prevádzkovanie osemnástich z nich. Celkovo bolo v hre 128 staníc na celom Slovensku, z ktorých mala táto spoločnosť záujem o 73 staníc a získala ich 36. Jej cieľom je vybudovať "v partnerstve s dánskou spoločnosťou Falck silnú a modernú sieť poskytovateľov záchrannej zdravotnej služby". Falck je podľa tlačovej správy Slovenskej záchrannej najväčším poskytovateľom záchranárskych služieb v Európe.
Prevádzku všetkých staníc musí Slovenská záchranná spustiť do troch mesiacov. Jej riaditeľ Jozef Karaš (na snímke) vôbec nepripúšťa možnosť, že by sa to mohlo nepodariť a licencia by na niektorú stanicu prepadla. "Všetky prípravy a rokovania sú rozbehnuté tak, že by nemal byť problém v stanovenej lehote začať prevádzkovať získané stanice v prvom kole," konštatoval.
"Našou snahou je dohodnúť sa v prvom rade s poskytovateľmi rýchlej zdravotnej služby, ktorí ich prevádzkovali doteraz, o plynulom prebratí jednotlivých staníc. Máme záujem prevziať existujúce technické vybavenie staníc a všetkých zamestnancov, ktorým ponúkame nadštandardné ohodnotenie, kvalitné a moderné prostredie a možnosti zvyšovania kvalifikácie a odbornosti," poznamenal J. Karaš, podľa ktorého rokovania s budúcimi zamestnancami prebiehajú úspešne. Riaditeľ Slovenskej záchrannej nám však neodpovedal na otázku, či lákajú zamestnancov nadštandardnými platovými podmienkami a či nehrozí, že časom (po sprevádzkovaní záchraniek) pôjdu platy dolu.
Vo svojom stanovisku nás J. Karaš informoval, že je spokojný s rokovaniami ohľadom technického a priestorového vybavenia staníc. No ani pokiaľ sa Slovenská zdravotná s niektorými riaditeľmi nedohodne, nemal by to byť problém, pretože má nachystané finančné prostriedky na nákup nových sanitiek. S dodávateľmi už vraj prebiehajú finálne rokovania.
Autor: jg
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári