Korzár logo Korzár Košice
Štvrtok, 29. júl, 2021 | Meniny má MartaKrížovkyKrížovky

REALITY SHOW Košického večera 2.časť

Dnes predstavujeme druhé dve súťažiace, ktoré túžia zmeniť svoj imidžReality show Krajšia s Košickým večerom V spolupráci so salónom Espace a

Dnes predstavujeme druhé dve súťažiace, ktoré túžia zmeniť svoj imidž

Reality show Krajšia s Košickým večerom

V spolupráci so salónom Espace a reštauráciou Monte Bianco vám prinášame Reality show Košického večera. Počas decembra ste sa mohli zapojiť do tejto súťaže a prihlásiť sa na zmenu svojho imidžu. Urobilo tak mnoho žien, spomedzi ktorých sme vyžrebovali osem finalistiek a ich mená uverejnili 16. decembra.

Dnes vám ponúkame tretiu reportáž zo zmien, ktoré sa odohrali v salóne Espace. Postupne takúto zmenu podstúpi celkovo osem súťažiacich. Každý týždeň popri dvoch reportážach zo zmien imidžu uverejníme aj jeden kupón. Štyri januárové kupóny bude treba zozbierať a všetky nalepiť na hlasovací lístok, ktorý vám prinesieme začiatkom februára. Práve 2. februára vám naraz pripomenieme všetkých osem súťažiacich a ich zmeny účesov a mejkapu, ktorými prešli. Prostredníctvom hlasovacieho lístka budete môcť poslať hlas svojej "favoritke" a zapojiť sa tak do súťaže o zaujímavé ceny.

Skryť Vypnúť reklamu

Na záver show vyžrebujeme spomedzi hlasovacích lístkov s kupónmi troch šťastlivcov, ktorí získajú poukážky na služby salónu Espace v hodnote 3 000, 2 000 a 1 000 korún. Tá zo súťažiacich, ktorá získa od čitateľov najviac hlasov, vyhrá romantickú večeru pre dvoch v reštaurácii Monte Bianco v cene 1 000 korún.

Salón Espace sídliaci v hoteli Slovan ponúka svojim zákazníčkam, ale aj zákazníkom vlasové štúdio, kozmetické štúdio, úpravu nechtov, sauny, zábaly, masáže, opaľovanie prístrojom Sun Tun, prístroj tranzion na formovanie postavy a mnoho ďalších kozmetických služieb.

V reštaurácii Monte Bianco na Kováčskej ulici si môžete pochutnať na talianskych špecialitách. Ak obľubujete cestoviny, rozhodne by ste nemali obísť túto reštauráciu, v ktorej si môžete vybrať z naozaj širokej ponuky cestovín a zdravo sa najesť v príjemnom prostredí.

Skryť Vypnúť reklamu

Na zmenu imidžu prišla rovno z nočnej služby

Jednou z adeptiek na zmenu imidžu počas druhého kola v Salóne Espace bola i 47-ročná Alena Geráková. Pracuje ako signalistka na košickej železničnej stanici a do salónu prišla rovno po nočnej, pričom priznala, že si najmä za zlého počasia a pri kalamitách vo svojej práci užije nejednu žalúdočnú nervozitu... "Dúfam, že nemám po nočnej veľké kruhy pod očami... Pochválila som sa kolegyniam v práci, že idem podstúpiť zmenu, zvedaví sú aj syn a priateľ. Ja čítam Košický večer už vari 25 rokov a často súťažim. Veď počas letnej súťaže Krajšia s Košickým večerom sa mi podarilo vyhrať poukážku do salónu. Viem už teda, aké sú tu šikovné kaderníčky," prezradila nám pani Alena.

Od dopoludnia stráveného v salóne si sľubovala zmenu, nemala však vôbec predstavu o tom, ako by mala táto zmena vyzerať. "Ja si nechám poradiť. Musím povedať, že čo sa týka účesov a farieb na vlasy, tak som si neraz aj trochu zaexperimentovala - vyskúšala som veľa farieb, raz som mala aj melír a trvalú, ale to sa mi vôbec nehodilo. Mala som dlhšiu dobu dlhé vlasy, ale práve keď som sa dala ostrihať po lete, tak mi kaderníčka v tomto salóne odporučila účes skrátiť, pretože som mala vlasy doslova veľmi ťažké."

Skryť Vypnúť reklamu

Kaderníčka Zuzka sa najprv pustila do farbenia, rozhodla sa použiť u pani Aleny čokoládovo hnedú farbu, ktorú na bokoch ozvláštnila jemným červeným melírom. "Pani Alena má veľmi jemné vlasy, ktoré sa veľmi ťažko upravujú. Použila som strih na zväčšenie ich objemu, aby vyzerali hustejšie a pri konečnej úprave sme ich ešte na pár minút dali na veľké natáčky, lebo inak by výsledný účes vo vlhkom prostredí vonku dlho nevydržal," prezradila Zuzka.

Ešte kým mala pani Alena nátačky na vlasoch sa k slovu dostalo líčenie. "Ja sama si dávam iba podkladový krém a na oči linku a trochu rúžu. Občas - ale naozaj veľmi zriedka - si dám aj maskaru na mihalnice. Čo sa týka tieňov na oči - tie vôbec nepoužívam. Neviem sa nalíčiť, nemám s tým totiž žiadne skúsenosti." Kozmetička Janka použila najprv zvláčňujúci krém proti vráskam, pokračovala podkladovým krémom, ktorý zafixovala púdrom. "Na oči som naniesla hnedobordový tieň - ten sme použili na vonkajší kútik, smerom do vnútorného kútika som naniesla ružový. Pod obočie je dobré použiť svetlý tieň, najlepšie trblietavý, ktorý oči krásne rozžiari. Netreba zabúdať ani na očnú linku, ktorú treba jemne spraviť ceruzkou. Potom už oči stačí iba zvýrazniť maskarou." Na pery použila Janka jemný ružový lesk, celkový vzhľad ešte dokončila lícenkou.

Keď sa pani Alena zbadala v zrkadle, zareagovala tak, ako reaguje väčšina adeptiek na zmenu image - "Toto predsa nie som ja". Najviac ju prekvapilo to, ako dobre vyzerá jemný ružový lesk na perách. "Ja používam tmavé rúže a hnedú kontúrovaciu ceruzku. V živote by mi nenapadlo použiť ružovú a tu zrazu vidím, ako dobre to môže vyzerať. Je pravda, že človek by mal zaexperimentovať, raz za čas skúsiť aj niečo nové a najmä si dať poradiť od odborníkov. Aj to, ako mám namaľované oči, ma veľmi prekvapilo. Veď ja som všetky očné tiene povyhadzovala, lebo ich neviem používať... Asi sa však budem pokúšať takto sa namaľovať, lebo naozaj neverím vlastným očiam a tomu, že som to naozaj ja," povedala nám nadšená pani Alena.

Aj keď pôvodne nemala v pláne stráviť deň po absolvovaní zmeny nejak špeciálne, predsa len uznala, že ak by si takto krásne upravená šla po nočnej ľahnúť spať, bola by to škoda. "Už som volala synovi, dohodli sme sa, že sa stretneme. Uvidím, ako dnešok strávim, no rada by som sa vybrala trebárs niekam na večeru alebo podobne, lebo sa cítim naozaj skvelo a nerada by som tento deň nevyužila," dodala spokojná pani Alena.

Bola zvedavá, či jej 9-ročný syn nepovie, že je príliš "zmachlená"

Ďalšou z dvojice druhých adeptiek na zmenu imidžu v salóne Espace bola 29-ročná Vladimíra Králiková, ktorá pracuje ako recepčná v hypermarkete. "Zaujala ma táto súťaž a som veľmi zvedavá, ako môžem vyzerať, keď budem takto prostredníctvom práce profesionálov zmenená. Nechcela som sa tým veľmi chváliť, že podstúpim túto zmenu, v práci som však povedala, načo potrebujem dovolenku, prezradila som to ešte rodičom a kamarátke," povedala nám pani Vladimíra.

Najviac bola zvedavá na to, čo jej po zmene povie doma jej 9-ročný syn. "Ten sa z toho veľmi tešil a vravel mi - ako len budeš vyzerať? Dúfam, že ti neostrihajú vlasy... Tak trochu sa toho bál..." Ani pani Vladimíra by nebola ochotná dať sa ostrihať nakrátko. "Mala som už krátke vlasy, no nebolo to ono. Musím povedať, že s dlhými vlasmi sa cítim oveľa lepšie. Som však ochotná dať si spraviť nejaký zaujímavý a hoc i atypický strih. Čo sa týka farby, netuším, akú by som si priala, pretože som nikdy vlasy zafarbené nemala. Iba raz som mala melír, takže farbenia sa bojím, lebo s tým nemám žiadne skúsenosti.

Kaderníčka Zuzka, ktorá pani Vladimíru ´vzala do parády´, však skúseností má viac než dosť, a tak po chvíli zvažovania vedela, aký treba zvoliť strih i farbu vlasov. Najprv prišlo na rad strihanie. "Aj keď pani Vladimíra nie je na to zvyknutá, zvolili sme ofinku do čela, vlasy sme prestrihali trochu smerom do tváre a vytvorili moderný účes. Farbenie prišlo na rad až potom, keďže som chcela končeky vlasov odfarbiť na svetlejší odtieň, do zvyšnej časti vlasov sme dali hnedú farbu, ktorá nie je veľmi odlišná od prirodzeného odtieňu vlasov pani Vladimíri, dodáva im však lesk," prezradila Zuzka.

Už s novým účesom si pripadala pani Vladimíra úplne inak, ako keď prišla do salónu, ešte viac prekvapená však bola po líčení. "Ja používam iba krycí krém, aby som zakryla nedostatky pleti a potom iba maskaru. Občas, ak si to vyžaduje príležitosť, siahnem aj po očnom tieni, nie včak často a aj vtedy ide o nenápadné farby," povedala nám pani Vladimíra. Ale kedže zmena je život, kozmetička Janka sa rozhodla pohrať sa práve s farbami. "Najprv som samozrejme naniesla krycí krém, v tomto prípade zmatňujúci, lebo pani Vladimíra má dosť problematickú pleť. Po zafixovaní púdrom som na oči naniesla tyrkysový očný tieň, ktorý vyzerá na viečku naozaj efektne. Použila som aj trochu modrého tieňa, do vnútornej časti viečka som dala svetlejší tieň a pod obočie strieborný s fialovým odleskom. Celé som to ešte zvýraznila zelenou linkou a samozrejme maskarou," dodala Janka. Potom už iba stačilo použiť lícenku a sýty ružový a oranžový lesk na pery.

"Keď som sa prihlásila do tejto súťaže, sľubovala som si od toho, že keď sa pozriem na konci do zrkadla, tak si poviem - wow. A stalo sa tak. Ja nemám slov a nemôžem uveriť, že som to ja. Som úplne iná, ako keď som prišla. Najviac som zvedavá na to, čo mi povie syn, keď ma zbadá, lebo jeho slovo najviac zaváži. Dúfam, že mi nepovie, že som príliš ´zmachlená´," prezradila nám pani Vladimíra, popri tom, ako si v zrkadle neveriacky obzerala to, ako má namaľované oči. "Neviem-neviem, či to nie je príliš výrazné. Ja sa tak totiž vôbec nemaľujem, takže teraz mám pocit, že keď pôjdem po ulici, všetci sa budú na mňa pozerať. Dúfam, že to nevyzerá, že sa vybrala na lov," zauvažovala s úsmevom. "Musím však povedať, že takto krásne namaľované oči som ešte nemala, škoda len, že samej doma sa mi určite nepodarí takto sa nalíčiť. Teraz sa chystám za kamarátkou, pôjdeme spolu na obed a uvidím, ako strávim dnešný deň. Zišlo by sa, keby bol piatok večer a ja by som sa mohla vybrať ´žúrovať´," dodala pani Vladimíra so smiechom.

KID

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Osviežujúci skúter legendárnej talianskej značky
 2. Jeden deň na Bratislavu nestačí
 3. Vyberte sa na výlet s cyklobusom
 4. Work-life balance: Technológie pre život v rovnováhe
 5. Ako dlho skladovať kukuricu a hrach, aby ostali sladké?
 6. Čítajte SME.sk odomknuté a bez reklamy
 7. Túžite sa konečne zbaviť dioptrií, ale bráni vám v tom strach?
 8. Lenivý brunch s Muchom
 9. Úchvatná Petra: Stovky rokov zabudnutá v jordánskej púšti
 10. VÚB banka ešte viac posilní leasingové služby
 1. Vyberte sa na výlet s cyklobusom
 2. Nepodceňujte rozmiestnenie zásuviek a vypínačov
 3. Hrotka: Sporiteľne ťahajú za kratší koniec. Musíme reagovať
 4. Slováci čoraz viac nakupujú pivo vo vratných fľašiach
 5. Čučoriedky - dokážu ochrániť váš zrak?
 6. Work-life balance: Technológie pre život v rovnováhe
 7. Jeden deň na Bratislavu nestačí
 8. Granátové jablko prekvapí vás chuťou i aktívnymi látkami
 9. Do portfólia Proxenty pribudol projekt na Šancovej
 10. 60 rokov tradície s ekologickým srdcom a modernou víziou
 1. Úchvatná Petra: Stovky rokov zabudnutá v jordánskej púšti 11 679
 2. Prečo by ste si nemali odoprieť balenú bagetu? 5 127
 3. Ako nájsť dobrý jogurt? Ak neobsahuje toto, ani ho nekupujte 3 371
 4. Nová sála i námestie. Trnavské Mýto sa stane novým centrom 3 363
 5. Najzelenšie nákupné centrum na Slovensku otvorí druhú etapu 3 158
 6. Túžite sa konečne zbaviť dioptrií, ale bráni vám v tom strach? 3 057
 7. Osviežujúci skúter legendárnej talianskej značky 3 041
 8. Ako sa nepripraviť o zákazníkov bez hotovosti 2 555
 9. Ako dlho skladovať kukuricu a hrach, aby ostali sladké? 2 322
 10. Slovenské čučoriedky? Nemusíte ísť do lesa, kúpite ich v reťazci 2 239
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Výstavba plynovodu Nord Stream 2.

Ako prichádzame o zlaté vajce.


28. júl
Rozhovory ZKH: Rastislav Remeta.

Spory medzi silovými zložkami trvajú už týždne.


a 1 ďalší 6 h
Matia Lenická

Ľudská hlúposť je nekompromisná.


28. júl

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop