ulice a zo Spoločnosti dcér kresťanskej lásky sv. Vincenta de Paul na Smetanovej ulici, prevzali oblečenie i hračky určené sociálne odkázaným občanom. Je to v tomto roku druhá akcia zorganizovaná mestskou časťou v spolupráci s Občianskym združením ADRA. Združenie sa od svojho vzniku zameriava na pomoc oblastiam postihnutým prírodnými katastrofami. Svoje aktivity rozšírila tiež na sociálnu oblasť, ako i do detských domovov a sociálnych ústavov.
ŤAHANOVCE-SÍDLISKO
Vianoce sa nezadržateľne blížia a nejedno dieťa sa stále viac trápi otázkou, čo pripraviť rodičom pod stromček, čím ich pripraviť. Pomoc v tomto smere im chce poskytnúť Mestská časť Sídlisko Ťahanovce, ktorá v spolupráci s Ťahanovským podnikom služieb, s. r. o a Združením žien Slovenska - Klub Košice I pripravuje Vianočnú ťahanovskú detskú tvorivú dielňu. Bude na budúci piatok od 15. hodiny v Kultúrnom stredisku mestskej časti na Budapeštianskej ulici. Priniesť so sebou si treba len nožnice, štetec a chuť niečo pekné vytvoriť. V tejto mestskej časti sa uskutočnia i tradičné Vianočné trhy. Budú síce až 16. decembra, ale kto z remeselníkov a ľudových umelcov by sa chcel na nich prezentovať svojimi výtvormi, už teraz sa môže prihlásiť osobne v sídle tamojšieho miestneho úradu prípadne telefonicky na čísle 6360430.
ZÁPAD
Viete, čo je Šikovná vareška? Nie? Tak to ste vážne zaváhali, že ste na podujatie neišli. Pod týmto názvom totiž seniori z Klubu dôchodcov na Šafárikovej 4 pripravili fantastickú prehliadku toho, čo všetko dokážu pečením, varením alebo smažením vytvoriť. Väčšinu z dobrôt babičky, a dokonca i deduškovia, chystajú až na vianočný stôl, no vôbec nebol problém, že ich výnimočne pripravili už teraz. Vďaka výstavke sa možno aj čosi nové naučili, vymenili si recepty a sem-tam aj čosi poradili, aby na Vianoce pripravili pre seba a svojich najbližších tie najlepšie jedlá a pečivo.
lia
Autor: JUH
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári