Košice - Prevodom pod KSK sa VSG podľa svojho riaditeľa ocitla vo veľmi špecifickej situácii. "Odstupujúci predseda KSK Pán Bauer pri podpise prevodu
Redakcia SME
Písmo:A-|A+ Diskusia nie je otvorená
zriaďovateľských kompetencií na KSK dňa 3. 1. 2006 so spätnou platnosťou od 1.1.2006 vyslovil názor o správnosti a platnosti uvedeného kroku. Po rokovaniach už na konci roka 2005 s vedením KSK som si uvedomil, že vznikol problém, ktorý má niekoľko úrovní. Nadobudol som pocit, že transferom galérie organizácia prichádza do nepripraveného prostredia. Dnes vidíme, že vznikol obrovský problém," povedal nám riaditeľ VSG Peter Markovič.
Ten si v súčasnom stave nedokáže predstaviť ďalšie fungovanie galérie v Župnom dome ani v priestoroch na Alžbetinej ulici. "Ocitli sme sa v platobnej neschopnosti - nemáme peniaze na mzdy ani zaplatenie faktúr. Galéria bola odpojená od rozpočtu MK SR a doteraz sme z rozpočtu VÚC nezískali žiaden príspevok na prevádzku. Vznikol problém akým spôsobom bude a môže fungovať inštitúcia bez finančného pokrytia," dodal s tým, že možným riešením by mohol byť aj návrat k predchádzajúcemu zriaďovateľovi.