Korzár logo Korzár Košice
Piatok, 22. marec, 2019 | Meniny má Beňadik
Nájdete nás na webe

Opýtali sme sa umelcov

Moderátorka televízie JOJ Lenka Hriadeľovánebude môcť vystrájať, na Nový rok vysielaChcela by sa schovať za štvormetrové závejeModerátorka

Moderátorka televízie JOJ Lenka Hriadeľová

nebude môcť vystrájať, na Nový rok vysiela

Chcela by sa schovať za štvormetrové záveje

Moderátorka televízie JOJ Lenka Hriadeľová sa na tohtoročného Silvestra teší, aj keď si nebude môcť poriadne zavystrájať, lebo ju čaká na Nový rok práca. "Už po tretí krát to vyšlo tak, že vysielam 30. decembra i 1. januára. Takže síce silvestrovský večer budem mať voľný, nebudem to však môcť prehnať s alkoholom a trebárs ani so spievaním. Nový rok musím mať v poriadku hlas i hlavu, aby som mohla večer vysielať športové noviny," prezradila nám L. Hriadeľová. Teší sa teda, že sa s priateľmi schová kdesi na chate. "Ideálny Silvester by bol pre mňa taký, ak by som bola kdesi s mne blízkymi ľuďmi schovaná na chate hlboko v horách a okolo by boli aspoň štvormetrové snehové záveje. Teraz pred sviatkami mám veľa pracovných povinností spojených s moderovaním, takže na Silvestra si chcem od ľudí oddýchnuť, mať pokoj iba pre seba. Zbožňujem tradičné slovenské sviatky, ale nemám rada predstavu, že na Silvestra treba tancovať, spievať a hlavne piť v zafajčenej krčme. To teda nie. V žiadnom prípade by som však zasnežené slovenské kopce nevymenila za slnečnú pláž. Na Silvestra potrebujem zimu. Poviem si, že som zas o rok staršia a ide sa ďalej."

Zabávač, komik, herec a scenárista Milan Markovič

nerád účinkuje v silvestrovských programoch

Bude sledovať "telku"

Zabávač, komik, herec a scenárista Milan Markovič nepatrí medzi takzvané spartakiádne typy, to znamená, že nerád robí to, čo všetci ostatní. Preto aj nemá rád Silvestra. "Nechápem, prečo by sme sa ako na pokyn odrazu mali zabávať všetci do jedného. Nerád aj účinkujem v silvestrovských televíznych programoch, lebo pri tých nemôžete každému ulahodiť, a tak sa rád pozriem, ako sa na obrazovke trápia iní. Zábavou sa zaoberám 364 dní v roku, v ten posledný chcem mať od toho pokoj..."

Silvestra M. Markovič neznáša aj preto, lebo Slováci si akosi zvykli na to, že ich v tento deň bude niekto zabávať. "Vari nie sme schopní zabaviť sa aj sami? Ako keby sme potrebovali príkaz - je Silvester, bavte sa a ožerte sa! Rovnako ako nemám rád to, že 8. marca treba dať žene kvet, lebo je MDŽ. Vari inokedy netreba? A byť dobrý na deti treba iba na MDD? A vystrájať hlúposti treba iba na 1. apríla? Celé sa mi to nezdá..."

M. Markovič navyše nemá Silvestra rád aj kvôli svojmu psovi. "Jasné, že všetky tie petardy psov rozrušia - to mi potvrdí každý, kto má doma psa. Ten náš je však poľovnícky a aj keď na poľovačke nikdy nebol, tvári sa, že mu tie delobuchy neprekážajú. Alebo je to taký ignorant, že sa tvári, že ich nepočuje," dodal M. Markovič s úsmevom.

Česká modelka Simona Krainová si Silvestra urobila o deň neskôr

O polnoci si povie, že už nebude fajčiť

Česká modelka Simona Krainová je veselý človiečik, ktorý k tomu, aby sa dobre zabavil, celkom iste nepotrebuje silvestrovskú noc. "Nemám rada tú predstavu, že 31. decembra sa musíme všetci veseliť, radovať a zabávať, aj keby sa nám akokoľvek nechcelo. Je to hlúpe robiť to takto nasilu," nazdáva sa Simona. Silvestra si rada urobí v akýkoľvek iný deň v roku. "Ja sa priznám, že raz sme taká väčšia partia boli na chate a na Silvestra sa nám akosi vôbec nechcelo zabávať. Jednoducho sme ten večer nejak prežili, ale nedá sa hovoriť, že by sme si zábavu nejak špeciálne užívali. Na druhý deň sme však boli veselí a možno k tomu prispelo aj to, že sme už necítili povinnosť zabávať sa za každú cenu, lebo je Silvester. Tak sme to priadne roztočili a poviem vám, že sme sa aj poriadne opili."

Čo sa týka predsavzatí, Simona patrí medzi tých, ktorí si ich dajú, ale nedodržia... "Poviem si vždy presne o polnoci - prestanem fajčiť, budem sa slušne správať, nebudem škaredo rozprávať a nebudem k ľuďom až taká otvorená... No nikdy to nedodržím a možno aj v tom je moje čaro - v nedodržiavaní predsavzatí," dodala s úsmevom modelka.

Český herec, komik, zabávač a moderátor Pavel Zedníček vraj nemá Silvestre rád

Nový rok odletí privítať na Floridu

Český herec, komik, zabávač a moderátor Pavel Zedníček nemá Silvester rád. "Je to hlúpe povinné veselenie sa," tvrdí. "Všetci si naraz v jeden deň povedia - poďme sa opiť a baviť len preto, že je koniec roka. Nevidím v tom zmysel. Tohto roku som si preto povedal - utekám preč od všetkých tých našich zvykolostí, od šampanského a bolenia hlavy, od delobuchov a petárd a od hluku a nepodarených televíznych programov. Tohto roku po prvý krát by som mal Nový rok vítať v teplúčku. Chystám sa totiž na Floridu, k moru, do tepla."

Hercom, najmä komikom, sa neraz stáva, že na Silvestra hrajú v divadle, pretože príjemná komédia dokáže ľudí dobre silvestrovsky naladiť. "Mal som to šťastie, že sa mi to stalo možno iba dva či tri krát za celý ten čas, od kedy účinkujem v divadlách. Ja skôr tieto sviatky beriem ako oddych, lebo zvyčajne naposledy hráme ešte pred Vianocami a na javiská sa vraciame po Novom roku. Na Silvestri mi teda vyhovuje iba to, že sú s nim spojené divedelné prázdniny a oddych," dodal P. Zedníček.

Slovenská speváčka Janka Kirschnerová bola nešťastná, že sa nenarodila na Silvestra

Spať pôjde o jednej v noci

Slovenská speváčka Janka Kirschnerová si zábavu na Silvestra užije ešte doma. 31. december bude jednou z jej posledných príležitostí užiť si na Slovensku poriadnu zábavu - 6. januára totiž odlieta nahrávať album do Lodnýna. "Veľmi sa preto teším na to, že na Silvestra ešte budem doma a budem sa môcť poriadne zabaviť," prezradila nám Janka. Tá si koncom roka vždy užije dvojité oslavy - dva dni pred Silvestrom totiž oslavuje narodeniny. "Ja som vždy bola nešťastná z toho, že som sa nenarodila o dva dni neskôr. Suseda v našom bloku mi totiž povedala, že ak by som bola silvestrovské dieťa, tak by som všetko vo svojom živote mala zadarmo... Bola som preto nahnevaná na mamu a ako dieťa som ju doslova vydierala s tým, že mala počkať, aby som sa narodila 31. decembra. Darmo mi ona vysvetľovala, že počať sa naozaj nedalo... So svojim dátumom narodenia som bola dlho veľmi nespokojná." Dnes už to J. Kirschnerová vníma inak a je rada, že si koncom roka užije dvojité oslavy. "Dnes sú už aj tie Silvestre pre mňa pokojnejšie, všetky tie chatové alkoholové žúry už mám za sebou. Nepotrebujem sa opíjať a rovnako mi nechýbajú delobuchy. Viac mi vyhovuje pokoj, s kapelou si budeme hrať dobrú muziku a popíjať vínko. Spať pôjdem o jednej v noci," dodala speváčka.

Herec Csongor Kassai sa zabáva na tom, ako sa nevydarili silvestrovské programy

Delobuchy pod nohami ku šťastiu nepotrebuje

Pre známeho herca Csongora Kassaia je Silvester sviatkom ako každý iný. "Nejak si nedávam špeciálne záležať na tom, aby som pripravoval výživné, či menej výživné a povzbudzujúce jedlá a nápoje," prezradil nám s úsmevom C. Kassai. "V pamäti mi neutkvel žiadny výnimočne dobrý Silvester - asi ten najlepší ma ešte len čaká. Pamätám si však veľmi dobre na jeden, aký už zažiť nechcem a rád by som naň aj zabudol. Bolo to v roku 1995, keď som sa po prvý krát a aj naposledy vybral na námestie SNP v Bratislave. Bolo tam chladno, všade plno ľudí, stisk a hluk. Keď mi priamo pod podrážkami topánok začali vybuchovať nejaké delobuchy, tak som si povedal - toto ku šťastiu naozaj nepotrebujem." Od vtedy sa radšej s partiou svojich známych a blízkych schová niekde v byte alebo na chate. "Zorganizujeme si takú menšiu párty a oslavujeme si po svojom. Našťastie odo mňa nikto neočakáva, že budem každého zabávať, lebo okolo mňa je vždy mnoho oveľa lepších komikov. Dobre sa zasmeje aj na tom, čo dávajú v telke. Nie žeby boli silvestrovské programy vydarené, my sa zasmejeme aj na tom, ako sa tieto programy nevydarili a pri mnohých účinkujúcich si vravím - preboha, ty si tam načo liezol? Aj na tom sa dá dobre zasmiať," dodal herec.

Česká herečka Jana Paulová prežíva Silvester v depresii

Ohňostroje sleduje z lúky nad Prahou

Česká herečka, komička i speváčka Jana Paulová prežíva posledný deň v roku doslova v depresii. "Vždy mám na Silvestra pocit, že nemám dôvod sa veseliť. Žiadny rozumný dôvod na to naozaj nenachádzam a pripadalo mi to vždy hlúpe. Žila som v strese z toho, že sa budem musieť baviť, aj keď na to nebudem mať náladu. Dnes už to radšej neriešim," prezradila nám herečka. Dnes sa už snaží vnímať Silvester nie ako príležitosť na zábavu, ale ako rodinný sviatok. "Teším sa z toho, že si užijeme voľno spolu s deťmi, že dcéry prídu domov spolu so svojimi priateľmi a my si budeme môcť posedieť, porozprávať sa, užiť si jeden druhého. Zaručene silvestrovsky ma naladí prítomnosť ľudí, ktorých mám rada, pohár červeného vína... Bývame na kraji Prahy, takže vždy o polnoci vyjdeme na lúku, ktorá je nedaľeko nás a z nej pozorujeme všetky tie ohňostroje nad Prahou. Nádherné to je, ak ešte k tomu svieti mesiac a ak je sneh. Tam si štrngneme šampanským a vychutnávame si pohodu. Vnímam tento sviatok úplne obrátene ako väčšina ľudí dookola. Iní potrebujú vítať Nový rok hlučne, ja radšej pokojne...," dodala herečka.

Herec, scenárista a komik Stanislav Štepka nechápe, čo je na zábavnej pyrotechnike zábavné

Pohodu si urobí aj litrom džúsu

Herec, scenárista a komik Stanislav Štepka Silvestra nemá rád najmä kvôli hluku, ktorý tento sviatok každoročne doprevádza. "Bývame v strede mesta a keď začnú o polnoci vybuchovať všetky tie petardy a delobuchy, tak je to pre mňa úplna katastrofa. Rád by som pozdravil toho človeka, ktorý tieto veci nazval zábavnou pyrotechnikou. Lebo povedzte mi - čo už je zábavné na veciach, ktorú sú stupídne, nebezpečné a hlučné?" S. Štepka si preto silvestrovskú pohodu urobí po svojom. "Otvorím si liter džúsu, čítam si knihy a je mi fajn natruc tomu, čo sa deje vonku a na televíznych obrazovkách. Sviatočne a silvestrovsky ma naladí to, keď spolu doma pripravujeme večeru, keď môžem vnučke rozprávať krkolomné príbehy a básničky. Som rád, že tento sviatok vnímame viac rodinne a sme vtedy spolu, pretože počas roka často na vnúčence nemám čas - som stále mimo domu. Ak bude sneh, tak sa spolu vyberieme do Radošiny, kde máme pri dome krásny svah a tam sa s vnúčatmi budem sánkovať. Priznám sa, že som s už dávno nesánkoval, a tak dúfam, že nasneží, nech sa môžem spustiť dole kopcom, kde som sa sám šmýkal ako dieťa," dodal S. Štepka.

kid

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Tipy, kam ísť na dovolenku počas Veľkej Noci
 2. Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky
 3. Doplňte si knižnicu o svetovú klasiku už od 99 centov
 4. Žiaci sa šikanovali, dnes si pomáhajú. Pomohlo sedem krokov
 5. Investment Advisory Guide for Slovakia
 6. Jazdili sme na novom Volkswagene T-Cross!
 7. Slovensko čaká najdôležitejšie politické rozhodnutie roka
 8. Obľúbené Tunisko sa vracia do ponuky dovoleniek na rok 2019
 9. Máte pri čítaní „krátke ruky“? Vitajte vo svete štyridsiatnikov
 10. Test LG OLED B8: špičkový 4K televízor za cenu, akú ste nečakali
 1. Vaše umenie bude hýbať Tatrami. Zapojte sa do súťaže ZSSK
 2. Tipy, kam ísť na dovolenku počas Veľkej Noci
 3. Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky
 4. Recenze youtubera JeezyJ: jak dopadla autokamera Mio MiVue 785 ?
 5. Burza pracovných príležitostí opäť na Stavebnej fakulte STU
 6. Počet ochorení na rakovinu stále stúpa. Nepodceňujte prevenciu
 7. Doplňte si knižnicu o svetovú klasiku už od 99 centov
 8. Žiaci sa šikanovali, dnes si pomáhajú. Pomohlo sedem krokov
 9. Forum Prešov má platné stavebné povolenie a začína s výstavbou
 10. Slávnostná inaugurácia rektora a dekanov fakúlt EU v Bratislave
 1. Slovensko čaká najdôležitejšie politické rozhodnutie roka 28 913
 2. Žiaci sa šikanovali, dnes si pomáhajú. Pomohlo sedem krokov 22 386
 3. Doplňte si knižnicu o svetovú klasiku už od 99 centov 19 207
 4. Premýšľate o aute do 10 000 eur? Poradíme vám, ako nenaletieť 18 436
 5. Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky 14 489
 6. Obľúbené Tunisko sa vracia do ponuky dovoleniek na rok 2019 11 040
 7. Prievidzská firma je malý zázrak. Uznáva ju americké letectvo 9 782
 8. Tipy, kam ísť na dovolenku počas Veľkej Noci 7 735
 9. Forum Prešov má platné stavebné povolenie a začína s výstavbou 6 683
 10. Test LG OLED B8: špičkový 4K televízor za cenu, akú ste nečakali 6 538

Neprehliadnite tiež

Poznámka

Primátor Polaček a vicepremiér Raši, ďakujeme, dobrá spolupráca

Povolebné účty sú vybavené. Treba už prestať pľuť a začať tvoriť.

Primátor Jaroslav Polaček na piatkom zastupiteľstve.

Intímnymi fotkami vydierali ženatého otca dvoch detí

Trio obvinených vzala sudkyňa do vyšetrovacej väzby.

Jeden z obvinených.

Mládežnícka olympiáda v Košiciach nebude (minúta po minúte)

Mestská rada športovú olympiádu neodporučila.

Hlasovanie o návrhu viceprimátorky Gurbáľovej, ktorým poslanci odmietli EYOF.

Vodiči prišli o parkovanie zdarma na parkoviskách už bez závor

Maximálne parkovné za deň zostalo na dvoch eurách.

Kauzu mafiánskej vraždy bude pojednávať už tretí senát

Branislav Adamčo musí dokazovať nevinu na košickom súde po tretí raz.

Branislav Adamčo

Hlavné správy zo Sme.sk

DOMOV

Mistrík odstúpil z prezidentského súboja, podporil Čaputovú

Mistríkovo rozhodnutie ocenil aj prezident Kiska a tiež podporil Čaputovú.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Toto by Čaputová nemala zahodiť

Po dvadsiatich rokoch môže prvé kolo vyhrať blok mimo Smeru a HZDS.

AUTO

Prichádza malé SUV Škoda Kamiq. Aké sú naše prvé dojmy?

Zaboduje priestorom aj bohatou výbavou.

Už ste čítali?

Domov NajnovšieNajčítanejšieDesktop