Korzár logo Korzár Košice
Pondelok, 21. september, 2020 | Meniny má MatúšKrížovkyKrížovky

ČAROKRUHY

PLUTO odhalí, čo sme dostali do vienkaĽudstvo čaká poznávanie nových filozofií a kultúrPluto dostalo pomenovanie podľa Plutóna, vládcu podsvetia

PLUTO odhalí, čo sme dostali do vienka

Ľudstvo čaká poznávanie nových filozofií a kultúr

Pluto dostalo pomenovanie podľa Plutóna, vládcu podsvetia v gréckej mytológii. Je to planéta veľmi pomalá a jedným znamením zverokruhu prechádza mnoho rokov. Ovplyvňuje doslova celé generácie. Podľa roku narodenia zistíte, čo vám planéta Pluto dala do vienka. Roky pôsobenia Pluta v znameniach sa navzájom prekrývajú, je to kvôli spiatočníckemu pohybu planéty.

1912-1939 PLUTO v RAKOVI

Ak ste sa narodili v tomto období, ste príslušníkom generácie, v ktorej Pluto posilnilo túžbu po rodinnom zázemí. Táto generácia zažila dve vojny, čo v nej zanechalo hlbokú stopu. Vašou skúškou je prekonať uzavretosť, nenechávať si pre seba city ani kritiku. Úlohou tejto generácie bolo otvoriť sa svetu oveľa dôvernejšie. Rodinné problémy museli byť skryté pred verejnosťou, pretože svet musel vidieť len tú krajšiu tvár. Mnohí z tejto generácie lamentujú čo si o nás ľudia pomyslia?- a to bolo potrebné zrúcať a snažiť sa vyslobodiť zo zvyku nosiť masku pred ostatnými.

Skryť Vypnúť reklamu

1937-1958 PLUTO v LEVOVI

Lev je kráľovské znamenie, ktoré túži uplatniť svoje panovnícke schopnosti a žiť v prepychu. A práve to sa stalo skúškou tejto generácie. Túžba po moci. Aj svet bol v týchto rokoch podrobený skúške, avšak neobstál. Rozpútala sa ničivá druhá svetová vojna, bola použitá atómová bomba, začal nárast znečisťovania Zeme. Úlohou tejto generácie bolo vyvarovať sa ničivých mocenských bojov, aké prebiehali vo svete, keď ešte boli deťmi. V čase dospievania sa táto generácia začala zaujímať o výskum vesmíru. Ukázala, že každý sa môže stať silným a slávnym, stačí len chcieť a urobiť pre to čokoľvek. Obyčajným ľuďom prinieslo Pluto v Levovi túžbu po krásnom, priestorovom bývaní a tiež chúťky doma vládnuť.

1956-1972 PLUTO v PANNE

Skryť Vypnúť reklamu

Znamenie Panna je späté s prácou, zdravím a výživou. Tu sa Pluto uplatnilo skutočne v mnohých oblastiach. V čase, keď sa narodila táto generácia sa svet pripravoval na revolučné zmeny v potravinárskom priemysle a spsôbe práce. Začalo sa dbať na väčšiu hygienu pri nákupe potravín /napríklad balenie/ i študovať, koľko vitamínov a minerálov potrebuje ľudský organizmus. V súčasnosti je táto generácia v najlepších rokoch a presadzuje zdravý spôsob stravovania cereálie, zeleninu, ovocie. Svet modifikoval rastliny, začal používať konzervy a umelé farbivá. A práve štúdium škodlivosti "éčiek" a genetiky je najväčšou úlohou tejto generácie, ktorá sa snaží ľuďom vrátiť vieru v prírodné veci. Pluto v Panne nepozná medze, čo sa týka práce. Mnohí narodení v tomto znamení sú workoholici a venujú sa tiež charitatívnej činnosti. A čo je ich skúškou? Nepodľahnúť hypochondrii a strachu z choroby.

Skryť Vypnúť reklamu

1971-1984 PLUTO vo VÁHACH

Táto generácia je dnes v krásnom veku a mala by sa vystríhať extrémnej túžby po dokonalom vzhľade. Skúška Pluta bude spočívať v tom, že ľudia narodení v tomto období by mali pochopiť, že vnútorná krása je základom toho, aby bol človek šťastný. Fanaticky držané diéty, plastické operácie tváre, pŕs, túžba po dokonalom tele, to všetko začína nastupovať s touto generáciou, ktorá by sa mala vyvarovať toho, aby posudzovala ľudí len podľa vonkajšieho výzoru. Krása nezabezpečí človeku dobrý vzťah. Mnohí z tejto generácie si myslia, že romantika v láske je zastaraná a že podstatný vo vzťahu je obdiv. Zhon po materiálnych statkoch a dokonalom vzhľade môže silnieť a vyvolať vnútornú nespokojnosť, vyčerpanie, ktoré vedie k depresiám a následným únikom do sveta ilúzií pomocou drog. Od roku 1971 sa začala vlna rozvodov, ľudia sa viac obracali na psychológov. Táto generácia by sa mala viac zamerať na právo a právny systém, pomocou ktorého by sa účinnejšie bojovalo proti kriminalite.

1983-1995 PLUTO v ŠKORPIÓNOVI

Toto obdobie prinieslo veľké zmeny. Generácia, ktorá sa v týchto rokoch narodila, ich ponesie vo svojom vnútri a bude v nich pokračovať. Veľmi sa líši od predchádzajúcej. Na jednej strane niektorí ľudia túžia po stálom, hlbokom vzťahu, na druhej strane po erotických dobrodružstvách. Keď Pluto prechádzalo Škorpiónom, stala sa strašiakom choroba AIDS. Ľudstvo bažilo po erotike, ale zároveň aj po niečom hlbšom. Psychológovia a vedci ich neuspokojovali, a tak sa ľudia začali venovať mystike. Práve v tom období začal rozkvet astrológie, numerológie, tarotu, návrat k meditáciám a túžba po duševných zážitkoch. Aj mágia a sekty prežívali renesanciu. Nie je náhoda, že kniha Harry Potter zaznamenala taký veľký úspech. Je určená generácii, ktorá sa bude zaujáímať o všetko magické. Pluto však varuje pozor pred čiernou mágiou a fanatickými sektami. Táto generácia neznáša nijaký útlak a obmedzovanie.

1995-2008 PLUTO v STRELCOVI

Pluto prechádza znamením, ktoré má pred sebou veľkú úlohu., Vývoj ide dopredu a Pluto v Strelcovi prináša túžbu po úplnej slobode. Čoraz viac ľudí vyznáva vieru v lásku. Poslaním tejto generácie by malo byť vytvorenie svetového náboženstva, v mene ktorého sa nebojuje. Tento proces by mal byť svedkom spájania filozofií a náboženstiev, ktoré poúčajú, ale nevládnu a nerozkazujú. Pôjde o proces pomalý a ťažký. Táto generácia sa bude nadšene púšťať do mnohých projektov, ale bude sa musieť naučiť disciplíne. Pluto v Strelcovi miluje cestovanie, prírodu, poznávanie nových filozofií a kultúr. Vo všetkých týchto oblastiach nastal rozvoj už dnes a bude pokračovať až do roku 2008.

* Doprajme si pokojné Vianoce , zapáľme vonné sviečky

Láska naplní náš strom života

V rámci energetického tela má človek jeden zaujímavý systém, ktorý možno prirovnať k stromu života. Ako každý rok prichádzajú opäť Vianoce, sviatky pokoja, mieru, radosti. Kresťania ich zasvätia na počesť narodenia Ježiša Krista. Vianočná tradícia je však dnes už viac o dobrom jedle, darčekoch, konzumácii, ako o duchovnom posolstve. Aj napriek zaužívaným rituálom, ktoré sú v hojnom počte a s veľkou pompéznosťou pripravované, je málo úprimnosti, málo vďaky za túto obetu. Menej intenzívne prežívame dôvod tejto udalosti. Strom života u tých ľudí, ktorí zabudli na posolstvo Vianoc, má plané ovocie. Pred Vianocami budeme vystavení najväčšiemu náporu na zvyšovanie svojich potrieb. Ak sa budeme držať zdravého sedliackeho rozumu a vianočné darčeky prispôsobíme svojim možnostiam a schopnostiam, vyhneme sa pokušeniu, chamtivosti a rozožierajúcej závisti. Ak máme strom života neplodný, budeme vystavení skúške ohňom.

Veľa detí, ktoré často vysedávajú pri počítačoch, na internete, pri ničiacich hrách, má strom života s vyschnutými konármi, preto najlepší darček pre tieto deti je pobyt v prírode, ale aj manuálna práca a najmä citová prítomnosť rodičov. Takto načerpajú novú energiu. Obľúbené mobilné telefóny sú absolútne nevhodné pre deti do 14 rokov. V energetickom systéme stromu života majú za následok rozčesnutie koruny, čo môže vyvolať u detí strach, fóbie, neposlušnosť, psychické poruchy. Na zachovanie zdravej populácie je dôležité využiť sviatky pokoja, mieru a radosti, najmä na zacelenie rán v energetickom a emocionálnom tele. Doporajme si na Vianoce pokoj, zapáľme vonné sviečky, odpusťme si malé nedorozumenia a buďme láskaví nielen k svojim deťom, ale aj k ostatným členom rodiny, ktorých máme radi. Len tak bude náš strom života plodný.

* Existujú správy o ľuďoch, ktorí sa rozplynuli v povetrí

Tajomná cesta časom či priestorom

Tajomné miznutie ľudí zaznamenali viaceré kroniky, pritom nejde o prípady, ktoré sa dajú vysvetliť úteky z domova, únosy či vraždy, ale o nevysvetliteľné zmiznutie často pred očami svedkov. Existuje totiž veľa vierohodných správ o ľuďoch, ktorí sa doslova rozplynuli v povetrí, a to nielen pred očami jednotlivcov, ale celých skupín či vojenských oddielov. Zaujímavé je aj to, že tieto osoby nielenže miznú, ale niektoré z nich sa znova objavia aj po niekoľkých rokoch. Len nemnohí však vedia povedať, čo sa s nimi stalo, kde vlastne boli. Napríklad, 25. apríla 1977 pred očami šiestich vojakov čílskej armády zrazu zmizol ich vodca Armando Valdes doslova sa rozplynul vo vzduchu. Po pätnástich minútach sa bjavil. Jeho hodinky však ukazovali posun o päť dní dopredu. Valdes mal na tvári päťdňové strnisko.

Tajomnú cestu časom či priestorom niekedy absolvuje aj niekoľko ľudí naraz. Stalo sa to v roku 1969 počas pristávania lietadla na letisku v Miami, keď lietadlo zmizlo z obrazovky radaru na desať minút, a potom sa znovu objavilo. Túto časovú stratu sa nikdy nepodarilo objasniť. Žiaľ, nie vždy sa ľudia vracajú. V roku 1969 sa sedemročný Denis vybral s otcom a príbuznými na prechádzku do Great Smoky Mountains. Chlapec bol celý čas na dohľad. Zmizol náhle, keď kráčal popri svojom otcovi. Pátranie bolo bezvýsledné.

* Kardamón pochádza z kozmických záhrad

Mystický prostriedok na prebudenie vedomia

Prednosti kardamónu, ktoré boli známe už starým Egypťanom, potvrdila aj súčasná veda. Kardamón pôsobí protizápalovo, zmierňuje problémy so žalúdkom, bráni nadúvaniu, zápche, zlepšujechuť do jedla, podporuje vylučovanie žlče a čo je dôležité, pečeň ho priam miluje. Egypťania používali kardamón do kúpeľa, lebo rozpaľuje zmysly aj starších žien a mužov. Pridávali ho aj do jedla.

Svoj pôvod má v Indii. Tamojšie mýty tvrdia, že pochádza z kozmických záhrad a na Zem ho prinieslo sedem mudrcov Riši. Posvätné knihy uvádzajú kardamón ako vynikajúci liek a mystický prostriedok na prebudenie vedomia, na uvedenie mysle do stavu nevedomia. Hippokrates odporúčal kardamón na inhalácie, proti kašľu a kŕčom, bolestiam podbruška, pri leukémii. Ázijská medicína ním liečila choroby zažívania a pečene. V minulosti si mohli kardamón dovoliť len tí najbohatší, dnes si ho môžeme kúpiť aj u nás. Prečisťuje organizmus a odhlieňuje ho, pôsobí aj antidepresívne a je lepšou vzpruhou pre intelekt ako káva. Je aj prísadou indického korenia karí. Pridaním do jedál ich urobí stráviteľnejšími, pri romantickej večeri vo dvojici rozopaľuje zmysly...

* Najpresnejší kalendár mali Mayovia

Rátanie času sa začalo stvorením sveta

Odkedy rátame roky? Od veľkého teresku? Problém je v tom, že ani kozmológovia nevedia, kedy k nemu došlo. Ľudia si však poradili. Vybrali si veľmi vážnu udalosť a od nej začali rátať čas. Kresťania od narodenia Ježiša Krista, Židia od "stvorenia sveta". Najpresnejší kalendár však mali Mayovia. Existoval už v štvrtom tisícročí pred naším letopočtom. Rok delil na 365 dní a l8 mesiacov po 2O dní. V súčasnosti existuje na svete okolo 80 kalendárov, z toho najdôležitejšie sú štyri.

GREGORIÁNSKY slnečný kalendár, ktorý rok delí na 365 dní a každé štyri roky pridáva rok.Čas ráta od dohovoreného dňa narodenia Ježiša Krista, i keď je už známe, že v skutočnosti sa narodil o sedem rokov skôr, v marci.

ŽIDOVSKÝ kalendár je mesačno- slnečný, používa sa v judaizme, náboženstve Židov a je podobný nášmu cirkevnému kalendáru. Ráta sa tak, aby sa sviatky zhodovali s ročnými obdobiami im zodpovedajúcimi. Rátanie času sa začalo stvorením sveta, čo podľa judaistickej tradície bolo 3762 rokov pred naším letopočtom.

MOSLIMSKÝ kalendár začína rátanie hidžrou /náš rok 622/, keď prorok Mohamed utiekol z Mekky do Mediny. Roky sa rátajú podľa mesačného cyklu. Rok má 354 dní. Občas sa k poslednému dňu mesiaca priráta ešte deň.

ČÍNSKY kalendár je mesačno-slnečný a Číňania ho poznali už v 2. storočí pred naším letopočtom. Rok má 12 mesiacov označených číslicami. V dvanásťročnom cykle má každý rok svoje meno, napríklad rok Draka, rok Hada a podobne.

Stranu pripravila: MALVA POKORNÁ

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Využívajte nonstop služby právnika s poistením právnej ochrany
 2. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte
 3. Šport je dôležitý pre fyzické aj mentálne zdravie
 4. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet
 5. Nadšenci behu darovali košickej ZOO viac ako 2000 EUR
 6. Investície s fixným ročným výnosom od 6 % až do 8,25 %
 7. Home (ale aj) Office
 8. Premení klimatická kríza Liptov na Podunajskú nížinu?
 9. Čo ste nevedeli o jedle v Bratislave? Príbehy reštaurácií
 10. Blíži sa nová kríza, ktorej následky môžu byť omnoho väčšie
 1. Nadácia COOP Jednota rozdá obciam a mestám 156 000 eur, hlasovať
 2. Využívajte nonstop služby právnika s poistením právnej ochrany
 3. Šport je dôležitý pre fyzické aj mentálne zdravie
 4. Foreigners will be centre stage in Bratislava for the whole week
 5. Poznanie
 6. Lákajú vás benefity poisťovní? Pri zmene si všímajte podmienky
 7. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet
 8. Osud našich riek máme vo svojich rukách, nenechajme to plávať
 9. Nadšenci behu darovali košickej ZOO viac ako 2000 EUR
 10. Pomohli sme tým, ktorí pomáhali
 1. Čo ste nevedeli o jedle v Bratislave? Príbehy reštaurácií 34 252
 2. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 32 954
 3. Blíži sa nová kríza, ktorej následky môžu byť omnoho väčšie 21 300
 4. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet 14 260
 5. Unikátny zážitok na Muránskej planine. Uvíta vás tisícka sysľov 11 666
 6. Užite si čarovnú jeseň na horách: Tipy na výlety pre celú rodinu 11 328
 7. Premení klimatická kríza Liptov na Podunajskú nížinu? 10 662
 8. 5 digitálnych vychytávok, ktoré vám uľahčia štúdium 9 844
 9. Školský rozvrh s kalendárom prázdnin v denníku SME 9 384
 10. Fantastická pomôcka pre deti – zábavný a náučný pracovný zošit 9 125
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Nezvestného našli ležať na kraji mosta. Zachránili mu život

Jednému z policajtov sa podarilo stiahnuť ho do bezpečia.

Zachráneného muža odovzdali do rúk zdravotníkom.

Zničený most cez potok Úhorná pri Smolníku obnovujú

Doprava je presmerovaná do jedného jazdného pruhu.

Oprava mosta v Smolníku.
Z košickej univerzitnej nemocnice sa opakovane ozývajú nespokojné hlasy.

Lekári v popradskej nemocnici sa búria, viacerí odchádzajú

Len igelit aj nič. Lekári opisujú, ako izolujú podozrivých i nakazených.

Nemocnica Poprad.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Vojtech nevedel vzdorovať Babišovi. Česko v kríze mení ministra zdravotníctva

Nemocnice môžu skolabovať, varuje šéf lekárskej komory.

Český minister zdravotníctva Adam Vojtěch.
Ilustračné foto.
Komentár Petra Schutza

Obeť pešiaka Vojtěcha

Vojtěch je obetný baránok, ktorý má odkloniť pozornosť od Babišovej zodpovednosti.

Peter Schutz.

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop