Korzár logo Korzár Košice
Sobota, 15. december, 2018 | Meniny má Ivica
Nájdete nás na webe

Podľa Andrey Verešovej sú estetické fotografie nahého ženského tela prirodzenou súčasťou práce v modelingu

Modelkou sa stala natruc spolužiakom, pre ktorých bola škaredým káčatkom Všade, kde sa objaví, vzbudzuje pozornosť a to nie len u mužov. Nebolo

Modelkou sa stala natruc spolužiakom, pre ktorých bola škaredým káčatkom

Všade, kde sa objaví, vzbudzuje pozornosť a to nie len u mužov. Nebolo tomu inak, ani keď jedna z najznámejších slovenských modeliek Andrea Verešová, prišla nedávno do Košíc. Priviedli ju sem pracovné povinnosti, keď ako hosť predvádzala modely Beáty Rajskej na prehliadke v Štátnom divadle. V predvečer módnej show si našla čas aj na krátky rozhovor, v ktorom nám o sebe čo-to prezradila.

Andrea si vraj už zvykla na to, že kamkoľvek vstúpi, vzbudzuje pozornosť svojou krásou ale i tým, že je na verejnosti známa. "Snažím sa byť nenápadná, po meste chodievam v šiltovke a slnečných okuliaroch. V Prahe, kde žijem, mám to šťastie, že je v nej veľmi veľa cudzincov, takže si takmer vôbec neuvedomujem svoju popularitu. Navyše mám pocit, že Česi to vnímajú úplne inak. Nechcem povedať, že sú nevšímaví, ale keď aj vidia niekoho známeho, nedávajú to najavo. To by musela prísť naozaj veľká hviezda, aby v Prahe vzbudila rozruch," nazdáva sa Andrea. Nikdy vraj nemala z toho, že vzbudzuje pozornosť, nepríjemný pocit. "Iné je to napríklad v Taliansku. Tam muži na krásne ženy reagujú veľmi temperamentne a hlučne. Svoju pozornosť dávajú patrične najavo, až je to niekedy nepríjemné..."

Andrea sa neraz stretla s tým, že ženskú krásu mnohí muži považujú za provokáciu. "Záleží to na žene, na tom, ako je upravená, ako pôsobí, čo si oblečie. Napríklad ja ani zďaleka nie som taká atraktívna ako Simona Krainová. Keď sme spolu leteli do Košíc, tak na colnej zóne sa na mňa iba usmiali, ale s ňou už začali vtipkovať, koketovali s ňou. Mám pocit, že moje tmavé vlasy pôsobia serióznejšie a že muži majú väčší dištanc a rešpekt. Je to však iné, keď si dám minisukňu alebo niečo naozaj veľmi atraktívne - vtedy to samozrejme neujde najmä mužskej pozornosti."

Aj keď väčšinou mužská pozornosť ženám lichotí, neraz tomu môže byť i naopak. "Ak je niekto dotieravý, snažím sa konflikty riešiť diplomatickou cestou, cestou nevšímavosti alebo odchodu. Lebo najhoršia je zrážka s blbcom. Vtedy nemá cenu komunikovať, pokúšať sa niečo vysvetľovať. Stačí sa usmiať a ísť preč. Nedávno som však v Prahe zažila dosť nepríjemnú situáciu. Bola som v jednom butiku nakupovať a objavil sa tam pár drogových dílerov aspoň podľa mňa boli dílermi. Boli aj nafetovaní. Začali ma obťažovať, no našťastie som tam bola s priateľmi a tí sa ma zastali, zakročili. Ale keby tam neboli so mnou, nechcem si ani len predstaviť, ako to mohlo dopadnúť."

Kúpala sa v orchideách

Andrea patrí bezpochyby medzi vyhľadávané modelky, jej tvár ste si nemohli nevšimnúť vo viacerých televíznych reklamách. "Nedávno som robila reklamu na zmäkčovací prostriedok na oblečenia a pravdupovediac, dosť som rozmýšľala nad tým, či vôbec do takejto reklamy pôjdem. Ale vydarila sa nádherne, kúpem sa v nej v orchideách."

Andrea v poslednej dobe veľa pracuje v zahraničí, nakrúcala reklamy v Thajsku, Londýne či v Amerike. "V Londýne ma zastupuje agentúra, pre ktorú som natočila takú krátku prezentáciu samej seba. Agentúra to posiela klientom a okrem toho chodievam - tak ako všetky ostatné modelky - na kastingy. Som rada, ak to vyjde a dostanem zaujímavú pracovnú ponuku."

Zaujímavá a pekná tvár je pre Andreu devízou, vďaka ktorej sa jej v modelingu darí. "Čo ma však prekvapuje mnohí ľudia mi vravia, že na prvý pohľad pôsobím chladne a arogantne, čo ma teda neteší. V istom zmysle tak možno pôsobím podvedome je to taká moja ochrana. V znamení zverokruhu som Rak a preto sa schovávam pod ´krunířom´." Andrea sa chvíľu snažila nájsť slovenský ekvivalent panciera. "Občas ma to aj zamrzí, že keď rozprávam po slovensky, tak mi nepríde na rozum to správne slovo. Avšak už šesť rokov žijem v Čechách po česky tam rozprávam, študujem... Viem, že slovenčina je môj rodný jazyk a mala by som ho ovládať na sto percent... Navyše, ani češtinu neovládam perfektne."

To, že kvôli modelingu opustila rodnú Žilinu, že vďaka vzťahu s Jaromírom Jágrom žila v USA a že je dnes jej domovom Praha, neľutuje. "Dennodenne sa stretávam so situáciami, ktoré musím riešiť a som odkázaná sama na seba. Veľmi mi v tom pomáha aj škola, lebo je pre mňa veľkým obohatením. Vnímam ju v istom zmysle ako investíciu do budúcna, prináša mi mnoho informácií, všeobecný rozhľad. Navyše právo a modeling vnímam ako veľký kontrast a je zaujímavé ako sa tieto dva svety u mňa prepájajú."

Práce v modelingu sa zatiaľ Andrea nechce vzdať. "Možno ani ten správny muž nebude dostatočným dôvodom na to, aby som tak urobila. Iba ak deti. Je síce pravda, že k tomu treba chlapa, ale zase dnes to ide predsa aj bez nich, nie?," smeje sa Andrea. "Práve so Simonou sme sa v lietadle bavili o tom, že nám tento život vyhovuje a že čím sme staršie, tým ťažšie asi pre nás bude prispôsobiť sa rodinnému životu. Keď však príde láska a ja budem cítiť, že stojí za to usadiť sa, tak tak urobím."

Pred časom sa zdalo, že Andrea predsa toho správneho chlapa vo svojom živote má. No otázku vzťahu s hokejistom J. Jágrom už nechce otvárať. "Už to nechcem komentovať. Pre mňa je Jaromír stále úžasným človekom, zažila som s ním krásne veci a spája nás veľmi veľa. Som rada, že som mala možnosť s ním spojiť svoj život... Už sa nemienim vyjadrovať k tomu, čo bolo, čo je a čo bude. Je to môj intímny život..."

Mohlo by sa teraz zdať, že okolo voľnej Andrey sa budú krútiť zástupy mužov... "Čím ďalej, tým viac si uvedomujem, že muži sa boja úspešných žien. Aj dobývanie ženy berú ako určitú výzvu a boja sa, že by neuspeli a to ich odzbrojuje. Nechcú ísť do boja so silnejším súperom, úspešná žena je pre nich takým súperom je. Muži majú strach z prehry - je pre nich ľahšie pustiť sa do dobývania ľahšej koristi..."

Krása je pominuteľná

Speváčky, herečky, či modelky, ktorých úspech je vo menšej či väčšej miere závislý aj od ich krásy, si oveľa viac uvedomujú, že pekná tvárička a pružné telo im neostanú donekonečna. "Nepociťujem to dlho, no približne rok si viac uvedomujem, aká je mladosť pominuteľná. O to silnejšie to vnímam, pretože sa pohybujem v showbiznise a modelingu. Je však podľa mňa krásne vnímať svoj vek a kolobeh života s nadhľadom a športovo a prijímať všetko tak, ako to prichádza. Musím si proste uvedomiť, že mladosť je životná etapa, ktorá sa prelína do niečoho iného. Aj preto si robím školu, a dúfam, že sa raz budem právu naplno venovať."

S vekom však dnes možno celkom úspešne bojovať... "Nie som odporca plastických operácii, našťastie som nemala potrebu sa na to podujať. Ale vravím si prečo nie. Príkladom je Madonna - podľa mňa jej boj s vekom je v rámci únosnosti pracuje na sebe, športuje, dodržiava správnu životosprávu a vyzerá vynikajúco. Vždy je to však o vnútornom pocite. Dôležité je prijať samú seba. Ja si nemyslím, že som dokonalá, každá žena má voči sebe výhrady a ja som k sebe veľmi kritická."

Andrea si aj preto potrpí na tom, aby ju objektív fotoaparátu zachytil vtedy, keď má svoju vizáž dokonale pod kontrolou. Nieto sa čo čudovať - to, ako je zachytaná v médiách, je vlastne súčasťou jej práce... "Vo všeobecnosti je predsa modeling o ženskej kráse. A k tomu patrí samozrejme aj ženské telo. Stvárnenie ženského tela aj nahého je prirodzenou súčasťou modelinu. Dôležité je iba ustrážiť si hranicu, kedy je nahé telo ešte estetické. Dnes je to však veľmi ťažké, lebo sa tá hranica posúva stále ďalej a ďalej až k vulgárnosti."

Bola ako chlapčisko

Andrea nepatrila medzi tie dievčatká, ktoré už odmalička túžil byť modelkou, kradli mame rúže a potajme sa obliekali do maminých šiat. "Vôbec nie. Bola som ako také chlapčisko, hrávala som futbal, behala po dvore a ani by mi nenapadlo, že budem modelka. Zaujímavé je, že osud si chodí svojimi cestičkami môžete si čokoľvek naplánovať a nakoniec to dopadne aj tak úplne inak..."

K modelinu sa dostala náhodou a natruc. "Spolužiaci si z nás s kamarátkou robili srandu, že sme škaredé kačiatka a že nás nikto nikdy nebude chcieť. Povedali sme si just vám ukážeme aké sme frajerky a vyhráme miss. Šla som pôvodne na súťaž iba podporiť kamarátku, no nakoniec som sa zúčastnila žilinského kola miss stredných škôl a na moje prekvapenie som to vyhrala. Postúpila som do celoslovenského kola, tam si ma všimol Saša Jány, ponúkol mi možnosť pracovať pre agentúru Elitte v Paríži a potom to už šlo samo. Bola som však naozaj šokovaná, keď mi ponúkli prácu v Paríži, lebo som vždy mala pocit, že modelka musí byť vysoká 180 cm a mať iné ´parametre´, ktoré ja nespĺňam."

Dnes patrí Andrea medzi naše najprestížnejšie modelky, o prácu nemá núdzu. "Musím povedať, že ani raz som neoľutovala, že som sa na modeling dala. Nič, čo som spravila, čo sa mi stalo či prihodilo, neľutujem. Využila som každú príležitosť. Ja rada bojujem s osudom, rada sa púšťam do nových vecí, držím život za pačesy. Je síce pravda, že človek neraz spadne ´na hubu´, lebo nie všetci ľudia sú féroví a vždy sa prihodí niečo, čo si človek neplánoval, čo ho nepríjemne zaskočí."

Do tejto nepríjemnej kategórie môže Andrea zahrnúť výpady bulvárnej tlače voči jej osobe, ktorých si užila viac než dosť. "Každú nepríjemnú skúsenosť však beriem ako niečo, čo ma posilní a čo preverí moju vnútornú silu. Je však ľahko o tom hovoriť a vravieť si to zvládnem, nestojí mi to za to, aby som sa rozčuľovala... Lenže keď sa už človek naozaj dostane do konkrétnej situácie, pochopí, že je to úplne inak a musí v sebe hľadať dostatok síl."

Ako budúca právnička sa aj na bulvár pozerá trochu inak. "Štúdium celkom iste ovplyvní pohľad človeka na svet, jeho myslenie. Veľa vecí posudzujem z právneho hľadiska, nie len osobného. Uvedomila som si však, že v Čechách ale i na Slovensku sa robí veľmi málo pre ochranu osobnosti a autorských práv. Bojovať s bulvárom je ako bojovať s veternými mlynmi. Najlepšie je ísť si vlastnou cestou. Nemá zmysel ľudí o niečom presviedčať, lebo pravdu bohužiaľ nikto nechce počuť," dodala Andrea na záver.

Dátum narodenia: 28. jún 1980

Znamenie: Rak

Miesto narodenia: Žilina

Vzdelanie: študuje právo na Karlovej univerzite v Prahe

Rodinný stav: slobodná

Relax: spánok

Dáša KIRAĽVARGOVÁ

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Venujte na Vianoce darček plný informácií!
 2. Vzťah k seniorom chce zmeniť výzvou
 3. Bangkok, Phuket, pláže, chrámy: Za 13 dní to naj z Thajska
 4. Brzdia vás technické výpadky vo výrobe?
 5. Pracoval som v mekáči a vydržal tri dni. Hranolky sú prekliatie
 6. Objavte novinku s duálnym účinkom proti starnutiu pleti
 7. Mobil banking VÚB opäť bližšie k najlepšej bankovej aplikácii
 8. Tip na výlet: Prechádzka tokajskými vinicami a biele tigre
 9. Na čo dbať pri výbere nehnuteľnosti? Tu je niekoľko rád
 10. First moment za skvelú cenu: Neapol, Capri, Pompeje, Ischia
 1. Riešenie kolízií áut - exkluzivní autokamera MiVue 766 WiFi
 2. Venujte na Vianoce darček plný informácií!
 3. Problém s darčekom? 10 perfektných tipov na Vianočné darčeky!
 4. Slovensko bude vo svete reprezentovať projekt Zachráň včely
 5. Vzťah k seniorom chce zmeniť výzvou
 6. Bangkok, Phuket, pláže, chrámy: Za 13 dní to naj z Thajska
 7. Moderný hotel, kde sa cítite ako doma
 8. Vedecká rada k 80. výročiu SvF STU v Bratislave
 9. Stavebná fakulta STU má učebňu na 3D tlač a virtuálnu realitu
 10. Brzdia vás technické výpadky vo výrobe?
 1. Pracoval som v mekáči a vydržal tri dni. Hranolky sú prekliatie 63 698
 2. Stíhame napredovať s technológiami? Môže už byť neskoro 17 698
 3. Takto vyzerá miesto, odkiaľ k nám putuje slovenské hovädzie 9 879
 4. Tip na výlet: Prechádzka tokajskými vinicami a biele tigre 9 590
 5. First moment za skvelú cenu: Neapol, Capri, Pompeje, Ischia 7 928
 6. Bangkok, Phuket, pláže, chrámy: Za 13 dní to naj z Thajska 7 179
 7. Slováci sa pripravujú o stovky až tisícky eur 5 803
 8. Kartou míňame viac. Čo by obchodníci mali vedieť o zákazníkoch 3 902
 9. Na čo dbať pri výbere nehnuteľnosti? Tu je niekoľko rád 3 541
 10. Geológ: recykláciu umelého kopca v Slnečniciach sledujeme denne 3 200

Neprehliadnite tiež

Lyžiarov v obci Mlynky predbehla svorka vlkov

Prvú lyžovačku si užili už aj pri Košiciach na Jahodnej.

Vodič narazil do stromu, zraneniam podľahol

Pri nehode v Malčiciach vyhasol ľudský život.

Chatári po voľbách postupne ovládajú obce pri Domaši

Model volieb z obce Kvakovce sa osvedčil aj v Bžanoch.

Plamene zachvátili škodovku zrejme za jazdy

Hasiči vyrážali k požiaru auta na košickom sídlisku Dargovských hrdinov.

Na píle v Spišskej Belej vypukol požiar

Plamene zachvátili celú strechu. Na miesto vyrazili hasiči.

Hlavné správy zo Sme.sk

PLUS

Ututlané dejiny československého fetu

Pred novembrom 1989 u nás fetovali desaťtisíce ľudí.

PLUS

Živel, ktorý postavil vo Viedni najvýstrednejšie domy

Na jeho originálne budovy sa chodia pozerať milióny ľudí.

PÍŠE GUY VERHOFSTADT – FÓRUM

Takto vyzerá revolúcia, ktorú Európa potrebuje

Neodohrá sa však v parížskych či bruselských uliciach.

Už ste čítali?

Domov NajnovšieNajčítanejšieDesktop