Korzár logo Korzár Košice
Utorok, 27. júl, 2021 | Meniny má BoženaKrížovkyKrížovky

ČAROKRUHY

Aj historicky potvrdené fakty sú niekedy také neuveriteľné, že predčia aj ľudskú fantáziu Torpédoborec menil svoje miesto, bratia Cameronovci

Aj historicky potvrdené fakty sú niekedy také neuveriteľné, že predčia aj ľudskú fantáziu

Torpédoborec menil svoje miesto, bratia Cameronovci cestovali v čase

Niekedy je naozaj podivuhodné, čo po rokoch odkryje história. Napríklad aj udalosť známu pod názvom "Philadelpský experiment", pri ktorom využili jeden z ešte nie celkom dopracovaných vynálezov Nicola Teslu, ktorý ktorý väčšinu života prežil v USA.

V roku 1941 ho poverila americká vláda podieľať sa na experimente, ktorý mal pomôcť vo vojnovej situácii v Pacifiku. Žiadali od neho, aby torpédoborec s plne obsadenou posádkou "zmizol" tak, aby ho vôbec nebolo vidieť. Malo sa vychádzať z jeho prác v dvadsiatych rokoch, kde dospel k fenoménu, ktorý pomenoval "Zero Time" nulový čas. Tento je charakteristický pre všetko, čo vzniklo v čase. Tesla v roku 1920 zostrojil generátor, ktorým dokázal presne merať hodnoty nulového času. Neskôr zistil, že "Zero Time" majú nielen ľudia, ale dokonca aj planéta Zem a rôzne makroskopické artefakty a niektoré dimenzie, čo svedčí o tom, že v určitom čase boli s istým úmylom stvorené Univerzálnym vedomím Bohom.

Skryť Vypnúť reklamu

Tesla okrem iného zistil, že mnohí ľudia majú nulový čas väčší, ako podľa predpokladu vznikla Zem a celá slnečná sústava. Z toho vyplýva, že buď sú v tejto oblasti nesprávne výpočty, alebo človek mohol žiť aj niekde mimo slnečnej sústavy. To by zodpovedalo tvrdeniam mnohých starých učení, ako sa píše v Kabale, Knihe Dhyanov a ďalších.

Nicolu Teslu v experimente museli nahradiť, on ho odmietol s tým, že potrebuje oveľa viac času a teória má isté nedostatky, ktoré treba dopracovať.

Projekt s názvom Rainbow Dúha

Torpédoborec, plne obsadený námorníkmi, bol ukotvený pri móle neďaleko Philadelphie. Počas experimentu sa očiam celkom stratil asi na 15 minút, chvela sa iba vodná hladina. Neskôr sa ukázalo, že torpédoborec sa po niekoľkých minútach premiestnil z Filadelfie do Norfolku vo Virgínii a hneď za tým do Portsmouthu, aby sa opäť vrátil k "svojmu" mólu. Následne mala časť posádky rôzne zdravotné ťažkosti, niektorí námorníci zápasilii aj s vážnymi mentálnymi poruchami. Výsledkom z hľadiska nedostatočne zvládnutých fyzikálnych aspektov projektu bolo poznanie, že celý systém nemal uzavretý "priestorový a časový zámok".

Skryť Vypnúť reklamu

Ďalší experiment sa uskutočnil asi o mesiac, presne 12. októbra 1943. Už šesť dní pred jeho začiatkom sa neďaleko tohto miesta vyskytovali tri lode UFO. V okamihu, keď sa začal experiment, bol jeden mimozemský koráb strhnutý do časového víru a ten ho zaniesol do roku 1983, kde sa presne o 40 rokov objavil v podzemnej hale objektu, v ktorom sa v tom čase tiež uskutočňovali verejnosti neznáme pokusy. Ostatné mimozemské koráby sa včas vzdialili.

Časovým tunelom preskočili do budúcnosti

Priebeh experimentu zaznamenávali bratia Cameronovci. Počas šiestich minút od začiatku bolo všetko v poriadku, z torpédoborca bolo vidno iba obrysy. Odrazu však vyšľahol oslnivý modrobiely záblesk. Bratia vybehli z riadiacej miestnosti, skočili cez palubu torédoborca, ale nedopadli do mora, ako čakali. Ocitli sa na suchej zemi v priestore Montauku, bolo však 12. októbra 1983. Stalo sa, že bratia vytvoreným časovým tunelom preskočili do budúcnosti, ktorá bola vzdialená presne 40 rokov. Tu sa stretli so starým vedcom, ktorý ich žiadal, aby sa otvoreným časovým tunelom vrátili okamžite späť do roku 1943 a experiment, ktorý ešte stále prebiehal, za každú cenu prerušili.

Skryť Vypnúť reklamu

Bratia tak aj urobili a po návrate sa snažili všetko zastaviť tým, že odpojili káble. Experiment však pokračoval, systém už čerpal energiu z priestoru. Museli preto zničiť prístroje, až potom sa to podarilo. Jeden z bratov zostal v roku 1943, ale druhý ešte stále neuzavretým časovým tunelom sa posunul do budúcnosti vzdialenej 40 rokov na tú istú základňu a zostal na nej. Bola to však jeho osobná tragédia, pretože hoci to teória nedokázala vysvetliť - neobyčajne rýchlo zostarol a zomrel.

Einstein zničil svoju prácu

Vráťme sa k experimentu. Všetci, ktorí prišli do tohto priestoru po jeho prerušení, zažili čosi otrasné. V podpalubí boli niektorí námorníci doslova rozdrvení, ďalší akoby vrástli svojimi telami alebo končatinami do pancierovanej lode a tí, ktorí zostali nažive, boli psychicky dozorientovaní, až vyšinutí. Časť posádky sa zo šoku nikdy nespamätala.

Napriek neúspechu sa velenie USS NAVY rozhodlo k poslednému experimentu s loďou, ale bez posádky. Ten sa uskutočnil koncom októbra 1943. Asi 15-20 minút bol torpédoborec opticky neviditeľný, ale keď sa opäť objavil, chýbali niektoré časti lode a vybavenie bolo zdevastované. Nakoniec vláda projekt Dúha zastavila a po oprave loď predali do Grécka.

Tieto udalosti tak hlboko ovplyvnili Alberta Einsteina, že zničil svoju takmer dokončenú prácu o teórii jednotného poľa, pretože časť viny pripisoval sebe. Nicola Tesla medzi tým zomrel.

Piatok trinásteho je opradený poverčivosťou, ale vychádza z historickej skutočnosti

Chrániť dokáže diviačí pazúr alebo kus konského chvosta

Aha, dnes je piatok 13., musím si dať pozor! Povie si nejeden z nás a hneď ráno upriami pozornosť na pravú nohu, aby ňou vykročil z postele. Keď sa podarí zabuchnúť si vchodové dvere do bytu a kľúče zostali vo vnútri, zdôvodnenie je naporúdzi: piatok 13.! Tí najpoverčivejší by tento pre nich kritický čas najradšej prežili kdesi v zakuklení.

Väčšina ľudí sa pousmeje a mávne rukou. A predsa na tom niečo môže byť! Veď napríklad: Bolo práve 13. augusta 1604 a piatok, keď v Karlových Varoch vypukol nevídaný požiar. Zo sto dva domov do tla zhorelo deväťdesiat deväť. Skazu, ktorá obišla iba tri domy, spôsobilo horúce maslo. Vdova Apolónia prikázala svojim trom dcéram roztopiť hrudy masla vo veľkom hrnci na otvorenom ohnisku. Dievčatá však nedávali na maslo pozor, otŕčali sa v oknách, aby si ich všimli fešácki delostrelci, ktorí práve nacvičovali pred domom pochod. Vriace maslo vzkypelo a čierny piatok bol na svete

Historické racionálne jadro sa však pripisuje akcii, ktorú inicioval Vatikán vo svojom ťažení voči Templárom. Bol piatok, 13. október 1307, keď na príkaz francúzskeho kráľa Filipa IV., zvaného Pekný, dali do reťazí takmer všetkýh templárov. Neľútostná kampaň proti členom tohto rytierskeho rádu pokračovala mučením a mnohých aj upálili, boli obvinení z kacírstva. Traduje sa, že práve táto udalosť a tento deň sa stali spúšťačom, ktorý sa cez všetky tie storočia prenáša až do dneška.

Nemôže to byť tak, že nešťastnú karmu tejto udalosti si nesieme hlboko v podvedomí? Ja osobne nič nechcem nechať na náhodu a riešim to po svojom. Zavesím si na krk kus cédrového dreva s presvedčením, že ma špeciálne v tento deň ochráni pred všetkým zlým. Možno by bol dobrý aj kus konského chvosta alebo diviači zub, možno aj nejaký pazúr, ale takým darčekom ma doteraz nikto nepotešil. Do cédrového drievka vpletiem čosi ako vrúcne želanie, aby odrazilo všetko zlé, čo by ma v ten deň mohlo stretnúť. Verte, že to funguje!

Jupiter, Mars a Neptún sú v disharmónii

Ako vyzerá dnešný deň z pohľadu astrológa? Miroslav Kostelník sa vyjadril asi takto: "Deň 13. január 2006 z astrologického pohľadu nepatrí medzi najspokojnejšie. Dlhodobo disharmonicky sú spojené predovšetkým tri planéty Jupiter, Mars a Neptún a počas dňa sa dostáva do napäťovej opozície i Luna voči Merkúrovi. Energia spojenia planét prináša zmätok, ba až detinskosť do myslenia, povrchné "obkecávanie", prázdne sľuby, klamstvo. Do rozhovorov sa bude vnášať zbytočná emocionalita spojená s podráždením a urážkami."

Mystifikácie a výmysly meníme na fakty. Mnohí to budú robiť bezohľadne, agresívne a bez toho, aby si uvedomili dôsledky svojho počínania. "Najrizikovejšími sú skupiny ľudí narodených v prvej dekáde januára a júla. Doplatiť na to môžu predovšetkým ženy, deti, žiaci v školách a všetci tí, ktorí sa stretnú s agresívnymi a emocionálne labilnými ľuďmi. Dnes by sme sa mali vyvarovať serióznym rokovaniam a rodinným hádkam. Tie môžu dopadnúť najhoršie," dodal M. Kostelník.

Karta symbolickej smrti prináša nové začiatky

Venuša spája lásku i bohatstvo

V tomto roku sa piatok s "nešťastnou" trinástkou objaví dvakrát. V januári a v októbri. Maruška Zubčeková, astrologička a kartárka sa v jednej z diskusií s Miroslavom Kostelníkom vyjadrila asi takto: "Trinástka je spojená s tarotovou kartou Smrť, ktorá v sebe nesie informáciu konca, rozlúčenia a symbolickej smrti, čo je spojené s bolestnou skúsenosťou. Je tu však aj prísľub nového, ten je vždy spätý s niečím, čo sa končí."

Redukciou trinástky je štvorka, tá je spojená s hmotou, imaním, majetkom. "Základnou témou je tu strach zo straty majetku. A aby bolo dielo majetkovej ujmy dokonané, aj piatok má symbolický charakter. Ovláda ho totiž planéta Venuša, ktorá je spojená nielen s láskou a partnerstvom, ale i s bohatstvom, jeho nadobúdaním a hromadením."

Z ezoterického hľadiska možno tento dátum chápať ako riziko straty, rozlúčenia sa s majetkom, partnerom... "Je tu však aj opačný pól - symbolika karty Smrť v jej pozitívnej podobe. Niečo sa končí, aby mohlo prísť čosi, čo bude lepšie, ako predtým. V strate a konci môžeme nájsť pozitívum nových začiatkov, zmien a ziskov."

Symbolom bol biely plášť s červeným krížom

Rád templárov - v preklade z latinského oficiálneho názvu Chudobní ochrancovia Kristovi a chrámu Šalamúnovho - bol založený v roku 1119 v Jeruzaleme. Venovali sa archeológii na Chrámovej hore, kde pôvodne stál Šalamúnov chrám. Okrem toho študovali staré hebrejské texty a kabalu. Kolovali o nich chýry, že našli bájnu Archu zmluvy a svätý Grál čašu, z ktorej pil Ježiš pri poslednej večeri.

Symbolom templárov sa stal biely plášť s červeným krížom a pečať, na ktorej boli zobrazení dvaja rytieri na jednom koni. Rád postupne bohatol a mal svoje sídla aj mimo Svätej zeme. Templári sa stali prvými bankármi v Európe a pripisuje sa im aj vynález šeku.

O 150 rokov po ich vzniku mal rád dvadsať tisíc členov a vlastnil deväť tisíc usadlostí v Európe, Palestíne a na Cypre, ktorý im vtedy patril. V roku 1312 bol rád oficiálne zrušený.

"Babský" recept na horúčku u detí

"Keď som bola malá, nebežalo sa hneď so všetkým k lekárovi," hovorí jedna skúsená žena a ponúka dva jednoduché recepty, ktoré dnes aplikuje na vnúčatách a doteraz vraj vždy pomohli.

Ak má dieťa horúčku, pripravíme si cesto z ražnej múky a vody (najlepšie je zomlieť raž na kávovom mlynčeku). Cestíčko rozotrieme na kus plátna, ktoré zložíme do trojuholníka a zabalíme chodidlá až po členky. Za dve-tri hodiny, keď cestíčko vyschne, je horúčka preč.

Na bolenie hrdla v tejto domácnosti používajú tiež zvláštny recept. Čisté plátno (vreckovku) namočí babka do rozriedenej slivovice a priloží dieťaťu na krk. Ten ešte previaže teplou šatkou. Zaberá to vraj výborne, okrem bolestí alergického pôvodu. Len pozor, aby sme dieťa výparmi slivovice neomámili!

Stranu pripravila: Lea Gallová

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Najzelenšie nákupné centrum na Slovensku otvorí druhú etapu
 2. M. Šmigura: Pozeráme sa smerom na Varšavu
 3. Nová sála i námestie. Trnavské Mýto sa stane novým centrom
 4. Osviežujúci skúter legendárnej talianskej značky
 5. Čítajte SME.sk odomknuté a bez reklamy
 6. Túžite sa konečne zbaviť dioptrií, ale bráni vám v tom strach?
 7. Lenivý brunch s Muchom
 8. Nekoná štát, začali súkromní investori. Sociálne byty sa stávajú
 9. Úchvatná Petra: Stovky rokov zabudnutá v jordánskej púšti
 10. VÚB banka ešte viac posilní leasingové služby
 1. Osviežujúci skúter legendárnej talianskej značky
 2. Čítajte SME.sk odomknuté a bez reklamy
 3. Slovník investora 07: Bitcoin a jeho úloha v portfóliu investora
 4. Túžite sa konečne zbaviť dioptrií, ale bráni vám v tom strach?
 5. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
 6. Ako zvýšiť produktivitu vašej prevádzky?
 7. Nekoná štát, začali súkromní investori. Sociálne byty sa stávajú
 8. Lenivý brunch s Muchom
 9. Najzelenšie nákupné centrum na Slovensku otvorí druhú etapu
 10. Nová sála i námestie. Trnavské Mýto sa stane novým centrom
 1. Úchvatná Petra: Stovky rokov zabudnutá v jordánskej púšti 10 145
 2. Ako nájsť dobrý jogurt? Ak neobsahuje toto, ani ho nekupujte 7 001
 3. Prečo by ste si nemali odoprieť balenú bagetu? 5 766
 4. Slovenské čučoriedky? Nemusíte ísť do lesa, kúpite ich v reťazci 4 306
 5. Investovať do akcií a ETF v malom sa teraz dá výhodnejšie 4 269
 6. Nekoná štát, začali súkromní investori. Sociálne byty sa stávajú 3 984
 7. Od Česka až po Jadran 3 808
 8. Ako sa nepripraviť o zákazníkov bez hotovosti 3 109
 9. Nikto im nezatlieska. Koľko medailí získajú Slováci v Tokiu? 3 087
 10. M. Šmigura: Pozeráme sa smerom na Varšavu 2 131
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Predseda parlamentu Boris Kollár a poslanecký klub Sme rodina.

Peter Pčolinský žiadal splnenie požiadaviek do konca júlovej schôdze.


a 1 ďalší 8 h
Eliška Mintálová v disciplíne K1 na OH v Tokiu 2020.

Sledujte 4. deň olympijských hier v Tokiu minútu po minúte.


Sportnet 4 h

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop