Korzár logo Korzár Košice
Nedeľa, 25. marec, 2018 | Meniny má Marián
Pridajte si svoje mesto

Opýtali sme sa umelcov

Moderátorka televízie JOJ Lenka Hriadeľovánebude môcť vystrájať, na Nový rok vysielaChcela by sa schovať za štvormetrové závejeModerátorka

Moderátorka televízie JOJ Lenka Hriadeľová

nebude môcť vystrájať, na Nový rok vysiela

Chcela by sa schovať za štvormetrové záveje

Moderátorka televízie JOJ Lenka Hriadeľová sa na tohtoročného Silvestra teší, aj keď si nebude môcť poriadne zavystrájať, lebo ju čaká na Nový rok práca. "Už po tretí krát to vyšlo tak, že vysielam 30. decembra i 1. januára. Takže síce silvestrovský večer budem mať voľný, nebudem to však môcť prehnať s alkoholom a trebárs ani so spievaním. Nový rok musím mať v poriadku hlas i hlavu, aby som mohla večer vysielať športové noviny," prezradila nám L. Hriadeľová. Teší sa teda, že sa s priateľmi schová kdesi na chate. "Ideálny Silvester by bol pre mňa taký, ak by som bola kdesi s mne blízkymi ľuďmi schovaná na chate hlboko v horách a okolo by boli aspoň štvormetrové snehové záveje. Teraz pred sviatkami mám veľa pracovných povinností spojených s moderovaním, takže na Silvestra si chcem od ľudí oddýchnuť, mať pokoj iba pre seba. Zbožňujem tradičné slovenské sviatky, ale nemám rada predstavu, že na Silvestra treba tancovať, spievať a hlavne piť v zafajčenej krčme. To teda nie. V žiadnom prípade by som však zasnežené slovenské kopce nevymenila za slnečnú pláž. Na Silvestra potrebujem zimu. Poviem si, že som zas o rok staršia a ide sa ďalej."

Zabávač, komik, herec a scenárista Milan Markovič

nerád účinkuje v silvestrovských programoch

Bude sledovať "telku"

Zabávač, komik, herec a scenárista Milan Markovič nepatrí medzi takzvané spartakiádne typy, to znamená, že nerád robí to, čo všetci ostatní. Preto aj nemá rád Silvestra. "Nechápem, prečo by sme sa ako na pokyn odrazu mali zabávať všetci do jedného. Nerád aj účinkujem v silvestrovských televíznych programoch, lebo pri tých nemôžete každému ulahodiť, a tak sa rád pozriem, ako sa na obrazovke trápia iní. Zábavou sa zaoberám 364 dní v roku, v ten posledný chcem mať od toho pokoj..."

Silvestra M. Markovič neznáša aj preto, lebo Slováci si akosi zvykli na to, že ich v tento deň bude niekto zabávať. "Vari nie sme schopní zabaviť sa aj sami? Ako keby sme potrebovali príkaz - je Silvester, bavte sa a ožerte sa! Rovnako ako nemám rád to, že 8. marca treba dať žene kvet, lebo je MDŽ. Vari inokedy netreba? A byť dobrý na deti treba iba na MDD? A vystrájať hlúposti treba iba na 1. apríla? Celé sa mi to nezdá..."

M. Markovič navyše nemá Silvestra rád aj kvôli svojmu psovi. "Jasné, že všetky tie petardy psov rozrušia - to mi potvrdí každý, kto má doma psa. Ten náš je však poľovnícky a aj keď na poľovačke nikdy nebol, tvári sa, že mu tie delobuchy neprekážajú. Alebo je to taký ignorant, že sa tvári, že ich nepočuje," dodal M. Markovič s úsmevom.

Česká modelka Simona Krainová si Silvestra urobila o deň neskôr

O polnoci si povie, že už nebude fajčiť

Česká modelka Simona Krainová je veselý človiečik, ktorý k tomu, aby sa dobre zabavil, celkom iste nepotrebuje silvestrovskú noc. "Nemám rada tú predstavu, že 31. decembra sa musíme všetci veseliť, radovať a zabávať, aj keby sa nám akokoľvek nechcelo. Je to hlúpe robiť to takto nasilu," nazdáva sa Simona. Silvestra si rada urobí v akýkoľvek iný deň v roku. "Ja sa priznám, že raz sme taká väčšia partia boli na chate a na Silvestra sa nám akosi vôbec nechcelo zabávať. Jednoducho sme ten večer nejak prežili, ale nedá sa hovoriť, že by sme si zábavu nejak špeciálne užívali. Na druhý deň sme však boli veselí a možno k tomu prispelo aj to, že sme už necítili povinnosť zabávať sa za každú cenu, lebo je Silvester. Tak sme to priadne roztočili a poviem vám, že sme sa aj poriadne opili."

Čo sa týka predsavzatí, Simona patrí medzi tých, ktorí si ich dajú, ale nedodržia... "Poviem si vždy presne o polnoci - prestanem fajčiť, budem sa slušne správať, nebudem škaredo rozprávať a nebudem k ľuďom až taká otvorená... No nikdy to nedodržím a možno aj v tom je moje čaro - v nedodržiavaní predsavzatí," dodala s úsmevom modelka.

Český herec, komik, zabávač a moderátor Pavel Zedníček vraj nemá Silvestre rád

Nový rok odletí privítať na Floridu

Český herec, komik, zabávač a moderátor Pavel Zedníček nemá Silvester rád. "Je to hlúpe povinné veselenie sa," tvrdí. "Všetci si naraz v jeden deň povedia - poďme sa opiť a baviť len preto, že je koniec roka. Nevidím v tom zmysel. Tohto roku som si preto povedal - utekám preč od všetkých tých našich zvykolostí, od šampanského a bolenia hlavy, od delobuchov a petárd a od hluku a nepodarených televíznych programov. Tohto roku po prvý krát by som mal Nový rok vítať v teplúčku. Chystám sa totiž na Floridu, k moru, do tepla."

Hercom, najmä komikom, sa neraz stáva, že na Silvestra hrajú v divadle, pretože príjemná komédia dokáže ľudí dobre silvestrovsky naladiť. "Mal som to šťastie, že sa mi to stalo možno iba dva či tri krát za celý ten čas, od kedy účinkujem v divadlách. Ja skôr tieto sviatky beriem ako oddych, lebo zvyčajne naposledy hráme ešte pred Vianocami a na javiská sa vraciame po Novom roku. Na Silvestri mi teda vyhovuje iba to, že sú s nim spojené divedelné prázdniny a oddych," dodal P. Zedníček.

Slovenská speváčka Janka Kirschnerová bola nešťastná, že sa nenarodila na Silvestra

Spať pôjde o jednej v noci

Slovenská speváčka Janka Kirschnerová si zábavu na Silvestra užije ešte doma. 31. december bude jednou z jej posledných príležitostí užiť si na Slovensku poriadnu zábavu - 6. januára totiž odlieta nahrávať album do Lodnýna. "Veľmi sa preto teším na to, že na Silvestra ešte budem doma a budem sa môcť poriadne zabaviť," prezradila nám Janka. Tá si koncom roka vždy užije dvojité oslavy - dva dni pred Silvestrom totiž oslavuje narodeniny. "Ja som vždy bola nešťastná z toho, že som sa nenarodila o dva dni neskôr. Suseda v našom bloku mi totiž povedala, že ak by som bola silvestrovské dieťa, tak by som všetko vo svojom živote mala zadarmo... Bola som preto nahnevaná na mamu a ako dieťa som ju doslova vydierala s tým, že mala počkať, aby som sa narodila 31. decembra. Darmo mi ona vysvetľovala, že počať sa naozaj nedalo... So svojim dátumom narodenia som bola dlho veľmi nespokojná." Dnes už to J. Kirschnerová vníma inak a je rada, že si koncom roka užije dvojité oslavy. "Dnes sú už aj tie Silvestre pre mňa pokojnejšie, všetky tie chatové alkoholové žúry už mám za sebou. Nepotrebujem sa opíjať a rovnako mi nechýbajú delobuchy. Viac mi vyhovuje pokoj, s kapelou si budeme hrať dobrú muziku a popíjať vínko. Spať pôjdem o jednej v noci," dodala speváčka.

Herec Csongor Kassai sa zabáva na tom, ako sa nevydarili silvestrovské programy

Delobuchy pod nohami ku šťastiu nepotrebuje

Pre známeho herca Csongora Kassaia je Silvester sviatkom ako každý iný. "Nejak si nedávam špeciálne záležať na tom, aby som pripravoval výživné, či menej výživné a povzbudzujúce jedlá a nápoje," prezradil nám s úsmevom C. Kassai. "V pamäti mi neutkvel žiadny výnimočne dobrý Silvester - asi ten najlepší ma ešte len čaká. Pamätám si však veľmi dobre na jeden, aký už zažiť nechcem a rád by som naň aj zabudol. Bolo to v roku 1995, keď som sa po prvý krát a aj naposledy vybral na námestie SNP v Bratislave. Bolo tam chladno, všade plno ľudí, stisk a hluk. Keď mi priamo pod podrážkami topánok začali vybuchovať nejaké delobuchy, tak som si povedal - toto ku šťastiu naozaj nepotrebujem." Od vtedy sa radšej s partiou svojich známych a blízkych schová niekde v byte alebo na chate. "Zorganizujeme si takú menšiu párty a oslavujeme si po svojom. Našťastie odo mňa nikto neočakáva, že budem každého zabávať, lebo okolo mňa je vždy mnoho oveľa lepších komikov. Dobre sa zasmeje aj na tom, čo dávajú v telke. Nie žeby boli silvestrovské programy vydarené, my sa zasmejeme aj na tom, ako sa tieto programy nevydarili a pri mnohých účinkujúcich si vravím - preboha, ty si tam načo liezol? Aj na tom sa dá dobre zasmiať," dodal herec.

Česká herečka Jana Paulová prežíva Silvester v depresii

Ohňostroje sleduje z lúky nad Prahou

Česká herečka, komička i speváčka Jana Paulová prežíva posledný deň v roku doslova v depresii. "Vždy mám na Silvestra pocit, že nemám dôvod sa veseliť. Žiadny rozumný dôvod na to naozaj nenachádzam a pripadalo mi to vždy hlúpe. Žila som v strese z toho, že sa budem musieť baviť, aj keď na to nebudem mať náladu. Dnes už to radšej neriešim," prezradila nám herečka. Dnes sa už snaží vnímať Silvester nie ako príležitosť na zábavu, ale ako rodinný sviatok. "Teším sa z toho, že si užijeme voľno spolu s deťmi, že dcéry prídu domov spolu so svojimi priateľmi a my si budeme môcť posedieť, porozprávať sa, užiť si jeden druhého. Zaručene silvestrovsky ma naladí prítomnosť ľudí, ktorých mám rada, pohár červeného vína... Bývame na kraji Prahy, takže vždy o polnoci vyjdeme na lúku, ktorá je nedaľeko nás a z nej pozorujeme všetky tie ohňostroje nad Prahou. Nádherné to je, ak ešte k tomu svieti mesiac a ak je sneh. Tam si štrngneme šampanským a vychutnávame si pohodu. Vnímam tento sviatok úplne obrátene ako väčšina ľudí dookola. Iní potrebujú vítať Nový rok hlučne, ja radšej pokojne...," dodala herečka.

Herec, scenárista a komik Stanislav Štepka nechápe, čo je na zábavnej pyrotechnike zábavné

Pohodu si urobí aj litrom džúsu

Herec, scenárista a komik Stanislav Štepka Silvestra nemá rád najmä kvôli hluku, ktorý tento sviatok každoročne doprevádza. "Bývame v strede mesta a keď začnú o polnoci vybuchovať všetky tie petardy a delobuchy, tak je to pre mňa úplna katastrofa. Rád by som pozdravil toho človeka, ktorý tieto veci nazval zábavnou pyrotechnikou. Lebo povedzte mi - čo už je zábavné na veciach, ktorú sú stupídne, nebezpečné a hlučné?" S. Štepka si preto silvestrovskú pohodu urobí po svojom. "Otvorím si liter džúsu, čítam si knihy a je mi fajn natruc tomu, čo sa deje vonku a na televíznych obrazovkách. Sviatočne a silvestrovsky ma naladí to, keď spolu doma pripravujeme večeru, keď môžem vnučke rozprávať krkolomné príbehy a básničky. Som rád, že tento sviatok vnímame viac rodinne a sme vtedy spolu, pretože počas roka často na vnúčence nemám čas - som stále mimo domu. Ak bude sneh, tak sa spolu vyberieme do Radošiny, kde máme pri dome krásny svah a tam sa s vnúčatmi budem sánkovať. Priznám sa, že som s už dávno nesánkoval, a tak dúfam, že nasneží, nech sa môžem spustiť dole kopcom, kde som sa sám šmýkal ako dieťa," dodal S. Štepka.

kid

Neprehliadnite tiež

Košická ulička remesiel mala byť top lákadlom. Nie je to celkom tak

Ani 20 rokov a veľa peňazí nestačilo, aby sa z nej stala výkladná skriňa mesta.

Bývalý stolár v uličke remesiel skončil. Nahradí ho novovzniknutá firma

Stolársky dom získal nový majiteľ. Krčma z neho vraj nebude.

Hlas Martina Šeďa poznajú fanúšikovia na celom Slovensku

Reportovanie futbalových zápasov býva emotívne.

Manfréd Ťukot zachováva príbehy ľudí od lietadiel

Má asi 20-tisícovú zbierku leteckých záberov, ktoré súvisia s Košicami.

Skvelá cyklistka Lenka Litvinová-Ilavská sa venuje aj trénerstvu

Cyklistická legenda je podpísaná aj pod úspechy Adriána Babiča.

Hlavné správy zo Sme.sk

PLUS

Reportér rakúskej ORF: Prekvapilo ma toľko odvážnych Slovákov

Zahraniční reportéri spomínajú pre SME, čo zažili na Sviečkovej demonštrácii a po nej.

PÍŠE MARTIN HOJSÍK

Sólymos je bezmocný, príroda ani ľudia si to už nemôžu dovoliť

Minister nevyužíva ani nástroje, ktoré má k dispozícii.

PLUS

Slza pri oku, penis na čele? Čo znamenajú tetovania väzňov

Česká etnologička sa päť rokov stretávala s väzňami, aby objasnila mýty.

BLOG CAFÉ EURÓPA

Čo hovorí správa eurokomisie o Slovensku

Komisia zverejňuje každoročne správu o stave každého z členských štátov EÚ.

Najčítanejšie na Košice Korzár


Inzercia - Tlačové správy


 1. Slovenské víno ponúkajú v michelinovských reštauráciách
 2. Sedemnásť skvelých dovolenkových ostrovov v Stredomorí
 3. Hyundai má SUV pre každého
 4. Modernú predajňu Fresh potravín otvorili už aj v Solivarii
 5. Prečo odchádzajú malí dodávatelia energií z trhu?
 6. Lanovka môže vrátiť Smokovce na lyžiarsku mapu
 7. Expert odporúča: Šesť rád, ako si ochrániť domácu sieť
 8. Testovali sme za vás, čo všetko vydržia solárne kolektory
 9. Projekt Zelené Grunty si získal priazeň Košičanov
 10. Tipy od sprievodkyne: Spoznajte tajné zákutia Barcelony
 1. Naše finančné družstvo - príbeh Martina Volka
 2. Nová separačná linka spracuje 3 tony plastov za hodinu
 3. Slovenské víno ponúkajú v michelinovských reštauráciách
 4. Sedemnásť skvelých dovolenkových ostrovov v Stredomorí
 5. Opäť je tu otázka: kam na vysokú?
 6. Dajte Vašim kĺbom zelenú a to doslova
 7. Atos predstavil revolučný systém testovania napájania satelitov
 8. Naše finančné družstvo - príbeh Marcely Peškovej
 9. Hyundai má SUV pre každého
 10. Modernú predajňu Fresh potravín otvorili už aj v Solivarii
 1. Sedemnásť skvelých dovolenkových ostrovov v Stredomorí 25 100
 2. Expert odporúča: Šesť rád, ako si ochrániť domácu sieť 13 155
 3. Hyundai má SUV pre každého 6 858
 4. Lanovka môže vrátiť Smokovce na lyžiarsku mapu 6 643
 5. Tipy od sprievodkyne: Spoznajte tajné zákutia Barcelony 5 719
 6. Najväčší veľtrh na východe sa blíži - od zvoncov po rodinné domy 5 691
 7. Testovali sme za vás, čo všetko vydržia solárne kolektory 4 381
 8. Projekt Zelené Grunty si získal priazeň Košičanov 4 068
 9. Prečo odchádzajú malí dodávatelia energií z trhu? 3 199
 10. Prepojenie Smokovcov s Lomnicou pomôže obom strediskám 3 116

Už ste čítali?

Domov Najnovšie Najčítanejšie Desktop