Korzár logo Korzár Košice
Streda, 4. august, 2021 | Meniny má Dominik, DominikaKrížovkyKrížovky

Reprezentačný ples mesta Košice

Tradične patrí medzi prvé plesy sezóny Reprezentačný ples mesta Košice. Tomu uplynulú sobotu patrili priestory Hotela Slovan. Celý večer s názvom Noc

plná hviezd, sa naozaj niesol v znamení hviezd - či už tých na oblohe, alebo tých zo showbiznisového neba. Vďaka výzdobe ste ligotavé hviezdičky našli vari všade a na pakrete bolo hviezd viac než dosť - Hana Zagorová, Michal David, Josef Laufer, Karina Majtánová, muzikanti z kapely No Name, Juraj Vančík... Títo všetci sa spolu s dobre naladenými hosťami postarali o dôstojné otvorenie plesovej sezóny...

Linde Rezešovej manžel Július po nohách nešliape

Šaty si vyberá až v deň plesu

Hostiteľmi plesu boli manželia Július a Linda Rezešoví. Linda - tak ako na každom plese - patrila opäť medzi najkrajšie oblečené dámy... "Čo sa týka šiat, mala som pripravené dve alternatívy. Vždy to robím totiž tak, že mám vybraté dvoje šiat a v deň plesu sa pre jedne z nich rozhodnem. Tentoraz to boli krásne zelené od Veroniky Hložníkovej a biele od Beaty Rajskej. Tie prvé som si vyhliadla už v septembri, keď som pre V. Hložníkovú robila prehliadku v bratislavskom hoteli Carlton, druhé som od B. Rajskej dostala po jej košickej prehliadke. Ráno som mala miernu dilemu - najprv som si obliekla zelené, potom biele a nakoniec znovu zelené a pre tie som sa potom definitívne rozhodla," prezradila L. Rezešová.

Skryť Vypnúť reklamu

Aj napriek tomu, že mnohé záležitosti okolo prípravy plesu mala ona sama na starosti, predsa sa len dokázala zbaviť stresu z organizácie a dobre sa zabaviť. Na tanečný parket ju vylákali najmä skladby od No Name či Michala Davida. "Nikdy sa mi manželka nesťažovala na to, že by som jej pošliapal po nohách, takže sa jej so mnou asi tancuje dobre. Nie som síce najlepší tanečník na svete, ale lepší je už iba Michael Flatley," pochválil sa J. Rezeš so smiechom. V spoločnosti svojej manželky sa dobre zabával, ale ako to býva na plesoch zvykom - chlapi si ani na nich neodpustia riešenie pracovných záležitostí... "Tak to už proste chodí, že na takýchto spoločenských akciách sa stretávajú ľudia z podnikateľských vrstiev a nedá im, aby úplne zabudli na prácu," dodal J. Rezeš.

Skryť Vypnúť reklamu

Alexandra Berča prilákala vidina príjemného večera

Na parkete sa objaví iba náhodou

Medzi dobre sa zabávajúcimi hosťami sme našli aj Alexandra Berča, riaditeľa Východoslovenského onkologického ústavu v Košiciach. "Musím sa priznať, že na plesy nechodím veľmi rád... Na tento ma však prilákala vidina toho, že s manželkou strávime príjemný večer v spoločnosti dobrých priateľov. Nikdy som nebol totiž ani nejaký obzvlášť dobrý tanečník a keď sa objavím na parkete, tak je to skôr náhoda, ako pravidlo," prezradil nám A. Berč s úsmevom.

Nezriedka sú vša parterky tie, ktoré sa na ples tešia. Tešia sa na to, že budú mať príležitosť ukázať sa v krásnych róbach a na to, že si dobre zatancujú... "Našťastie moja manželka ´nefrfle´ na to, že si so mnou na plese veľmi nezatancuje. Za tých 33 rokov, čo sme spolu, si už na to zvykla a hádam mi to odpustí... Na ples sa však naozaj tešila, dopoludnia si bola ešte v meste dokúpiť nejaké drobnosti, ktoré na večer potrebovala. Ja som zatiaľ stihol okupovať kúpeľňu, takže keď sa vrátila, mala ju iba pre seba - nemusel som ju z nej vyháňať... Ja si však myslím, že nie len ženy sa rady vyfintia pred plesom, ale aj nám pánom dvihne náladu to, ak si oblečieme pekné šaty a ideme sa zabaviť...," nazdáva sa A. Berč.

Skryť Vypnúť reklamu

Ani počas plesu ho neobišli pracovné debaty. "Neviem, neviem, či som niekedy zažil ples, či inú spoločenskú udalosť, ktorá by sa bez toho zaobišla. Ale pri takýchto príležitostiach sa aj o pracovných veciach, ktoré sú často veľmi závažné a smutné, dokážeme baviť s oveľa väčším optimizom ako zvyčajne. To, že sa stretneme s kolegami na plese, je dobré aj preto, že sa spoznajú naše manželky," dodal.

Pavol Mutafov má v pláne navštíviť ešte tri plesy

Nie je "vysedávač" ani parketový lev

Aký by to bol Reprezentačný ples mesta Košice, keby sa na ňom neobjavili aj niektorí zástupcovia nášho mesta. Starosta MČ - Košic Západ Pavol Mutafov nepatrí medzi tých, ktorí by sa s manželkou na plesoch objavoval iba sporadicky. "Určite sa vyberieme ešte na dva či tri plesy. Nemáme žiadny taký obľúbený, na ktorý by sme chodili každoročne. Uvidíme, čo si vyberieme, veď plesov je aj v tejto sezóne v Košiciach požehnane. Bohužial, naša mestská časť tohto roku ples neorganizuje - nie je na to vôľa a ani peniažky," posťažoval sa nám P. Mutafov.

Vydarený ples je pre neho spoločenskou radosťou ale i spoločenskou povinnosťou. "Akosi patrí k bontónu, aby sa človek na nejakom z dôležitých plesoch ukázal. Potom je už naozaj šťastnou náhodou, ak sa ples podarí a môžeme sa dobre zabaviť pri príjemnej muzike a v príjemnej spoločnosti priateľov. Plesová sezóna je vari pre každého spestrením všedného života a padne dobre raz za čas sa zabaviť takýmto spôsobom."

P. Mutafov svoju manželku pri stole sedieť nenechal a povyzvŕtal ju aj na parkete. "Neoznačil by som sa za parketového leva, ale nie som ani žiadny ´vysedávač´, ktorý celý ples presedí pri stole. Mám svoju zlatú strednú cestu, nepreháňam ani jedno ani druhé. Na druhý deň ma potom aspoň nebolia nohy. A prehnať to netreba ani s alkoholom, lebo to potom bolia nie len nohy..."

Na dobrom plese však stojí za to vydržať čo najdlhšie... "Za posledné dva či tri roky si nepamätám na žiadny taký, ktorý by sme takpovediac zatvárali. Pred tým si však pamätám, že najmä na plesoch našej mestskej časti sme sa neraz zabávali aj do tretej rána či dlhšie," dodal P. Mutafov.

Veľa nechýbalo a Hana Zagorová by na ples neprišla

Pre Košice by spravila hocičo

Pre českú speváčku Hanku Zagorovú je každá návšteva Košíc malým sviatkom, pretože jej manžel - operný spevák Štefan Margita - má ako košický rodák veľkú časť rodiny v tomto meste. "Na rodinu sa vždy veľmi teším a navyše - vždy sa teším aj na tunajšie publikum. Som rada, že budem môcť ľudí na plese potešiť svojimi pesničkami, ale tentoraz sa už neviem dočkať, kedy odtiaľto poletím znovu za Štefanom... Nech mi to Košičania odpustia, ale chvíľu to vyzeralo, že vôbec neprídem... Obidvaja sme totiž v Španielsku, kde máme tak trochu prácu, ale tak trochu aj dovolenku. Škoda, že Štefan nemal čas prísť so mnou," povzdychla si H. Zagorová. "Za iných okolností by som to odriekla, navyyše - ja na plesoch vôbec nespievam... Lenže ide o Košice a to by som nemala to srdce sem neprísť. Sľúbila som sa nie len organizátorom plesu, ale tešila sa na mňa aj rodina... Košice sú proste pre mňa ako mesto v úplne inej pozícii a spravila by som pre ne hocičo..."

Ďalší pracovný ples teda H. Zagorovej počas tejto sezóny ´nehrozí´, rovnako sa však nemôže tešiť ani na to, že by sa na nejaký spolu s manželom vybrala zabaviť sa. "Aj keď máme obaja plesy radi a radi sa aspoň raz za sezónu vyberieme zatancovať si, tohto roku nám to vôbec nevyjde. Do konca mesiaca sme v Španielsku, kde máme dosť práce a keď sa vrátime, tak vlastne už piateho februára Štefan odlieta do Milána. Po druhý krát totiž bude spievať v La Scale... Ja za ním letím o týždeň a tam určite nebude času na žiadne ´plesanie´, lebo Štefan bude mať práce viac než dosť. Tohto roku sa teda budeme musieť plesov vzdať. Nevadí - hádam si to vynahradíme o rok," dodala H. Zagorová.

Michal David je rád, keď ľudia spievajú s ním

Chce sa občas utrhnúť z reťaze

Ďalším z hudobných hostí na plese v Hoteli Slovan bol český spevák a skladateľ Michal David. Ten sa na spievanie na plesoch vždy veľmi teší. "Snažím sa vždy ľudí vtiahnuť do tanca, zabaviť ich a som rád, ak sa ´chytia´ a spievajú a tancujú spolu so mnou. Je však potrebné, aby boli ľudia takpovediac rozšantení, ale nie zase opití... Keby som totiž začal spievať na začiatku plesu, tak by to určite nedostalo na parkete také obrátky, ako okolo polnoci...," nazdáva sa M. David. Jeho muzika rozštantila najmä kamarátky L. Rezešovú a K. Majtánovú.

"Rád hrám na plesoch a ešte ma ich počas sezóny čaká veľmi veľa. Potom to ale vyzerá tak, že ísť sa zabaviť na ples súkromne nemám ani len najmenšiu chuť. Viete, keď máte za sebou počas pár týždňov 30 plesov... Tu je to však dnes iné, lebo ostanem aj po mojom vystúpení zabávať sa." K dobrej nálade patrí M. Davidovi okrem príjemnej spoločnosti a dobrej muziky aj pohár kvalitného vína. "Aj ja mám chuť občas si ´povyraziť´. Musím sa však kontrolovať, lebo ťažko nájdem miesto, kde by ma ľudia nepoznali a potom by si vraveli - no ten David, ten sa ale rozparádil. Ja sa však tiež chcem utrhnúť občas z reťaze... Tiež chcem raz za čas robiť veci, ktoré nie sú ´kóšer´, ale veď každý z nás sa potrebuje raz za čas vyventilovať..."

Spoločnosť M. Davidovi robili na plese dve pilotky, ktoré ho v ten deň bezpečne dopravili do Košíc. "Dokonca mi dovolili byť s nimi v kokpite a to aj pri pristávaní a sedel som na mieste navigátora - k tomu by som sa však nemal priznať, lebo je to zakázané... Bolo úžasné mať pri pristávaní pred sebou celé Košice, vidieť runway... Bol to skvelý zážitok," pochvaľoval si M. David

Pre Jozefa Laufera sú Košice srdcová záležitosť

Karin Majtánová má neposlušné vlasy

Úlohy moderátorov sa zhostila dvojica Karin Majtánová a Josef Laufer. Obidvoch Košičania veľmi dobre poznajú. "Tak to vyzerá, že sa sem už rovno nasťahujem, veď sem chodím moderovať a spievať dosť často... Bude to jednoducho tým, že Košice sú moja srdcová záležitosť - strávil som tu vojenčinu. Ja rád chodím tam, kde ma ľudia chcú vidieť a kde ma radi prijímajú," prezradil nám J. Laufer.

K. Majtánová vôbec neskrýva to, že za jej častým moderovaním rôznych akcií v Košiciach sa skrýva aj priateľstvo s L. Rezešovou. "Čo si budeme klamať - takéto ´kšefty´ sa dohadzujú cez priateľstvá. Ale ja sa sem veľmi rada vraciam, lebo v Košiciach sa mi pracuje naozaj výborne," pochvaľovala si K. Majtánová. Na košickom plese mala to šťastie, že pomedzi svoje moderátorské prestávky mala dosť času si aj zatancovať a dobre sa na parkete zabaviť. "Keď však človek popri tom pracuje, tak nemá na tanec až tak veľa času, čo je v istom zmysle výhoda, lebo ma nebudú nohy bolieť ráno až tak, ako keby som pretancovala celú noc," prezradila so smiechom. "Rada si dobre zatancujem, no zdá sa mi, že počas sezóny stačí vybrať sa na dva či tri plesy, aby sa človeku ani to ´plesanie´ neprejedlo a aby nestratilo to správne čaro."

Ako každej žene, aj K. Majtánovej robí radosť pred plesom sa poriadne vyparádiť. "Mám však problém v tom, že sama si neporadím. Mám neposlušné vlasy, ktoré si vôbec nedokážem upraviť. Jediné čo viem, je skrútiť ich do štipca alebo vypnúť do obyčajného copu a to sa veru na ples nehodí. A čo sa týka líčenia, tiež sa radšej zverím do rúk odborníkov. Nemám totiž pocit, že by som sa vedela pekne upraviť a to aj napriek tomu, že som ako modelka pracovala s mnohými vizážistami," dodala K. Majtánová.

KID

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Ako si zabezpečiť krytie liečby a karantény v zahraničí?
 2. Poznáte horúci trend interiérového dizajnu?
 3. Podnikáte? Otvorte si účet online a ušetrite
 4. Ficov priateľ a oligarcha Miroslav Výboh zmenil kurz v biznise
 5. Ak sa včas nespamätáme, vlaky z Číny získajú Maďari a Poliaci
 6. Na čo si dávať pri investovaní do kryptomien pozor
 7. Odomknite si SME.sk na viacerých zariadeniach
 8. Slovensko v tieni tureckého polmesiaca
 9. Dominika Kavaschová: Netušila som, že mám v sebe toľko nehy
 10. Ako sa dostať z Bratislavy do Nitry, Bystrice, Popradu a Prešova
 1. Poznáte horúci trend interiérového dizajnu?
 2. Ficov priateľ a oligarcha Miroslav Výboh zmenil kurz v biznise
 3. Dekarbonizácia má byť súčasťou moderných dodávateľských vzťahov
 4. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
 5. Ako zvýšiť produktivitu vašej prevádzky?
 6. Ak sa včas nespamätáme, vlaky z Číny získajú Maďari a Poliaci
 7. Na čo si dávať pri investovaní do kryptomien pozor
 8. Podnikáte? Otvorte si účet online a ušetrite
 9. Odomknite si SME.sk na viacerých zariadeniach
 10. Slovensko v tieni tureckého polmesiaca
 1. Dovolenka v Turecku: Skvelé hotely na leto 2021 5 673
 2. Osviežujúci skúter legendárnej talianskej značky 4 487
 3. Ako sa dostať z Bratislavy do Nitry, Bystrice, Popradu a Prešova 4 144
 4. Ako nájsť dobrý jogurt? Ak neobsahuje toto, ani ho nekupujte 3 984
 5. Jeden deň na Bratislavu nestačí 3 918
 6. Dominika Kavaschová: Netušila som, že mám v sebe toľko nehy 3 705
 7. Ako dlho skladovať kukuricu a hrach, aby ostali sladké? 3 589
 8. Na čo si dávať pri investovaní do kryptomien pozor 2 533
 9. Túžite sa konečne zbaviť dioptrií, ale bráni vám v tom strach? 2 351
 10. Motorkárska výstroj v lete: ako jazdiť aj v horúčavách? 2 247
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Generálny prokurátor Jaromír Čižnár počas tlačovej besedy.

Vo funkcii skončil ešte skôr, ako zvolili jeho nástupcu.


10 h
Slovenský dvojkajak v zložení Samuel Baláž (vpredu), Adam Botek.

Sledujte online letnú olympiádu.


Sportnet 4 h

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop