Korzár logo Korzár Košice
Piatok, 6. august, 2021 | Meniny má JozefínaKrížovkyKrížovky

ČAROKRUHY

* Horoskop na rok 2006 alebo ´Čo nás čaká a čo neminie?´Môžeme očakávať krvipreliatia, vážne ťažkosti aj katastrofy Vážení čitatelia, rok sa

* Horoskop na rok 2006 alebo ´Čo nás čaká a čo neminie?´

Môžeme očakávať krvipreliatia, vážne ťažkosti aj katastrofy

Vážení čitatelia, rok sa zišiel s rokom a my sme sa opäť stretli s popredným slovenským astrológom Petrom Mišíkom nad mapou hviezdnej oblohy a s veštkyňou - magičkou pani Zitou, plní očakávania, aký bude šiesty rok v novom tisícročí. Najprv uvádzame prognózu pána Mišíka.

Takže aký rok nás čaká?

- Bude veľmi zvláštny. Planéty totiž vytvárajú ma oblohe tzv. Veľký kríž a z histórie i symboliky vieme, že takéto znamenie varuje pred zložitými a strastiplnými udalosťami. Veľký kríž tvorí Neptún, ktorý je vo Vodnárovi, Jupiter v Škorpiónovi, Mars sa nachádza v Býkovi a Saturn v Levovi. Je len pochopiteľné, že niektoré z týchto planét vytvárajú opozíciu a takéto postavenie len situáciu zhoršuje. Veľký kríž je teda základnou symbolikou toho, čo nás čaká.

Skryť Vypnúť reklamu

Jupiter ovplyvnený škorpiónskym naturelom je v opozícii s Marsom a nahrádza jeho silu. Mars v Býkovi je zničený. (V znamení Býka vládne Venuša. Nie je bez zaujímavosti, že ani jedna z planét utvárajúcich kríž nie je vo svojom dome.) Takáto konštelácia umocňuje spory medzi silou a pokojom, podporuje teroristické chúťky, túžbu po majetku a iných pôžitkoch, a to v tvrdom rozpore s reálnymi možnosťami. Konštelácia hovorí aj o tom, že tí pri moci sú vystavení neprestajným útokom.

Neptún reprezentuje duchovno, ideály, fantáziu, podvedomie, ale tiež tekutiny a drogy. Je katastrofálne postavený voči Saturnu - je s ním v opozícii. Saturn je v Levovi, ale Neptún vo Vodnárovi a má teda tendencie ovplyvňovať celý svet. Saturn ho poškodzuje, výrazne obmedzuje. V krátkych časových horizontoch Neptúnu síce môžu pomôcť iné planéty, ale prioritné ostáva pôsobenie Saturna. Neprestajne bude prítomný rozpor medzi vládnou silou a únik do hĺbok podvedomia - neskutočného sveta. Prítomné budú aj extrémne túžby. To sú veľmi vážne javy!

Skryť Vypnúť reklamu

Všetky spomenuté planéty vytvárajú navzájom uzatvorený kvadrát. Čo znamená, že vlády celého ľudstva sa nedostanú ďalej, hoc aké boli ich predsavzatia a nech by vyvíjali akékoľvek aktivity.

Môžeme očakávať mnohé - doslova krvipreliatia, vážne ťažkosti, osudové skúšky a katastrofy. Medzi termíny, kedy sú tieto tendencie zvlášť silné patrí začiatok januára, mimoriadne silný je šiesty mesiac a potom november, konkrétne jeho tretia dekáda. Mars v tom čase totiž vytvára ďalšie aspekty na Veľký kríž.

Dá sa usúdiť z postavenia planét, ktoré krajiny budú najviac postihnuté?

- Žiaľ medzi krajinami je aj naša oblasť. Vrieť to bude najmä v Európe, o niečo menej bude zasiahnutý Orient.

Budeme spokojní aspoň v rámci rodín, alebo v medziľudských vzťahoch?

Skryť Vypnúť reklamu

- Mesiac je v Kozorožcovi a v slabej konjunkcii so Slnkom. Prináša to dosť veľkú bezcitnosť, bezcharakternosť, snahu riešiť problémy príliš egoisticky, čo naozaj nedáva veľkú šancu na dobré rodinné súžitie. Skôr tu vidím ich narušenie, Dôvodom je uprednostnenie osobného, hmotného zabezpečenia pred citmi a vzťahmi.

Venuša na začiatku Vodnára ponúkne platonické vzťahy a súcit s nižšími sociálnymi vrstvami. Vzniknú mnohé nadácie, budú síce pomáhať ľuďom, ale postupom času začnú preferovať seba. Dobre je postavený Urán v znamení Rýb. Vytvára trigon na Jupiter. Znamená to náhle, dobročinné akcie. Bude nabádať vyššie postavených, aby pomohli, ale oni budú zablokovaní.

Hrozia nejaké vážne vojenské akcie? Ako je to s Plutom?

- Mars so Slnkom vytvára trigon. Vojenské, ale skôr policajné akcie teda budú účinné.- Pluto je v konjunkcii s Merkúrom, čo sa prejaví síce ako militantné myslenie, ale súčasne obsahuje aj nádych geniality pre vyriešenie jestvujúcich problémov. Pluto sa ale nepodiela na Veľkom kríži.

Bude vrcholiť terorizmus, lebo tí z nižšej úrovne, sa sa budú chcieť dostať na úroveň tých, čo stoja vyššie aj násilím. Prejaví sa to v lokálnych ozbrojených stretoch. Zaregistrujeme teroristické útoky menšieho charakteru.

Kríž teda bude spôsobovať najmä nepokoje? Ako vplýva na duchovno?

- Bude predovšetkým podporovať silné vášne, túžby a tie budú ničiť všetky zložky nášho života. Napríklad v duchovnej sfére akoby ľudia museli priam z donútenia praktizovať istý duchovný smer. Či už pre biedu, alebo nedostatky v partnerských vzťahoch začnú mnohí hľadať pokoj práve v duchovne, preto je potrebné, aby tí čo sú na vyššej úrovni, odovzdávali svoje poznatky tým, ktorí to potrebujú.

Spomenul by som aj ascendent, ktorý je v presnom kvadráte so Slnkom. Signalizuje rozpoltenosť a neschopnosť dotiahnuť veci do konca. Ako keby ľavá ruka nevedela čo robí pravá. Žurnalistika a aj celá komunikačná sféra je výrazne obmedzená peniazmi a silou. Je tu naznačená aj smrť viacerých novinárov. Elektrotechnická komunikačná technika ale nebude ohrozená. Veľmi zablokovaná bude aj kultúra.

Spomínali ste, že zlé aspektácie planét sa dotknú i zdravia. Akými chorobami budeme trpieť a čo epidémie typu vtáčia chrípka.

- Najviac bude postihnutý srdcovo-cievny systém, ale zaznamenáme väčší výskyt nádorového ochorenia a veľa ľudí bude trpieť vážnymi psychickými problémami. Vzrastie drogová závislosť. Planéty v cudzích domoch "vyrobia" cudzie choroby. Neobvyklým chorobám sa budeme musieť prispôsobovať počas celého roka.

Ekonomicky budeme na tom ako?

- Jednoznačne tí, ktorí sa budú vedieť ovládať, zaznamenajú úspech, a nie malý. Tí, čo to nedokážu, sa priveľmi zadĺžia. I vláda bude musieť mať na uzde štátne peniaze.

Bežný človek ako bude prežívať tento ozaj nie ľahký rok? Respektíve čoho sa vyvarovať, aby sme ho čo najlepšie zvládli?

- Ľudia budú chcieť mať všetko to, čo majú druhí a nielen v materiálnej oblasti. Z toho budú prameniť ostré lakte a bezcharakternosť. Na úkor dosiahnutia osobných cieľov alebo hmotného zabezpečenia vznikne mnoho kríz vo vzťahoch. Ľudia by si preto mali uvedomiť ako postupujú, či nie sú príliš tvrdí. Musíme sa obrniť trpezlivosťou a nechcieť dosiahnuť akékoľvek méty na úkor skutočných priateľstiev. Najhoršie rany utŕžia karieristi a tí, čo sa budú orientovať len na materiálny svet.

* Nový rok bude rýchly, jeho symbolom bude pes

Kto sa nebojí rizika, bude sa mať lepšie

Rok 2006 je rokom ohnivého Psa a začína sa 29.1.2006. O jeho charakteristiku sme požiadali pani Zitu.

- Tento rok by mal byť veľmi rýchly vo všetkých oblastiach. Vládnuť bude Mars. To znamenám že pre energických ľudí, ktorí sa neboja rizika sa bude dariť lepšie.

Pes je teda aj symbolom nastávajúceho roku. Dobré je sa oženiť a vydať sa, pričom výbornú perspektívu majú manželstvá, ktoré majú spoločný cieľ v práci alebo biznise.

Najdôležitejšími mesiacmi budú: Január, jún, koniec augusta až po polovicu septembra. Veľké zmeny sa udejú v spoločenskom i politickom živote a aj v ekonomike. Na jeseň budeme svedkami veľkého finančného úpadku,

Komu sa bude dariť?

Ľuďom ktorí sa narodili pod živlom vody, teda Rybám, Rakom. U Škorpiónov sa napríklad skončí cesta dlhého čakania. Nájdu si prácu, ktorá im prinesie veľké peniaze. Ryby budú mať potrebu prejaviť sa na poli spolupráce. Objavia sa nové zaujímavé oblasti, nebojte sa zmeny zamestnania. Pre Rakov bude tento rok znamenitý. Mnohí sa usadia, založia si rodinu a čakajú ich jednoznačne zmeny k lepšiemu.

Pre zemité znamenia: Býci, Panny, Kozorožce bude tento rok úspešný. Pre Býkov je to najúspešnejšie obdobie v osobnom živote. Počúvnite vždy rozum! Pannám rok ponúkne veľké možnosti v sebarealizácii. Nezaoberajte sa minulosťou! Kozorožci dostanú pomoc od priateľov, nájdu si dobrých spoločníkov pre biznis. Vyberte si cieľ a choďte za ním priamo!

Narodeným v znamení vzduchu: Blížencom, Váham a Vodnárom sa treba pripraviť na veľké zmeny. Musia sa odtrhnúť od minulosti aby vedeli prijať budúcnosť. Potrebujú veľa trpezlivosti. Nemôžem povedať, že sa im bude veľmi dariť ale nečakajú ich ani neprekonateľné ťažkosti. Porozmýšľajte, čo vlastne čakáte od života!

Ohnivé znamenia: Barana, Leva a Strelca čaká zložitý ale aj zaujímavý rok. Baranom radím aby boli pozorní a nemali strach meniť toleranciu svojho správania sa. Levom dá spoločnosť najavo úctu. Pocítia veľkú únavu, treba robiť len to, čo im je dané a naučiť sa byť trpezlivým. Strelcom sa otvoria nové obzory života. Najdôležitejšie je pre nich nájsť si múdreho poradcu, ktorý im pomôže, keď im bude ťažko. Buďte zodpovední!

Rok 2006 bude zvláštny, jeho súčtom je osmička. Osem planét má spolu veľkú kozmickú silu. Aktívny bude Jupiter, planéta šťastia. Hrozba vojny je dvakrát. Začiatkom októbra a v strede decembra.

V politike z jednej strany prichádza idealizmus a z druhej silnie pocit slobody, čo môže viesť k revolúcii. Na pokoj môžeme zabudnúť. Pes je čestný a spravodlivý i verný, ale rovnako môže byť aj agresívny. Tak sa budú správať aj ľudia. Mnohí budú nepokojní kvôli svojej budúcnosti.

Pes má rád presnosť a poriadok. Sám sebe verí a taký by mali byť aj ľudia. Pracovití a samostatní, vtedy príde úspech.

Zvláštnosti roku 2006

Bude viac mieru, menej medzinárodných konfliktov. Čaká nás ďalšie globálne oteplovanie, cirkevné nezhody, infekčné choroby. Bude veľa onkologických ochorení. Viac chorí budú tí, ktorí pijú a fajčia. V prírode "ožijú" vulkány, čakajú nás havárie energetických systémov aj v jadrových objektoch. Zaznamenáme zemetrasenia.

Rituály

Nový čínsky rok privítajte 2, 6 alebo 8 červenými sviečkami, ktoré pomôžu zabezpečiť úspech a peniaze. Vyvarujte sa nepárnemu počtu sviečok.

Nehádajte sa v tento deň. Na krk si dajte zlatú retiazku a oblečte si červené, čierne alebo ružové šaty. V tento deň jedzte mäso, na stôl si dajte plyšového psíka. ak nemáte doma živého. Ak áno, dajte mu na tanier zo všetkého, čo ste uvarili.

Na šťastie v rodine skúste pred novým čínskym rokom zaviazať nohy stola - na ktorom máte jedlo - červenou stuhou. Budete hovoriť tak, aby váš dych išiel smerom na stuhu: "Aby sa nové šťastie urodilo, aby starého šťastia viac bolo, aby sme sa o rok opäť stretli, aby sa nikto z nás nerozlúčil."

Tento rituál má urobiť iba jeden člen rodiny tak aby o tom nik nevedel.

* V Košiciach možno otvoria Školu magickej tvorivosti

Ľudia túžia po zázrakoch a nadprirodzených schopnostiach

V Regeneračnom centre zdravia na Tolstého ulici sa bude 20. januára hovoriť o magickej tvorivosti. Na prednášku príde lektor Peter Macsovszky z Bratislavy, autor známej ezoterickej knihy Klenot pochybnosti.

Zatelefonovali sme mu a spýtali sa ho, prečo uvažuje o otvorení Školy magickej tvorivosti. "O mágiu je vždy veľký záujem. Ľudia túžia po zázrakoch a nadprirodzených schopnostiach. Mágia však znamená predovšetkým poznanie vlastných hraníc. Ten, kto pozná svoje možnosti, pozná aj svoju silu. Škola magickej tvorivosti by chcela záujemcov pomôcť v objavovaní tejto osobnej sily. Cesta k tomuto poznaniu je súčasne aj cestou k objaveniu magického rozmeru reality. Kto je otvorený magickému vnímaniu všednosti, v tom sa prebudí kreativita, obrazotvornosť. Víkendový seminár je vhodný nielen pre tých, ktorí sa zaujímajú o staré ezoterické učenia, ale aj pre tých, ktorí sa chcú dopracovať k citlivejšej a bohatšej obrazotvornosti."

Na čom bude postavená škola? "Škola magickej tvorivosti buduje na prednáške i konkrétnej praxi. Pracovať sa bude nielen s magickými meditačnými technikami, dávnymi ezoterickými textami, symbolikou tarotu, ale aj s výtvarným prejavom, ktorý má byť prostriedkom procesu sebauvedomovania. Škola magickej tvorivosti využíva techniky, ktoré u nás nie sú veľmi rozšírené a vychádzajú jednak z kabalistických a šamanistických učení, jednak z postupov modernej a postmodernej mágie."

Stranu pripravila: Katarína Bednářová

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Ako si zabezpečiť krytie liečby a karantény v zahraničí?
 2. Podnikáte? Otvorte si účet online a ušetrite
 3. Ficov priateľ a oligarcha Miroslav Výboh zmenil kurz v biznise
 4. Ak sa včas nespamätáme, vlaky z Číny získajú Maďari a Poliaci
 5. Na čo si dávať pri investovaní do kryptomien pozor
 6. Odomknite si SME.sk na viacerých zariadeniach
 7. Matej Bel: bol plagiátor alebo génius?
 8. Dominika Kavaschová: Netušila som, že mám v sebe toľko nehy
 9. Ako sa dostať z Bratislavy do Nitry, Bystrice, Popradu a Prešova
 10. Motorkárska výstroj v lete: ako jazdiť aj v horúčavách?
 1. Granátové jablko prekvapí vás chuťou i aktívnymi látkami
 2. Stropný zdvihák zlepší život všetkým imobilným ľuďom
 3. Zázračné účinky Arónie na zdravie
 4. Tento výťah si poradí aj s tým najužším schodiskom
 5. Čučoriedky - dokážu ochrániť váš zrak?
 6. Poznáte horúci trend interiérového dizajnu?
 7. Ficov priateľ a oligarcha Miroslav Výboh zmenil kurz v biznise
 8. Dekarbonizácia má byť súčasťou moderných dodávateľských vzťahov
 9. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
 10. Ako zvýšiť produktivitu vašej prevádzky?
 1. Ficov priateľ a oligarcha Miroslav Výboh zmenil kurz v biznise 6 975
 2. Dominika Kavaschová: Netušila som, že mám v sebe toľko nehy 6 488
 3. Dovolenka v Turecku: Skvelé hotely na leto 2021 5 768
 4. Ako sa dostať z Bratislavy do Nitry, Bystrice, Popradu a Prešova 5 716
 5. Ak sa včas nespamätáme, vlaky z Číny získajú Maďari a Poliaci 5 362
 6. Matej Bel: bol plagiátor alebo génius? 3 569
 7. Na čo si dávať pri investovaní do kryptomien pozor 3 254
 8. Ako nájsť dobrý jogurt? Ak neobsahuje toto, ani ho nekupujte 3 199
 9. Motorkárska výstroj v lete: ako jazdiť aj v horúčavách? 2 269
 10. Osviežujúci skúter legendárnej talianskej značky 2 166
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Pretekári počas chodeckého maratónu na 50 km na OH v Tokiu.

Sledujte s nami online prenos.


Sportnet 11 h
Logo podcastu Dobré ráno.

Ako sa z protestov stala blokáda hlavného mesta.


a 2 ďalší 2 h

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop