Korzár logo Korzár Košice
Utorok, 26. marec, 2019 | Meniny má Emanuel
Nájdete nás na webe

ČAROKRUHY

Veľká kňažka, to je moja cesta zasvätenia hovorí veštica MagdalénaČísla aj karty sú iba navigátormi na získanie informáciíJe množstvo vecí,

Veľká kňažka, to je moja cesta zasvätenia hovorí veštica Magdaléna

Čísla aj karty sú iba navigátormi na získanie informácií

Je množstvo vecí, ktoré môžu človeka trápiť, ale zdá sa, že najbolestivejšie a najťažšie riešiteľné sú problémy, ktoré súvisia so vzťahmi. Práve k vôli tomu najčastejšie vyhľadávajú aj pani Magdalénu, ktorá pôsobí v Regeneračnom centre. Žiadny prípad nie je banálny, aspoň nie pre toho, kto ho práve prežíva. Sú však situácie, keď predsa-len treba pomôcť a otvoriť tomu druhému oči. Hoci aj cez sedmové karty, s ktorými pani Magda pracuje. Klient podvedome vždy siahne za takou kartou, ktorá mu ústami pani Magdy napovie, kde robí chybu a čo sa s tým dá robiť. Ak je vnímavý, pochopí.

Prvým krokom pri výklade je numerologický rozbor, ktorý vychádza z dátumu narodenia. Potom sa ide ďalej. "Buď to vezme ako návod na použitie a pokúsi sa s tým niečo urobiť, alebo to nechá tak a bude sa v tom istom do nekonečna krútiť", s dávkou otvorenosti hovorí pani Magda. Patrí do tej skupiny ľudí, ktorí vo vyhradenom čase poskytujú rady aj cez mobilný telefón. Ešte sa ani raz nestalo, že by nikto nezavolal a že by niekto konkrétny na druhom konci telefónu nestál práve o jej pohľad na situáciu, v ktorej sa nachádza.

Crowleyho karty majú silné vyžarovanie

Pani Magdaléna má klientov, ktorí k nej chodia už sedem rokov. Tak dlho totiž poskytuje svoje veštecké služby cez sedmové, aj cez tarotové karty. Celý tarotový súbor, ktorý vznikol podľa návrhov Crowleyho, má silné vyžarovanie. U niektorých ľudí v ezoterických kruhoch nemajú najlepšiu povesť, pripisuje sa im satanistická moc čiernej mágie, ale pani Magda cíti ich vibrácie inak práve k vôli mimoriadne esteticky stvárneným obrázkom. Používa ich hlavne vtedy, keď klient chce poznať odpoveď iba na jednu otázku, pričom sa na "vec" dá pozrieť z viacerých uhlov..

Problémy ľudí sa menia, tak ako sa mení život. Z niektorých príbehov by sa dali napísať romány, ale diskrétnosť je na prvom mieste. Manželstvo, partnerstvo, finančná situácia, povolanie, bývanie, deti, vnúčence samé vážne veci. Niekedy sa lepšie rozhoduje prostredníctvom iných, cez karty, po ktorých ruka pani Magdy siahne bez uvažovania, automaticky. Niečo zhora jej napovie, aký výber treba urobiť.

Hlavnou úlohou je sprostredkúvať informácie

"Musím byť v pohode, aby to fungovalo. Vychádza to aj z môjho poslania druhá tarotová karta veľká kňažka, to je moja cesta zasvätenia", vysvetľuje. Ako sa dá dopracovať k takejto informácii? Jednoduchým numerologickým výpočtom, ktorý pani Magda učí aj svojich žiakov.

"Je veľmi dôležité, aby sme plnili svoje zemské poslanie, alebo aby sme sa k nemu aspoň priblížili", rozvíja myšlienku, ktorú by si mal uvedomiť každý. "Mojim poslaním je sprostredkúvať informácie", dodá nakoniec.

Pani Magda niekedy hovorí klientovi veci, ktorým sama nerozumie, ale ten prikyvuje hlavou. On vie, čoho sa to týka. Informácie prichádzajú bez toho, aby do nich vstupovali cudzie, teda jej myšlienky. Pani Magda je len prostredník, ktorý má posunúť informáciu tomu, komu patrí, ale nie je jej úlohou zasiahnuť do toho. Lebo karty aj čísla iba navigujú.

Mgr. Miroslav Kostelník sa venuje astrológii tri-štyri hodiny denne

Prevláda v ňom saturnský princíp a Urán ho núti myslieť po novom

Človek, o ktorom chcem povedať pár slov, sa sám hodnotí asi tak, že v ňom prevláda princíp Saturna. Je skôr uzavretý, možno trochu samotársky. Hľadá a objavuje veci podstatné vo všetkom navôkol, aj v ľuďoch, s ktorými sa stretáva.

Už od malička sa pýtal spolužiakov na dátum narodenia a tvoril si o nich obraz zložený z vyžarovania hviezd a planét v čase ich zrodu. Od toho času sa vypracoval na kvalitného astrológa, ktorý vytvoril možno tisíc dve tisíc horoskopov, nerátal ich. Ak aj práve nesedí s klientom, astrológii sa venuje tak či tak aspoň tri-štyri hodiny denne. Nie každému je cez hviezdy dožičené nahliadnuť do minulosti, súčasnosti a aj budúcnosti tak, aby to vedel prečítať, správne dešifrovať a aj náležite podať jazykom, ktorý je pre človeka, ktorý ho vyhľadá, najvhodnejší.

V jeho horoskopickom desiatom dome, čo je dom povolania a poslania, "kraľuje" planéta Urán. Tento oslobodzuje človeka od starých vecí a núti ho myslieť po novom, prijať originálne riešenia a neraz byť aj solitérom vo svojom okolí, ktorého nemusia všetci chápať a prijať.

K pánovi Miroslavovi Kostelníkovi sa ešte vrátime v niektorom z budúcich vydaní v širšom pohľade do jeho vnútra.

Plameň sviečky spáli všetko zlé a rozžiari naše dobré želania

Ak nechceme podľahnúť masovej hystérii, čo je obyčajne spojené so Silvestrovským poletovaním niekde v meste, kde je plno ľudí, môžeme zvoliť rituál, ktorý je najlepšie robiť na prelome rokov, keď si Silvester podáva ruku s novým rokom. Odporúča ho už spomínaná pani Magda.

Už dopredu si treba zadovážiť sviečku potiahnutú zlatistou alebo striebornou farbou, no môže byť aj biela. Necháme ju po celý čas zažatú, veď je známe, že oheň odháňa zlých duchov. V okamihu, keď hodiny odbíjajú polnoc, treba uprieť zrak do plameňa a vysloviť želanie. Môže to byť šeptom, potichúčky, alebo iba v myšlienkach. Každý si zvolí vlastné formulácie, tu ponúkame iba krátky návod:

Nech všetko, čo bolo zlé v mojom živote zostane za mnou. Ďakujem tomu Najvyššiemu za všetko, čo ma stretlo, za dobré, aj zlé. Prosím, aby som v tomto roku, ktorý prichádza, mal/a/ dosť síl na všetko, čo ma čaká a aby som si so všetkým dokázal/a/ optimálne poradiť. Nech sa mi problémy podarí vyriešiť čím skôr a najlepšie, ako sa dá.

Silvester a Nový rok vo svetle hviezd

Postavenie planét odráža iba to, ako účinkujeme v tomto svete

Miroslav Kostelník nám ponúka "svoj" horoskopický pohľad na dnešný posledný deň roka (v kontexte s predošlým obdobím) a prvý deň roka ďalšieho, do ktorého vstupujeme s nádejou, že bude lepší, ako ten, čo je za nami. Naozaj?

Nechcem byť tým, čo straší za každú cenu, ani ťahať čitateľovi medový motúz popod nos. Ak sa pozrieme do sveta, ale i na našu domácu scénu, cítime priveľa napätia, ktoré sa hromadilo v ostatných mesiacoch a týždňoch a vyústilo do množstva menších, či väčších kríz a afér. Mnohé mali prekryť neistotu, mnohé neschopnosť tých, čo prevzali do rúk žezlo moci. Mnohé sú však výslednicou interakcií energií, s ktorými my - bežní smrteľníci nevieme a ani nesmieme narábať. Žiaľ, opak je pravdou. Držíme za opraty koňa, ktorého už dávno nezvládame, len si to vo svojej nezmyselnej ľudskej pýche nechceme uvedomiť. Postavenie planét tak iba odráža to, ako účinkujeme v tomto svete, ako naň pôsobíme.

Saturn, Jupiter, Neptún a Mars v spojení

Počas celého decembra sa udržiava na oblohe konfigurácia planét zvaná tak príznačne - Veľký kríž. Udržiava svet v neustálom napätí, v riziku prepuknutia konfliktov v ktorejkoľvek krízovej oblasti. A tých je nemálo. Hlavnými aktérmi spomínanej konfigurácie sú Saturn, Jupiter, Neptún a Mars v neharmonických spojeniach - opozíciach a kvadratúrach. Len tak v súhrne spomeniem, kde všade sa môžu prejaviť problémy a rozpory v oblasti práva a financií, úpadok justície, zvýšené výdavky na armády, vojny, zemetrasenia a banské katastrofy, požiare, zvýšená chorobnosť a epidémie, militarizácia, bojová aktivizácia hlavne fundamentalisticky zmýšľajúcich skupín (náboženských i politických, hlavne krajne pravicových a krajne ľavicových veď ich dôverne poznáme), zlé počasie, podvody, špekulácie, zdanlivá dobročinnosť... Keď občas sledujem správy v našich médiach, mám pocit, že sa to všetko v rôznych obmenách napĺňa.

Ak využijeme harmonické spojenia planét a budeme prežívať to pozitívne, čo Univerzum ponúka (veď načo myslieť na horšie, veď je Silvester), koniec roka oslávime vo veselí a krásnych zážitkoch. Ranné vstávanie je síce spojené s napäťovo pôsobiacou konjunkciou lunárneho novu, ale potom sa Luna spája v harmonických aspektoch s Marsom a Jupiterom, čo dodá dňu príchuť radosti, elánu a túžby dobre sa zabaviť. Spojenia sa zúčastní aj Slnko, a tak mu dodá viac žiaru a tepla. Pluto s Merkúrom pridajú rozhovorom a zábave na pikantnosti a okorenia ich aj uštipačnosťou, ale ak vieme držať jazyk na uzde, trocha ostrej zábavy neuškodí.

Mars do nás naženie elán

K polnoci, keď sa lunárne spojenia pomaly vytratia, bude záležať na optimistickej energii Slnka, ako dokáže premôcť presilu disharmónií. Pevne verme, že to zvládne a do nového roka vstúpime šťastnou nohou. Ascendent tejto udalosti je pre Slovensko vo Váhach, takže sa vládkyňou horoskopu stáva harmonizujúca Venuša. Tá v spojení s Chirónom dohovára, aby sme väčší dôraz začali klásť na zdravie. Telesné i duševné.

Pri pohľade na tranzity týchto dní môžeme byť optimistickejší. Mundánne (svetové) aspekty vplývajú na priame dianie na Slovensku menej nepriaznivo, efektívne využijeme predovšetkým energiu Marsa, ktorý je v harmonickom spojení so Slnkom narodenia republiky. Naženie do nás elán, chuť prekonávať všetky ťažkosti. Merkúr sa stretáva s Merkúrom, čo pridá na chuti diskutovať a Pluto nenechá žiadnu diskusiu na povrchu problému, bude chcieť preniknúť do skutočných hĺbok. Treba len odolať jeho nutkavým tendenciám doviesť reč do hádky.

Takže, hor sa do osláv! A pozor! Neptún so Saturnom nás, pri mohutnejšej konzumácii omamných látok môžu dostať do stavu, že sa v nich doslova utopíme. Želajme si, aby sme tieto dni prežili v pokoji a nebáli sa toho, že budeme opäť o rok starší.

Všetko dobré v novom roku 2006.

Silvestra ovplyvňuje Saturn a Urán

Voľakedy sa na Silvestra, ešte pred večerou, chodilo na litánie do kostola. Pán farár urobil ročnú inventúru koľko ľudí sa vo farnosti narodilo, koľko zomrelo, koľko párov sa zosobášilo. Silvester sa neoslavoval zábavami, ako dnes. V niektorých domoch sa zišli chlapi, aby hrali karty. Ženy sa zišli tiež a spolu si poklebetili. Televíziu nahradzovalo živé slovo v osobných kontaktoch. Aj meno Silvester bolo oveľa častejšie a v rodinách sa preberalo z generácie na generáciu. Toto dnes už zvláštne meno - astrologicky ovplyvňujú planéty Saturn a Urán a ich nositelia sú pre nás posolstvom nádeje.

Recept na medovinu, ktorá nedovolí čertovinu

Tento recept má vraj svoj pôvod u Keltov a používal sa pri rituáloch. Je mierne zmodernizovaný, lebo ignoruje zdĺhavý fermentačný proces.

Potrebujeme: dva litre vody, jeden a pol šálky medu, štvrť šálky citrónovej šťavy, štvrť lyžičky strúhaného muškátového orieška a tlčeného nového korenia, pol šálky vodky alebo iného alkoholu neutrálnej chuti

Prísady okrem alkoholu pomaly zahrievame vo veľkej nádobe, nesmie sa variť. Keď sa med rozpustí, na vrchu sa vytvorí olejovitá hmota. Nezbierame ju, dodáva špeciálnu chuť. Zohriatu zmes metličkou miešame odstavenú z ohňa. Po vychladnutí pridáme alkohol. Táto medovina nám hlavu určite nepomúti. Nazdravie!

Stranu pripravila: Lea Gallová

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Gansberg: Každý deň v objatí komfortu
 2. Tip na aukciu: 15 objektov, kde sa dá rozbehnúť biznis
 3. Pomôžeme aj vašim deťom pochopiť hodnotu peňazí
 4. Tatra banka otvorila pobočku budúcnosti
 5. Pobyt na čerstvom vzduchu je skvelý liek. Skúste to vo vlastnom
 6. Tipy, kam ísť na dovolenku počas Veľkej Noci
 7. Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky
 8. Žiaci sa šikanovali, dnes si pomáhajú. Pomohlo sedem krokov
 9. Doplňte si knižnicu o svetovú klasiku už od 99 centov
 10. Investment Advisory Guide for Slovakia
 1. Tatra banka otvorila pobočku budúcnosti
 2. Pomôžeme aj vašim deťom pochopiť hodnotu peňazí
 3. Vypestujte si chutné a voňavé bylinky
 4. Tip na aukciu: 15 objektov, kde sa dá rozbehnúť biznis
 5. Energetici rozsvecujú Svetielko nádeje
 6. Noerr appoints a new national counsel starting from 2019
 7. Gansberg: Každý deň v objatí komfortu
 8. Pobyt na čerstvom vzduchu je skvelý liek. Skúste to vo vlastnom
 9. Vaše umenie bude hýbať Tatrami. Zapojte sa do súťaže ZSSK
 10. Tipy, kam ísť na dovolenku počas Veľkej Noci
 1. Žiaci sa šikanovali, dnes si pomáhajú. Pomohlo sedem krokov 26 743
 2. Tipy, kam ísť na dovolenku počas Veľkej Noci 23 856
 3. Doplňte si knižnicu o svetovú klasiku už od 99 centov 22 273
 4. Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky 19 225
 5. Slovensko čaká najdôležitejšie politické rozhodnutie roka 12 427
 6. Premýšľate o aute do 10 000 eur? Poradíme vám, ako nenaletieť 11 423
 7. Forum Prešov má platné stavebné povolenie a začína s výstavbou 7 069
 8. Jazdili sme na novom Volkswagene T-Cross! 4 142
 9. Test LG OLED B8: špičkový 4K televízor za cenu, akú ste nečakali 3 909
 10. Obľúbené Tunisko sa vracia do ponuky dovoleniek na rok 2019 3 670

Neprehliadnite tiež

Megaprojekt vystrašil sídlisko, developer sa krachu neobáva

Starosta i obyvatelia KVP poukazujú na to, že problém z Ťahanoviec sa iba presunul k nim.

Nová zástavba má vzniknúť medzi Wuppertálskou ulicou na KVP a Topásovou ulicou na Západe.

Pasažiera v taxíku bodol do srdca. Za vraždu mu hrozí 20 rokov

Krajská prokuratúra odstúpila spis Okresnému súdu Košice II.

Zadržanie Tomáša políciou.

Nové elektrobusy by mohli po Prešove jazdiť už tento rok

Majú mať wifi aj USB prípojky na nabíjanie. Dopravný podnik spustil obstarávanie.

Staršie midibusy by mali nahradiť nové elektrobusy.
Ilustračné.

Vo Švedlári sa zastavil čas, pre nútenú správu sa nemôže rozvíjať

Chýba kanalizácia, plyn, občianske hliadky. Obec žiada o pomoc štát.

Vláda počas zasadnutia v Gelnici riešila aj Švedlár.

Hlavné správy zo Sme.sk

Kočner je obvinený v kauze tzv. televíznych zmeniek za takmer 70 miliónov eur.
Dobré ráno

Dobré ráno: Povedali, či Donald Trump konšpiroval s Rusmi

Čo povedala takzvaná Muellerova správa.

Podcast Dobré ráno.
Komentár Zuzany Kepplovej

Pente odporúčame, aby skúsila Sorosa

Nákup konšpiračných médií sa zo strednodobého hľadiska môže vyplatiť.

Zuzana Kepplová, komentátorka denníka SME.

Už ste čítali?

Domov NajnovšieNajčítanejšieDesktop