie vo vile. Ako hodnotíte svoje správanie s odstupom času? Zmenili by ste na ňom niečo?

Rišo - Bol by som viac priamočiarejší a povedal svoj názor. Vo vile som to vždy nerobil, pretože som človeku, ktorého sa to týkalo, nechcel ublížiť.

Janka - Na svojom správaní by som nezmenila nič, pretože by to aj tak nezmenilo víťaza. Linda hrala svoju hru, snažila sa neprísť do konfliktu s nikým. Vôbec nebola naivná a hlúpa, to len hrala, má veľa v hlave. A keď chce, tak vie aj veľmi pekne rozprávať. Bola pripravená, veď predtým pozerala maďarských vyvolených. Jojke takáto dievčina vyhovovala, aby vyhrala, pretože bola nekonfliktná, prispôsobivá a mohli si s ňou robiť čo chceli.

Účinkovanie v reality šou vám prinieslo mnoho skúseností. Dobrých i zlých. Skúste ich charakterizovať.

Rišo - Televízia nás neukazovala v pravom svetle. Zo zostrihov sa ľudia zdajú byť iní, akí sú v skutočnosti. Mňa vykreslili ako človeka, ktorý sa nikdy presne nevyjadrí. Keby mali diváci k dispozícii všetky zábery, videli by, že to tak nebolo. Zo zostrihov nebolo možné celkom objektívne posúdiť, čo sa vo vile dialo. Chápem, že televízia pracuje na komerčnej báze a chce čo najviac z nás vyťažiť. Ale nepáči sa mi, že to niekedy robí aj za cenu škodenia aktérom. A neverím, že sa spotrebovalo toľko jedla a alkoholu, koľko televízia uvádzala. Varil som tam, viem, že toľko mäsa sa nemohlo skonzumovať. Na mojom účinkovaní bolo dobré to, že som stretol Janku a získal priateľov. I to, že sme si tam žili takým bezstarostným životom, bez bežných každodenných problémov.

Janka - Mňa vykreslili ako plačku. Som síce citlivá, ale určite toľko doma neplačem. Diváci ma videli len ako plačem, pretože mi naozaj bolo ľúto, keď niekto odchádzal do duelu. Som omnoho silnejšia, než ako som sa zdala na obrazovke. A čo sa mi na tom všetkom páčilo? Môj duel so Šakalom. Každý deň ho pozerám (smiech). Na tých 105 dní mám veľmi dobré spomienky, vila mi dala nové kamarátstva s Lenkou i Luisom. A spoznala som Riša.

Hovorilo sa, že Jojka vyvoleným platila mesačné náklady, ktoré mali doma (nájomné, sociálne odvody i lízingi na autá) a ktoré nemohli uhrádzať preto, lebo účinkovali v programe. Je to pravda?

Janka - Nie, nič nám neplatili. Rodičia za mňa ťahali moje výdavky. Môžem použiť vetu Miška Hudáka - my sme len bábky. Len on a štáb boli dobre platení.

Rišo - Do konca februára som si vybral neplatené voľno, čiže všetky odvody si musím doplatiť ja. Keď sme vyšli von, tak sme dostali päť tisíc korún za účinkovanie, ktoré sme mali uvedené v zmluve.

Televízia JOJ už niekoľko týždňov ponúka druhé pokračovanie reality šou Vyvolení. Sledujete ho?

Rišo - Nesledujeme. Zopár vysielaní sme videli, ale viac to nepozeráme, lebo sa tam zišla banta típkov. Už neveríme tomu, že sa tam hraje fer plej. Nikto z nich sa mi tam nepáči. Prihlásil sa tam môj kamarát z vojny, tak mu symbolicky pošlem esemesku. Ale nikomu viac.

Janka - Ani mňa tam nikto nezaujal. Sú divní. Ak by som budúcim vyvoleným mohla poradiť, tak nech určite využívajú "lajfky", pretože len tie idú naživo a nie sú zostrihávané.

Andrea BOŽINOVSKÁ

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Osviežujúci skúter legendárnej talianskej značky
 2. Work-life balance: Technológie pre život v rovnováhe
 3. Jeden deň na Bratislavu nestačí
 4. Ako dlho skladovať kukuricu a hrach, aby ostali sladké?
 5. Čítajte SME.sk odomknuté a bez reklamy
 6. Túžite sa konečne zbaviť dioptrií, ale bráni vám v tom strach?
 7. Lenivý brunch s Muchom
 8. Úchvatná Petra: Stovky rokov zabudnutá v jordánskej púšti
 9. VÚB banka ešte viac posilní leasingové služby
 10. Sudoku na leto: Nenechajte sivé bunky zaháľať ani cez prázdniny
 1. Work-life balance: Technológie pre život v rovnováhe
 2. Jeden deň na Bratislavu nestačí
 3. Granátové jablko prekvapí vás chuťou i aktívnymi látkami
 4. Do portfólia Proxenty pribudol projekt na Šancovej
 5. 60 rokov tradície s ekologickým srdcom a modernou víziou
 6. Ako dlho skladovať kukuricu a hrach, aby ostali sladké?
 7. Keď ekológia spája
 8. Wüstenrot predstavuje novú stratégiu pre slovenský trh
 9. Na zmenu zdravotnej poisťovne vám po novom stačia 3 minúty
 10. Brusnica – lahodná i účinná zároveň
 1. Úchvatná Petra: Stovky rokov zabudnutá v jordánskej púšti 11 275
 2. Prečo by ste si nemali odoprieť balenú bagetu? 5 138
 3. Od Česka až po Jadran 3 888
 4. Ako nájsť dobrý jogurt? Ak neobsahuje toto, ani ho nekupujte 3 417
 5. Nová sála i námestie. Trnavské Mýto sa stane novým centrom 3 268
 6. Ako sa nepripraviť o zákazníkov bez hotovosti 3 151
 7. Najzelenšie nákupné centrum na Slovensku otvorí druhú etapu 3 115
 8. Slovenské čučoriedky? Nemusíte ísť do lesa, kúpite ich v reťazci 2 968
 9. Túžite sa konečne zbaviť dioptrií, ale bráni vám v tom strach? 2 723
 10. Sudoku na leto: Nenechajte sivé bunky zaháľať ani cez prázdniny 2 194
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Minister vnútra SR Roman Mikulec a predseda vlády SR Eduard Heger.

Rokovať o Mikulcovi a policajnom prezidentovi Kovaříkovi žiada Sme rodina.


8 h
Zuzana Rehák Štefečeková na OH Tokio 2020 / 2021.

Olympiáda pokračuje šiestym dňom.


Sportnet 5 h

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop