Korzár logo Korzár Košice
Streda, 28. júl, 2021 | Meniny má KrištofKrížovkyKrížovky

Ples U.S. Steel Košice

V poradí už šiesty reprezentačný ples spoločnosti U. S. Steel Košice sa niesol v znamení Hollywoodu a slávnosti odovzdávania Oscarov. Dom umenia

zmenený na nepoznanie privítal v sobotu vo svojich priestoroch dobre naladených hostí ale aj umelcov, ktorí sa postarali o vydarenú zábavu až do rána. Nechýbala Helena Vondráčková, Big Band Felixa Slováčka, Dalibor Janda, prišiel však i Elvis Presley či Charlie Chaplin...

D. H. Lohr s manželkou pripravili ples a la Hollywood

Nápady sa nabaľovali ako snehová guľa

Reprezentačný ples spoločnosti U. S. Steel Košice by sa určite nezaobišiel bez prezidenta spoločnosti - Davida H. Lohra a jeho manželky Susan. Pre tento pár bol 6. reprezentačný ples spoločnosti prvým, ktorý zažili v našom meste na vlastnej koži, keďže D. H. Lohr sa prezidentom košického U. S. Steelu stal pred necelým rokom. "Je to úžasné, že sa môžeme pri tejto príležitosti stretnúť s mnohými ľuďmi, ktorí u nás pracujú, alebo majú k našej spoločnosti blízko. Sme tu necelý rok a naozaj sme sa tešili na to, že sa budeme môcť zabaviť v takomto krásnom prostredí s krásnymi ľuďmi. Je to pre nás doslova úžasné," pochvaľoval si D. H. Lohr.

Skryť Vypnúť reklamu

Stalo sa už zvykom, že pri reprezentačnom plese spoločnosti má tému, v ktorej sa bude večer niesť i celú výzdobu v rukách maželka prezidenta spoločnosti. Nebolo tomu inak ani tentoraz. "Nedostala som od manželiek bývalých prezidentov žiadne poradenstvo o tom, ako tento ples pripraviť. Pozreli sme si však videozáznamy z minulých ročníkov, aby sme mali predstavu, ako to tu vyzeralo a to sa stalo pre nás inšpriáciou," prezradila S. Lohrová.

Nápad, aby sa niesol 6. ples v znamení Hollywoodu, neprišiel na um hostiteľke hneď. "Začalo to všeobecne hľadaním nejakého dobrého nápadu a prvotne sme mysleli, že by šlo o večer inšpirovaný 40-tymi rokmi, že na javisku by bol big band... Lenže potom sa nápady na to začali nabaľovať ako sneh na snehovú guľu a skončilo to myšlienkou urobiť celý ples v atmosfére Hollywoodu a odovzdávania Oscarov," dodal S. Lohrová. Preto sa hostia mohli prechádzať po červených kobercoch a pri vstupe do tanečnej sály ich vítali dvaja veľkí Oscarovia...

Skryť Vypnúť reklamu

Zdenko Trebuľa už toľko netancuje, radšej sa pozeá

Za pár minút vybavil štyri porady

Pozvanie zabaviť sa na tomto plese neodmietol ani novopečný košický župan Zdenko Trebuľa s manželkou Ľubicou. "Túto sezónu ´vymetieme´ ešte asi 4 alebo 5 plesov. Som ten typ, ktorý bez problémov na plese vydrží aj dlhšie a dobre sa zabáva aj po polnoci. Keď som bol mladší, tak sme neraz ostali až do rána a keď sa našla dobra partia, tak sme si aj zaspievali. Dnes už však toľko netancujem - radšej už iba pozerám," prezradil Z. Trebuľa so smiechom. Okrem dobrej zábavy a tanca si však stihol na plese i trochu popracovať. "Za pár minút som už vybavil štyri pracovné ´porady´. Bez toho sa asi žiadna spoločenská udalosť nezaobíde..."

Z. Trebuľovi stačí pred plesom len pár minút na to, aby sa naň pripravil, tentoraz sa však vybral i ostrihať. "Už som bol v tomto smere nejaký zanedbaný... Manželka samozrejme strávila prípravou viac času - necelú hodinku bola u kaderníka, ale potom sa doma veľmi rýchlo upravila. My dvaja sme už v tomto veľmi zbehlí a obidvaja sa vieme veľmi rýchlo vychystať na ples."

Skryť Vypnúť reklamu

Ľ. Trebuľová patrila určite medzi najkrajšie oblečené dámy na plese. Mala to šťastie, že originálnu a zaujímavú róbu sa jej podarilo kúpiť v jednom obchode v Košiciach. "Padli mi do oka a potešila som sa aj tomu, že v Košiciach mali len jeden kus, takže sa nemusím báť, že sa na nejakom tunajšom plese objaví nejaká dáma v takýchto istých šatách... Tieto som si kupovala práve na túto dnešnú príležitosť. Vždy pred plesom totiž presne viem, čo si naň oblečiem, aby som potom nestrácala čas tým, že budem bezradne a nerozhodne stáť pred šatníkom," prezradila nám Ľ. Trebuľová.

Ľubomír Bajaník nie je nočný vták

Jarke Hargašovej stúpali na vlečku

Jarka Hargašová a Ľubomír Bajaník síce mali ako moderátori počas plesu pracovné povinnosti, napriek tomu si sobotňajší večer naplno užívali. "Musím povedať, že sa tu všetci o mňa priam až príkladne starajú. Plesy však nie sú mojou srdcovou záležitosťou - nie preto, že by som nerád tancoval či zabával sa v milej spoločnosti, ale nie som nočný vták," prezradil nám Ľ. Bajaník. Toho potešila aj téma večera - Hollywood. "Nie žeby ma lákalo všetko to pozlátko, ktoré k tomu patrí, ale v Hollywoode som raz naozaj bol. Je to obyčajná ulica, ktorá je zaujímavá iba tým, čo všetko sa v nej podarilo vytvoriť. A musím sa pochváliť, že som práve v Hollywoode videl na vlastné oči - aj keď bola veľmi ďaleko - herečku Cate Blanchet, ktorá navyše patrí medzi moje obľúbené herečky," pochváli sa nám Ľ. Bajaník.

Pri moderovaní mu bola partnerkou J. Hargašová. Tá sa na plese objavila v krásnych šatách od návrhárky Lýdie Eckhardt. "Keď mi Lýdia pripravovala šaty na ples do bratislavskej opery, vravela som jej - chcem jednoduché čierne obtiahnuté šaty. Urobila mi také, no dala k nim príšerne veľkú vlečku, na ktorú mi potom všetci stúpali. Tvrdila totiž, že do opery treba vziať výnimočné šaty a že to nie je ples, kam sa chodí tancovať, ale ukázať sa," spomenula si J. Hargašová s smiechom. "Ja však veľmi rada spolu s manželom na plesoch tancujem. My dvaja totiž nemáme mimo plesovej sezóny veľa možností zatancovať si, lebo na diskotéke by sme pôsobili asi smiešne... Teším sa, že si spolu zájdeme na ples ministerstva zahraničných vecí, kde sa určite zabavíme. Dúfam, že manžel na ňom nebude riešiť priveľa pracovných záležitostí...," dodala moderátorka.

P. Himič i E. Labanič sedeli pri riaditeľskom stole

V Dome umenia rozoberali umenie

Pri jednom zo stolov sme našli dvojicu pánov zabratých do vážneho rozhovoru. Riaditeľ Štátneho divadla Peter Himič a riaditeľ Slovenského technického múzea v Košiciach Eugen Labanič vášnivo debatovali - o čom inom ako o práci... "Pustili sme sa do vážnych tém, rozoberáme umenie a kultúru - veď sme v Dome umenia. Už sme stihli prebrať všetky zmeny v košickom divadle, najmä v opere a určite načneme ešte niekoľko zaujímavých tém," prezradil nám E. Labanič.

Pre P. Himiča bola jeho prítomnosť na sobotňajšom plese viac-menej iba spoločenskou povinnosťou, ktorú si prišiel splniť. "Som chorý, mám problémy s palcom, som na antibiotikách... V istom zmysle som však bol rád, že som sem prišiel na chvíľu sa rozptýliť. Pri jednom stole sme sa stretli samí ´kultúrnici´. Okrem nás dvoch i riaditeľ Východoslovenského múzea Robert Pollák či riaditeľ Štátnej filharmónie Július Klein. Takže sme sa tu stretli zaujímavá zostava. Ja som sa však prišiel iba ukázať a o chvíľu pôjdem domov do postele," dodal P. Himič.

Jeho sused od stola sa však veľmi domov neponáhľal... "Ja tieto reprezentačné plesy spoločnosti U. S. Steel sledujem už od začiatku a musím povedať, že dekorácie a výzdoba sú z roka na rok krajšie a krajšie. Navyše, tentoraz sa blysli organizátori aj veľmi zaujímavým programom, na ktorý som sa už niekoľko dní tešil. Plesy sú pre mňa naozaj nie len spoločenskou povinnosťou, rád sa a nich dobre zabavím. Navyše - ja som parketový lev. Keď ma nikto nepochváli, ja sa pochválim aj sám...," dodal E. Labanič.

Felix Slováček musí svoju manželku ťahať na parket

Vondráčková sa schováva na vidieku

Hviezdou večera bola bez pochyby česká speváčka a muzikálová herečka Helena Vondráčková, ktorá svojimi pesničkami roztancovala celý tanečný parket.

"Musím sa priznať, že netuším, koľko pracovných plesov ma túto sezónu ešte čaká. Môj manžel sa až teraz vráti zo Sao Paola a on má všetky moje termíny," prezradila nám H. Vondráčková. Súkromne na plesy nechodí, pretože je pracovne tak vyťažená, že ak má chvíľku času iba pre seba, ani trochu ju to neláka do spoločnosti. "Toho si užijem dosť pri mojej práci. Radšej sa schovám doma na vidieku s mojim manželom a našimi zvieratkami."

V týchto dňoch je však domovom H. Vondráčkovej Bratislava, kde sa pomaly schyľuje k premiére muzikálu Hello Dolly. "Aj keď mám plnú hlavu tohto projektu, predsa len som vďačne prijala pozvanie spievať na tomto plese, lebo košické publikum doslova zbožňujem. Musela som však vstávať o štvrtej ráno, aby som vlakom stihla prísť do Košíc..." dodala H. Vondráčková.

Na javisku si zaspievala v doprovode Big Bandu Felixa Slováčka. "Keď má človek k dispozícii takú skvelú sólistku, ako je Helenka, to sa človeku hneď lepšie hrá a diriguje," pochvaľoval si F. Slováček. Ten na rozdiel od H. Vondráčkovej však rád vyhľadáva nie len pracovné príležitosti na to, aby sa vybral na ples. S manželkou - herečkou Dádou Patrasovou - si veľmi rád zatancuje. "Ja som obávaný tancmajster a tancujem naozaj veľmi rád. Manželka sa do toho veľmi nerhnie, ja ju musím na parket doslova ťahať. Teším sa, že si pôjdeme zatancovať na česko-rakúsky ples. Keď ju však budem chcieť poriadne povykrúcať, tak ju do toho budem musieť doslova nakopnúť," dodal F. Slováček so smiechom.

Daliborovi Jandovi sa plesanie už prejedlo

V Košiciach bol na vojne, zažil tu mnoho lások...

Ďalším zaujímavým hudobným hosťom, ktorý zaručene dobre zabavil hostí na plese, bol český spevák Dalibor Janda. Pre toho však sobotňajšia noc bolo čisto pracovnou záležitosťou. "Nie je to pre mňa ples, na ktorom som sa prišiel zabaviť. Je to vystúpenie pre ľudí, ktorým sa dúfam moje pesničky páčia. Inak nie som plesový typ, lebo po 25 rokoch koncertovania aj pri takýchto príležitostiach sa nečudujte, že sa mi to prejedlo. Žena by si možno rada zatancovala, ale zatiaľ mi nič také nepovedala - tak je to asi v poriadku," prezradil nám D. Janda.

Ponuke prísť si zahrať na ples do Košíc sa veľmi potešil. "K tomuto mestu sa mi viaže mnoho spomienok. Bol som tu totiž dva roky na vojenčine, zažil som tu mnoho lások... Spomínam si však aj a menej krásne veci - napríklad na Ťahanovce, kde sme chodili na ´cvičák.´ Z mojich koncertov si však veľmi dobre pamätám, že tu na východe bolo vždy dobre publikum, a tak som sa na to košické obzvlášť tešil." Ak ste nemali to šťastie byť v sobotu na plese a tohto speváka by ste si radi vypočuli na živo, máme pre vás dobrú správu - na jeseň sa chystá s kapelou na koncertné turné a vôbec nie je vylúčené, že zavíta aj do nášho mesta. Okrem toho pripravuje cédečko so zbrusu novými skladbami...

D. Jandu v Košiciach zaujala aj hollywoodska výzdoba plesu. "Nie som ten typ, ktorý by rád chodil po večierkoch, ale myslím si, že k niektorým plesom patrí, aby boli honosné. A ktohovie, možno o pár rokov bude toto rovnako krásny ples ako ten vo Viedni v opere...," dodal spevák.

KID

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Najzelenšie nákupné centrum na Slovensku otvorí druhú etapu
 2. Túto bagetu jedia Slováci už 24 rokov. Čo nám chutí najviac?
 3. M. Šmigura: Pozeráme sa smerom na Varšavu
 4. Nová sála i námestie. Trnavské Mýto sa stane novým centrom
 5. Kravy jedia srvátku. Výrobky vďaka tomu nemajú konkurenciu
 6. Osviežujúci skúter legendárnej talianskej značky
 7. Ako dlho skladovať kukuricu a hrach, aby ostali sladké?
 8. Čítajte SME.sk odomknuté a bez reklamy
 9. Túžite sa konečne zbaviť dioptrií, ale bráni vám v tom strach?
 10. Lenivý brunch s Muchom
 1. Do portfólia Proxenty pribudol projekt na Šancovej
 2. 60 rokov tradície s ekologickým srdcom a modernou víziou
 3. Ako dlho skladovať kukuricu a hrach, aby ostali sladké?
 4. Keď ekológia spája
 5. Wüstenrot predstavuje novú stratégiu pre slovenský trh
 6. Na zmenu zdravotnej poisťovne vám po novom stačia 3 minúty
 7. Brusnica – lahodná i účinná zároveň
 8. Osviežujúci skúter legendárnej talianskej značky
 9. Čítajte SME.sk odomknuté a bez reklamy
 10. Slovník investora 07: Bitcoin a jeho úloha v portfóliu investora
 1. Úchvatná Petra: Stovky rokov zabudnutá v jordánskej púšti 10 826
 2. Prečo by ste si nemali odoprieť balenú bagetu? 5 407
 3. Ako nájsť dobrý jogurt? Ak neobsahuje toto, ani ho nekupujte 4 311
 4. Od Česka až po Jadran 3 976
 5. Slovenské čučoriedky? Nemusíte ísť do lesa, kúpite ich v reťazci 3 849
 6. Nová sála i námestie. Trnavské Mýto sa stane novým centrom 3 190
 7. Ako sa nepripraviť o zákazníkov bez hotovosti 3 159
 8. Investovať do akcií a ETF v malom sa teraz dá výhodnejšie 3 025
 9. Nikto im nezatlieska. Koľko medailí získajú Slováci v Tokiu? 2 562
 10. Túžite sa konečne zbaviť dioptrií, ale bráni vám v tom strach? 2 302
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Do kaviarne Towers nevidno.

Obvinenie opisuje manipulácie, ale nie systém, o ktorom hovorí Fico.


13 h
Testovanie na koronavírus.

PCR testy na Slovensku odhalili viac ako 392-tisíc nakazených koronavírusom. Pandémia Covid-19 si vyžiadala 12 534 obetí.


a 4 ďalší 10 h
Ilustračné foto.

Pomôžu alebo nám uškodia mraky?


19 h

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop